— PREZYDENT JUTRO O 19:45 W AMA NA WYKOPIE. https://www.wykop.pl/wpis/50592091/andrzej-duda-drogie-wykopowiczki-drodzy-wykopowicz/

— LIVEBLOG 300POLITYKI:
BUDKA O TYM, ŻE CZEKA KIEDY DUDA POWIE, ŻE ZIEMIA JEST PŁASKA
TRZASKOWSKI O SONDAŻACH ŁEB W ŁEB
PREZYDENT APELUJE O WYŻSZĄ FREKWENCJĘ
SZTABOWCY DUDY APELUJĄ DO TRZASKOWSKIEGO ŻEBY POJAWIŁ SIĘ W WARSZAWIE I DOPILNOWAŁ SYTUACJI Z AUTOBUSAMI
http://300polityka.pl/live/2020/07/07/

— SPOT TELEWIZYJNY PREZYDENTA:  Zwykli Polacy na prezydenckiej trybunie, Andrzej Duda z Trumpem i Schwarzeneggerem i wezwanie „pod biało-czerwonymi sztandarami jest miejsce dla każdego. Niech żyje Polska!”
http://300polityka.pl/news/2020/07/07/najnowszy-spot-zwykli-polacy-na-prezydenckiej-trybunie-andrzej-duda-z-trumpem-i-schwarzeneggerem-i-wezwanie-pod-bialo-czerwonymi-sztandarami-jest-miejsce-dla-kazdego-niech-zyje-polska/

— SPOT PREZYDENTA WARSZAWY: Najnowszy spot. Trzaskowski w milczeniu oddaje cześć sanitariuszce Armii Krajowej i lapidarnie odnosi się do wspomnień innych na jego temat. W domu panuje demokracja – mówi Małgorzata Trzaskowska a on na to: Autorytarna! Mojej żony!
http://300polityka.pl/live/2020/07/07/najnowszy-spot-trzaskowski-w-milczeniu-oddaje-czesc-sanitariuszce-armii-krajowej-i-lapidarnie-odnosi-sie-do-wspomnien-innych-na-jego-temat-w-domu-panuje-demokracja-mowi-malgorzata-trzaskowska/

*****

WYDARZENIA POLSATU

— DWIE DEBATY, DWIE WIZJE POLSKI, ALE TEŻ W DWÓCH RÓŻNYCH MIEJSCACH POLSKI – ANDRZEJ DUDA W KOŃSKICH, RAFAŁ TRZASKOWSKI W LESZNIE.

— TAKIEJ PRZEDWYBORCZEJ KORESPONDENCYJNEJ DEBATY JESZCZE NIE BYŁO, OBU KANDYDATÓW W LINII PROSTEJ DZIELIŁO 300 KILOMETRÓW – Grzegorz Kępka.

— I W KOŃSKICH I W LESZNIE BYŁY DWIE MÓWNICE I W OBU MIEJSCACH JEDNA BYŁA PUSTA – Kępka dalej.

— FRAGMENTY WCZORAJSZYCH DEBAT.

— DO WYBORÓW 5 DNI, WIĘC WYBORCZY MARATON NIE ZWALNIA, TYLKO DZISIAJ ANDRZEJ DUDA ODWIEDZA 5 MIEJSCOWOŚCI NA PODLASIU I NA MAZURACH.

— NA PIĘĆ DNI PRZED WYBORAMI WYNIK JEST NIEPEWNY, DLATEGO LICZBA SPOTKAŃ Z POTENCJALNYMI WYBORCAMI ROŚNIE Z DNIA NA DZIEŃ – Mira Skórka.

— PREZYDENTA UZUPEŁNIAŁ PREMIER – Skórka dalej.

— WYPOWIEDŹ PMM O TRZASKOGEDDONIE.

— GŁOSOWANIE NA ANDRZEJA DUDĘ ZADEKLAROWAŁA CÓRKA RTM PILECKIEGO – Skórka.

— NOWY SPOT PAD.

— RAFAŁ TRZASKOWSKI DZIŚ Z PRZESŁANIEM DLA WSI.

