— JAROSŁAW KACZYŃSKI O DOTRZYMYWANIU SŁOWA, KOSINIAK O LICYTACJI NA POPULIZM – 300LIVE: http://300polityka.pl/live/2019/07/20/

— PLATFORMA KOPIUJE PIS – PIOTR ZAREMBA W RZ: “Przy okazji starcia PiS z PO gdzieś na margines spychane jest polskie państwo, jego kondycja i jego koszta. PiS zdawał się na serio przejmować jego bolączkami. Rozwiązanie części z nich odłożył na bok, bo go na wszystko nie stać. Schetyna, starając się przelicytować Kaczyńskiego, będzie musiał zrobić tak samo”.

— NA PRZYKŁADZIE NIEPEŁNOSPRAWNYCH ZAREMBA PYTA CZY DZISIEJSZA WŁADZA RZECZYWIŚCIE JEST TAKA WRAŻLIWA SPOŁECZNIE: “Często niegłosujący inwalidzi i ludzie chorzy nawet z rodzinami nie są elektoratem, o który trzeba się nadmiernie starać. Dlatego znaleźli się na szarym końcu. I dlatego nie dla wszystkich starczyło, co jest przyczynkiem do pytania, czy obecna władza jest rzeczywiście wrażliwa społecznie”.

— WYBORCY KOJARZĄ PLATFORMĘ Z DAWNĄ FILOZOFIĄ “NIA MAMY NA NIC PIENIĘDZY” – DALEJ ZAREMBA W RZ: “Ale jest i inny powód tej nieskuteczności. Polscy wyborcy mają słabą pamięć, nie na tyle jednak słabą, aby kojarzyć Platformę ze złotymi czasami w polskich szpitalach czy placówkach edukacyjnych. Tymczasem dawna filozofia tej formacji „nie mamy na nic pieniędzy” została zastąpiona filozofią nową, chyba bardziej jeszcze kontrowersyjną”.

— ZAREMBA PISZE O KOMENTARZU GADOMSKIEGO NA POLITYCZNE ZAMÓWIENIE: “Zarazem po drugiej stronie… No właśnie. Dużo zabawy mógł dostarczyć komentarz Witolda Gadomskiego, jednego z najbardziej liberalnych komentatorów ekonomicznych „Gazety Wyborczej”, który najwyraźniej na zamówienie polityczne zdawkowo i bez przekonania pochwalił pakiet Schetyny. „Bez rozdawnictwa, acz wrażliwy społecznie” – tak widzi go dawny poseł KLD. Nic dziwnego, że takie ekstrawaganckie pomysły jak dopłaty do pensji nie zostały przezeń w ogóle opisane, podobnie jak zapowiedź utrwalenia 13. emerytury. Gadomski szukał osłody w rzeczach marginalnych: w zamiarze dania większych pieniędzy samorządom czy odpolitycznieniu spółek Skarbu Państwa (Schetyna ma skądinąd wielki dorobek w ich upolitycznianiu). Istoty, a jest nią pełna kapitulacja wobec rozdawniczej zasady, publicysta nawet nie musnął.”

— OPOZYCJI BRAKUJE KOGOŚ Z AUTORYTETEM, KTO MÓGŁBY PRZERWAĆ SPIRALĘ  ROZDAWNICTWA – KONKLUZJA ZAREMBY: 
“Rozpoczął tę licytację PiS, dziś zaś obie główne partie zwarły się w rozpaczliwym klinczu. Słabością opozycji jest to, że nie ma w jej gronie nikogo z odpowiednim autorytetem, kto mógłby tę spiralę przerwać. Wiedzieliśmy o tym już przed obiema konwencjami i chyba do października nic się w tej mierze nie zmieni. Najwyżej padną obietnice jeszcze bardziej zuchwałe i niedorzeczne”.
https://www.rp.pl/Plus-Minus/307189902-Piotr-Zaremba-Platforma-Obywatelska-kopiuje-Prawo-i-Sprawiedliwosc.html

— DOMINIKA WIELOWIEYSKA O KALKULACJACH PO ŻE WYBIERZE LEWICOWE RODZYNKI – pisze w GW
: “Istotą kalkulacji PO jest jednak przede wszystkim założenie, że SLD, Wiosna i Partia Razem się nie dogadają. Wtedy będzie można powybierać rodzynki z lewicowego obozu i zaproponować im start z list KO. Schetyna  podkreśla przy każdej okazji, że tworzy koalicję nie partyjną, ale obywatelską, w której wszyscy się pomieszczą”.

