— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Schetyna: Buduję koalicję, żeby wygrać wybory. Zrealizuję scenariusz budowy bloku na 45%
Schetyna: Jesteśmy na etapie zamykania koalicji. To kwestia najbliższych dni, może godzin
Olejnik do Schetyny: Mam wrażenie, że Kosiniak-Kamysz pana zaszachował
Sikorski: Ludzie pracujący zaczynają się czuć frajerami wobec takiego rozpasania socjalnego. Powinniśmy jednoznacznie popierać ambitnych Polaków, którzy widzą swój sukces w pracy
Schetyna: WKK mówi, że chce koalicji z PO, może z samorządowcami. Mam trochę inne zdanie. Warto budować taką koalicję, która będzie miała szanse wygrać z PiS-em, wygrać te wybory
Sikorski: Po co w ogóle jest ta reforma edukacji? Jakie z tego chaosu wynika dobro? Nikt nie potrafi mi wytłumaczyć
Sikorski o zablokowaniu Szydło w PE: Socjaliści odwdzięczyli się pięknym za nadobne
Piontkowski do Pochanke: Dzisiaj są duże emocje, a państwo te emocje jeszcze podkręcają
Piontkowski: Chaos to chyba niektórzy samorządowcy próbują wprowadzić, zwłaszcza chaos medialny
Piontkowski: Trzaskowski i wielu innych prezydentów chciałoby więcej kompetencji, a jednocześnie potem, gdy kompetencje przejmują, to proszą ministerstwo o to, co zrobić z problemami, z którymi sobie nie radzą
http://300polityka.pl/live/2019/07/11/

*****

WYDARZENIA POLSATU

— BYĆ ALBO NIE BYĆ – TO PYTANIE, KTÓRE NT. KOALICJI ZADAJE SOBIE PSL – zapowiedź.

— NA RAZIE ZAMIAST ZGODY SĄ PODCHODY – Dorota Gawryluk dalej.

— KAMPANIA CHOĆ NIEFORMALNA, TO PROWADZONA TYLKO PRZEZ POLITYKÓW KOALICJI OBYWATELSKIEJ, BEZ PSL-U I SLD, Z KTÓRYMI ROZMOWY CIĄGNĄ SIĘ OD KILKUNASTU DNI – Agnieszka Milczarz.

— KOŃCA ROZMÓW NIE WIDAĆ – Milczarz.

— ROZMOWY KOALICYJNE Z PLATFORMĄ PROWADZĄ TEŻ ZIELONI – Milczarz.

— DO KOŃCA LIPCA KO CHCE MIEĆ GOTOWY PROGRAM I LISTY WYBORCZE – Milczarz.

— MINISTER ZDROWIA ZAPEWNIA, ŻE PROBLEMY Z LEKAMI W APTEKACH POTRWAJĄ NAJWYŻEJ KILKA DNI, BO BRAKUJĄCE MEDYKAMENTY DOTARŁY JUŻ DO POLSKI – zapowiedź.

*****

FAKTY TVN

— LEKOWY KRYZYS I KOLEJNE BRAKI.

— MINISTER ZDROWIA USPOKAJA, ŻĘ NIEKTÓRE LEKI SĄ JUŻ W HURTOWNIACH I ZARAZ BĘDĄ W DRODZE DO PACJENTÓW.

— W NIEKTÓRYCH SZKOŁACH WSZYTKO STOI NA GŁOWIE, ŻEBY TYLKO ZMIEŚCILI SIĘ UCZNIOWIE.

— W WIELU MIEJSCACH REKRUTACJA TO WCIĄŻ STRES I STRACH, MOŻE Z WYJĄTKIEM GABINETU PANA MINISTRA, TAM PROBLEMÓW NIE WIDAĆ – Anita Werner.

— ROCZNICA RZEZI WOŁYŃSKIEJ – PREZYDENT ANDRZEJ DUDA ODDAŁ CZEŚĆ OFIAROM.

