— 59 DNI DO CISZY WYBORCZEJ, 140 DNI DO KOŃCA ROKU.— TOMCZYK O NEGOCJACJACH WS LIST SENACKICH, PLATFORMA PYTA O TAJEMNICZE ŚMIERCI – 300LIVE: http://300polityka.pl/live/2019/08/13/

— ZDANOWSKA ZAMIAST TUSKA PRZECIW DUDZIE? – JEDYNKA DZIENNIKA ŁÓDZKIEGO: https://www.egazety.pl/polska-press/e-wydanie-polska-dziennik-lodzki.html

— WP O ŁOPIŃSKIM W PREZYDENCKIEJ WILLI NA BACIARELLEGO – JAK PISZE SYLWESTER RUSZKIEWICZ: “Jak ustaliła Wirtualna Polska, Maciej Łopiński – były prezydencki minister i bliski współpracownik Jarosława Kaczyńskiego od czterech lat mieszka w prezydenckiej willi w centrum Warszawy. Łopiński za 73 –metrowe lokum płaci 2,9 tys. zł plus opłaty eksploatacyjne. Nieoficjalnie w staraniach o mieszkanie polityka wsparł osobiście prezes PiS”.

— DO ŁOPIŃSKIEGO PRZYJEŻDŻA PREZES – DALEJ RUSZKIEWICZ: “Według naszych ustaleń, mieszkanie Łopińskiego znajduje się w bocznej części willi, z osobnym wejściem i restauracją tuż obok. Były minister może więc swobodnie przyjmować prezesa Kaczyńskiego bez wiedzy pozostałych mieszkańców. A w willi oprócz Łopińskiego mieszkają również: były już marszałek Sejmu Marek Kuchciński (za którego Kancelaria Sejmu płaci 4,1 tys. zł miesięcznie), a także szefowa Kancelarii Prezydenta Halina Szymańska i doradca Andrzeja Dudy – prof. Andrzej Zybertowicz. Do niedawna miał mieszkać również szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski”.
https://wiadomosci.wp.pl/maciej-lopinski-mieszka-od-4-lat-w-prezydenckiej-willi-ujawniamy-szczegoly-6412796271158913a

— KOŚCIÓŁ NA SERIO POWINIEN SIĘ ZASTANOWIĆ CZY DO WYBORÓW NIE OGRANICZYĆ WYSTĄPIEŃ DOTYCZĄCYCH LGBT: “W tej sytuacji Kościół powinien moim zdaniem na serio się zastanowić, czy przez najbliższe dwa miesiące nie ograniczyć wystąpień dotyczących LGTB. Ani Sejm teraz nie dyskutuje nad wprowadzeniem do prawa instytucji konkubinatów czy małżeństw osób tej samej płci, ani nic w tej chwili się takiego nie dzieje, co by sprawiało, że trzeba się tym non stop zajmować. Może warto się nad tym dziś zastanowić, a nie później narzekać, że znów mówi się o upolitycznieniu Kościoła i że przeciwnicy PiS zaczynają go traktować jako politycznego wroga”.
https://www.rp.pl/Analizy/190819871-Szuldrzynski-Kosciol-LGBT-i-kampania-wyborcza.html

— MOŻE POWINNI TAK ZWALCZAĆ PEDOFILIĘ W KOŚCIELE? – ANDRZEJ STANKIEWICZ W ONECIE: “W sprawie wojny z LGBT prezes ma wsparcie sporej części głównych aktorów polskiego Kościoła. Szkoda, że abp Marek Jędraszewski i o. Tadeusz Rydzyk nie zwalczają z równą zaciekłością pedofili w sutannach. Zaryzykowałbym nawet tezę, że nie zwalczają ich wcale”.
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/newsletter-onetu-andrzej-stankiewicz-prezesie-nie-mieszaj-brata-do-lgbt/kd22bkv

— ZGUBA PSL – KRYSTYNA NASZKOWSKA W GW: “Prezes Władysław Kosiniak-Kamysz tak bardzo się bał posądzeń o sprzyjanie postulatom LGBT, że poprowadził swoją partię do zguby. Kto go do tego popchnął?”

