— SCHETYNA O TUSKU NA MARSZU I OSZUSTWIE Z USTAWĄ, KWAŚNIEWSKI NA MARSZU, PREMIER Z EKSTRAKLASĄ O PIŁCE – 300LIVE: http://300polityka.pl/live/2019/05/17/

— PMM OTWORZYŁ W BRUKSELI POLAND HOUSE, KTÓRY POWSTAŁ M.IN. DZIĘKI WSPARCIU ORLENU

— SĄDOWNICTWO UNIKNĘŁO DEKOMUNIZACJI – PISZĄ OFIARY KOMUNISTYCZNYCH REPRESJI W LIŚCIE OTWARTYM: “Oburzenie wyrażane przez część środowiska sędziowskiego i popierających je formacji politycznych jest próbą zagłuszenia trudnej, bolesnej prawdy o III RP, która w swoich kluczowych obszarach opierała się przez wiele lat na komunistach lub ludziach skompromitowanych kolaboracją z komunistami. Wierzymy jednak, że prawda się obroni. I że reforma sądownictwa, choć rozpoczęta z wieloletnim opóźnieniem, zostanie doprowadzona do końca”.
https://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/305159934-Sadownictwo-uniknelo-dekomunizacji—pisza-ofiary-komunistycznych-represji.html

— RZ W KOMENTARZU O TEŚCIE PRZEDSIĘBIORCY – W TAKIEJ ATMOSFERZE CHCEMY POLAKÓW PRZYCIĄGAĆ Z EMIGRACJI DO KRAJU? SERIO? “Im też firmy dają często wybór: czy chcą pracować na opodatkowanym jak wódka etacie, czy może wolą działać jako jednoosobowa firma. Problemem większości z nich nie są pracodawcy wypychający na samozatrudnienie, ale pojawiające się i znikające pomysły regulacyjne i całe podatkowe skołowanie. I w takiej atmosferze chcemy przyciągnąć Polaków z emigracji do kraju? Serio?”
https://www.rp.pl/Blogi/305169853-Skolowani-testem-przedsiebiorcy.html

— POSEŁ PIONTKOWSKI KANDYDATEM NA SZEFA MEN – JUSTYNA SUCHECKA W GW: “Poseł z Podlasia Dariusz Piontkowski to najpoważniejszy kandydat na nowego ministra edukacji. – Ale poszukiwania wciąż trwają, nie może być pewien tej nominacji – słyszymy w PiS. (…) W marcu głośno zrobiło się o jego homofobicznej wypowiedzi na antenie TVP Białystok: – Seksualizacja dziecka od drugiego czy trzeciego roku do czego ma prowadzić? Tak naprawdę jest to próba wychowania dzieci, które w jakimś momencie zostaną oddane pedofilom. Hasło adopcji dzieci przez pary homoseksualne zmierza, niestety, w kierunku tego, by część dzieci została wychowana do niestandardowych zachowań seksualnych”.
http://wyborcza.pl/7,75398,24790596,dariusz-piontkowski-faworytem-do-zastapienia-zalewskiej-w-men.html

— EWA SIEDLECKA O DZIURACH W NOWELIZACJI KK – PODNIESIENIE KARY ZA GWAŁT ALE NIE ZA MOLESTOWANIE – PISZE W GW: “Co charakterystyczne, PiS nie zaproponował podniesienia kar za inne niż gwałt wykorzystanie seksualne dziecka. Ale księża dokonują wobec dzieci najczęściej właśnie „innych czynności seksualnych”. Dlatego nie odnotowuje ich słynny rejestr pedofilów, którym PiS tak się chwali (notabene: statystyki nie potwierdzają, by po uruchomieniu rejestru zmalała liczba przypadków przestępstw, za które się do niego trafia). W dodatku minister sprawiedliwości zagwarantował sobie prawo decydowania, kogo umieści, a kogo nie w tym rejestrze. Nie wiemy, czy i jak z tego korzysta. W dodatku ten brak przedawnienia znowu nie będzie dotyczył większości przypadków księży wykorzystujących dzieci, bo przestępstwo „innych czynności seksualnych” będzie się nadal przedawniać po pięciu latach”.