— PIS NIE MA W PE WPŁYWOWYCH STANOWISK, ZA TO MA NADZIEJE NA NOWE OTWARCIE W UE – zapowiedź.

— ALE KIEDY BEATA SZYDŁO PRZEPADA W GŁOSOWANIU, MOŻE WARTO ZASTANOWIĆ SIĘ DLACZEGO I CZY DOBRZE ROBIĄ W UE ZABAWY Z EUROPEJSKĄ FLAGĄ ALBO Z PRAWORZĄDNOŚCIĄ – Werner.

— BEATA SZYDŁO NIE ZOSTAŁA PRZEWODNICZĄCĄ KOMISJI ZATRUDNIENIA I SPRAW SOCJALNYCH, BO ZA GŁOSOWAŁO 21 EUROPOSŁÓW, 27 PRZECIW – Jakub Sobieniowski.

— W MATERIALE PRZYPOMNIENIE O 27:1.

— WTEDY PIS PRZEKONYWAŁO, ZE TO SUKCES – Sobieniowski dalej.

— WCZORAJ TEŻ BYŁY KWIATY – Sobieniowski.

— ZDZISŁAW KRASNODĘBSKI NIE ZOSTAŁ WYBRANY NA STANOWISKO WICEPRZEWODNICZĄCEGO PE AŻ TAKIM STOSUNKIEM GŁOSÓW, TAKŻE WTEDY PIS ZAPEWNIAŁO, ŻE TO ODWET, ALE JEDNAK BYŁO WARTO, SKORO SZEFEM KE, TAKŻE PRZY SPRZECIWIE POLSKICH WŁADZ, TAKŻE NIE ZOSTANIE FRANS TIMMERMANS – Sobieniowski dalej.

— I ONA [KANDYDATKA NA SZEFOWĄ KE] MÓWIŁA O KONIECZNOŚCI STWORZENIA MECHANIZMU MONITOROWANIA PRAWORZĄDNOŚCI W PAŃSTWACH CZŁONKOWSKICH – Sobieniowski.

— PIS NIE WYKLUCZA, ŻE W KOLEJNYM GŁOSOWANIU JESZCZE RAZ WYSTAWI BEATĘ SZYDŁO – Sobieniowski dalej.

— JEST ŚLEDZTWO, WIĘC PREZYDENT WARSZAWY MUSI SIĘ TŁUMACZYĆ – zapowiedź.

— PROKURATURA BADA FINANSOWANIE KAMPANII RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO SPRZED 10 LAT, SPRAWDZA CZY BYŁO LEGALNE.

— TO SPRAWA, KTÓRA WRACA PO 10 LATACH OD TAMTEJ KAMPANII I PO PONAD ROKU ODKĄD WPŁYNĘŁA DO PROKURATURY – Arleta Zalewska.

— DOPIERO TERAZ WSZCZĘTO ŚLEDZTWO – Zalewska dalej.

— CHODZI O 150 TYS. ZŁ, KTÓRE OD ZNANEGO BIZNESMENA MIAŁ NA KAMPANIĘ PRZYJĄĆ WTEDY TRZASKOWSKI – Zalewska.

— AUTOREM DONIESIENIA BYŁ MICHAŁ DZIĘBA, DAWNY PRACOWNIK BIURA PLATFORMY – Zalewska dalej: Tyle że po przewidzianych w ustawie 30 dniach, żadna decyzja w prokuraturze nie zapadła i tak aż do maja tego roku, gdy sprawa trafiła do Piotrkowa Trybunalskiego, powód – jak tłumaczy warszawska prokuratura – po pierwsze ze względu na transparentność, Rafał Trzaskowski to prezydent miasta, po drugie, warszawscy prokuratorzy są zbyt zapracowani.