— NA TO CZEKA PO – DALEJ WIELOWIEYSKA: “A jak zacznie formować się koalicja, zaczną się kłopoty z ustalaniem list. I jeśli okaże się, że w sondażach ma ona notowania w okolicach 8 proc., wtedy koncepcja bloku lewicowego straci urok. I na to czeka PO. Może się nie doczeka, ale jedno jest pewne: o tym, jak będzie wyglądał start opozycji, będziemy wiedzieć na pewno dopiero w pierwszej połowie sierpnia”.
http://wyborcza.pl/7,75968,25010212,po-ma-chytry-plan-przejac-przed-wyborami-czesc-lewicowych-dzialaczy.html

— PIOTR TRUDNOWSKI PISZE NA PORTALU KLUBU JAGIELLOŃSKIEGO, ŻE KOSINIAK PODJĄŁ RACJONALNĄ DECYZJĘ: “To oznacza, że w ciągu czterech lat PSL straciło ponad 420 tyś. wyborców, a więc 30% swojego stanu posiadania, gdy partia Kaczyńskiego pozyskała ponad 1 416 tys. nowych wyborców (nie licząc kolejnego pół miliona z maja 2019 r.) zwiększając stan posiadania o blisko 1/3. Jaki płynie z tego wniosek? Kosiniak-Kamysz, obserwując spadkową tendencję poparcia dla swojego ugrupowania, podjął racjonalną decyzję. Samodzielny start to jedyna szansa, by powalczyć o tych wyborców, którzy w 2015 r. (Sejm), 2018 r. (sejmiki) i 2019 r. (PE) odpłynęli do Zjednoczonej Prawicy. Nie byłoby to możliwe w szerokiej koalicji z Platformą i ugrupowaniami lewicowymi, nieakceptowalnej dla istotnej części dawnych wyborców ludowców”.

— TO KUKIZ OSWOIŁ WYBORCÓW DO GŁOSOWANIA NA PIS – DALEJ TRUDNOWSKI: “To start Pawła Kukiza i zebranie ponad 20% w głosowaniu prezydenckim pozwoliło wielu dotychczasowym wyborcom Platformy i Bronisława Komorowskiego „przełamać się” i porzucić dotychczasową partię, a w kolejnych głosowaniach, już po przekroczeniu dotychczasowej psychologicznej bariery, częściowo poprzeć partię Kaczyńskiego”.

— TRUDNOWSKI O NOWYCH-LETNICH WYBORCACH PRAWICY I ICH POTRZEBACH: “Biorąc pod uwagę powyższe przesłanki można postawić hipotezę, że istotna część „nowych-letnich” wyborców Zjednoczonej Prawicy nie jest mocno przywiązana do swoich ostatnich wyborów. To głosujący umiarkowanie centroprawicowi – takie poglądy bowiem, wbrew zaklęciom postępowej opozycji, wciąż pozostają w Polsce dominujące. Ci „nowi-letni” wyborcy z 2018 i 2019 r. zagłosowali na PiS jako „mniejsze zło” z dodatkiem „większego dobra” w postaci wiarygodności, programu 500+ i dobrej sytuacji gospodarczej. Nie czytali nigdy „Gazety Polskiej” ani nie oglądali TV Republiki. Nie są gorliwymi fanami Jarosława Kaczyńskiego. Nie oczekują stawiania Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu. Nie wierzą, że przyczyną niesprawiedliwości i niewydolności polskich sądów jest głównie tkwiący w nich postkomunistyczny układ. Po prostu – uznali, że skoro w Polsce w ostatnich latach żyje się coraz lepiej, to warto poprzeć partię, za której rządów „dobra zmiana” zaczęła być dla nich odczuwalna”.

— PSL MOŻE BYĆ ISTOTNYM OŚRODKIEM ŁADU POLITYCZNEGO PO ZAPOWIEDZIANYM ODEJŚCIU KACZYŃSKIEGO – DALEJ TRUDNOWSKI: “Umocnienie się PSL na pozycji chadeckiej może sprawić, że stanie się istotnym ośrodkiem klarowania się nowego ładu politycznego po 2023 r., kiedy, w związku z niedawnymi zapowiedziami Jarosława Kaczyńskiego o ewentualnej emeryturze, ruchy tektoniczne na scenie politycznej mogą na nowo zacząć kształtować polską prawicę”.
https://klubjagiellonski.pl/2019/07/19/czy-opozycja-odbierze-glosy-pis-wszystko-w-rekach-psl/

— SAMUEL PEREIRA O OPOZYCJI JAK NA FOTOŚCIANCE WESELNEJ: “Coraz większą popularnością na weselach cieszą się fotościanki. Goście przebierają się i robią miny, pozując obok siebie w różnych konfiguracjach. Tak mniej więcej wyglądają układanki w gronie: PO, PSL, SLD, Razem, Kukiz’15, Wiosna itd. itp. Takie podejście do polityki i do wyborców z pewnością nie podniesie poziomu zaufania do opozycji i jej wiarygodności”.

