— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Sienkiewicz: Ułaskawianie Falenty byłoby przyznaniem się do tego wszystkiego, co opisał w liście. Z trudem to sobie wyobrażam
Kaleta o Pawłowicz i jej tweecie
Olejnik do Biedronia: Nie może pan udawać, że 6% to nie jest porażka
Biedroń o monstrancji w kształcie waginy i nie jego wrażliwości
Siemoniak: HGW senatorem z Warszawy?
Szefernaker o służbie zdrowia: Staramy się rozwiązać ten problem. Zgadzam się, że to jest niewystarczające, ale robimy wszystko, aby żyło się ludziom lepiej niż za Platformy
Fogiel o Falencie: Tonący brzytwy się chwyta
http://300polityka.pl/live/2019/06/10/

*****

WYDARZENIA POLSATU

— ULTIMATUM MARKA FALENTY WOBEC URZĘDUJĄCEGO PREZYDENTA – zapowiedź.

— SKAZANY BIZNESMEN NIE PROSI O UŁASKAWIENIE, A ŻĄDA I GROZI – Grzegorz Kępka.

— PUBLIKACJA [TAŚM] SPOWODOWAŁA DYMISJE W RZĄDZIE I BYŁA CIOSEM DLA SZYKUJĄCEJ SIĘ DO WYBORÓW KOALICJI RZĄDOWEJ – Kępka dalej.

— NA PRZEDOSTATNIEJ STRONIE PISMA JEST LISTA 12 NAZWISK OSÓB, KTÓRE ZDANIEM MARKA FALENTY MIAŁY UCZESTNICZYĆ W AFERZE PODSŁUCHOWEJ – Kępka.

— TO WŁAŚNIE STANISŁAW KOSTRZEWSKI PIERWSZY MIAŁ SIĘ DOWIEDZIEĆ O NAGRANIACH I POLECIĆ FALENCIE BY KONTYNUOWAŁ TEN PROCEDER – Kępka dalej: Według skazanego biznesmena, do spotkań miało dochodzić m.in. w siedzibie PiS-u.

— W LIŚCIE POJAWIA SIĘ GROŹBA WOBEC PREMIERA – Kępka: Chodzi o rzekome nagranie rozmowy Mateusza Morawieckiego ze Zbigniewem Jagiełłą.

*****

FAKTY TVN

— MAREK FALENTA GROZI, CZY DLA PIS TO BRZMI JAK PROBLEM?: Ujawnię zleceniodawców i wszystkie szczegóły – grozi Marek Falenta w liście do Andrzeja Dudy

— JAROSŁAW KACZYŃSKI ZAKOŃCZYŁ SWOJE WYSTĄPIENIE ZANIM PADŁO PYTANIE O LIST FALENTY – Krzysztof Skórzyński.

— TO STRATEGIA I PIS I PREZYDENTA – PRZEMILCZANIE LISTU – Skórzyński.

— CZUJE SIĘ SŁABY I ZDESPEROWANY, TO WYRAZ HISTERII – Z. Ziobro.

— FALENTA NARYSOWAŁ OBRAZ POLITYCZNEGO SPISKU UKNUTEGO PRZEZ PIS, BY OBALIĆ RZĄD PO – Skórzyński.

— FALENTA GROZI ALBO UŁASKAWIENIE ALBO UJAWNIENIE KOLEJNYCH NAGRAŃ M.IN. Z UDZIAŁEM OBECNEGO PREMIERA – Skórzyński.

— ROZPACZLIWE ŁAPANIE SIĘ BRZYTWY – J. Gowin.

— ZNIKNĄł RZĄD TUSKA ALE POJAWIŁY SIĘ PYTANIA O SPOTKANIA NA NOWOGRODZKIEJ, WĘGIEL Z ROSJI – w zapowiedzi.

— PAŃSTWO TEORETYCZNE POMOGŁO PIS WYGRAĆ WYBORY I POMAGA DO DZIŚ – Maciej Knapik.

— PUBLIKACJE ZATRZĘSŁY POLSKĄ, ABW NA ZLECENIE NIEZALEŻNEJ WÓWCZAS PROKURATURY DOKONAŁA SIŁOWEGO WEJŚCIA DO REDAKCJI – Knapik.

