— JEDYNKA SE O SCHEURING-WIELGUS: ZARABIAŁA 200 TYS. A TEGO PSA ODDAŁA DO SCHRONISKA.

— KIDAWA I BUDKA O ZWIĄZKACH PARTNERSKICH, PREMIER NA POŁUDNIU – 300LIVE: http://300polityka.pl/live/2019/05/23/

— WITOLD WASZCZYKOWSKI O ACTA2: ZAPEWNIMY MAKSYMALNĄ SWOBODĘ INTERNAUTOM – mówi w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem w RZ: “Będziemy zmierzać do stworzenia koalicji w nowym europarlamencie, żeby ją doprowadzić do zmian. Poprawimy dyrektywę lub ją zmienimy. Możemy też zaskarżyć do TSUE. Każde państwo ma dużą dozę swobody we wprowadzaniu dyrektywy. Zapewnimy maksymalną swobodę polskim internautom.

— JEDYNE, CO TUSKOWI W UE WYSZŁO TO WIELKA BRYTANIA – DALEJ WASZCZYKOWSKI W RZ: “Unia miała być innowacyjna, a przegrywa z USA i Chinami. Miała się rozszerzać o Bałkany, Ukrainę, Gruzję, a tymczasem kurczy się. Pogubiła się w sprawach emigracyjnych. UE nie potrafi rozwikłać konfliktu rosyjsko- ukraińskiego, Bliski Wschód płonie od lat, również Libia, a Tusk nie zasłynął jako rozjemca czy partner dla Putina, Trumpa, Xi Jinpinga. To, co wyszło Tuskowi w Unii Europejskiej, to Wielka Brytania – ale poza Unię. A w Polsce haratanie w gałę”.
https://www.rp.pl/Polityka/305229901-Witold-Waszczykowski-Unia-Europejska-ostatnio-sie-pogubila.html

— WOLFGANG SCHAUBLE O SMSACH Z MORAWIECKIM – MÓWI W ROZMOWIE Z JĘDRZEJEM BIELECKIM W RZ: “Nie jestem już w rządzie, ale dopóki byłem ministrem finansów, moje stosunki z kolegami z Polski w Ekofinie zawsze były pełne wzajemnego zaufania. Ostatnim polskim ministrem, z którym pracowałem, był obecny premier Polski. Mamy nadal dobre stosunki. Zachowałem jego telefon komórkowy i kiedy wysyłam mu SMS, odpowiada w ciągu paru godzin”.

— CZERWONĄ LINIĄ JEST PRZESTRZEGANIE WYROKÓW TSUE – DALEJ SCHAUBLE W RZ: “Przy tej okazji słyszałem: nie zawsze zgadzamy się we wszystkim z Komisją Europejską, inaczej interpretujemy niektóre europejskie regulacje. A ja odpowiadałem: W porządku! Wasza opinia jest równie ważna i równie uzasadniona jak moja opinia czy opinia Komisji Europejskiej! Ale jako prawnik mówię: jeśli nie jesteśmy w stanie uzgodnić wspólnego stanowiska, musi rozstrzygnąć TSUE. Czerwoną linią jest więc przestrzeganie jego wyroków”.

— POLACY NIE POTRZEBUJĄ NIEMIECKIEGO NAUCZYCIELA – DALEJ SCHAUBLE: “Jestem Niemcem, znam historię. Biorąc to pod uwagę, uważam, że powinniśmy się skupić na utrzymaniu stabilności niemieckiej demokracji. Polacy nie potrzebują niemieckiego nauczyciela, aby Polska pozostała wolną demokracją. Z kolei my Niemcy nie zapominamy, że zjednoczenie Niemiec zaczęło się w Polsce, w Gdańsku, od Solidarności”.

— SCHAUBLE O TYM, ŻE NIE JEST ZWOLENNIKIEM NORDSTREAM2: “Ale osobiście nigdy nie byłem zwolennikiem projektu, który nie budzi zaufania krajów, które są naszymi przyjaciółmi i są położone między nami a Rosją. Powinniśmy unikać działania w izolacji, wbrew przytłaczającej większości krajów Unii”.
https://www.rp.pl/Polityka/305229916-Wolfgang-Schauble-Polacy-nie-potrzebuja-niemieckiego-nauczyciela.html

— GDYBYŚMY SZLI OSOBNO, TO PIS MIAŁBY PEWNE ZWYCIĘSTWO – WŁADYSŁAW KOSINIAK-KAMYSZ W ROZMOWIE Z AGATĄ SZCZĘŚNIAK W OKU: “Gdybyśmy szli osobno, to wygrana partii rządzącej byłaby dziś stuprocentowo pewna. Teraz nie wiadomo, kto wygra, ale jest wielka szansa, bo – jak pokazują sondaże – idziemy łeb w łeb. I oczywiście trzeba podchodzić do tego z rezerwą, bo wiele osób nie mówi jeszcze, na kogo zagłosuje. Obawiają się, zwłaszcza gdy mieszkają w małej miejscowości”.