— RAFAŁ TRZASKOWSKI PYTAŁ JUŻ RZĄDZĄCYCH O PODWYŻKI PODATKÓW I ZWOLNIENIA W ADMINISTRACJI, TERAZ STAWIA PYTANIA O SAMORZĄD – Dariusz Ociepa.

— Z 5 DZISIEJSZYCH SPOTKAŃ RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO, 4 TO SPOTKANIA Z MIESZKAŃCAMI WSI – Ociepa dalej.

— NOWY SPOT RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO.

— KOLEJNY WYPADEK I KOLEJNY KIEROWCA AUTOBUSU POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW W WARSZAWIE.

*****

FAKTY TVN

— Absolutnie nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych – powiedział w poniedziałek wieczorem w Końskich prezydent Andrzej Duda. Po kilku godzinach zapewnił, że jego opinia nie dotyczy szczepień, które już są obowiązkowe. Na zorganizowanym przez telewizję rządową spotkaniu z mieszkańcami Końskich prezydent podkreślił także, że nigdy nie zaszczepił się na grypę.

— JEŻELI CHODZI O GRYPĘ I KORONAWIRUSA UWAŻAM, ŻE POWINNA BYĆ TAKA SAMA SYTUACJA, TE SZCZEPIENIA POWINNY BYĆ, ALE NIEOBOWIĄZKOWE – PAD.

— PROSZĘ NIE MANIPULOWAĆ I NIE KŁAMAĆ – wypowiedź prezydenta dla TVN.

— PREZYDENT POWIEDZIAŁ, ŻE NIE JEST ZWOLENNIKIEM “JAKICHKOLWIEK SZCZEPIEŃ OBOWIĄZKOWYCH ” – Sobieniowski.

— POMIJAJĄC FAKT, ŻE NIKT NA ŚWIECIE NIE SZCZEPI NA SZKARLATYNĘ TO POJAWIA SIĘ PYTANIE O ZESTAWIENIE DWÓCH WYPOWIEDZI PREZYDENTA – Z WCZORAJ I Z KOŃCA KWIETNIA –

— PAD W KWIETNIU O ROZWAŻANIU SZCZEPIENIA OBOWIĄZKOWEGO NA COVID.

— BO WTEDY SIĘ WYDAWAŁO, ŻE PREZYDENT MOŻE WTEDY WYGRAĆ BEZ POPARCIA ANTYSZCZEPIONKOWCÓW JUŻ W 1 TURZE – Sobieniowski.

— Sobieniowski o pytaniach działaczy PiS i SP: o tym telewidzowie nie zostali poinformowani.

— Sobieniowski o 2 mld na TVP.

— Dla specjalistów od chorób zakaźnych słowa poniedziałkowe słowa prezydenta Andrzeja Dudy o szczepieniach to szok. W Polsce niektóre szczepienia są obowiązkowe, inne są zalecane przez Ministerstwo Zdrowia.

— Rafał Trzaskowski zarzuca obecnej władzy niszczenie samorządów i Polski powiatowej. Kandydat Koalicji Obywatelskiej mówi, że prezydent Andrzej Duda może i objechał wszystkie powiaty, ale niewiele dla nich zrobił.

— SADOWNICY NARZEKAJĄ, ŻE PRODUKCJA POLSKICH JABŁEK PRZESTANIE SIĘ OPŁACAĆ – KKZ.

— TRZASKOWSKI OBJEŻDŻA TERENY WIEJSKIE – KKZ.

— ROZMOWY Z WIEJSKIEJ SZKOLE.

— TRZASKOWSKI PODRÓŻĄ PRZEZ MAŁE MIEJSCOWOŚCI I WSIE STARA SIĘ DOWARTOŚCIOWAĆ ICH MIESZKAŃCÓW, DAĆ SYGNAŁ, ŻE NIE  – KKZ.

— ROBI TO, CO SAM PRZYZNAJE, CZEGO NIE DOPILNOWAŁA PO, JAKO SAMORZĄDOWIEC JEST MU ŁATWO PRZEKONYWAĆ, ŻE OBECNA WŁADZA CHCE SAMORZĄDY ZNISZCZYĆ – KKZ.

