— 300POLITYKA: PREMIER WRACA NA SZLAK KAMPANII O 11:30 RAZEM Z JAROSŁAWEM KACZYŃSKIM WYSTĄPI NA NOWOGRODZKIEJ.

— KOWAL ODCINA SIĘ OD WAŁĘSY – 300LIVE: http://300polityka.pl/live/2019/10/07

— KIEDYŚ BARDZO SIĘ RÓŻNILIŚMY, DZIŚ RAZEM WALCZYMY O POLSKĄ DEMOKRACJĘ – ALEKSANDER KWAŚNIEWSKI Z POPARCIEM DLA MICHAŁA KAMIŃSKIEGO W WYBORACH DO SENATU W OKRĘGU PODWARSZAWSKIM, W KTÓRYM DECYDUJĄCE MOGĄ BYĆ GŁOSY WYBORCÓW LEWICOWYCH: https://youtu.be/QqEZnwE90ao

— TRANSPORT ZAMIAST ROLNICTWA – Tomasz Bielecki w GW o ew. wymianie komisarza: “Zresztą giełda nowych kandydatów kręci się w najlepsze także w kręgach PiS. Bohaterami spekulacji są Adam Bielan, Konrad Szymański, Jerzy Kwieciński, a nawet Tomasz Poręba. Ponadto wedle naszych informacji Polska już testuje możliwość ewentualnej zmiany portfolio z rolnictwa na – również całkiem dobry – transport. Ten resort w Komisji miał przypaść Rumunce Rovanie Plumb, ale ją już definitywnie utrącił europarlament. Już w przeszłości na etapie przesłuchań dochodziło zarówno do zmian kandydatów, jak i do przesunięć między tekami”.
http://wyborcza.pl/7,75399,25272135,bielan-szymanski-kto-za-wojciechowskiego-i-czy-nadal-teka.html

— TE SŁOWA WIĘCEJ MÓWIĄ O LECHU WAŁĘSIE – PMM W TELEWIZJI WPOLSCE.PL: “Więcej te słowa świadczą o Lechu Wałęsie i wszystko o nim mówią , a nic nie mówią o moim ojcu Ja mam swoje określone zdanie nt. Lecha Wałęsy i ubolewam, że na początku lat 90. nie przyznał się do tego, że był tajnym współpracownikiem SB, bo ja, my wszyscy byśmy mu wybaczyli i historia Polski mogłaby się dużo lepiej potoczyć”.

— BYŁ BARDZO CZUŁYM, KOCHANYM OJCEM – PREMIER O KORNELU MORAWIECKIM: “Był bardzo dobrym, wspaniałym ojcem. Jak był w podziemiu, musiałem stracić z nim kontakt. Zbudował mój profil patriotyczny i solidarnościowy. Był ciepłym, czułym ojcem, bardzo kochanym”.
https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/467042-mmorawiecki-wspomina-ojca-zbudowal-moj-profil-patriotyczny

— PREMIER ZAPRASZA WYBORCÓW OPOZYCJI: “To, co mówią politycy PO, to głęboko posunięte zacietrzewienie. Natomiast wyborcy, którzy są dzisiaj wyborcami KO, to zwykli Polacy i chcemy ich zaprosić do naszej Rzeczpospolitej Solidarnej, która jest dla wszystkich. Jeżeli jakieś błędy robimy, to chcemy się ich pozbyć w kolejnej kadencji, jeśli Polacy zdecydują się nam powierzyć stery rządów. Pokazaliśmy jednocześnie, że nie było takiej ekipy, która zrobiła rzeczywiście dla poprawy losów Polaków w tak krótkim czasie”.
https://wpolityce.pl/m/polityka/467065-tasmy-neumanna-wyborcy-obozu-iii-rp-sa-cynicznie-oszukiwani

— WAŁĘSA ROZDAJE RAZY – tytuł krótkiej notki w GW o wystąpieniu Wałęsy.