NOWACKA MOGŁABY BYĆ WSZĘDZIE – DALEJ PEREIRA: “Miesiąc po ostatnich wyborach Barbara Nowacka (teraz akurat gra w obozie Grzegorza Schetyny, ale równie dobrze może grać wszędzie) przyznała, że dla Koalicji Europejskiej (wówczas jeszcze formalnie istniejącej) „skład koalicji, mówiąc szczerze, jest drugorzędny. Im będzie większa, tym będzie lepiej”. Myślę, że dziś pod jej słowami Zandberg, Czarzasty i Biedroń podpisaliby się bez problemu. Dla tych panów nieistotne jest to, co mówili o sobie jeszcze niedawno, nieistotne jest, czym się (rzekomo) w poglądach różnią, bo są rzeczy poważniejsze niż idee – sejmowe mandaty do zdobycia”.
https://www.tvp.info/43574455/my-wam-wszystko-wyspiewamy-wygibasy-opozycji-jak-przy-fotosciance-na-weselu

— JACEK KARNOWSKI O TYM, ŻE LEWICA MOŻE DOSTAĆ KILKANAŚCIE PROCENT: “Wspólny start trzech partii lewicowych znacząco zmienia całą układankę. SLD, Wiosna i Razem mogą powalczyć o dobry, może nawet kilkunastoprocentowy wynik. Tym bardziej, że wspomniana wyżej utrata nadziei na łatwe zwycięstwo nad PiS skłoni część salonów medialnych do poparcia Lewicy, znacznie bliższej ich sercu niż trzymająca się bliżej centrum, mało wiarygodna w tej sferze Platforma. Stawką będzie narzucenie agendy opozycji na kolejne cztery lata”.

— KARNOWSKI O TYM, ŻE PSL BĘDZIE ATAKOWANE Z KAŻDEJ STRONY: “W bardzo trudnej sytuacji znajdzie się PSL, które będzie teraz atakowane ze wszystkich stron, i które ma najmniej argumentów, by przyciągnąć wyborców. Także psychologicznych. Wyborcy opozycji będą bowiem ciążyli albo ku liderowi, czyli Platformie, albo ku formacji silnej lewicy, sprawiającej wrażenie pewnej świeżości”.

— KARNOWSKI TWIERDZI, ŻE CZEKA NAS ZUPEŁNIE INNA KAMPANIA: “Nie można wykluczyć, że za sprawą podziału opozycji, kampania wyborcza będzie nieco bardziej zróżnicowana tematycznie niż ta przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Być może nie będzie to już tylko nagonka na Prawo i Sprawiedliwość, być może pojawią się inne osie sporu, łamiące, choćby fragmentarycznie, dotychczasową dwublokowość. Jest to tym bardziej prawdopodobne, że Lewica z pewnością będzie chciała się odróżnić od platformerskich „liberałów” w sprawach socjalnych. Czeka nas więc zupełnie inna kampania niż ta majowa. Może być naprawdę ciekawie”.
https://wpolityce.pl/m/polityka/455713-podzial-opozycji-to-wynik-braku-wiary-w-zdobycie-wladzy

— MICHAŁ KARNOWSKI O SMUTKU W ŚWIECIE III RP: “W „Gazecie Wyborczej” płacz i smutek, dramatycznie brzmią apele Jarosława Kurskiego, wzywającego do aktywizmu mimo wszystko. Jeszcze chyba większy nawet żal w „Rzeczpospolitej”, co rodzi pytanie, dlaczego gazety te nie połączą się po prostu, skoro wolą pana H. już są tym samym? Byłoby taniej. W „Super Expressie” – żałoby nie ma, ale też trochę smutno i gorzko. W „Fakcie” i „Dzienniku Gazecie Prawnej” nic o sprawie, ale wczoraj, gdy się na podział zanosiło, smutno było bardzo. Włączam TVN – tam już tylko rozpacz. W TOK FM – jak donoszą w internecie – łzy się leją rzęsiste i snute są czarne prognozy”.
https://wpolityce.pl/m/polityka/455686-dlaczego-w-swiecie-iii-rp-zrobilo-sie-tak-smutno

