— LIVEBLOG 300POLITYKI:
GOWIN ODPOWIADA NA PYTANIE O SYNA I KOMENTARZ TERLECKIEGO I MÓWI, ŻE TAKŻE W WYPADKU PREZYDENCKIEJ PORAŻKI PRAWICA BĘDZIE RZĄDZIĆ DO 2023
GRODZKI O SZYBKIM PROCEDOWANIU
SZUMOWSKI O GW I AGORZE
POMASKA O ZARABIANIU NA PANDEMII I POLITYKACH, KTÓRZY ZARABIAJĄ NA CPK
http://300polityka.pl/live/2020/06/01/

*****

WYDARZENIA POLSATU

— SENAT O NOWEJ ORDYNACJI WYBORCZEJ.

— PRZED SEJMEM MANIFESTACJA ZA SZYBKIMI WYBORAMI PREZYDENCKIMI.

— SENAT MIAŁ ROZPOCZĄĆ PRACE O 16:00, ALE KILKUKROTNIE TERMIN PRZEKŁADANO.

— POSIEDZENIE SEJMU W ŚRODĘ.

— KANDYDACI NIE CZEKAJĄ NA DATĘ WYBORÓW, LICZY SIĘ KAŻDY DZIEŃ.

— PREZYDENT DUDA W POLICACH.

— WIZYTA TO TAKŻE WYRAŹNA POLEMIKA Z RAFAŁEM TRZASKOWSKIM, KTÓRY WZYWAŁ RZĄD DO WZYWANIA WIELKICH INWESTYCJI W CZASIE WALKI Z PANDEMIĄ – Grzegorz Kępka.

— W MATERIALE O DNIU DZIECKA.

— WIELE EMOCJI BUDZI NAGRANIE Z WCZORAJSZEGO WYPADKU NA AUTOSTRADZIE A2, POMOCY POSZKODOWANYM UDZIELA M.IN. RAFAŁ TRZASKOWSKI – Kępka.

— PIS OSKARŻA ROMANA GIERTYCHA I PYTA CZY MECENAS PRZYGOTOWYWAŁ AKCJĘ HEJTU WOBEC MINISTRA ZDROWIA.

— MECENAS OPUBLIKOWAŁ OŚWIADCZENIE, W KTÓRYM STWIERDZA ŻE INFORMACJE O SPRAWIE NIE WYSZŁY ANI POŚREDNIO BEZPOŚREDNIO OD NIEGO.

— DZIECI NIE WRÓCĄ DO SZKÓŁ PRZED WAKACJAMI.

*****

FAKTY TVN

— JESZCZE DZIŚ WIECZOREM LUB JUTRO RANO SENATOROWIE PRZEGŁOSUJĄ USTAWĘ, KTÓRA POZWOLI PRZEPROWADZIĆ WYBORY.

— NIE MA JUŻ TEMATU GŁOSOWANIA PO ZAKOŃCZENIU KADENCJI ANDRZEJA DUDY, TA POPRAWKA ZOSTAŁA WYCOFANA.

— JEST ZGODA KOALICJI I OPOZYCJI, BY WYBIERAĆ PREZYDENTA 28 CZERWCA.

— POWIEDZIEĆ ŻE PREMIER SIĘ NIE SPIESZYŁ, TO NIC NIE POWIEDZIEĆ – Krzysztof Skórzyński.

— POTRZEBA BYŁO TRZECH TYGODNI I JEDNEGO DNIA, BY TA JEDNOSTRONNICOWA UCHWAŁA PKW ZOSTAŁA OPUBLIKOWANA – Skórzyński dalej.

— TRZEBA BYŁO 22 DNI, BY FORMALNIE POTWIERDZONO TO, CO JEST OCZYWISTE DLA KAŻDEGO, ŻE WYBORY 10 MAJA SIĘ NIE ODBYŁY – Skórzyński.

— NA TĘ ZWŁOKĘ DO PROKURATURY POSKARŻYŁA SIĘ OPOZYCJA, ALE CO Z TYM ZROBI PROKURATOR, NIE MA JUŻ ZNACZENIA DLA TERMINU WYBORÓW, A ZEGAR RUSZYŁ DZIŚ RANO – Skórzyński dalej.

— OD DZIŚ MARSZAŁEK SEJMU MA 14 DNI NA WYZNACZENIE NOWEJ DATY WYBORÓW, 14 DNI MAKSYMALNIE, BO PEWNIE ZROBI TO SZYBCIEJ I PEWNIE, NAJPEWNIEJ WYZNACZY WYBORY NA 28 CZERWCA – Skórzyński.

— CO DO TEJ DATY JEST ELEMENTARNA ZGODA MIĘDZY RZĄDEM A OPOZYCJĄ – Skórzyński dalej.