— KORNEL MORAWIECKI JEST DLA NICH WYRZUTEM SUMIENIA – MICHAŁ KARNOWSKI: “Postać Kornela Morawieckiego bardzo boli wielu ludzi kiedyś pięknie zapisanych w historii „Solidarności”. Boli, i będzie bolała, bo jest dla nich wyrzutem sumienia. Że zeszli z tej sierpniowej drogi. Że zapomnieli o robotnikach, skazując ich na bycie przedmiotem doktrynerskich, często bardzo brutalnych eksperymentów ekonomicznych (nie mylić z koniecznymi reformami). Że gotowi byli zadowolić się byle czym, a konkretnie okrągłym stołem, rozwiązaniem może i sensownym w połowie 1989 roku, ale później przez dekady ciągnącym Polskę w dół”.
https://wpolityce.pl/m/polityka/466919-k-morawiecki-drazni-wielu-ludzi-dawnej-s-bo-nie-zdradzil

— PIS 42, KO 29, LEWICA 13, KONFEDERACJA 5, PSL 4 – BADANIE KANTAR DLA GW.

— PIS MOCNY, SZANSA OPOZYCJI – Krzysztof Pacewicz opisuje sondaż Kantar dla GW, TOK i Gazeta.pl: “Wystarczy, by w najbliższych dniach PiS stracił jeden punkt procentowy na rzecz KO i by PSL przekroczył próg zamiast Konfederacji, a PiS straci większość w Sejmie – wynika z naszego sondażu. (…) Przy takich wynikach partia Jarosława Kaczyńskiego utrzymuje większość w Sejmie, niewiele jednak potrzeba, by ją straciła. Wystarczy, by poparcie dla PiS spadło o 1 pkt. proc. i o tyle samo wzrosło Koalicji Obywatelskiej i by PSL przekroczyło próg zamiast Konfederacji, a Zjednoczona Prawica mogłaby utracić przewagę”.
http://wyborcza.pl/7,75398,25278978,pis-prowadzi-ale-wystarczy-male-wahniecie-by-stracil-wiekszosc.html

— KRZYSZTOF PACEWICZ O WIĘKSZEJ MOBILIZACJI PO STRONIE TYCH, KTÓRZY PRZEGRALI: “Po pierwsze, w Polsce zwykle mobilizują się ci, którzy ostatnie wybory przegrali, a demobilizują ci, którzy wygrali. Nie jest to oczywiście żelazna reguła, ale nie można wykluczyć, że tym razem część wyborców PiS – przekonana o nieuchronnej powtórce spektakularnego zwycięstwa wyborczego – może odpuścić sobie wycieczkę do urny, w przeciwieństwie do rozdrażnionych wyborców opozycji”.
http://wyborcza.pl/7,75968,25279063,tym-razem-to-wyborcy-opozycji-moga-byc-bardziej-zmobilizowani.html

— JACEK GĄDEK O SUFICIE PIS – 58%: “Gdyby wszyscy zwolennicy władzy PiS – także ci chcący szerszej koalicji – zagłosowali na partię Jarosława Kaczyńskiego, to poparcie to wyznaczy wysokość sufitu nad PiS-em: wspomniane 58 proc. Teoretycznie jest to możliwe, bo przy urnach wyborcy podejmują decyzje indywidualnie, a nie zbiorowo”.

— 37% CHCE WIĘKSZOŚCI KONSTYTUCYJNEJ DLA PIS: “W naszym sondażu 37 proc. Polaków chce, aby PiS zdobyło większość konstytucyjną. 21 proc. chce tego zdecydowanie, a 16 proc. odpowiada „raczej tak”. Z kolei przeciw jest 57 proc. (46 proc. zdecydowanie, a 11 raczej nie)”.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25278252,sufit-dla-pis-to-az-58-proc-co-musialoby-sie-stac-by-j-kaczynski.html

— NIE MUSI BYĆ TAK, ŻE WYBORCY ZLEKCEWAŻĄ AFERY PO – KINGA DUNIN W KRYTYCE: “Jednak życie społeczne nie podlega tak bezwarunkowym prawom, jak świat materialny. Z tego, że ludzie lekceważą afery PiS, nie musi wynikać, że tak samo potraktują PO. Szczególnie, że budowana wokół wypowiedzi Neumanna narracja ma potwierdzać wszystkie obiegowe opinie o PO: aferałowie, pogardzają prowincją i zwykłymi ludźmi, dbają tylko o swoich. Forma wypowiedzi też, delikatnie mówiąc, nie budzi sympatii. Nie będzie to miało może wielkiego wpływu na wybory, ale jakiś drobny efekt może mieć. Strategia mediów sprzyjających opozycji, polegająca na tym, aby wyciszyć sprawę, jest zrozumiała i politycznie uzasadniona. Może jednak odbiorców pozostawić w poczuciu informacyjnego niedosytu, a dziś jednak nie jesteśmy uwiązani do jednego medium i wszystkie pikantne szczegóły wyborczy PO znajdą w mediach prawicowych. Nie jestem więc przekonana, czy przemilczanie sprawy to najlepsza strategia”.