— PSL ROZMAWIA Z HALLEM PRAKTYCZNIE CODZIENNIE, Z BALAZSEM RZADZIEJ – POLITYK PSL W TEKŚCIE ROMANA IMIELSKIEGO W GW: “Z Hallem rozmawiamy praktycznie codziennie, z Balazsem rzadziej. I nieprawdą jest, że Balazs próbował nas namówić do koalicji z PiS. Taka koalicja byłaby samobójstwem, walczymy o ten sam elektorat. – Gdybyśmy chcieli współpracować z PiS, już dawno byśmy to zrobili, choćby na poziomie sejmików. Tutaj współdziałamy z Platformą, i tak pozostanie”.
http://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,25010475,za-pojscie-z-pedalami-dostaliscie-od-nas-po-dupie-dlaczego.html

— JAROSŁAW KURSKI PISZE, ŻE KIBICUJE LEWICY ALE NA NIĄ NIE ZAGŁOSUJE: “Czas na wspólny, spójny przekaz. I na pakt o nieagresji wobec innych demokratów. Nie tylko dlatego, że bez przymierza z demokratami lewica nie zrealizuje żadnego ze swoich społecznych i ustrojowych programów. Także dlatego, że z PSL i Koalicją Obywatelską będzie musiała ułożyć jedną listę do Senatu.
Sam na lewicę nie zagłosuję, ale jako demokrata kibicuję każdej demokratycznej formacji. I życzę jej jak najwyższego wyniku”.
http://wyborcza.pl/7,75968,25010607,jaroslaw-kurski-lewicy-dobrze-zycze.html

— ALEKSANDRA JAKUBOWSKA O WALCE SCHETYNY NA DWÓCH FLANKACH: “Grzegorz Schetyna, który odciął pępowinę zarówno SLD, jak i Biedroniowi od wspólnej koalicji, słusznie zakładając, iż w sytuacji, w której wyborów raczej nie wygra, należy wzmacniać własne zaplecze, ma teraz spory dylemat do rozstrzygnięcia – czy walczyć o lewicowy elektorat z „Lewicą”, promując światopoglądowe postulaty przy wsparciu Barbary Nowackiej, czy też pilnować resztówek konserwatywnego kurnika PO, z którego PSL chce mu wykraść wyborców”.

— A SKĄD PEWNOŚĆ, ŻE NIE POJAWI SIĘ NOWY ZANDBERG ALBO PALIKOT – DALEJ JAKUBOWSKA O RACHUBACH LEWICY: “Przekonanie Biedronia, że  „w Polsce lewica zawsze wygrywa wybory, kiedy jest zjednoczona” nie bardzo sprawdziło się w przeszłości, kiedy lewicowy komitet koalicyjny w 2015 roku nie przekroczył progu wyborczego (8%), choć był blisko – zabrakło niespełna pół procenta. Winą za klęskę lewicowej formacji obarczono młodą partię Adriana Zandberga, która wyrwała 3,62% z puli zdawać by się mogło przynależnej tym, którzy się w końcu zjednoczyli. A skąd pewność, że po lewej stronie sceny politycznej nie pojawi się teraz znienacka nowy Zandberg czy nowy Palikot? (Trzy miesiące do wyborów to za mało? Przypomnę, że konwencja założycielska Biedronia była w lutym, a wybory – w maju)”.
https://wpolityce.pl/m/polityka/455746-ostatnia-deska-ratunku-lewicowy-zw-partnerski-bez-milosci

— CHCIANO WYKREOWAĆ WIZERUNEK SLD BEZ ŚWIEŻYCH POSTACI -ANNA MARIA ŻUKOWSKA W ROZMOWIE Z KAJĄ PUTO W KRYTYCE: “W ogóle nie było takiej rozmowy. Negocjacje z PO nie doszły do tego etapu: dyskutowaliśmy o tym, czy w ogóle kontynuować projekt Koalicji Europejskiej. Muszę przyznać, że część nazwisk, które pojawiły się w tym kontekście w mediach, to nazwiska dawno przeze mnie niesłyszane, jeżeli chodzi o udział w aktywnej polityce, choć oczywiście są to osoby szanowane i z dorobkiem. To były po prostu wrzutki medialne, możliwe że autorstwa Platformy Obywatelskiej. Być może chciano wykreować wizerunek SLD jako partii, w której nie ma świeżych postaci”.