— MÓWIENIE DZIŚ ZE 100% PEWNOŚCIĄ O JAKIMKOLWIEK TERMINIE, BIORĄC POD UWAGĘ WSZYSTKO, CO DZIAŁO SIĘ W OSTATNICH TYGODNIACH, JEST RYZYKOWNE – Skórzyński.

— ALE NIE MA RYZYKA W TWIERDZENIU, ŻE PO PRZYJĘCIU NOWYCH PRZEPISÓW TO NIE TEN CZY INNY MINISTER PRZEPROWADZI WYBORY, ZROBI TO PKW, TAKŻE PRZYGOTOWUJĄCA SIĘ NA OSTATNIĘ NIEDZIELĘ CZERWCA – Skórzyński dalej.

— NIEPISANA ZGODA CO DO TERMINU WYBORÓW I ZGODA, ŻE W SENACIE TRZEBA SZYBKO PRZYJĄĆ REGUŁY GRY, NIE OZNACZA ZGODY NA WSZYSTKO, CO ZAPROPONOWAŁO PIS – Skórzyński.

— TO NIE JEST PREZENT NA DZIECKA, TO NAGRODA ZA CAŁOKSZTAŁT DLA DZIECI, KTÓRE W CZASIE PANDEMII UCZYŁY SIĘ ZDALNIE I SAMODZIELNIE, PISAŁY KARTKÓWKI I SPRAWDZIANY – PROMOCJĘ DO NASTĘPNEJ KLASY W TYM ROKU MIELIBY DOSTAĆ WSZYSCY.

— TRADYCYJNYCH ZAJĘĆ JUŻ W TYM ROKU NIE BĘDZIE.

— TEN RACHUNEK WCIĄŻ JEST DO ZAPŁACENIA, 70 MLN ZŁOTYCH.

— KTOŚ PODJĄŁ DECYZJĘ, KTOŚ SIĘ POD NIĄ PODPISAŁ, ZAMÓWIŁ DRUK KART DO GŁOSOWANIA I PAKIETY WYBORCZEJ I NIE SĄ TO ANI OPOZYCJA, ANI SAMORZĄDOWCY, JAK DZIŚ CHCIELIBY POLITYCY ZJEDNOCZONEJ PRAWICY.

— JACEK SASIN DZISIAJ SŁYSZAŁ PYTANIA O ROZLICZENIE WYDRUKOWANYCH KART I TAK NA NIE NIE ODPOWIADAŁ W SZCZECINIE – Jakub Sobieniowski.

— DRUGIE PYTANIE O TO SAMO PADŁO W POLICACH, A GDYBY NIE UCIEKAŁ OD TYCH PYTAŃ, TO PADŁOBY I TO DOTYCZĄCE PROPOZYCJE PATRYKA JAKIEGO, BY OPOZYCJA ZAPŁACIŁA ZA WYBORCZE PAKIETY, KTÓRE DRUKOWAŁA WŁADZA, BEZ KONIECZNEJ USTAWY DO WYBORÓW KTÓRYCH NIE DAŁA RADY ZORGANIZOWAĆ, A ŻE SIĘ NIE DA, JACEK SASIN SŁYSZAŁ OD DAWNA, ALE WTEDY BYŁ TAK PEWNY SWEGO, ŻE MÓWIŁ NAWET O SWOJEJ EWENTUALNEJ DYMISJI – Sobieniowski dalej.

— KUPIŁĄ PRZYŁBICĘ NA BAZARZE I ODSPRZEDAŁA MINISTERSTWU ZDROWIA, ZAROBIŁA OD RĘKI 50 TYSIĘCY ZŁOTYCH.

— WEDŁUG POSŁÓW OPOZYCJI, TYM SAMYM W ROLI GŁÓWNEJ WYSTĄPIŁA ŻONA ZNANEGO Z AFERY MASECZKOWEJ INSTRUKTORA NARCIARSTWA, ZNAJOMEGO RODZINY SZUMOWSKICH.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— UCHWAŁA PKW DOT. WYBORÓW Z 10 MAJA OPUBLIKOWANA. MARSZAŁEK SEJMU MA 14 DNI NA WYZNACZENIE NOWEGO TERMINU WYBORÓW – zapowiedź: Przepisy od dwóch tygodni bardzo dokładnie proceduje, a niektórzy twierdzą, że wręcz przetrzymuje, Senat, co wywołuje coraz większe oburzenie.

— W MANIFESTACJI ZA DEMOKRATYCZNYMI WYBORAMI I PRZECIWKO MARSZAŁKOWI SENATU UDZIAŁ WZIĘŁO OBECNIE MAKSYMALNIE DOZWOLONE 150 OSÓB – Maksymilian Maszenda.