— WKK O UPADKU DEBATY: “Wszyscy po trochu jesteśmy winni. Żyjemy tym, co się wydarzyło dzisiaj. Porannym newsem, który może dociągnąć do południa, a w najlepszym wypadku do wieczora, a nie tym, co będzie za 10 lat. Marzyłaby mi się debata, w której rzeczowo dyskutowalibyśmy o melioracji. Grozi nam susza, zabraknie nam żywności. Czy nie tym powinniśmy się zająć? W PSL mówiliśmy o odnawialnej energii 10 lat temu. Wtedy nikt tego nie chciał ruszyć. Teraz to trochę przebiło się do debaty. Podobnie jest ze smogiem”.

— WKK O TYM, ŻE PSL JEST  CHADECKIE
: “PSL spełnia wszystkie elementy partii chadeckiej, przywiązanej do chrześcijańskich wartości i wolności gospodarczej, a zarazem podkreślającej zasadę pomocniczości. Twardo stoimy na stanowisku, że wszystkie kompetencje, które władza może oddać obywatelom, powinna im oddać. W Polsce szliśmy w tym kierunku, ale PiS zatrzymał i odwrócił ten postęp, bo partia Kaczyńskiego chce skupiać wszystko w jednym ręku. Musimy to przełamać”.

— WKK O NADĘTYM BALONIE URZĘDNICZO-TECHNOKRATYCZNYM UE: SKOŃCZMY Z RODO DO KWADRATU: “Chciałbym, żeby Unia trochę spuściła powietrza z nadętego balonu urzędniczo-technokratycznego. Żebyśmy skończyli z RODO do kwadratu, żeby Europa mówiła o walce z rakiem, a nie o przysłowiowych krzywiznach banana. Unia Europejska nie jest tworem doskonałym, ale nikt lepszego nie wymyślił. To również Europa szanująca zasadę silni w różnorodności. Europa, w której nie ma miejsca dla autorytaryzmów”.
https://oko.press/kosiniak-kamysz-na-wsi-tez-nikt-nie-chce-zeby-ktos-mu-zagladal-za-firanki-rozmowa/

— PSL JEST KONSERWATYWNYM SKRZYDŁEM KE – WKK MÓWI SŁAWOMIROWI SIERAKOWSKIEMU W KRYTYCE
: “Jesteśmy konserwatywnym skrzydłem Koalicji Europejskiej. Bez tej części nie ma szans wygrać żadnych wyborów. Dzisiaj wiele osób próbuje się ścigać po lewej stronie. Poza ambicjami samej PO jest partia Biedronia, jest też mocne lewe skrzydło KE, jest Partia Razem, pewnie byśmy jeszcze kogoś znaleźli. Ale tam rezerwuar głosów jest dużo mniejszy niż w centrum i na prawicy. Nie mówię o skrajnej prawicy, bo my jako partia centrowa nie sięgamy po żadne skrajności ani z prawej, ani z lewej strony. Jeżeli nie będzie reprezentacji w Koalicji Europejskiej dla tej części elektoratu, tradycyjnego, konserwatywnego, chadeckiego, to nie ma szans wygrać wyborów”.

— WKK O PROPAGANDZIE O TĘCZOWEJ KOALICJI
: “Poszedł w Koalicję Europejską. I przemalował je na tęczowo. Takie pytania padają. Również od naszych członków, którzy też oglądali telewizję, i często mówią: kurcze, tu prezes fajny, ale czemu my popieramy takie rozwiązania, których do tej pory nie popieraliśmy. Mówię, że u nas się nic nie zmieniło. W sprawach światopoglądowych jest wolność. Każdy decyduje zgodnie z własnym sumieniem i uważam to za najlepsze rozwiązanie szczególnie dla koalicji, ale i dla każdej partii politycznej”.
https://krytykapolityczna.pl/kraj/sierakowski-kosiniak-kamysz-psl-ludowy-wies-eurowybory/

