— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Schetyna: Nie rozumiem decyzji WKK o opuszczeniu koalicji.
Komorowski o bloku do Senatu
Apel o najbardziej nieskutecznym rządzie w historii
Joński o ludziach lewicy na listach KO
http://300polityka.pl/live/2019/07/18/

*****

WYDARZENIA POLSATU

— W KOALICJI ALE OSOBNO – GRZEGORZ SCHETYNA PONIÓSŁ PORAŻKĘ W BUDOWIE ANTYPISOWSKIEJ KOALICJI NA WYBORCZĄ JESIEŃ – zapowiedź.

— PLATFORMA NA LISTY ZAPROSI LUDZI SPOZA WIELKIEJ POLITYKI, SPOŁECZNIKÓW I SAMORZĄDOWCÓW – Grzegorz Kępka.

— ALE TEN PLAN TO PLAN REZERWOWY – Kępka dalej: Liderzy PO od miesięcy przekonywali, że najlepsze jest szerokie porozumienie jak Koalicja Obywatelska, a nawet jeszcze szersze.

— LUDOWCY NIE CHCĄ BYĆ W KOALICJI Z SLD, A SOJUSZ – WEDŁUG PLATFORMY – CHCIAŁ ZA DUŻO DOBRYCH MIEJSC NA LISTACH I PROPONOWAŁ JOANNĘ SENYSZYN, MARKA DYDUCHA CZY JERZEGO JASKIERNIĘ – POLITYKÓW WYWODZĄCYCH SIĘ Z PZPR – Kępka.

— POLITYCY PIS-U NIE UKRYWALI SATYSFAKCJI PO DZISIEJSZYCH DECYZJACH OPOZYCJI – Kępka dalej.

— LEWICA LICZY NA KILKANAŚCIE PROCENT W WYBORACH – Kępka.

— PRZYJMOWANIE USTAW W ŚRODKU NOCY MA W TEJ KADENCJI SWOJĄ TRADYCJĘ – zapowiedź.

— NAD RANEM SEJM SKIEROWAŁ DO KOMISJI NOWELIZACJĘ KODEKSU WYBORCZEGO AUTORSTWA – bez materiału.

— PO DWÓCH PORAŻKACH BEATA SZYDŁO NIE KANDYDOWAŁA TRZECI RAZ NA STANOWISKU SZEFOWEJ KOMISJI ZATRUDNIENIA I SPRAW SOCJALNYCH W PE – bez materiału.

— RZĄD DO KILOMETRA DOŁOŻY ZŁOTÓWKĘ, SAMORZĄDY POTRZEBUJĄ SZEŚCIU – PRZYJĘTO USTAWĘ O FUNDUSZU AUTOBUSOWYM, KTÓRY OD WRZEŚNIA MA POMAGAĆ W PRZYWRACANIU LOKALNYCH POŁĄCZEŃ.

*****

FAKTY TVN

— Nie będzie wielkiej, wspólnej koalicji. Platforma zdecydowała jednogłośnie, że idzie do wyborów samodzielnie jako Koalicja Obywatelska. Jak ogłosił Grzegorz Schetyna – ma być koalicją ludzi, a nie partii.

— NIE JEST TO ROZWÓD ZA POROZUMIENIEM STRON – Krzysztof Skórzyński.

— GRAFIKA CO ZOSTAŁO Z KE – PSL SAMO ODESZŁO, WYPCHNIĘTY SLD – Skórzyński.

— KONIEC SZEROKIEJ KOALICJI – Skórzyński.

— REZYGNACJA Z TEGO CO PO EUROWYBORACH NAZWANO PREMIĄ ZA ZJEDNOCZENIE, ROZDROBNIENIE OZNACZA TRUDNIEJSZĄ WALKĘ Z PIS, A DLA PSL WALKĘ O PRZEKROCZENIE PROGU – Skórzyński

— TAJEMNICĄ POLISZYNELA BYŁ OPÓR W PO PRZED STARĄ GWARDIA SLD, KTÓRA ODSTRASZAŁA BARDZIEJ KONSERWATYWNYCH WYBORCÓW – Skórzyński.