— MARSZAŁEK SENATU W CZASIE 2 TYGODNI ZASUGEROWAŁ NAWET MOŻLIWOŚĆ PRZEJĘCIA OBOWIĄZKÓW PREZYDENTA W MOMENCIE, KIEDY SKOŃCZY SIĘ KADENCJA ANDRZEJA DUDY, A DO NOWEGO WYBORU NIE DOJDZIE – Maszenda.

— APEL PAD DO SENATU O PRZYJĘCIE USTAWY – fragment wywiadu z TV Trwam.

— DZIŚ ZNIKNĘŁA POPRAWKA, BY WYBORY PRZEPROWADZIĆ PO 6 SIERPNIA – Maszenda.

— TERMIN WYBORÓW ZALEŻY OD POLITYCZNYCH GIER OPOZYCJI – Maszenda.

— RZĄD NIE ZAMIERZA WYCOFYWAĆ SIĘ Z KLUCZOWYCH INWESTYCJI – Damian Diaz.

— KŁOPOTLIWE PYTANIA DO RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO – WPROST O KONTAKTY Z TAJEMNICZĄ GRUPĄ BILDERBERG I STYPENDIUM UFUNDOWANE PRZEZ SOROSA – zapowiedź: Pośrednio to pytania o przyszłość i lojalność i czy jako ewentualny prezydent będzie coś winien tym, którzy pomogli mu w życiu i polityce.

— IM BLIŻEJ BĘDZIE DATY WYBORY, TYM WIĘCEJ BĘDZIE KŁOPOLTIWYCH SYTUACJI I NIEWYGODNYCH PYTAŃ – Marcin Tulicki.

— MEDIA PISZĄ, ŻE GRUPA BILDERBERG RADZI W WIELKIEJ TAJEMNICY NAD LOSAMI ŚWIATA, A NAWET PYTAJĄ, CZY TO ZWYCZAJNE SPOTKANIE, CZY NIEFORMALNY RZĄD ŚWIATA – Tulicki przytacza nagłówki między innymi z rmf.fm.

— PRZECIWNIKIEM PAŃSTW NARODOWYCH MOŻNA NAZWAĆ SOROSA, KTÓRY JEST OSKARŻANY O TO, ŻE SWOIMI GIGANTYCZNYMI PIENIĘDZMI PRÓBUJE WPŁYWAĆ NA DECYZJE WŁADZ I RZĄDÓW WIELU PAŃSTW – Tulicki.

— TRZASKOWSKI ZA PIENIĄDZE SOROSA STUDIOWAŁ – Tulicki.

— DZIŚ TRZASKOWSKI NA PYTANIA O STYPENDIUM ODPOWIADA Z UŚMIECHEM, ALE NIE TAK DAWNO NIE POTRAFIŁ UKRYĆ ZDENERWOWANIA. NAJPIERW WYŚMIEWAŁ PYTANIE NA SPOTKANIU W TRAKCIE KAMPANII SAMORZĄDOWEJ, A GDY ODPOWIEDZIAŁ, TO W MAŁO POWAŻNYM STYLU – Tulicki.

— FUNDACJE SOROSA WSPIERAŁY ANTYRZĄDOWE PROTESTY W POLSCE – Tulicki.

— NIE DZIWIĄ WIĘC PYTANIA O SOROSA CZY BILDERBERG ZADAWANE TRZASKOWSKIEMU. TO TAKŻE PYTANIA O LOJALNOŚĆ WOBEC POLSKI – Tulicki.

— GIERTYCH ZŁAMAŁ TAJEMNICĘ ADWOKACKĄ? – belka.

— GIERTYCH DORADZA OPOZYCJI WS. ZMIANY KANDYDATA I PRZESUWANIA DATY WYBORÓW. BIERZE UDZIAŁ W ANTYRZĄDOWYCH DEMONSTRACJACH. WYSTĘPUJE JAKO PEŁNOMOCNIK POLITYKÓW OPOZYCJI I ICH RODZIN – Maciej Sawicki.

— ZDANIEM POLITYKÓW PIS MÓGŁ STAĆ ZA MEDIALNYM ATAKIEM NA MINISTRA ZDROWIA – Sawicki.

— MEDIALNA OPERACJA ATAKU NA MINISTRA ZDROWIA TRWA OD KILKU TYGODNI. ZAPOCZĄTKOWAŁ JĄ ARTYKUŁ CZUCHNOWSKIEGO. JEDNYM Z OSTATNICH ELEMENTÓW BYŁO UMIESZCZANIE NA PRZYSTANKACH PLAKATÓW SZKALUJĄCYCH MINISTRA. WŁAŚCICIELEM POWIERZCHNI JEST FIRMA AMS – NALEŻĄCA DO AGORY – Sawicki.