— MOŻE NALEŻY WYBORCOM WYJAŚNIĆ TĘ SPRAWĘ? – DALEJ KINGA DUNIN: “Tej części nagrania jednak ani Neumann, ani Schetyna, ani Kidawa-Błońska nie potrafią przekonująco wytłumaczyć. I ja też nie. Tu pojawia się też jeden z najbardziej bulwersujących aspektów – oskarżenie wówczas jeszcze żyjącego prezydenta Adamowicza, na którego są „twarde rzeczy, które mogłyby go wyprowadzić w kajdankach”. Żyjącego i konkurującego z kandydatem PO, które poparło Adamowicza dopiero w drugiej turze. Nie można wykluczyć, że w tym momencie była to po prostu insynuacja mająca na celu obniżyć jego notowania. Tego typu puszczona gdzieś mimochodem uwaga szybko się roznosi. Ale to też byłoby dość paskudne. Nie należę do elektoratu PO, jednak sprzyjam obozowi demokratycznemu, chciałaby więc, aby te kwestie zostały wyjaśnione, bo uznanie ich za nieistotne, to już nie jest realizm ani pragmatyzm, to jest właśnie cynizm”.
https://krytykapolityczna.pl/felietony/kinga-dunin/neumanna-afera-tasmy-cynizm/

— MICHAŁ KARNOWSKI O WYGIBASACH TVN WS NEUMANNA: “Niestety, to nie koniec tej pogardy, bo media III RP w większości przemilczały taśmy Naumanna, a w TVN niezłe wyczyniali dziś wieczorem wygibasy, by powiedzieć ludziom dlaczego pan Naumann zrezygnował z funkcji szefa klubu – pozostając jednak liderem listy. Ale skoro wcześniej nic niemal o tym nie było, to dlaczego ustąpił? Ale zaufajmy – wybrnęli, to stara dobra szkoła z dawnych lat”.

— KARNOWSKI O ZAPROSZENIU WYBORCÓW OPOZYCJI DO OBOZU PROPOLSKIEGO: “Premier ma rację: nikt w państwie demokratycznym nie zasługuje na takie traktowanie, warto wyborców III RP zaprosić do obozu propolskiego”.
https://wpolityce.pl/m/polityka/467065-tasmy-neumanna-wyborcy-obozu-iii-rp-sa-cynicznie-oszukiwani

— NAJBARDZIEJ TĘPA KAMPANIA OPOZYCJI PO 89 – JACEK KARNOWSKI: “Słowa Schetyny pozwalają nam jednak stwierdzić, że kampania jaką prowadzi opozycja jest najbardziej tępą z tych, które Polacy widzieli po 1989 roku”.
https://wpolityce.pl/m/polityka/466983-po-uzywa-najbardziej-tepej-propagandy-od-1989-roku

— NIE LEKCEWAŻMY TYCH ZAPOWIEDZI, NA WĘGRZECH ORBAN NAPRAWDĘ DOKONAŁ WYMIANY ELIT – DOMINIKA WIELOWIEYSKA w GW: “Prezes PiS mówi, że chce wymienić elity społeczne i gospodarcze. Nie lekceważmy tych zapowiedzi. Na Węgrzech Viktor Orbán naprawdę tego dokonał. (…) Zestawienie tych wypowiedzi: o nowych elitach biznesowych, o Budapeszcie i złośliwych przedsiębiorcach, daje nam obraz naszej przyszłości pod rządami PiS”.
http://wyborcza.pl/7,75968,25278983,kaczynski-zapowiada-ze-wladza-wymieni-sobie-spoleczenstwo.html

— MINIMALIZOWAĆ ZŁE KONSEKWENCJE BREXITU – KONRAD SZYMAŃSKI W ROZMOWIE Z JĘDRZEJEM BIELECKIM W RZ: “Od początku uważamy, że brexit jest zdarzeniem dla Unii negatywnym, ale jeśli ma do niego dojść, to należy zrobić wszystko, aby minimalizować związane z tym straty gospodarcze w krótkiej perspektywie i polityczne w długiej. Dlatego brexit należy przeprowadzić w sposób uzgodniony, który będzie gwarantował prawa obywatelom UE, zapewni rozliczenia finansowe, a także okres przejściowy, który ułatwi przedsiębiorcom dostosowanie się do nowych warunków handlu”.