— MAM DOSYĆ PLATFORMY I PRZEJMOWANIA SIĘ NIĄ – DALEJ ŻUKOWSKA: “Szczerze powiedziawszy, mam już dosyć Platformy Obywatelskiej i przejmowania się nią. Odfollowowałam ich konto na Twitterze i nie mam ochoty oglądać, co się tam dzieje, zaprzątać sobie nimi głowy. W związku z czym ani nie będę Platformy atakować, ani nie będę jej promować, niech robią swoje. Nie chcę żadnych akcji w stylu „rozbijanie betonu”, notabene podobne akcje jako pierwsi robili działacze młodzieżówki SLD bodajże 12 lat temu. Przede wszystkim walczymy z Prawem i Sprawiedliwością, bo to oni są u władzy, a celem kampanii wyborczej jest jej zdobycie. Jestem zwolenniczką kampanii pozytywnej, choć może bez jakiegoś wielkiego hype’u typu niektóre elementy kampanii europarlamentarnej Wiosny”.

— TVN FORMATUJE SIĘ NA KOALICJĘ OBYWATELSKĄ – DALEJ ŻUKOWSKA W ROZMOWIE Z PUTO:
“Muszę szczerze powiedzieć, że mam dobre doświadczenia współpracy zarówno z mediami publicznymi, jak i z Polsatem, trochę gorsze natomiast z TVN. TVN faktycznie – w moim odczuciu – formatuje się na Koalicję Obywatelską i podejrzewam, że będzie to wyglądało tak samo w nadchodzących wyborach. Tak czy inaczej, SLD nigdy nie podjął jakiejś kretyńskiej decyzji o bojkocie mediów publicznych, tak samo chyba zresztą jak Razem i Wiosna, więc będzie w tych mediach obecny. I dobrze, bo nasz elektorat lewicowy to są również ludzie, którzy są np. wykluczeni cyfrowo, oglądają media publiczne. W wielu miejscowościach w Polsce to jedyne źródło informacji…”
https://krytykapolityczna.pl/kraj/sld-koalicja-lewicowa-wybory/

— KOALICJA TRZECH PARTII MA WALCZYĆ Z PARTYJNIACTWEM? – WŁODZIMIERZ CZARZASTY W ROZMOWIE Z AGATĄ SZCZĘŚNIAK W OKU: “Koalicja utworzona z trzech partii, żeby walczyć z partyjniactwem. Są granice, o których nawet Nałkowska by nie napisała. To nie jest koalicja obywateli, tylko koalicja trzech partii (PO, N i IP). To jest ściema i gra znaczonymi kartami. Od 3 czy 4 tygodni obserwowaliśmy brak wiary w zwycięstwo. Najpierw pojawił się przekaz: walczymy o Senat. Od kiedy to Senat jest taki ważny? Potem: walczymy, żeby PiS nie miał większości konstytucyjnej. To było poddawanie się po kawałku. Oburzające. O koalicjantach mówili: trudne rozmowy”.

— NA JEDNYM ZEBRANIU PZPR BYŁ ŚWIĘCICKI, HUEBNER I ROSATI – DALEJ CZARZASTY: 
“Sterowani polityczni harcownicy opowiadają, że były takie warunki. I nawet im odpowiem: Profesor belwederski Jerzy Jaskiernia nie może startować? Miller jest fatalny? Zdobył 100 tysięcy głosów. Na jednym zebraniu PZPR między Dariuszem Rosatim a Marcinem Święcickim – sekretarzem KCPZPR siedziała Danuta Hübner. Wszyscy są dziś związani z Platformą. Mam traktować poważnie tych, którzy rozpowszechniają takie historie? Nazwiska nie padały, dowiadywałem się o tym z mediów”.

— LIS BĘDZIE CHWALIŁ PROJEKT SCHETYNY, CZY CI LUDZIE SĄ NA ETACIE W PO? – DALEJ CZARZASTY U SZCZĘŚNIAK W OKU: “Nie będę krytykował partii, które stoją po stronie demokracji. Odpowiedziałem na słowa wypowiedziane przez szefa PO. Powtórzę: on rozwalił największy projekt swojego i mojego życia. Ale okazało się, że największym projektem, jaki możemy unieść, to jest budowa boisk. Też fajnie. Uwierzyłem, że wygram z PiS-em razem ze Schetyną. To był naprawdę dobry projekt. Większość mediów go chwaliła. Nagle teraz media, Tomasz Lis, będą chwalić inny projekt Schetyny? Czy ci ludzie są na etacie w PO?”

