— KIEDYŚ NIE BYŁO W POLSCE DEMOKRACJI A TERAZ JEST ŻYWA DEMOKRACJA – 300POLITYKA U PIOTRA GLIŃSKIEGO: – Część środowiska artystów tak, krytykuje, ale to zawsze w demokracji tak jest, że część ludzi krytykuje. Duża część tych osób, które mnie krytykują, pewnie nie wszyscy, to są osoby związane z poprzednim establishmentem. To zrozumiałe. Oni sobie doskonale współpracowali z tamtym establishmentem. Nie wchodzę w to, czy na tym zyskiwali czy tracili. W każdym razie byli twarzami, występowali w różnych komitetach politycznych. Zajmowali się polityką od strony wsparcia dla tamtego establishmentu. Przypominam – establishmentu, który przez ostatnie przynajmniej poprzednie dwie kadencje prowadził Polskę w sytuacji braku żywej, funkcjonującej demokracji. W Polsce nie było pełnej demokracji. Przez prawie osiem lat. I to różnym celebrytom i obrońcom demokracji nie przeszkadzało.
http://300polityka.pl/news/2019/08/11/kiedys-nie-bylo-w-polsce-demokracji-a-teraz-jest-zywa-demokracja-300polityka-u-piotra-glinskiego/

— ONET O WYWIADZIE GLIŃSKIEGO DLA 300POLITYKI: https://kultura.onet.pl/wiadomosci/piotr-glinski-nie-bylo-w-polsce-funkcjonujacej-zywej-demokracji/p7tmb32

— GAZETA.PL ZWRACA UWAGĘ NA SŁOWA GLIŃSKIEGO O HOLECKIEJ W ROZMOWIE Z 300: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25079469,glinski-o-przeszlosci-holeckiej-w-tvp-zeslano-ja-do-podziemi.html

— TYSZKA O TYM, ŻE WKK JEST GWARANTEM, ŻE NIE BĘDZIE PARTYJNEJ PAROLOGII – 300LIVE: http://300polityka.pl/live/2019/08/12/

— KRZYSZTOF MAZUR, BYŁY PREZES KLUBU JAGIELLOŃSKIEGO Z POPARCIEM ZJEDNOCZONEJ PRAWICY STARTUJE DO SENATU Z OKRĘGU KRAKOWSKIEGO – NIE ZAMIERZAM SIĘ ZMIENIAĆ: “Dziś wreszcie mogę oficjalnie potwierdzić: tak, startuję do Senatu z Krakowa (okręg 33) z poparciem Zjednoczonej Prawicy. Moim celem jest zmienić wizerunek senatora. To nie ma być polityczna emerytura, ale polityk blisko ludzi. Pas transmisyjny pomiędzy lokalnymi problemami a instytucjami publicznymi. Do tego świetnie służą media społecznościowe. Chcę zrobić pierwszą kampanię w polskiej polityce w trybie daily vloga na YT!”
https://www.youtube.com/watch?v=Mdl-Q1AmFLA&fbclid=IwAR3BCsGqBoOtP4VlNHNuPdAwC91YMea61AT22YjMYm98C_6y-M9975yAOvk

— KLUB JAGIELLOŃSKI O STARCIE MAZURA DO SENATU Z LIST PRAWICY
: “Klub Jagielloński prowadząc działalność polityczną rozumianą jako roztropna troska o dobro wspólne pozostaje jednocześnie środowiskiem niepartyjnym i niezależnym od czynnych polityków. Członkowie i byli członkowie Klubu Jagiellońskiego – w tym również byli prezesi i członkowie zarządów stowarzyszenia – podejmują różne formy zaangażowanie publicznego w różnych konfiguracjach politycznych i partyjnych. Wierzymy, że Krzysztof w swojej dalszej działalności publicznej będzie wiernie realizował ideały naszego środowiska. Życzymy mu powodzenia we wszelkich inicjatywach podejmowanych na rzecz bliskich nam wartości i celów”.
https://klubjagiellonski.pl/2019/08/11/informacja-w-zwiazku-ze-startem-krzysztofa-mazura-w-wyborach-parlamentarnych/

— PIOTR PACEWICZ O APELACH BY NIE ODDAWAĆ SENATU W RĘCE PIS: “To zaś oznacza, że gdyby wyborcy do Senatu wybierali pomiędzy dwoma szerokimi blokami i głosowali tak jak 26 maja 2019 roku, prawica zdobyłaby aż 57 mandatów na 100. I to mimo tego, że opozycji nadal sprzyja zasada głosowania większościowego, bo ogromna przewaga prawicy w województwach południowo-wschodniej Polski „marnuje się” przy głosowaniu w okręgach jednomandatowych, a opozycja zdobywa mandaty mimo mniejszej przewagi w pozostałej części kraju”.
https://oko.press/nie-oddawajcie-senatu-w-rece-pis/

— PIS 41,2, KO 27, LEWICA 11,6, PSL-KUKIZ 6,5, KONFEDERACJA 2,8 –  SONDAŻ RZ, ale to Ibris.