— MATERIAŁ FUNDACJI I FILM SEKIELSKIEGO TO WYSTARCZAJĄCE PODSTAWY DO WSZCZĘCIA ŚLEDZTWA – DALEJ SIEDLECKA: “Przekazany papieżowi Franciszkowi raport fundacji Nie Lękajcie Się oraz film braci Sekielskich wystarczy potraktować jako informacje o możliwych przestępstwach i wszcząć śledztwo z urzędu. I nie trzeba żadnych specjalnych kościelno-polityczno-społecznych komisji, by dotrzeć do kościelnych dokumentów. Oficjalnie wszczęte śledztwo daje organom ścigania dostęp do nich – oczywiście z wyłączeniem tajemnicy spowiedzi. Tę drogę postępowania można zalecić także opozycji, jeśli przejmie władzę. Wystarczy stosować już istniejące prawo i zerwać sojusz ołtarza z tronem, który trwa w Polsce już od 30 lat”
http://wyborcza.pl/7,75968,24793348,zaostrzenie-kodeksu-karnego-czyli-pedofilia-wyborcza.html

— PIS ZAOSTRZA KARY I NIE WIDZI OFIAR – ZUZANNA DĄBROWSKA W RZ: “A najważniejsze pytanie to dziś rozważenie, czy działania prawne, do których dojdzie na skutek zmian wprowadzanych przez PiS, mają na celu zarobienie paru punktów w sondażach, czy też ochronę ofiar i zadośćuczynienie ich krzywdzie. Gdyby obecna władza, przeprowadzając swój projekt przez parlament, odniosła się do koncepcji powołania niezależnej od Kościoła komisji – być może potrafiłaby obronić twierdzenie, że działa „na rzecz dobra dzieci”, ale samo zaostrzenie kar niczego przecież nie zmieni”.
https://www.rp.pl/Komentarze/190519531-Zuzanna-Dabrowska-PiS-zaostrza-kary-i-nie-widzi-ofiar.html

— POLICJA NA TROPIE FILMU SEKIELSKICH – jedynka GW.

— OBECNY KRYZYS MA ZMROZIĆ PRZECIWNIKÓW NOWEJ LEWICY – JACEK KARNOWSKI: “Tak to wygląda. Sprawa pedofilii interesuje opozycję (i szerzej lewicę) tylko o tyle, o ile wpisuje się ona w jej światopoglądowe dogmaty i polityczne plany. Gdy ktoś mówi, że obraz może wyglądać inaczej, niż się powszechnie wydaje, gdy przywołuje twarde dane, mamy walenie pałką moralnego szantażu. Niestety, będzie tego więcej. Sprawa obecnego kryzysu ma bowiem zmrozić i sparaliżować wszystkich ideowych przeciwników nowej lewicy. Taki jest cel, coraz mniej skrywany. Dlatego biją tak mocno wszystkich, którzy odważą się odezwać. I także dlatego nie można się bać, trzeba mówić prawdę. I tę o gorszących skandalach w Kościele, i tę o polityczno-społecznych celach całej operacji”.
https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/446949-lewica-manipuluje-slowami-prof-legutko-chce-cenzury

— W BADANIU ONETU POPRAWA NOTOWAŃ PREMIERA, ALE TO IBRIS: “Na drugim miejscu w sondażu znalazł się Mateusz Morawiecki. Premierowi ufa 44,2 proc. badanych (wzrost o 1,7 pkt. proc.). Innego zdania jest 42 proc. respondentów. Warto odnotować, że względem kwietniowego sondażu szef rządu zyskał zaufanie 1,7 pkt. proc. badanych i „stracił” negatywny obraz u 6 proc. ankietowanych”.
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/sondaz-ibris-dla-onetu-duda-i-morawiecki-dystansuja-donalda-tuska/8vql1vx

— W SONDAŻU DLA NEWSWEEKA OPOZYCJA MA 11 PKT PRZEWAGI…: “Poparcie dla PiS wyniosło 33 proc., a więc spadło aż o 6 punktów procentowych w stosunku do badania pracowni sprzed tygodnia. Tymczasem na Koalicję Europejską, czyli sojusz Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, SLD, PSL i Zielonych, zagłosowałoby 43,6 proc. respondentów”.

— A W SONDAŻU DLA WPOLITYCE PIS MA 5 PKT PRZEWAGI…: “Choć notowania formacji Jarosława Kaczyńskiego minimalnie spadły (do 36. 6 proc., a więc o 0.2 punktu) to przewaga nad Koalicją Europejską jest większa, niż była . Formacja zbudowana przez Grzegorza Schetynę cieszy się bowiem poparciem 31.4 proc. badanych; w poprzednim badaniu było to 32.6 proc. , a więc o 1.2 punktu więcej. Nasze badanie wskazuje, że na antykościelnej nagonce korzysta głównie Wiosna Roberta Biedronia – poparcie dla tej formacji wciąż rośnie, osiągając w naszych badaniu poziom 14.3 proc. To o niemal 2 punkty więcej niż w poprzedniej fali”.
https://wpolityce.pl/polityka/446813-sondaz-dla-wpolitycepl-wyrazna-przewaga-zp-nad-ke-sprawdz

— EUROPEJSKA KAMPANIA PREMIERA – ANNA SŁOJEWSKA W RZ: “Mateusz Morawiecki chwali się w Brukseli sukcesami z członkostwa w UE. I zapowiada ofensywę w walce o polskie interesy i pieniądze”.
https://www.rp.pl/Rzad-PiS/305169870-Europejska-kampania-premiera-Morawieckiego.html