— PIS WCIĄŻ LIDEREM – JEDYNKA RZ,ALE TO IBRIS: “Według najnowszego i ostatniego przed wyborami sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej” wybory do Parlamentu Europejskiego wygrywa PiS, notując wynik 38,7 proc. Druga jest Koalicja Europejska popierana przez 35 proc. respondentów. W porównaniu z poprzednim sondażem z 11 maja dystans między największymi ugrupowaniami zmniejszył się nieznacznie – o 1,4 proc. Polityczni giganci uciekają pozostałym ugrupowaniom. Trzecia w rankingu Wiosna tylko nieznacznie przekracza 6 proc., zaraz za nią plasuje się Konfederacja, a Kukiz’15 balansuje na granicy progu wyborczego”.
https://www.rp.pl/Polityka/305229879-Wybory-do-PE-PiS-wciaz-liderem.html

— WIOSNA NIE WYTRZYMAŁA TEMPA – MICHAŁ SZUŁDRZYŃSKI W RZ: “Wiosna Roberta Biedronia nie wytrzymała tempa kampanii wyborczej. Nie potrafiła wykorzystać wygodnych dla siebie tematów, takich jak podniesienie problemu karty LGBT czy pedofilii w polskim Kościele. Dziś Biedroń powinien wyciąć i wkleić sobie do pamiętnika sondaże sprzed kilku tygodni, które dawały mu kilkanaście procent poparcia, bo być może taka sytuacja się już nigdy nie powtórzy, a jego partia pójdzie drogą Nowoczesnej Ryszarda Petru, która roztrwoniła swój polityczny kapitał. Wiosna walczy o dobry wynik, by później wylicytować jak najwyższą cenę od Grzegorza Schetyny, który jesienią będzie znów montował szeroką koalicję antypisowską”.
https://www.rp.pl/Komentarze/305229909-Szuldrzynski-Oczy-wszystkich-na-prog-wyborczy.html

— PRAWNICY MORAWIECKIEGO ZARABIAJĄ W PAŃSTWOWYCH SPÓŁKACH – WOJCIECH CZUCHNOWSKI w GW: “Kancelaria Gide Loyrette Nouel – to francuska spółka prawnicza z dużą filią w Warszawie. Mecenas Dariusz Tokarczuk, który w poniedziałek ogłosił, że Iwona Morawiecka pozywa „Wyborczą”, jest w kancelarii głównym partnerem. Na stronie GLN można przeczytać, że doradza Polskiemu Funduszowi Rozwoju (oczko w głowie premiera) i KGHM. Drugi partner, mecenas Piotr Sadownik, pracuje dla Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, PGNiG i też KGHM. Zasiada również w radach nadzorczych państwowych banków PKO BP (tu jest przewodniczącym) i Banku Ochrony Środowiska. (…) Trzeci partner to mecenas Paweł Grześkowiak – współpracuje nie tylko z PFR i KGHM, ale też z Grupą Azoty i MON. Nie wiadomo, czy oprócz relacji profesjonalnych jeszcze coś łączy kancelarię GLN z ludźmi obecnej władzy”.
http://wyborcza.pl/7,75398,24814632,prawnicy-morawieckiego-zarabiaja-w-panstwowych-spolkach.html

— CENTRUM DOWODZENIA W DOMU PRZYŁĘBSKIEJ – jedynka GW (Czuchnowski, Kondzińska): „Wyborcza” ujawnia. W mieszkaniu prezes Trybunału Konstytucyjnego cyklicznie spotykają się Julia Przyłębska, prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki. Politycy PiS mówią wprost: To ważny ośrodek władzy’.

— U PRZYŁĘBSKIEJ ZDYMISJONOWANO WSZECHWŁADNYCH MINISTRÓW – DALEJ GW: “Zdarza się, że prezes partii Jarosław Kaczyński przyjeżdża do Przyłębskiej dwa, a nawet trzy razy w tygodniu. Do apartamentowca przy al. Szucha w Warszawie nie każdy może wejść – budynek jest chroniony, a gości wita konsjerż. Samochód polityka podjeżdża pod główne wejście, a prywatni ochroniarze lidera Prawa i Sprawiedliwości czekają w recepcji budynku. Czasami Kaczyński niesie reklamówkę, a towarzyszący mu ochroniarz teczkę z dokumentami. Pod koniec 2017 r. w spotkaniach zaczął uczestniczyć Morawiecki, wtedy jeszcze wicepremier i minister finansów. Według naszych informatorów z PiS to właśnie w mieszkaniu Przyłębskiej miał się narodzić kształt jego rządu, a ministrowie uznawani za wszechmocnych stracili stanowiska. Morawiecki przynosi na al. Szucha kwiaty i czekoladki”.
http://wyborcza.pl/7,75398,24815201,centrum-dowodzenia-w-domu-przylebskiej-ujawniamy-sekretne-spotkania.html