— NASZKOWSKA O ROLI BALAZSA: “Politycy PSL pytani, skąd wziął się pomysł Koalicji Polskiej, po cichu szepcą: to Artur Balazs stoi za tą ideą popartą też przez Aleksandra Halla. Warto przypomnieć że jeden z najbliższych ludzi Balazsa – Marek Zagórski – jest ministrem w rządzie Morawieckiego. Tropy wiodą więc do obozu władzy. Pomysł Koalicji Polskiej padł w chwili, kiedy Kosiniak-Kamysz przeżywał trudne chwile. Nawet od bliskich współpracowników słyszał docinki na temat tego, że razem z PO popiera ruchy homoseksualne. Kpiono, że oklaskiwał Leszka Jażdżewskiego, który w wykładzie na Uniwersytecie Warszawskim zaatakował Kościół. Pewnie jeszcze bardziej bolała go krytyka ze strony Kościoła za rzekome spychanie Stronnictwa w stronę ruchów lewicowych – wszak cała rodzina Kosiniaków-Kamyszów od zawsze znana jest z trzymania się blisko hierarchów kościelnych. W pewnym momencie ruch LGBT stał się wręcz obsesją prezesa PSL. Tak bardzo się bał, że ktoś uzna go za zwolennika równości płci, że nie zauważył, iż prowadzi własną partię ku zgubie, byle się przed takim posądzeniem uchronić”.
http://wyborcza.pl/7,75968,25080790,dlaczego-psl-nie-poszedl-z-platforma-kulisy-naglego-zwrotu.html

— KRZYSZTOF KILIAN NA OPINIACH GW O WYCOFYWANIU SIĘ POLSKI Z ODGRYWANIA ROLI W BRUKSELI: “Do biur nowej Komisji Europejskiej wkroczy zapewne ok. 200 członków gabinetów poszczególnych nowych komisarzy (dokładna liczba zależy od ustaleń w nowej kadencji – w dotychczasowej KE było ponad 200 łącznie z gabinetem Junckera). To ważne stanowiska, bo właśnie w gabinetach są przygotowywane projekty decyzji Komisji Europejskiej w różnych sprawach. Gdy pięć lat temu powoływano poprzednią Komisję Europejską, w gabinetach znalazło się w sumie 16 polskich urzędników – czworo w gabinecie Elżbiety Bieńkowskiej i 12 w gabinetach innych komisarzy. Pod tym względem byliśmy trzecią największą grupą za Niemcami i Francją. Tego sukcesu prawdopodobnie nie uda się powtórzyć”.
http://wyborcza.pl/7,75968,25069890,czesciowy-polexit-juz-sie-dokonal.html

— PROF. FLIS O KAMPANII PMM NA ŚLĄSKU – w tekście Jacka Gądka w Gazeta.pl: “Jak ktoś się stara, to jest miło, ale ważne, żeby nie „przepijarzyć” [przesadzić z działaniami PR-owymi – przyp. red.]. Nachalność i nadgorliwość bywają jednak gorsze od sabotażu. Ale co Morawiecki ma robić? Jeśli będzie mówił, że woli schabowego od żurku i rolady, to na pewno by mu to zaszkodziło na Śląsku – żartuje prof. Jarosław Flis, socjolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego. – Tak długo, jak ludzie nie zaczną tego odbierać jako ściemę dla ciemnego ludu, tak długo to działa”.

— PIS NIE BĘDZIE MIAŁ ŻADNYCH OSZAŁAMIAJĄCYCH ZYSKÓW NA ŚLĄSKU – FLIS W TEKŚCIE GĄDKA: “Wyniki PiS w okręgu katowickim nie powalają, choć trend PiS na Śląsku jest wzrostowy. W 2015 r. PiS zgarnęło tu 32,92 proc., a PO – 28,37. Najwięcej wówczas głosów zdobył prof. Marian Zembala – szanowany kardiolog i były minister zdrowia – 53 tysiące. Czy Morawiecki poprawi ten wynik? Nie ma opinii w PiS, że Morawiecki rozbije bank w Katowicach. – Ale na pewno nie osłabi listy. Spodziewam się bardzo dobrego wyniku – mówi związany ze Śląskiem polityk PiS. Jednak bez hurraoptymizmu. I dodaje: – Myślę, że wynik Zembali jest osiągalny dla premiera. Na pewno Borys Budka [„jedynka” na katowickiej liście PO, a więc bezpośredni rywal premiera] nie zdobędzie rekordowego poparcia, akurat tego jestem pewien – śmieje się. Prof. Jarosław Flis, socjolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego: – Moim zdaniem Morawiecki na Śląsku to nie będzie żadne Wunderwaffe. Żadnych oszałamiających zysków PiS-owi nie przyniesie”.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25069037,mateusz-morawiecki-w-kampanii-staje-sie-slazakiem.html#s=BoxOpLink