— ZAWSZE DLA PIS LEPIEJ BRONIĆ POLSKĘ PRZED LGBT NIŻ TŁUMACZYĆ SIĘ Z KOMPROMITUJĄCEGO SKANDALU – MICHAŁ SZUŁDRZYŃSKI W RZ: “Ma w tym interes dopiero co zjednoczona lewica, bo dzięki tzw. marszom równości jest o niej głośno. Zresztą są one organizowane najczęściej przez środowiska blisko związane towarzysko czy wprost politycznie z którąś z lewicowych partii tworzących potrójną koalicję. Ale interes w takim ustawieniu sprawy ma też Prawo i Sprawiedliwość. Kolejne parady pozwalają przekierować polityczną dyskusję na talmudyczne rozważania, czym się różni tolerancja od afirmacji, dyskryminacja od niedyskryminacji itp. Zawsze to lepiej dla PiS deklarować, że obroni Polskę i Polaków przed strasznym LGBT, niż tłumaczyć się z kompromitującego skandalu z Markiem Kuchcińskim w roli głównej”.

— NAJGORSZE DWA TYGODNIE PIS PO 2015 – DALEJ SZUŁDRZYŃSKI: “Ostatnie dwa tygodnie były dla PiS wyjątkowo fatalne – nie przesadzę, jeśli określę je jako najgorsze od 2015 roku. Widzieliśmy spiralę kłamstw, w jaką wpadł marszałek Sejmu i jego otoczenie, nie chcąc, lub nie potrafiąc, wyjaśnić opinii publicznej tego, że rządowe samoloty zamieniono już nawet nie w taksówkę do Rzeszowa, ale w prywatne pekaeasy, którymi latali członkowie rodziny, polityczni znajomi”.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1409512.html

— ŚWIĘTOKRZYSKIE JEST NIEZWYKLE WAŻNYM POLITYCZNIE REGIONEM – BARTŁOMIEJ SIENKIEWICZ W ROZMOWIE Z ONETEM: “Wymienia pan przykłady świadczące o czymś odwrotnym. Świętokrzyskie jest niezwykle ważnym politycznie regionem. Jeśli poprzednio kandydował stąd Grzegorz Schetyna, przedtem, do swojej tragicznej śmierci, liderem był tu absolutnie pierwszoligowy polityk i jedna z wybitniejszych postaci Polski niepodległej, czyli Konstanty Miodowicz, na końcu „jedynką” zostaje tutaj może jeden z dwóch czy trzech najsilniejszych ministrów obecnej władzy, to raczej świadczy to o wadze, jaką się przywiązuje do ziemi świętokrzyskiej, a nie odwrotnie. Ja tylko żałuję, że śladem tej wagi, nie jest zajmowanie się sprawami świętokrzyskiego na co dzień”.

— SIENKIEWICZ O GOSIEWSKIM: “Może pana zdziwię, ale dla mnie takim absolutnie wzorem do naśladowania, jeśli chodzi o politykę w tym regionie, jest śp. pan poseł Przemysław Gosiewski. Różniło nas wszystko, byliśmy po dwóch stronach barykady, nie mamy ze sobą nic wspólnego, ale pamiętam historię, gdy on był posłem opozycji i walczył o fortepian, o ile dobrze pamiętam dla szkoły muzycznej. To jest dla mnie przykład. To nie jest historia Włoszczowy i bardzo kontrowersyjnej decyzji, ale to właśnie poseł Gosiewski pokazał pewien sposób zajmowania się ziemią świętokrzyską, który dla mnie jest pewnym wyzwaniem, żeby do tego dorosnąć. Ze zdumieniem i żalem widzę, że posłowie PiS to dziedzictwo porzucili. Można wystawiać pomnik, ale to nie pomnik decyduje o pamięci o człowieku, tylko próba pójścia jego tropem”.

— TO JEST CIĄG KŁAMSTW I OSZUSTW – SIENKIEWICZ O SPRAWIE KUCHCIŃSKIEGO
: “Nie chodzi o same loty z rodziną. Moim zdaniem ten kryzys się zmienił. Na początku zauważono, że nadużywanie władzy przez marszałka Kuchcińskiego jest na niezwykłą skalę. Nastąpiło oburzenie, ale to już nie jest problem skali korzystania z tych samolotów. To nawet nie jest kwestia skali pieniędzy, za które Polski podatnik fundował loty marszałkowi, jego rodzinie i znajomym. To jest problem takiego steku kłamstw i oszustw, który dla życia publicznego jest absolutnie niszczący. Ktoś, kto piastuje taką funkcję, nie może kłamać i wywierać presji na swoich współpracownikach, żeby oni kłamali w jego imieniu. To już jest historia prokuratorska. Na czym polegały oświadczenia kancelarii, dlaczego najpierw mówiono o paru lotach, a potem zrobiło się 23, a później 100, dlaczego mówiono, że żadna rodzina nie latała, a potem się okazało, że latała? To jest ciąg kłamstw i oszustw. I to jest kryzys, a nie to, że Kuchciński latał z żoną samolotem”.
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/bartlomiej-sienkiewicz-o-lotach-kuchcinskiego-i-wyborach-parlamentarnych/f8els3q