— NIE JEST NASZĄ ROLĄ OBRONA INTERESÓW AMERYKAŃSKICH – SZYMAŃSKI NA PYTANIE BIELECKIEGO O TO CZY POLSKA ZAJMIE W TEJ SPRAWIE POZYCJE BRYTYJSKIE W UNII: “Nie naszą rolą jest obrona interesów amerykańskich. Tym niech się zajmie Waszyngton. Ale Polska, jak i Wielka Brytania, bardzo dobrze widzi potrzebę obrony wspólnych interesów Zachodu, do którego należą tak Unia, jak i Ameryka. Nasze rozumienie interesów polskich zakłada minimalizowanie napięć między UE a USA. Nasza polityka jest zrównoważona! Polska ani razu nie wyłamała się ze wspólnego stanowiska Unii, jeśli takie było. Mimo pewnego zrozumienia dla polityki USA wobec Iranu nie podważyliśmy jedności UE w sprawie umowy o powstrzymaniu irańskiego programu atomowego. Kontynuujemy prace nad podatkiem cyfrowym na forum UE, mimo że USA nie chcą o tym słyszeć. Zaangażowaliśmy się w projekty wzmocnienia unijnego wymiaru polityki obronnej, oczekując jedynie synergii z NATO. Widzę tu wiele przejawów równowagi strategicznej, o którą faktycznie musimy dbać”.
https://www.rp.pl/Brexit/310069981-Konrad-Szymanski-Pierwszy-krok-w-dobrym-kierunku.html

— CHODZI O ROZBICIE TRADYCYJNYCH FORM KULTURY – BRONISŁAW WILDSTEIN: “Chodzi o to, aby wtłoczyć do głowy młodym ludziom antypedagogikę i nauczyć ich, że wszystko w tej dziedzinie jest równoprawne, a seks to po prostu fajna zabawa. Tę wiedzę młodzi ludzie łykną jak szklankę wody. Pierwszą konsekwencją będzie banalizacja erotyzmu. W nieustannym karnawale, jakim ma stać się zgodnie z emancypacyjnym dekalogiem życie, erotyzm staje się jedną z rozrywek i przestaje cokolwiek znaczyć. Tyle że przy takiej postawie wszystko przestaje mieć wagę. To jednak tylko pierwszy etap. Życie nie może być nieustającym karnawałem, a postulat taki rodzi wcale niekarnawałowe konsekwencje. Przerażające następstwa seksualnej rewolucji chyba najbardziej przenikliwie opisał w powieści „Cząstki elementarne” Michel Houellebecq. Dlatego tak naprawdę nie chodzi o karnawałowe wyzwolenie, o czym zarówno Rubik, jak i czytający jej mądrości celebryci nie mają pojęcia. Chodzi o rozbicie tradycyjnych form kultury, co pozwoli zagubionym ludziom narzucić sobie dowolny jej kształt, np. LGBT, i da władzę tym, którzy będą ją animowali”.
https://wpolityce.pl/polityka/466994-o-banalizacji-oraz-wladzy

— EWA SIEDLECKA O POLSKIM DŻIHADZIE: “Na Marszu Równości w Lublinie tydzień temu zatrzymano małżeństwo z domowej roboty ładunkiem wybuchowym. Miał zostać użyty przeciwko uczestnikom manifestacji. Czyżby głoszenie z ambon o „tęczowej zarazie” wywołało efekt „samotnych wilków” prowadzących prywatny dżihad po tym, czego nasłuchali się od radykalnych imamów w meczetach Londynu czy Paryża?”
https://siedlecka.blog.polityka.pl/2019/10/06/polski-dzihad/

— URODZINY: kard. Kazimierz Nycz, Maria Szyszkowska, Boguslaw Kośmider.