— CZY NA RĘKĘ BYŁOBY POLITYKOM PIS, GDYBY FALENTA TRAFIŁ DO WIĘZIENIA I PRZYPOMNIAŁ SOBIE O KOLEJNYCH SPOTKANIACH – Knapik.

— POLITYKA O WĘGLU Z ROSJI DLA FALENTY.

— POROZUMIENIE WS SIŁ AMERYKAŃSKICH W POLSCE: Negocjacje zakończone, jest gotowe porozumienie, czas na decyzje prezydentów. Andrzej Duda w środę rozpoczyna wizytę w Stanach Zjednoczonych, której głównym tematem będzie zwiększona obecność wojskowa USA w Polsce.

— TAK DUŻA CZĘSTOTLIWOŚĆ KONTAKTÓW NA TAK WYSOKIM SZCZEBLU NALEŻY DO RZADKOŚCI – Marcin Wrona.

— BŁASZCZAK OGLĄDAŁ F-35 NA FLORYDZIE.

— CHCEMY NABYĆ 32 MYŚLIWCE F-35 – Błaszczak.

— KUKIZA KUSI SAM PREZES: Razem czy osobno? Kto zna odpowiedź, ten wygra. Przed jesiennymi wyborami wszystko jest możliwe, skoro Pawła Kukiza kusi nawet sam prezes Jarosław Kaczyński. Z kolei lider Wiosny spotkał się w poniedziałek z Włodzimierzem Czarzastym i Adrianem Zandbergiem.

— ARLETA ZALEWSKA O PRZYSZŁOŚCI KOALICJI I WIOSNY: Na przywołanym przez lidera Wiosny stole leży jeden z najpoważniejszych i zarazem najtrudniejszych do realizacji scenariuszy, czyli wszystkie partie opozycyjne, które w eurowyborach przekroczyły próg, o miejsca w parlamencie miałyby walczyć ze wspólnej listy. Na drodze Wiosny do Koalicji może stanąć konserwatywna część Platformy i szef ludowców

— WKK: Inaczej postrzegamy właśnie te sprawy wartości, tradycji, religii, też roli państwa w wielu kwestiach. Nie widzę możliwości na współpracę.

— KATARZYNA LUBNAUER: Jest objawem takiej złej woli, jeżeli ktoś stawia warunki. Ja mam wrażenie, że zarówno szef Wiosny, jak i szef PSL, trochę się droczą i na końcu będziemy mieli szeroką koalicję.

— JAROSŁAW GOWIN O KUKIZ’15: Posłowie i kandydaci Kukiz’15, jeżeli dojdzie do takiego porozumienia, będą realnym wzmocnieniem na naszych listach.

— AGNIESZKA ŚCIGAJ: Łatwiej jest porozmawiać o miejscach na listach z ugrupowaniami i jakiś tam innych ewentualnych profitach, a trudniej jest porozmawiać na temat zgody, co do konkretnych punktów programowych.

— BARDZIEJ PRAWDOPODOBNE, ŻE NA LISTACH PIS ZNAJDZIE SIĘ KILKU POLITYKÓW KUKIZA – ZALEWSKA: Mało jednak prawdopodobne, by do takiego porozumienia doszło. Bardziej realny jest scenariusz, w którym na listach PiS-u znalazłoby się kilku polityków Kukiz’15.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— NEGOCJACJE WS. WIĘKSZEGO ZAANGAŻOWANIA WOJSK USA NAD WISŁĄ ZAKOŃCZONE – zapowiedź: Efekt wielomiesięcznych prac MON i Pentagonu zakłada, że obecność żołnierzy amerykańskich w Polsce zostanie zwiększona jakościowo i ilościowo.

— SOJUSZ POLSKO-AMERYKAŃSKI ROŚNIE W SIŁĘ – Jakub Wojtanowski.

— POROZUMIENIE MA ZOSTAĆ PODPISANE W ŚRODĘ W TRAKCIE  KOLEJNEGO W CIĄGU OSTATNICH MIESIĘCY SPOTKANIA PREZYDENTÓW POLSKI I USA W BIAŁYM DOMU – Wojtanowski.

— TO Z PEWNOŚCIĄ NIE PODOBA SIĘ KREMLOWI – Wojtanowski: Rosjanie mogą wykorzystać napięcie w relacji Polski i Izraela.