— TRZASKOWSKI O PLANACH LIKWIDACJI POWIATÓW.

— ŻEBY PODKREŚLIĆ ZWIĄZKI Z POLSKĄ POWIATOWĄ, SWOJĄ ARENĘ PREZYDENCKĄ ZORGANIZOWAŁ W LESZNIE – KKZ.

— TRZASKOWSKI W GNIEŹNIE, SYMBOLU POLSKIEJ PAŃSTWOWOŚCI I TOŻSAMOŚCI – KKZ.

— Premier i ministrowie jeżdżą po Polsce i wręczają samorządom symboliczne czeki. To promesy rządowe na poczet przyszłej ustawy. Supraśl dostał ten sam czek już dwa razy, ale suma od tego nie wzrosła. Czeki na razie i tak są bez pokrycia.

— OBA TAKIE SAME CZEKI BURMISTRZ DOSTAŁ OD MINISTRA A POTEM OD PREMIERA ALE TO NA RAZIE PIENIĄDZE NA PAPIERZE – Arleta Zalewska.

— PREMIER Z CZEKAMI  RUSZYŁ TAM, GDZIE PREZYDENT W 1 TURZE MIAŁ WYSOKIE POPARCIE – Zalewska.

— NIE MATEUSZ, ANDRZEJ DUDA! – Premier na jednym ze spotkań do skandujących Mateusz.

— TRZASKOWSKI ZARZUCIŁ PREMIEROWI, ŻE ZA RZĄDOWE PIENIĄDZE PROWADZI PREZYDENCKĄ KAMPANIĘ – Zalewska.

— NIECH PAN SIĘ WEŹMIE DO ROBOTY, JA JESTEM NA URLOPIE – Trzaskowski.

— W internecie pojawiło się nagranie zachęcające wyborców Krzysztofa Bosaka do głosowania na obecnego prezydenta. To nie jest nasz spot – oburzają się politycy Konfederacji i w całej sytuacji sytuacji widzą działanie sztabu wyborczego Andrzeja Dudy.

— NAGRANIE MA WYGLĄDAĆ JAK SPOT NAGRANY PRZEZ KONFEDERACJĘ – KRZYSZTOF SKÓRZYŃSKI: W internecie pojawił się spot, w którym wyborcy Krzysztofa Bosaka z pierwszej tury deklarują poparcie w drugiej turze wyborów dla Andrzeja Dudy. Nagranie może wyglądać jak spot przygotowany przez sztab Krzysztofa Bosaka. Jednak za jego przygotowaniem nie stoją politycy Konfederacji.

— MICHAŁ DWORCZYK: Nie widzę w tym nic złego, że ktoś chce wyrazić swoje poparcie dla urzędującego i kandydującego, zabiegającego o reelekcje prezydenta.

— SKÓRZYŃSKI O SPOCIE: Ten profesjonalny, prawie 2,5-minutowy spot nie jest spotem żadnej oficjalnej organizacji zrzeszającej narodowców. Konto, na którym udostępniono nagranie, jest świeże i powstało ewidentnie tylko po to, by zaistniało na nim to jedno nagranie. Od opublikowanego materiału Krzysztof Bosak odciął się bardzo szybko. Polityk Konfederacji nie chciał tworzyć wrażenia, że po tygodniu od deklaracji, że nie popiera nikogo w II turze wyborów, zmienił zdanie.

— KRZYSZTOF BOSAK: Zdecydowanie podtrzymuje stanowisko, że nie udzielam poparcia żadnemu z dwóch kandydatów.

— Władze Warszawy zawieszają umowę ze spółką Arriva, która obsługuje część linii autobusowych w stolicy. Powodem tej decyzji jest drugi przypadek kierowcy, który spowodował wypadek pod wpływem substancji odurzających. Miejski autobus uderzył w cztery zaparkowane auta.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— CHCE KONTYNUOWAĆ BUDOWĘ POLSKI SPRAWIEDLIWEJ I RÓWNEJ – TAK ANDRZEJ DUDA PRZEKONYWAŁ PODCZAS DEBATY PREZYDENCKIEJ – zapowiedź: Z udziału zrezygnował Rafał Trzaskowski.