— DWA DUŻE PAŃSTWA DLA KTÓRYCH UNIA JEST NARZĘDZIEM PODNOSZENIA ICH MIĘDZYNARODOWEGO STATUSU – ZDZISŁAW KRASNODĘBSKI W ROZMOWIE Z JAKUBEM MAJMURKIEM W KRYTYCE: “Nadzieje na to, że Unia okaże się mechanizmem zapobiegającym dominacji jednego, dwóch państw i powrotowi „koncertu mocarstw”, okazały się płonne. Dziś mamy w UE, a przynajmniej będziemy mieli po brexicie, dwa duże państwa, dla których Unia jest narzędziem podnoszenia ich międzynarodowego statusu i prowadzenia własnej globalnej gry – Francję i Niemcy. Oraz kilka państw średnich (Hiszpania, Polska) i wiele małych, które nie chcą być używane w ten sposób. Dlatego bardzo ważna jest zasada jednomyślności przy podejmowaniu kluczowych dla Unii decyzji. To ona, bardziej niż silne instytucje wspólnotowe, chroni interesy mniejszych państw. Można tylko żałować, że Unia coraz bardziej odchodzi od tej zasady w głosowaniach”.

— ECR CZĘŚCIEJ GŁOSUJE JAK EPP NIŻ ZIELONI – DALEJ KRASNODĘBSKI: “Wcale nie jesteśmy partią eurosceptyczną. Frakcja, w jakiej PiS zasiada w Parlamencie Europejskim, Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy, nie jest tak odległa od europejskiego centrum, jak przedstawiają to polskie media. Jeśli przyjrzy się pan temu, jak głosujemy w Parlamencie Europejskim, to zauważy pan, że bardzo często nasz głos jest podobny do głosu Europejskiej Partii Ludowej. Jesteśmy z nimi zgodni znacznie częściej niż np. Zieloni. A przecież EPL to najbardziej mainstreamowe ugrupowanie w Europie”.

— KRASNODĘBSKI O PROBLEMATYCZNYCH ZWIĄZKACH NOWEJ PRAWICY W UE Z ROSJĄ: “I to jest jeden z naszych problemów w rozmowach z takimi politykami jak Salvini. Ale zapatrzona w Moskwę jest także socjaldemokracja, np. niemiecka SPD, część chadeków, a także skrajna lewica”.

— KRASNODĘBSKI O UŁATWIENIACH PRAWNYCH DLA GEJÓW: “Mówiąc o uregulowanych związkach, miałem na myśli pewne ułatwienia prawne, które są konieczne ze względów humanitarnych, a nie związki partnerskie, nie wspominając już o redefinicji rodziny czy małżeństwa. W tekście, o którym pan mówi, bronię podstawowych instytucji naszej cywilizacji. „Ideologia LGBT” to nie jest główny temat naszej kampanii.“
https://krytykapolityczna.pl/kraj/krasnodebski-majmurek-eurowybory-wywiad/

— PIS ZATRZYMAŁ SIĘ NA 35% MIMO KOLOSALNYCH WYDATKÓW – ALEKSANDER KWAŚNIEWSKI W PTT: “Żarty żartami, ale spójrzmy na to precyzyjnie. Sondaże pokazują, że PiS ma swój stały elektorat na poziomie 35 procent. Do trzydziestu kilku dochodzi Koalicja Europejska, choć po jej stronie powstał ruch, mam na myśli Wiosnę Biedronia, który weźmie ładnie około dziesięciu procent głosów. Po stronie przeciwnej jest też Kukiz, a więc wychodzi na to, że w Polsce scena polityczna jest podzielona niemal dokładnie pół na pół. Fakt, Koalicja Europejska nie może przekroczyć PiS, ale sam PiS ma inny, poważniejszy problem. PiS zatrzymał się na poziomie ok. 35 procent – mimo kolosalnych wydatków i ofert dla wyborców: 500+, trzynasta emerytura, stanowiska, pomimo machiny propagandowej. To było również widać w wyborach samorządowych”.

— O UE JAK BIELAN I SZYMAŃSKI NIE PAWŁOWICZ – DALEJ KWAŚNIEWSKI: “O Unii Europejskiej należy mówić uczciwie i oczekuję od obozu rządzącego, by mówił o niej słowami Konrada Szymańskiego czy Adama Bielana, a nie Krystyny Pawłowicz. Sam widzę słabości i biurokratyczne ograniczenia Unii. Ale one nie przekreślają najważniejszego faktu: to jeden z najważniejszych projektów politycznych naszej cywilizacji”.
https://plus.polskatimes.pl/aleksander-kwasniewski-uczmy-sie-swiat-coraz-grozniejszy/ar/c1-14138065

— URODZINY: Marta Poślad, Igor Sokołowski, Mariusz Brzozowski, Ben Stanley, Beata Małecka-Libera.