— MINISTER KULTURY I SPORTU KATARU Z WIZYTĄ W POLSCE.

— PAD ODZNACZYŁ POLSKICH HIMALAISTÓW, KTÓRZY BRALI UDZIAŁ W AKCJI RATUNKOWEJ NA NANGA PARBAT.

— NIE DLA PODATKU KATASTRALNEGO W POLSCE – PREZES PIS ZAPEWNIA, ŻE DOPÓKI JEGO PARTIA BĘDZIE RZĄDZIŁA W POLSCE, TAKI PODATEK NIE BĘDZIE WPROWADZONY – zapowiedź: PiS pracuje natomiast nad uproszczeniem systemu podatkowego.
— DEKLARACJA PREZESA PIS PRZECINA WSZELKIE SPEKULACJE – Marcin Szypszak.

— DLACZEGO OPOZYCJA NIE POKAZUJE PROGRAMU? – belka.

— NIE MAJĄ ANI WSPÓLNEGO PROGRAMU, ANI WSPÓLNYCH WARTOŚCI. NAJSILNIEJSZYM SPOIWEM KE JEST WSPÓLNOTA INTERESÓW – zapowiedź: Przede wszystkim tych doraźnych, związanych z władzą. To jednak za mało, żeby przekonać do siebie wyborców, o czym świadczą sondaże i realne wyniki poszczególnych koalicjantów.

— PRZEGRALI WYBORY PREZYDENCKIE, PARLAMENTARNE, SAMORZĄDOWE I EUROPEJSKIE I NADAL NIE MAJĄ OFERTY, KTÓRA PRZEKONAŁABY DO GŁOSOWANIA NA KANDYDATÓW OPOZYCJI – Konrad. Wąż.

— JEDYNĄ OFERTĄ OPOZYCJI JEST OSTRY, IDEOLOGICZNY SKRĘT W LEWO – Wąż.

— PSL ZAPOWIEDZIAŁO, ŻE W JESIENNYCH WYBORACH WYSTARTUJE POD WŁASNYM SZYLDEM – Wąż.

— NA TRWANIE W SOJUSZU STAWIA NOWOCZESNA I SLD – Wąż.

— MAREK FALENTA GROZI UJAWNIENIEM SZCZEGÓŁÓW AFERY PODSŁUCHOWEJ, JEŚLI NIE ZOSTANIE UŁASKAWIONY PRZEZ PREZYDENTA – zapowiedź.

— FALENTA ROBI CO MOŻE, ŻEBY NIE TRAFIĆ DO WIĘZIENIA – Dominik Cierpioł.

— POLITYCY OPOZYCJI PRÓBUJĄ WYKORZYSTAĆ FALENTĘ DO ATAKU NA PIS – Cierpioł.

— GEJE, LESBIJIKI, BISEKSUALIŚCI I TRANSSEKSUALIŚCI, KTÓRZY SZLI POD SZTANDARAMI TOLERANCJI I RÓWNOŚCI, NAJPIERW WPROST ŻYCZYLI ŚMIERCI, A PÓŹNIEJ W INTERNECIE KPILI Z ATAKU NA KSIĘDZA I PRZEŚMIEWCZO UBOLEWALI, ŻE NOŻOWNIK, KTÓRY GO RANIŁ, ZOSTAŁ ZŁAPANY – Maciej Sawicki.

— PRZEDSTAWICIELE ŚRODOWISK LGBT ATAKUJĄ KAŻDEGO, KTO MYŚLI INACZEJ – Sawicki: Publicyści dodają, że to nie walka na równość i tolerancję, która w Polsce nie jest zagrożona, a ideologiczna ofensywa, której celem jest zastraszenie społeczeństwa, promowanie homoseksualizmu, szczególnie wśród dzieci i dyktat homolobby.

— PODCZAS OSTATNIEJ TZW. PARADY RÓWNOŚCI NIE BRAKOWAŁO KPIN, DRWIN, OŚMIESZANIA I ATAKÓW NA KOŚCIÓŁ I LUDZI WIERZĄCYCH. DOSZŁO DO PROFANACJI MSZY ŚWIĘTEJ – Sawicki.

— PREZYDENT TRZASKOWSKI – PATRON TYCH EKSCESÓW – Sawicki.