— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Sekielski
: Jest historia, która nie pojawia się w filmie. Jeden z biskupów diecezjalnych tuszował aferę seksualną z księdzem. Będzie opowiedziana w kontynuacji
Biedrońo tym, że z filmu wynika kto na kogo w Polsce podnosi rękę
Scheuring-Wielgus:Ani Kaczyński, ani Schetyna, ani Kosiniak-Kamysz, ani Lubnauer nie mają żadnego moralnego prawa, aby wypowiadać się nt. pedofilii. Nie zrobili w tej sprawie nic
SLD: Gdy KE mówi, że ręka podniesiona na polskie dzieci, jest ręką podniesioną na polskie państwo, PJK krzyczy, że ręka podniesiona na kościół, to ręka podniesiona na Polskę. Te słowa pokazują prawdziwe oblicze partii rządzącej
http://300polityka.pl/live/2019/05/13/

*****

WYDARZENIA POLSATU

— POLITYCZNA BURZA PO FILMIE O PEDOFILII I ŚCIGANIE SIĘ NA POMYSŁY JAK Z NIĄ WALCZYĆ – zapowiedź.

— OPRÓCZ PONADPARTYJNEGO POTĘPIENIA PRZYPADKÓW PEDOFILII W KOŚCIELE, POKAZANYCH W FILMIE BRACI SEKIELSKICH, POLITYCY PRZEŚCIGAJĄ SIĘ W POMYSŁACH WALKI Z SEKSUALNYM WYKORZYSTYWANIEM DZIECI – Agnieszka Milczarz.

— PLATFORMA, WSPIERANA PRZEZ PSL, CHCE ZNIESIENIA PRZEDAWNIENIA PRZESTĘPSTW PEDOFILSKICH, ALE TEŻ BEZWZGLĘDNEGO ZAKAZU PRACY Z DZIEĆMI DLA SKAZANYCH, A PRZY RPD POWOŁANIA ZESPOŁU PROKURATORÓW – Milczarz dalej.

— PATRYK JAKI ZAATAKOWAŁ PLATFORMĘ ZA TO, ŻE KIEDY PODOBNE ZMIANY PRZYGOTOWAŁA JEGO SOLIDARNA POLSKA, PLATFORMA BYŁA PRZECIW – Milczarz.

— DZIŚ PO ZA BRAK DZIAŁAŃ W SPRAWIE PEDOFILII RZĄDZĄCE PIS – Milczarz dalej.

— NIEKTÓRZY POLITYCY PIS-U NIE ZAMIERZAJĄ OGLĄDAĆ FILMU BRACI SEKIELSKICH, KTÓRY MA JUŻ PONAD 8 MLN ODSŁON W INTERNECIE – Milczarz: Wypowiedzi Zbigniewa Gryglasa i Ryszarda Terleckiego.

— TO JUŻ NIECAŁE DWA TYGODNIE PRZED WYBORAMI, OSTATNIA PROSTA KAMPANII I OSTATNIE POMYSŁY – zapowiedź.

— W MATERIALE O JOACHIMIE BRUDZIŃSKIM I BLACK HAWKU.

— ZE WSPÓLNEGO OGNISKA I ŁOWIENIA RYB POLITYCY ZAMIEŚCILI W SIECI SERIĘ ZDJĘĆ – Dariusz Ociepa: Co wszystko zostało, w szczycie kampanii, odebrane jako próba ocieplenia wizerunku prezesa PiS.

— JAROSŁAW KACZYŃSKI BYŁ TEŻ DZIŚ GOŚCIEM JEDNEGO Z PROGRAMÓW ŚNIADANIOWYCH W TELEWIZJI PUBLICZNEJ – Ociepa dalej: Tu uwagę przykuła przede wszystkim wypowiedź o relacjach towarzyskich [z Julią Przyłębską].

*****

FAKTY TVN

— NA CZOŁÓWCE O PROJEKTACH OPOZYCJI WS PEDOFILII: Po pierwsze – przestępstwa pedofilii nie będą się przedawniać. Po drugie będzie bezwzględny zakaz pracy z młodzieżą osób skazanych. A po trzecie ma powstać specjalny zespół prokuratorów ścigających pedofilów. Opozycyjne projekty ustaw trafiły na biurko marszałka Sejmu.

— TYLKO OD PIS ZALEŻY CO Z PROJEKTEM OPOZYCJI STANIE SIĘ DALEJ, JEŚLI ZOSTANIE UZNANY TYLKO ZA ELEMENT KAMPANII, TO TRAFI DO KOSZA, JEŚLI ZOSTANIE POTRAKTOWANY POWAŻNIE, TO ŻADNE PRZESTĘPSTWO PEDOFILII NIE BĘDZIE PODLEGAĆ PRZEDAWNIENIU – Krzysztof Skórzyński.