— CZUŁEM SIĘ JAK W ZA CIASNEJ ZBROI – DALEJ CZARZASTY: “Powiem coś osobistego: Od trzech-czterech miesięcy czułem się jak rycerz średniowieczny w zbroi, która jest za ciasna. Nie wszystko mogłem powiedzieć — to było odpowiedzialne, ale niewygodne. Zniknął z agendy problem pedofilii. A ja uważam, że bez względu na to, czy ktoś jest policjantem-pedofilem, czy biskupem-pedofilem czy członkiem SLD i pedofilem — jest bandytą. Nie ma pieniędzy na edukację, a miliony w sposób nietransparentny idą do Rydzyka. O tym się nie mówi. Kobiety przestały walczyć o swoje prawa? A o prawach kobiet też ostatnio nie mówimy”.
https://oko.press/wlodzimierz-czarzasty-to-jest-polityka-zrobimy-to-wywiad/

ZIELONI CHCĄ RESPEKTOWANIA SWOICH POSTULATÓW ŚWIATOPOGLĄDOWYCH PRZEZ PLATFORMĘ – RZECZNIK ZIELONYCH MACIEJ JÓZEFOWICZ W KRYTYCE: “Kibicuję Barbarze Nowackiej i trzymam kciuki, żeby odegrała jak największą rolę w polskiej polityce. Teraz rola swoistego uzupełnienia Platformy Obywatelskiej jest dla niej zapewne najlepszą drogą do realizacji jej postulatów. Różnica między IP a Zielonymi jest taka, że Inicjatywa Polska funkcjonuje w Koalicji Obywatelskiej już od 2018 r. My negocjujemy ofertę – dlatego ważne dla nas jest, aby nasze postulaty światopoglądowe były w niej respektowane”.
https://krytykapolityczna.pl/kraj/zieloni-koalicja-wybory-parlamentarne-2019/

— IWONA HARTWICH KANDYDUJE DO SEJMU Z KO: „Tak” – odpowiedziała na pytanie o to, czy startuje do Sejmu, Iwona Hartwich. Walcząca o poprawę sytuacji niepełnosprawnych mama Jakuba Hartwicha będzie ubiegać się o mandat posła z list Koalicji Obywatelskiej”.
https://wiadomosci.wp.pl/wybory-parlamentarne-iwona-hartwich-startuje-do-sejmu-6404330249365121a

— TRZASKOWSKI MOŻE BYĆ ZBYT LEWICOWY – POLITYK PO W TEKŚCIE ŁUKASZA ROGOJSZA W GAZETA.PL: “Wszystko ładnie pięknie, ale jest za bardzo lewicowy, żeby wygrać wybory w skali kraju – uważa jeden ze sztabowców Koalicji Obywatelskiej. Na prowincji w cenie jest poszanowanie historii, tradycji, rodziny, religijność. Ogólnie pojęty konserwatyzm. A to właśnie na wsiach i w małych miasteczkach opozycja musi poprawiać swój wynik, bo głosy metropolii ma w zasadzie pewne. Z informacji Gazeta.pl wynika też, że w kręgach kierowniczych Platformy mają do Trzaskowskiego pretensje o to, że nie potrafi zapanować nad wydarzeniami o charakterze mocno lewicowym, na które wydaje zgody lub którym patronuje”.

— ROGOJSZ O NIEUFNOŚCI PO WOBEC DULKIEWICZ: “Nie jest u nas traktowana jako „nasza”. Jest od Adamowicza, a przypominam, że Zarząd Krajowy PO miał z Adamowiczem poważną kosę. Do tego jeszcze tajemnicą nie są jej dobre relacje z Tuskiem. Grzegorz by tego nie klepnął – mówi nam polityk świetnie orientujący się w sytuacji w Platformie”.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25009586,kto-jesli-nie-tusk-platforma-rozwaza-cztery-nazwiska-w-kontekscie.html

— URODZINY: Barbara Mikulski, Czesław Mroczek, Mirosław Barszcz, Przemysław Pająk, NIEDZIELA: Jacek Sauk, Adam Malczak, Wojciech Kasprowski.