— NIE MOŻNA FRUWAĆ MAJĄC JEDNO SKRZYDŁO, PRÓBOWALIŚMY BUDOWAĆ BARDZO SZEROKIE POROZUMIENIE, ALE ONO MUSI MIEĆ CHARAKTER ZRÓWNOWAŻONY – Sławomir Nitras.

— W SIEDZIBIE PO DZIŚ JESZCZE WISIAŁA TABLICA Z PODPISAMI LIDERÓW KE – Skórzyński.

— O 20:30 SPOTKANIE LIDERÓW LEWICY: Platforma samodzielnie, PSL samotnie, a lewica? Chyba razem. O 20:30 spotykają się partie Razem, Wiosna i SLD. Czy wyborcy dostaną jedną lewicową listę?

— CZARZASTY W OTOCZENIU LEWICOWYCH SAMORZĄDOWCÓW TO MIAŁO BYĆ PRZYPOMNIENIE, ŻE SLD TO SIŁA DZIAŁAJĄCA W CAŁYM KRAJU – Maciej Knapik.

— NIE BRAKOWAŁO PRETENSJI DO SCHETYNY – Knapik.

— POLITYCY LEWICY SCHOWALI AMBICJE DO KIESZENI CHOĆ DO NIEDAWNO ISKRZYŁO W SIECI A KONFLIKT SLD I RAZEM TO JUŻ TRADYCJA – Knapik.

— LEWICA RAZEM DOSTAJE MIĘDZY 11 A 16% – W. Czarzasty

— PIS ZREZYGNOWAŁO Z KOLEJNEGO WYSTAWIENIA SZYDŁO – w zapowiedzi.

— BZDURĄ OKAZAŁO SIĘ TŁUMACZENIE PIS, ŻE SZYDŁO NIE WYBRANO BO JEST Z KATOICKIEGO KRAJU, SŁOWACZKA RÓWNIEŻ JEST KATOLICZKĄ – Justyna Pochanke.

— ZUPEŁNIE MIĘDZY NAMI CIESZĘ SIĘ, ŻE SZCZERSKI NIE ZOSTAŁ WICESZEFEM NATO, BO JEST WSPANIAŁYM MINISTREM

— JESTEM ROZCZAROWANY, NIE ZNAM TEGO RUMUNA – Tadeusz Cymański.

— SERIA PORAŻEK PIS – Sobieniowski.

— RUMUNIA ZAJĘŁA POZYCJĘ POLSKI JAKO LIDERA WSPÓŁPRACY SOJUSZNICZEJ, CO POWINNO DAĆ DO MYŚLENIA ŻE NIE MOŻNA MIEĆ ZŁYCH RELACJI W UE A DOBRYCH W NATO – Tomasz Siemoniak.

— Mimo, że sąd kazał je publicznie pokazać, Kancelaria Sejmu wciąż gromadzi materiały. To są listy z nazwiskami osób, które poparły kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa. Jeżeli listy są i są na nich podpisy, to co tu gromadzić?

— W PRZESŁANEJ ODPOWIEDZI RZECZNIK KANCELARII SEJMU INFORMUJE, ŻE TRWA ANALIZA WYROKU – Arleta Zalewska.

— BEZCZYNNOŚĆ KANCELARII SKANDALICZNA, KIEROWNICTWO MA PROBLEMY Z JAWNOŚCIĄ ŻYCIA PUBLICZNEGO – Patryk Wachowiec.

— MIN. CYFRYZACJI PRZESTRZEGA PRZED APKĄ.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— RZĄD ODBUDOWUJE POŁĄCZENIA AUTOBUSOWE – zapowiedź.

— PONAD 40% POLAKÓW PRZEZNACZA PIENIĄDZE Z 500+ NA ROZWÓJ SWOICH DZIECI – zapowiedź: To obala mit, że Polacy wydają pieniądze z rządowych programów na inne cele niż dzieci.