— PAWEŁ WOJTUNIK MÓWI BARTKOWI GODUSŁAWSKIEMU W DGP O TAŚMACH Z PODKARPACIA – SPRAWA NIE WYGLĄDA JUŻ TAK NIEWIARYGODNIE JAK NA POCZĄTKU: “Nie wszystko wyglądało dla mnie wiarygodnie, dopóki nie obejrzałem programu „Czarno na białym”. Okazało się, że CBA od początku próbowała z J. robić wariata. To stara metoda jeszcze z czasów SB i ona w CBA jest stosowana. Weźmy przykład agenta, który pisał o związkach Ernesta Bejdy z osobą od reprywatyzacji w Warszawie. Podobny mechanizm spotkał agentów, którzy tuż przed moim odejściem ujawnili przecieki z Biura. Osoba za to odpowiedzialna została przywrócona do pracy, a oni wyeliminowani. Szef delegatury w Lublinie ujawnił aferę na miarę tej starachowickiej, gdzie agent zaprzyjaźniony z władzą ostrzegł figurantów o podsłuchach. Ta osoba ma się świetnie, a po dyrektorze nie ma śladu. Tutaj, w tej sprawie CBA nie przewidziało jednak, że agent wszystko nagrywał, a nagrania potwierdzają jego wersję. Wiemy też, że miał uprzywilejowaną pozycję w Biurze. Miał bardzo duże uprawnienia i zajmował się poszukiwaniem „haków”. Nie interesują mnie same seks-nagrania, ale widzę problem, bo nasze państwo po prostu nie działa. CBA nie jest po to, żeby zajmować się błahymi sprawami, ale by patrzeć władzy na ręce. Zamiast tego interesuje się opozycją”.

— TAŚMY MOGĄ BYĆ JUŻ W ROSJI – DALEJ WOJTUNIK W DGP: “
Jeśli seks-taśmy podkarpackie były na pograniczu polsko-ukraińskim, a znam sytuację w służbach naszego sąsiada, to jest prawie pewne, że są już w Rosji. Prawdopodobnie wiele ważnych osób w Polsce nie może spać spokojnie. To uderza w bezpieczeństwo państwa. Rosjanie nie planują bowiem akcji z miesiąca na miesiąc. Tam operacje krótkoterminowe przygotowuje się na trzy lata do przodu. Proszę sobie wyobrazić, co z taką wiedzą mogą zrobić”.

— WOJTUNIK O POTRZEBIE OCZYSZCZENIA SŁUŻB – DALEJ W DGP: “Będzie potrzebne oczyszczenie. Odkamienienie służb specjalnych i oczyszczenie z zielska policji. Nieprzypadkowo są to określenia zbieżne z nazwiskami pewnych osób. Część kadr jest zepsuta, a służby są skrajnie upolitycznione. Tylko profesjonalizm i apolityczność, które są w cywilizowanych krajach standardem, zapewnią odpowiednie funkcjonowanie służb”.
https://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/598482,wojtunik-sekstasmy-podkarpackie-rosja-wybory-pe.html

— LIST BISKUPÓW NIE ROBI NA MNIE WRAŻENIA – DOMINIKA WIELOWIEYSKA: “Uważam, że w Episkopacie nadal większość mają hierarchowie, którzy są przeciwni rozliczeniom w sprawie pedofilii. W zastraszającym tempie wydłuża się lista biskupów bądź molestujących dzieci, bądź kryjących pedofilów i przenoszących ich z parafii do parafii”.

— MOŻE POLACY SĄ MĄDRZEJSI NIŻ MYŚLĄ MACHERZY – MICHAŁ KARNOWSKI: “Może Polacy, a przynajmniej duża ich część, są mądrzejsi niż sądzą owi macherzy, i wiedzą, kto prowadzi państwo tak, by służyło zwykłemu człowiekowi, a kto ma los maluczkich gdzieś tam daleko? Pewności nie mam, ale sądzę, że tak właśnie mają się sprawy. A więc, szanowna „biomaso”, nie upadaj na duchu. Godność milionów, obudzona przed kilku laty, może być lepszą tarczą w walce z manipulacją niż sądzą to żałośni ćwierćinteligenci, tak chętnie prezentujący swoje poczucie wyższości. A przecież nie są ani realnie wykształceni, ani choćby odrobinę mądrzy. Są jedynie bezbrzeżnie pyszni. A pycha zawsze prowadzi do upadku”.
https://wpolityce.pl/m/polityka/447813-cos-co-mialo-zmienic-krajobraz-znow-rozwieje-sie-jak-mgla

— URODZINY: Michał Samul!, Hanna Foltyn-Kubicka, Dorota Janowicz, Adam Hofman, Jarosław Sulikowski, Marek Wikiński.