— PIERWSZA REAKCJA PIS W ZASADZIE ZAMYKA DYSKUSJĘ NA TEMAT ZMIAN PRAWA – Skórzyński.

— PROSZĘ PRZEANALIZOWAĆ GŁOSOWANIA WS PROPOZYCJI PIS O REJESTRZE PEDOFILI – Brudziński.

— TO EWIDENTNIE PRZYGOTOWANA ODPOWIEDŹ – Skórzyński.

— MOŻNA TU BYŁOBY SZUKAĆ PONADPARTYJNEGO POROZUMIENIA – Skórzyński.

— POLICJA BADA 3 PRZYPADKI, TO ZADEKLAROWAŁ SZEF MSW – Skórzyński.

— JEDNEJ RZĄD LICYTUJĄCY SIĘ Z OPOZYCJĄ PODJĄĆ NIE CHCIAŁ – SPECJALNEJ KOMISJI POZA KOŚCIOŁEM, PIS W TEJ SPRAWIE MUS – Skórzyński.

— DLA PIS, OD LAT ZACIEŚNIAJĄCEGO RELACJĘ Z HIERARCHAMI TEMAT PEDOFILII W KOŚCIELE JEST NIEWYGODNY – Skórzyński.

— Gryglas o mein Kampf, terlecki o filmie atakującym Kościół.

— MATERIAŁ O KSIĘŻACH-SPRAWCACH: Ksiądz Dariusz Olejniczak z wyrokiem za molestowanie prowadził rekolekcje dla dzieci. W poniedziałek złożył prośbę o przeniesienie do stanu świeckiego. Ksiądz Eugeniusz M. został odsunięty od jakiejkolwiek działalności duszpasterskiej. To między innymi o nich jest film „Tylko nie mów nikomu”.

— KOŚCIÓŁ ZAPŁACIŁ WYSOKĄ CENĘ – w zapowiedzi: Stany Zjednoczone, Irlandia, Australia, Chile – wszystko zaczęło się od jednego przypadku albo od pierwszego ujawnionego skandalu. Udało się przerwać zmowę milczenia i skończyć z tuszowaniem pedofilii. Kościół zapłacił wysoką cenę – i nie chodzi tu tylko o pieniądze.

— MIAŁO BYĆ UCZCIWIE, MIELI WZIĄĆ URLOPY – w zapowiedzi: To jest już ostatnia prosta – tylko 13 dni zostało do wyborów do Parlamentu Europejskiego. Wśród kandydatów są ministrowie, wiceministrowie, wicemarszałek, posłowie i senatorowie. Miało być uczciwie. Mieli na czas kampanii wziąć urlopy i prowadzić ją wyłącznie za swoje pieniądze.

— PATRYK JAKI: Cały czas biorę urlop, jak jestem podczas kampanii wyborczej.

— JOACHIM BRUDZIŃSKI: Zwróciłem się zgodnie z moimi wcześniejszymi zapowiedziami z pismem do pana premiera Mateusza Morawieckiego z prośbą o udzielenie mi urlopu.

— KTO PŁACI ZA PRZYGOTOWANIE SPOTKAŃ I DOJAZDY – ARLETA ZALEWSKA: Sprawa urlopów tych polityków PiS-u, którzy są w rządzie, na tej ostatniej prostej kampanii wyborczej to coś więcej niż tylko kwestia nieobecności w Warszawie. To przede wszystkim pytanie o wykorzystywanie przywilejów członka rządu w wyborczej walce. Mówiąc wprost – to pytanie o to, kto płaci za organizację przyjazdu kandydata na konferencję albo spotkanie z wyborcami: ministerstwo czy komitet wyborczy.

— JOACHIM BRUDZIŃSKI: Na wszystkie akcje kampanijne, gdzie będę występował w roli kandydata w tych wyborach do europarlamentu, będę poruszał się samochodem prywatnym.

— ALE WCZORAJ PRZYJECHAŁ Z PREMIEREM – ZALEWSKA: Tyle, że jeszcze w niedzielę na regionalną konwencje PiS-u w Szczecinie minister przyjechał rządową kolumną z premierem.

— MATERIAŁ O JOACHIMIE BRUDZIŃSKIM I BLACK HAWKU: Do końca meczu ligi trampkarzy zostało 20 minut, ale trzeba było przerwać. Bo minister Joachim Brudziński miał umówione lądowanie śmigłowcem na boisku. Jedno ministrowi trzeba oddać – przyznał, że z „lądowaniem wyszło słabo”, a młodzieży pozwolił obejrzeć Black Hawka z bliska.

******

WIADOMOŚCI TVP

— PIS ZAPOWIADA ZAOSTRZENIE PRZEPISÓW ZWIĄZANYCH Z WALKĄ Z PEDOFILIĄ – Maciej Sawicki.

— ZJEDNOCZONA PRAWICA JUŻ WPROWADZIŁA REJESTR PEDOFILÓW – Sawicki.