— ZAMIAST WZIĄĆ UDZIAŁ W DEBACIE, ZORGANIZOWAŁ KONFERENCJĘ PRASOWĄ – Michał Adamczyk dalej.

— TRZASKOWSKI STCHÓRZYŁ PRZED DEBATĄ – belka.

— W CIĄGU 5 LAT SYTUACJĘ TAKICH MIAST JAK KOŃSKIE POPRAWIŁY PROGRAMY SPOŁECZNE, PODWYŻKI PŁACY MINIMALNEJ I WALORYZACJE EMERYTUR – Damian Diaz.

— CHOĆ PAD MÓWIŁ TYLKO O SZCZEPIONCE NA KORONAWIRUSA, ZOSTAŁ ZAATAKOWANY PRZEZ POLITYKÓW PLATFORMY – Diaz po fragmencie wypowiedzi PAD rozpoczynającym się od słów: “Uważam, że szczepienia na koronawirusa absolutnie nie powinny być obowiązkowe. Proszę bardzo, kto chce…”

— PO DEBACIE PAD SPOTKAŁ SIĘ Z MIESZKAŃCAMI KOŃSKICH – Diaz.

— NA PYTANIA MIESZKAŃCÓW NIE CHCIAŁ ODPOWIADAĆ KANDYDAT PO – zapowiedź: Niektórzy pokonali setki kilometrów, by przyjechać do Końskich i zadać pytanie.

— TERAZ CZUJĄ SIĘ ZLEKCEWAŻENI, ZIGNOROWANI I NIE ROZUMIEJĄ DECYZJI TRZASKOWSKIEGO – Adamczyk dalej.

— KANDYDAT ELIT LEKCEWAŻY POLSKĘ POWIATOWĄ – belka.

— KOŃSKIE CZEKAŁY DO SAMEGO KOŃCA, ALE KANDYDAT PO ZLEKCEWAŻYŁ MIESZKAŃCÓW TEGO NIEWIELKIEGO MIASTA – Maciej Sawicki.

— DO DEBATY ZE ZWYKŁYMI POLAKAMI STANĄŁ TYLKO PAD – Sawicki.

— ZAMIAST TELEWIZYJNEGO STUDIA – HALA SPORTOWA, ZAMIAST PYTAŃ OD DZIENNIKARZY – PYTANIA BEZPOŚREDNIO OD WYBORCÓW – Sawicki o debacie TVP.

— MIESZKAŃCY MAJĄ ŻAL DO TRZASKOWSKIEGO O TO, ŻE DO NICH NIE PRZYJECHAŁ – Sawicki.

— NIEOBECNOŚĆ TRZASKOWSKIEGO W KOŃSKICH TO DLA WIELU OZNAKA AROGANCJI I BRAKU SZACUNKU, TAKŻE DLA SPOŁECZNOŚCI INNYCH MAŁYCH MIASTECZEK, WSI, GMIN ORAZ POWIATÓW – Sawicki.

— ZASTĘPCA BUDKI DO KOŃSKICH NIE PRZYJECHAŁ, CHOĆ 67% POLAKÓW UWAŻAŁO, ŻE POWINIEN WZIĄĆ UDZIAŁ W TEJ DEBACIE – Sawicki.

— MOŻE TRZASKOWSKI BAŁ SIĘ CHOCIAŻBY SPONTANICZNYCH PYTAŃ O ODSZKODOWANIA REPRYWATYZACYJNE W WARSZAWIE? – Sawicki.

— ZAMIAST ROZMOWY Z LUDŹMI W KOŃSKICH TRZASKOWSKI WYBRAŁ ROZMOWĘ Z DZIENNIKARZAMI W LESZNIE – Sawicki.

— PRZEDSTAWICIELE MEDIÓW WSKAZANYCH PRZEZ SZTAB TRZASKOWSKIEGO PRZYJECHALI Z WARSZAWY – Sawicki.

— PUSTE MIEJSCE W KOŃSKICH POZOSTANIE JAKO SYMBOL POGARDY KANDYDATA PO DO POLAKÓW SPOZA WIELKICH METROPOLII – Sawicki.