— NIE SPRAWDZIŁY SIĘ PRZEWIDYWANIA PRZECIWNIKÓW PROGRAMU, ŻE PIENIĄDZE BĘDĄ WYDAWANE NA UŻYWKI – Dominik Cierpioł.

— POLITYCY OPOZYCJI WIELOKROTNIE PRZYZNAWALI, ŻE PROGRAMY SPOŁECZNE RZĄDU POWINNY ULEC ZMIANIE I NIE TRAFIAĆ DO WSZYSTKICH RODZIN – Cierpioł.

— PO I ZWIĄZANI Z NIĄ PREZYDENCI DUŻYCH MIAST NIE PRZESTAJĄ STRASZYĆ UCZNIÓW, ŻE ZABRAKNIE DLA NICH MIEJSC W SZKOŁACH ŚREDNICH – Jan Korab: Rekrutacja nie zakończyła się. Zakończył się I etap.

— SŁAWOMIR NOWAK PRZED KOMISJĄ ŚLEDCZĄ DS. WYŁUDZEŃ VAT-U – zapowiedź.

— Z ZEZNAŃ ŚWIADKÓW WYŁANIA SIĘ PRZERAŻAJĄCY OBRAZ GRABIEŻY PODATKÓW W CZASACH RZĄDÓW PO-PSL – Karol Jatłuszewski: Kluczowe decyzje dot. prawa podatkowego zapadały na nieformalnych naradach w KRPM pod kierownictwem Sławomira Nowaka.

— NOWAK POTWIERDZIŁ DZIŚ, ŻE TAKIE SPOTKANIA SIĘ ODBYWAŁY. TWIERDZI JEDNAK, ŻE NIE ZAPADAŁY NA NICH WIĄŻĄCE DECYZJE – Jałtuszewski.

— OPOZYCYJNEGO ZAMIESZANIA WS. KOALICJI CIĄG DALSZY. SCHETYNA OGŁOSIŁ KOLEJNY PROJEKT POLITYCZNY POD ZNANĄ NAZWĄ KOALICJI OBYWATELSKIEJ – zapowiedź.

— TO OSTATECZNY KONIEC WIELKIEJ KOALICJI PARTII OPOZYCYJNYCH –  Maksymilian Maszenda: PO nie wystartuje ani z PSL-em, ani z SLD.

— CZARZASTY NIE KRYJE URAZY DO SCHETYNY – Maszenda.

— POLITYCY, KTÓRZY JESZCZE NIEDAWNO DEKLAROWALI WSPÓLNE ZWYCIĘSTWO, DZIŚ IDĄ PODZIELENI I CORAZ MOCNIEJ SKONFLIKTOWANI – Maszenda.

— DWA MIESIĄCE PO PORAŻCE KOALICJI EUROPEJSKIEJ KAŻDY POSZEDŁ W SWOJĄ STRONĘ – Maszenda.

— NIKT NIE MA WĄTPLIWOŚCI, ŻE POMYSŁ WIELKIEJ KOALICJI TO JUŻ PRZESZŁOŚĆ – Maszenda.

— SWOICH NIEDAWNYCH KOALICJANTÓW KRYTYKUJE KOSINIAK-KAMYSZ – Maszenda.

— PSL IDZIE OSOBNO, TYM RAZEM JAKO PARTIA PRAWICOWA, CHOĆ KOSINIAK-KAMYSZ JESZCZE NIEDAWNO SAM BYŁ W WYBORCZYM SOJUSZU Z LEWICĄ I WYSTĘPOWAŁ POD TĘCZOWYMI FLAGAMI – Maszenda.

— PRZEWODNICZĄCEGO PO KRYTYKUJE DZIŚ NIE TYLKO PSL, ALE NIEMAL KAŻDE WIĘKSZE ŚRODOWISKO OPOZYCYJNE – Maszenda.

— FIASKO WIELKIEJ KOALICJI TO PORAŻKA SCHETYNY, KTÓRA PO WYBORACH MOŻE KOSZTOWAĆ GO UTRATĘ STANOWISKA SZEFA PO – Maszenda.

— KOLEJNY MATERIAŁ O FINANSOWANIU “SZÓSTKI SCHETYNY”.