— KOALICJA EUROPEJSKA NA FINISZU KAMPANII STAWIA NA OSTRĄ, ANTYKOŚCIELNĄ RETORYKĘ I ATAKUJE RZĄD PIS – Sawicki.

— RÓWNIE ZDECYDOWANIE CO RZĄD NT. PEDOFILII WYPOWIADAJĄ SIĘ HIERARCHOWIE KOŚCIELNI – Sawicki.

— ZBIGNIEW ZIOBRO POWOŁAŁ SPECJALNY ZESPÓŁ PROKURATORÓW, KTÓRZY ZBADAJĄ FAKTY UJAWNIONE W FILMIE SEKIELSKIEGO – Sawicki.

— HIPOKRYZJĘ PO ZARZUCA LIDER WIOSNY – Sawicki.

— PRÓBY WMONTOWANIA PEDOFILII W KAMPANIĘ WYBORCZĄ NIE SŁUŻĄ SKUTECZNEJ WALCE Z PRZESTĘPCAMI SEKSUALNYMI – Sawicki.

— MSZ ODWOŁAŁO SPOTKANIE Z DELEGACJĄ IZRAELA. PRZEDSTAWICIELE BENJAMINA NETANJAHU CHCIELI PORUSZYĆ TEMAT ŻYDOWSKICH ROSZCZEŃ – zapowiedź.

— W OSTATNIEJ CHWILI SKŁAD IZRAELSKIEJ DELEGACJI ZOSTAŁ ZMIENIONY – Damian Diaz.

— POLSKA REAKCJA ZDECYDOWANA, ALE NIE JEST ZASKOCZENIEM, BO PREZES PIS I PREMIER JUŻ SIĘ WYPOWIADALI NT. ROSZCZEŃ – Diaz.

— STANOWISKO PIS WS. ROSZCZEŃ POPIERA ⅔ POLAKÓW – Diaz.

— 70% POLAKÓW ZA GŁĘBOKIMI ZMIANAMI W SĄDOWNICTWIE – zapowiedź i sondaże ARC Rynek i Opinie, Kantar i Ipsos.

— SKUTECZNY I KONSEKWENTNY W DZIAŁANIU, CO PRZYZNAJĄ NAWET JEGO POLITYCY PRZECIWNICY – zapowiedź: A jaki jest na co dzień Jarosław Kaczyński? Dziś uchylił rąbka tajemnicy o swoim prywatnym życiu.

— NIE PIJE KAWY, BARDZO LUBI BIGOS, KIEŁBASĘ Z GRILLA I NALEŚNIKI – Michał Adamczyk dalej.

— ZAMIAST KARIERY AKTORSKIEJ WYBRAŁ POLITYKĘ – Sylwia Szczęsna w materiale o Jarosławie Kaczyńskim.

— DO ZBYTKU NIE PRZYWIĄZUJE WAGI, ALE GDYBY NAGLE ZDOBYŁ FORTUNĘ, TO NIE MIAŁBY PROBLEMU Z JEJ ZAGOSPODAROWANIEM – Szczęsna.

— NIE MIAŁBYM SUMIENIA TEGO NIE ROZDAĆ. COŚ BYM SOBIE ZOSTAWIŁ, MOŻE NA EMERYTURZE BYM ZOBACZYŁ KAWAŁEK ŚWIATA, BO ŚWIAT OGLĄDAŁEM NIEMAL WYŁĄCZNIE SŁUŻBOWO – Jarosław Kaczyński.

— PRYWATNIE PREZESA PIS MOŻNA SPOTKAĆ W GÓRACH, NAD JEZIOREM LUB PRZY OGNISKU – Szczęsna.

— PREZES PIS ZNANY JEST Z MIŁOŚCI DO ZWIERZĄT – Szczęsna.

— FIONA I CZARUŚ ZAZDROŚNIE RYWALIZUJĄ O WZGLĘDY SWOJEGO WŁAŚCICIELA – Sylwia Szczęsna o kotach Jarosława Kaczyńskiego.

— CZAS WOLNY JAROSŁAW KACZYŃSKI LUBI SPĘDZAĆ W GRONIE DOBRYCH ZNAJOMYCH, MIĘDZY INNYMI JULII PRZYŁĘBSKIEJ – Sylwia Szczęsna.

— WSRÓD PRZYJACIÓŁ I WSPÓŁPRACOWNIKÓW ZNANY JEST Z POCZUCIA HUMORU – Szczęsna.

— BEATA MAZUREK: Kiedy próbuję z nim ustalić różne rzeczy, to zaczyna coś mi mówić, ja jestem lekko przerażona, czy mam to powiedzieć, czy nie, po czym w którymś momencie wybucham śmiechem.

— JADWIGA WIŚNIEWSKA: Ja też czasem byłam wkręcona, ale bardzo zabawnie i bardzo życzliwie.