— JACEK NIZINKIEWICZ O TYM JAK AROGANCJA GUBI PIS – PISZE W RZ: “Dzisiaj okazuje się, że część ministrów okłamywała opinię publiczną, gdyż Caritas poinformował, że tylko 12 ministrów z 21 wpłaciło obiecane kwoty. Za publiczne kłamstwo nikt konsekwencji nie poniósł. Jest wina, nie ma kary. Gdyby przykładać miarę PiS dotyczącą opozycji do partii Kaczyńskiego, to mogłoby się okazać, że prezes ma problem z budową silnych list wyborczych. Partia jest gotowa wypalać nadużycia gorącym żelazem, ale nie we własnym obozie. Arogancja gubi PiS. Podwójne standardy pogrzebały już niejedną władzę. I mimo że sondaże dzisiaj tego nie pokazują, to jesienią mogą zgubić partię Kaczyńskiego”.
https://www.rp.pl/Prawo-i-Sprawiedliwosc/190819999-Nizinkiewicz-PiS-gasi-pozar-benzyna.html

— KUKIZ O TYM, CO OZNACZAŁOBY JEGO ZNIKNIĘCIE Z POLITYKI – MÓWI W ROZMOWIE Z JACKIEM NIZINKIEWICZEM W RZ: “Ale dopóki te postulaty nie będą zrealizowane, muszę być strażnikiem tych idei. Jeżeli wycofam się z polityki, to gwarantuję, że wszystkie partie polityczne zrobią wszystko, aby wywalić te postulaty z dyskursu publicznego”.

— DLA PIS NAJWAŻNIEJSZE SĄ JEDYNKI I SAMOLOTY – MÓWI KUKIZ W RZ: “Najważniejsze dla PiS są „jedynki”, samoloty, przeloty. PiSancjum. Wyszedł pierwszy sekretarz i powiedział: Ty już nie będziesz marszałkiem”.

— KUKIZ O PISANCJUM I PLATFORMIE W PRL – MÓWI NIZINKIEWICZOWI: “Jeżeli sytuacja będzie się tak dalej rozwijała – z PiSancjum z jednej strony i z pójściem Platformy w czasy PRL-u, w sensie personalnym i światopoglądowym – to jest szansa na taki wynik, który spowoduje, że w nowym parlamencie będziemy języczkiem u wagi. A wówczas wprowadzimy te postulaty, bo PSL wpisał je do swojego programu”.

— KUKIZ MÓWI NIZINKIEWICZOWI O KOALICJANTACH PO WYBORACH: “Każdy, kto podpisze te postulaty, jest potencjalnym koalicjantem. JOW, możliwość odwołania posła, głosowanie przez internet, bezpośrednie wybory przez obywateli takich osób, jak prokurator generalny czy rzecznik praw obywatelskich”.

— KUKIZ NIE WYKLUCZA NOWEJ PARTII Z PSL: “W przyszłości może być partią. Może się zamienić w przyszłości w partię. Zobaczymy. Ja będę jeździł – wszystko jedno, dostanę się do parlamentu czy nie – będę jeździł po Polsce i przez cztery lata rozmawiał z ludźmi. Bo jeśli powtórzy się sytuacja, że PiS dostanie większość, to nie ma sensu siedzieć w Sejmie”.
https://www.rp.pl/Polityka/308119972-Kukiz-Koalicja-Polska-moze-stac-sie-partia.html

— PRAWDZIWY ANTYSYSTEM JEST W PIS – JACEK KARNOWSKI O CHODZENIU DO TEFAŁENÓW: “Podoba się komuś czy nie, dziś, w sierpniu 2019 roku widać, że prawdziwy antysystem jest w Prawie i Sprawiedliwości czy szerzej – Zjednoczonej Prawicy. Tylko ta formacja jest w stanie realnie walczyć z obozem III RP, reszta szybko się wasalizuje/korumpuje/ulega presji. I nie jest przypadkiem, że ludzie, którzy to dostrzegają, którzy rozumieją ile znaczy skuteczna organizacja środowiska patriotycznego z niekwestionowanym, nieprzekupnym i uczciwym liderem, którzy nie stawiają swojego ego na pierwszym miejscu, którzy nie chadzają do tefałenów, nie podlizują się, są tak wściekle każdego dnia atakowani”.