— KANDYDAT PO NA PREZYDENTA PO RAZ KOLEJNY DAŁ DO ZROZUMIENIA, ŻE CHCE ODPOWIADAĆ TYLKO NA TE PYTANIA, KTÓRE MU SIĘ PODOBAJĄ. JEŚLI MU SIĘ NIE PODOBAJĄ, NAZYWA JE ABSURDALNYMI BĄDŹ KONTROWERSYJNYMI – zapowiedź.

— “DAJMY SZANSĘ INNYM” – TO ODPOWIEDŹ TRZASKOWSKIEGO NA PYTANIE PIERWSZEGO DZIENNIKARZA O KONWENCJĘ STAMBULSKĄ – Marcin Tulicki.

— TRZASKOWSKI WIELOKROTNIE W TAKI SPOSÓB TRAKTOWAŁ DZIENNIKARZY, GDY PYTANIA LUB KONKRETNE REDAKCJE MU SIĘ NIE PODOBAŁY – Tulicki.

— TRZASKOWSKI DZIENNIKARZY ALBO WYŚMIEWAŁ, ALBO PRÓBOWAŁ OBRAŻAĆ – Tulicki.

— SPOKOJNIE TRZASKOWSKI ODPOWIADAŁ NA PYTANIA GRZEGORZA JAKUBOWSKIEGO, PRACOWNIKA WARSZAWSKIEGO RATUSZA – Tulicki.

— TRZASKOWSKI PYTANY O WSPÓŁPRACOWNIKA NIE ODPOWIEDZIAŁ – Tulicki.

— TRZASKOWSKI DZIŚ ZNÓW WYŚMIEWAŁ DZIENNIKARZY – Tulicki.

— DLA WIELU NIESAMOWITE SĄ WOLTY SAMEGO TRZASKOWSKIEGO – Tulicki.

— “WSZYSTKO SIĘ ZMIENIA” WYPOWIEDZIANE PRZEZ KANDYDATA PO MOŻE OZNACZAĆ, ŻE PO WYBORACH OKAŻE SIĘ JEDNAK ZWOLENNIKIEM ADOPCJI DZIECI PRZEZ PARY HOMOSEKSUALNE – Tulicki.

— RZĄD WSPIERA PRZEBUDOWĘ DWORCA WARSZAWA ZACHODNIA.

— WARSZAWA: NARKOMANI PROWADZĄ AUTOBUSY – belka.

— WYPADKÓW MOŻNA BYŁO UNIKNĄĆ, GDYBY KIEROWCY PRZESZLI ODPOWIEDNIE TESTY – Mateusz Nowak.

— WŁADZE WARSZAWY SĄ BEZRADNE WOBEC NARKOMANÓW PROWADZĄCYCH MIEJSKIE AUTOBUSY – Nowak.

— WSZYSTKIE USTERKI “CZŁOWIEKA AWARII” – belka.

— TA SAMA NIEMIECKA FIRMA PRZEWOZOWA I KOLEJNY KIEROWCA PROWADZĄCY POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW – Dominik Cierpioł.

— TRZASKOWSKI JEST NA URLOPIE I PROWADZI KAMPANIĘ WYBORCZĄ – Cierpioł.

— INWESTYCJE W ROLNICTWO TO JEDEN Z PRIORYTETÓW RZĄDU I UBIEGAJĄCEGO SIĘ O REELEKCJĘ PREZYDENTA – zapowiedź.

— TRZASKOWSKI BRONIŁ WCZORAJ PODCZAS DEBATY JOLANTY GONTARCZYK – Maksymilian Maszenda.

— HANIEBNA PRZESZŁOŚĆ NIE PRZESZKADZA TRZASKOWSKIEMU – Maszenda.

— W TEJ SPRAWIE KLUCZOWY MOŻE BYĆ ANTYKLERYKALIZM TRZASKOWSKIEGO – Maszenda.

— KRYTYCZNY STOSUNEK DO KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO MA ŻONA TRZASKOWSKIEGO – Maszenda.