— PIOTR PACEWICZ PODWAŻA TEZĘ PREMIERA O KONSERWATYWNYCH KOBIETACH: “Sondaże kontra premier. Wbrew egzaltacjom Morawieckiego, że „nasze polskie kobiety” tworzą mur przed „fanaberiami ideologicznymi”, to mężczyźni są bardziej konserwatywni. Kobiety, zwłaszcza do 40 lat, są jak na Polskę rewolucjonistkami: 63 proc. popiera małżeństwa jednopłciowe, 66 proc. aborcję na życzenie. Są bardziej lewicowe, mniej prawicowe niż faceci”.
https://oko.press/morawiecki-polki-na-strazy-polskich-wartosci-a-nie-ideologicznych-fanaberii-nieprawda-wola-fanaberie/

— O WYWIADZIE PIOTRA GLIŃSKIEGO DLA 300POLITYKI DAWID KARPIUK W NEWSWEEKU: “Na razie bal trwa i pewnie jeszcze trochę potrwa. W towarzystwie miernych, ale wiernych. Wśród bezpiecznych kolekcji muzealnych, rekonstrukcji historycznych, podrzędnych, ale sprzedajnych artystów, kiepskich, ale piszących pod dyktando dziennikarzy. Świat ludzi, którzy Tokarczuk i tak nigdy nie czytali. Możecie sobie razem posłuchać Bayer Full. Niech pan sobie przypomni „Profesora Unrata” Henryka Manna. Albo niech pan obejrzy nakręconego na jego podstawie „Błękitnego anioła”. Jest tam piękna scena, w której profesor Rath, zdradzony przez Lolę, wyśmiany przez mieszkańców swojego miasteczka zaczyna rozumieć, że przegrał. Że gonił marzenie, które nie mogło się spełnić. Dostrzega, ile stracił. No ale kto wie: może i przygoda z Lolą była tego warta, panie premierze”.
https://www.newsweek.pl/opinie/premier-glinski-ubolewa-a-ja-razem-z-nim/zm6wx8t

— GW O WYWIADZIE GLIŃSKIEGO DLA 300: “Paweł Pawlikowski zrobił PiS-owski film, w Polsce od niedawna jest demokracja, a Danucie Holeckiej udało się wyjść z podziemia. To wnioski z wywiadu, którego minister kultury Piotr Gliński udzielił serwisowi 300Polityka”.
http://wyborcza.pl/7,75410,25080082,piotr-glinski-nasi-opozycjonisci-zazdroszcza-nam-prezesa.html

— WOJCIECH TUMIDALSKI PYTA W RZ O ODPOWIEDZIALNOŚĆ POLITYCZNĄ WS SERII SAMOBÓJSTW W WIĘZIENIACH: “Zagadkowa dla niektórych może być śmierć Brunona Kwietnia skazanego za przygotowywanie zamachu na Sejm. Ekspertyza biegłych wskazała, że przyczyny zgonu były „chorobowe”. Chcę wierzyć, że tak właśnie było. Ludzie umierają i na wolności, i w więzieniu. To normalne. Ale za życie i bezpieczeństwo tych za kratami odpowiedzialni są konkretni ludzie i znamy ich nazwiska. Od strażnika do ministra. Ale cóż kampania wyborcza, zły czas na dymisje. A co z wysokimi standardami, które ponoć obowiązują?”
https://www.rp.pl/Opinie/190819884-Wojciech-Tumidalski-o-smierci-Dawida-Kosteckiego-i-Brunona-Kwietnia-czas-na-dymisje.html

— TAJEMNICA ŚMIERCI KOSTECKIEGO – NA JEDYNCE GW: “Prokuratura bagatelizuje notatkę z oględzin zwłok Dawida Kosteckiego, choć na jego szyi odkryto dziwne ślady. A śledztwo ws. afery obyczajowej na Podkarpaciu dostała świeżo upieczona prokurator”.
http://wyborcza.pl/7,75398,25081945,jak-zginal-dawid-kostecki-czy-prokuratura-wyjasni-smierc-bokse.html