— KARNOWSKI O LEKCJI Z TRANSFERÓW I NOWOJAKOŚCIOWYCH GWIAZDACH
: “Warto trwać w prawdzie, nie warto nabierać się na sezonowe „nowojakościowe” gwiazdy. O ile oczywiście chce się pewnego konkretnego kierunku polityki. Taka płynie lekcja z tych ostatnich transferów”.
https://wpolityce.pl/m/polityka/458825-prawdziwy-antysystem-jest-w-pis

— JACEK ŻAKOWSKI O KISZCZAKU PREZESA – pisze w GW: “Gdy na horyzoncie pojawia się widmo utraty władzy, a za uszami ma się tyle karalnych nadużyć co liderzy PiS, każdy satrapa woli mieć w takim miejscu bezgranicznie wiernego Kiszczaka niż kogoś niesprawdzonego”.
http://wyborcza.pl/7,75968,25078212,kiszczak-prezesa.html

— ZIELIŃSKI STRACI NADZÓR NAD POLICJĄ – TAK SUGERUJĄ TOMASZ ŻÓŁCIAK I BARTEK GODUSŁAWSKI W DGP: “Największym przegranym nominacji Kamińskiego jest wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński, który już po odejściu Joachima Brudzińskiego do Parlamentu Europejskiego mógł liczyć, że zajmie jego miejsce, ale ministerialny stołek przypadł Witek. Teraz znów ominął go awans. – Nie wierzę, by po przyjściu do MSWiA ministra Kamińskiego nie doszło do zmiany zakresu obowiązków wiceministra Jarosława Zielińskiego – mówi nasz rozmówca z PiS”.
https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/604936,mariusz-kaminski-nowy-szef-mswia.html

— WITOLD GADOMSKI W GW O KONSEKWENCJACH BRAKU W PIS SKRZYDŁA LIBERALNEGO: “Brak liberalnego skrzydła sprawia jednak, że PiS-owi trudno będzie się porozumieć z ugrupowaniami, które dziś są w opozycji. To zmniejsza możliwość zawierania koalicji w przypadku utraty samodzielnej większości. PiS gra więc o wszystko – albo będzie rządził samodzielnie, albo przegra sromotnie. Działacze PiS, którym brakuje wprawdzie charakteru, ale pozostała odrobina zdrowego rozsądku, powinni to przemyśleć”.
http://wyborcza.pl/7,75968,25077215,pis-monolit-z-betonu.html

— WYSTARCZY KOPAĆ LEWAKA ŻEBY BYĆ BOHATEREM – PAWEŁ WROŃSKI O STOSUNKU PIS DO BRYGADY ŚWIĘTOKRZYSKIEJ: “Podejście do Brygady Świętokrzyskiej jest lustrzanym odbiciem obecnego przeświadczenia polityków PiS, że wystarczy obwiesić się narodowymi symbolami, kopać lewaka, z Bogiem na ustach rzucać kamieniami na tęczowych, by odpuścić wszelkie grzechy i przemienić stadionowego bandytę w patriotę. A na poparcie takich patriotów prezydent liczy”.
http://wyborcza.pl/7,75398,25074121,podejscie-pis-do-brygady-swietokrzyskiej-jest-odbiciem-przeswiadczenia.html

— JEDYNKA GW O OKOLICZNOŚCIACH ŚMIERCI BOKSERA, KTÓRY UJAWNIŁ AFERĘ Z AGENCJAMI TOWARZYSKIMI NA PODKARPACIU: “Prokurator, który pierwszy oglądał ciało Dawida Kosteckiego, odkrył dwa maleńkie – jak po igle – nakłucia na szyi byłego boksera. Podejrzewał, że mógł zostać najpierw odurzony, a potem uduszony, tak by wyglądało to na samobójstwo. Podczas sekcji zwłok tych śladów nie zbadano. W 2012 r. Kostecki ujawnił aferę, której obyczajowe tropy prowadzą do najwyższych polityków PiS”.

— W SPRAWIE POJAWIA SIĘ GIERTYCH: “- 9 sierpnia złożyliśmy wniosek o zmianę kwalifikacji prawnej czynu z art. 151 kodeksu karnego [podżeganie do samobójstwa] na 148 kk [zabójstwo] w związku z ujawnionymi w aktach sprawy dowodami mogącymi świadczyć, że śmierć Dawida Kosteckiego nie nastąpiła w wyniku samobójstwa – mówi „Wyborczej” mecenas Roman Giertych, pełnomocnik rodziny boksera”.
http://wyborcza.pl/7,75398,25078512,dziwna-smierc-kosteckiego-w-wiezieniu-kluczowy-swiadek-ws.html

— URODZINY: Paweł Mucha, Wojciech Wilk, Witold Sitarz.