— PROKURATUR POTWIERDZAJĄC DZIŚ WSZCZĘCIE ŚLEDZTWA PISZE O WSTĘPNYM JEGO ETAPIE – Zalewska: O szczegółach – to cytat – dla dobra postępowania mówić nie chce. Nie odpowiada też na pytanie, dlaczego przez tyle miesięcy warszawska prokuratura nie była w stanie zdecydować czy wszcząć śledztwo czy umorzyć, a decyzja zapadła dopiero w Piotrkowie.

— SPOREM DZIĘBA-TRZASKOWSKI JUŻ RAZ ZAJĄŁ SIĘ SĄD, W OSTATNIEJ KAMPANII SAMORZĄDOWEJ PRYWATNY AKT OSKARŻENIA ZŁOŻYŁ RAFAŁ TRZASKOWSKI – Zalewska dalej: Spór zakończył się ugodą i umorzeniem.

— OPOZYCJA FAKT, ŻE PROKURATURA DO SPRAWY WRACA NA STARCIE KOLEJNEJ KAMPANII WYBORCZEJ OCENIA WYŁĄCZNIE W POLITYCZNYM ASPEKCIE – Zalewska.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— LEKI, KTÓRYCH W OSTATNIM CZASIE BRAKOWAŁO W APTEKACH, SĄ JUŻ W POLSKICH HURTOWNIACH – USPOKAJA MINISTERSTWO ZDROWIA I ZAPEWNIA, ŻE PROBLEM Z DYSTRYBUCJĄ BYŁ PROBLEMEM TECHNICZNYM – zapowiedź.

— NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI LUDOBÓJSTWA RZEZI WOŁYŃSKIEJ.

— WIERNI POLSCE – TO HASŁO TEGOROCZNEJ DEFILADY WOJSKOWEJ, KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ NA GÓRNYM ŚLĄSKU – zapowiedź: Minister obrony do udziału w przemarszu zaprosił górników.

— OPOZYCJA STRASZY POLAKÓW DROŻYZNĄ. NA DOWÓD PRZYTACZA WŁASNE OBLICZENIA, KTÓRE NIEWIELE MAJĄ WSPÓLNEGO Z RZECZYWISTOŚCIĄ – zapowiedź.

— PO O DROŻYZNĘ OBWINIA RZĄD PIS – Marcin Szypszak.

— NIE WIADOMO, NA CZYM POLITYCY PO OPIERAJĄ SWOJE WYLICZENIA, ALE NA PIERWSZY RZUT OKA WIDAĆ, ŻE W WIĘKSZOŚCI PRZYPADKÓW MIJAJĄ SIĘ Z PRAWDĄ – Szypszak.

— ZA RZĄDÓW PO-PSL ŻYWNOŚĆ DROŻAŁA NAWET DWUKROTNIE. DROŻYZNA DOTYKAŁA TEŻ KIEROWCÓW NA STACJACH PALIW – Szypszak.

— OPOZYCJA WCIĄŻ NIE WIE, W JAKIEJ FORMULE WYSTARTUJE W WYBORACH – zapowiedź: Szeroka koalicja jest nie do powtórzenia, jeśli PSL pozostanie przy swoim pomyśle budowania bloku centrowego.

— PRZEZ 47 DNI PARTIE OPOZYCYJNE PRÓBUJĄ ZDECYDOWAĆ, JAK WYSTARTUJĄ W WYBORACH – Magdalena Wierzchowska.

— WG NIEOFICJALNYCH INFORMACJI KOSINIAK-KAMYSZ POSTAWIŁ SCHETYNIE ZAPOROWE WARUNKI, ŻĄDAJĄC POŁOWY JEDYNEK NA LISTACH – Wierzchowska.

— KAŻDY Z ABSOLWENTÓW GIMNAZJÓW I SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ZNAJDZIE MIEJSCE W SYSTEMIE EDUKACJI – ZAPEWNIA MINISTER PIONTKOWSKI – zapowiedź.