— ADAM BODNAR PO RAZ KOLEJNY DEMENTUJE BY MIAŁ STARTOWAĆ NA PREZYDENTA: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/adam-bodnar-nie-zamierzam-kandydowac-w-zadnych-wyborach/6cmgprd

— TOMASZ SZATKOWSKI – POLSKI AMBASADOR PRZY NATO O KORZYŚCIACH Z FORT TRUMP – mówi DGP: “Wręcz przeciwnie. Podanie tak zagregowanej sumy przykuło uwagę do polskiej oferty, tworząc bardzo pozytywny klimat polityczny. Są tutaj pewne paradoksy. Tak naprawdę 2 mld dol. w kontekście projektów, o jakich mówimy, to nie jest duża suma. Gdybyśmy dobrze oszacowali koszty pośrednie, takie jak np. odlesienie przestrzeni pod poligony, które służyć będą wojskom polskim i amerykańskim, to nasze wsparcie można zaprezentować w kontekście znacznie większych sum. Podobna historia wiąże się z hasłem „Fort Trump”, którego użycie przez prezydenta Andrzeja Dudę zapewniło inicjatywie rozpoznawalność, przy oddaniu symbolicznego uznania dla administracji, która zdecydowała się na taką transformację amerykańskiej obecności wojskowej. Istniało również pewne ryzyko, że nasza inicjatywa padnie ofiarą skojarzenia z tylko jedną opcją polityczną w USA. To ryzyko zmaterializowało się w większym sceptycyzmie wobec naszych starań u części naszych europejskich sojuszników. W Waszyngtonie jednak, dzięki komunikacji z obiema siłami w Kongresie, udało nam się to ryzyko zminimalizować. Efektem było ponadpartyjne poparcie dla naszych starań wyrażone w ustawach budżetowych na lata 2019 i 2020”.
https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/604983,fort-trump-promocja-rozmowa-szatkowki-mon.html

— FERENC WYCOFUJE SIĘ ZE STARTU DO SEJMU – JEDYNKA NOWIN RZESZOWSKICH: https://www.egazety.pl/polska-press/e-wydanie-gazeta-codzienna-nowiny.html

— KWAŚNIEWSCY NA MAZURACH NA JEDYNCE FAKTU:https://www.egazety.pl/axel-springer/e-wydanie-fakt.html

— KAJA PUTO ROZMAWIA Z AUTOREM BESTSELLERA KRYTYKI POLITYCZNEJ – JAK NISZCZONO POLSKĄ KOLEJ – KAROLEM TRAMMEREM: “- Ostatni grzech to tzw. wygaszanie popytu, czyli zaplanowane zniechęcanie pasażerów do korzystania z pociągów, które początkowo traktowano jako teorię spiskową, a potem znalazło to potwierdzenie w oficjalnych dokumentach. Wypuszczano na przykład dwa pociągi dziennie, poranny już o 3:22, a drugi o 14:39, więc jeździło nimi coraz mniej ludzi, a PKP mogło powiedzieć, że linia jest nierentowna, i ją zamknąć. A później pojawił się gąszcz spółek i ludzie już nawet nie wiedzieli, gdzie pisać prośby o niezamykanie ich połączenia ze światem”.
https://krytykapolityczna.pl/kraj/kolej-pociagi-ostre-ciecie-karol-trammer-rozmowa/

— KSIĄŻKA TRAMMERA JAKO EBOOK: https://wydawnictwo.krytykapolityczna.pl/ostre-ciecie-jak-niszczono-polska-kolej-karol-trammer-762#utm_source=KP.PL&utm_campaign=ostre-ciecie-jak-niszczono-polska-kolej-karol-trammer

— CHIRURDZY MAJĄ PEŁNE RĘCE ROBOTY PRZEZ ELEKTRYCZNE HULAJNOGI – GAZETA STOŁECZNA: “- Czas najwyższy zająć się uregulowaniem, gdzie i z jaką prędkością można korzystać z hulajnóg – mówi dr Marcin Socha, chirurg ze szpitala przy ul. Lindleya”.
http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25082458,przez-hulajnogi-chirurdzy-maja-pelne-rece-roboty-niemal-kazdego.html

— URODZINY: Bronisław Korfanty, Małgorzata Baczyńska, Magda Sakowska, Michał Oblizajek, Piotr Stasiak.