— PLATFORMA PUBLIKUJE SPOT ZDERZAJĄCY ZALEWSKĄ Z OCHOJSKĄ JAKO ILUSTRACJĘ TEZY O WIELKIM WYBORZE POLAKÓW: http://300polityka.pl/news/2019/03/30/w-najnowszym-spocie-koalicja-europejska-zderza-ochojska-z-zalewska-czy-widzisz-roznice-miedzy-kandydatkami-przed-nami-wielki-wybor/

— POLITYK PIS: TO JEST PRECYZYJNIE PRZEBADANE, KOMENTATORZY POZYTYWNIE O PIĄTCE PLUS PIS WOKÓŁ WOLNOŚCI INTERNETU PRZECIW ACTA2 – SIĘGAJĄ PO MŁODY ELEKTORAT: http://300polityka.pl/live/2019/03/30/sroczynski-obietnica-rozwodnienia-acta2-to-celny-strzal-pis-wigura-pis-skutecznie-zapunktowal-poszukuje-mlodych-wyborcow-polityk-pis-na-offie-z-badan-wynika-ze-temat-tzw-acta2-interesuje-mlody/

— PREMIER DO YOUTUBERÓW, KACZYŃSKI O JAK NAJMNIEJ SZKODLIWEJ IMPLEMENTACJI ACTA2, SCHETYNA O WOTUM NIEUFNOŚCI DLA ZALEWSKIEJ, KOSINIAK O UE W KONSTYTUCJI – POLITYCZNA SOBOTA LIVE: http://300polityka.pl/live/2019/03/30/

— BĘDZIE RACZEJ REMIS ZE WSKAZANIEM NA STRONĘ PIS – DWA BLOKI GRAJĄ NA PRZECZEKANIE – MARCIN FIJOŁEK: “Oba największe bloki grają więc dziś na pewnego rodzaju przeczekanie, nie wychylając się zanadto, nie ryzykując zbyt wiele – pozwoli to zapewne dowieźć do majowych wyborów remis ze wskazaniem (stawiam, że na stronę PiS) i trochę jak przy wyborach samorządowych odtrąbić sukces niemal wszystkim uczestnikom tych wyborów. A później? A później to się zobaczy: czy frekwencja faktycznie będzie wyższa niż zazwyczaj (i jak to się przełoży na wynik), czy Kukiz‘15 i Wiosna są w stanie ugrać coś więcej niż otarcie się o próg wyborczy, czy presja na PSL, by nie szli jesienią samodzielnie będzie udana, czy w PiS wytrzymają napięcie i utrzymają dzisiejszy, stonowany kurs, który Jarosław Kaczyński określił „odrzuceniem zasady >>co w sercu, to na języku<<, bo ona czasem bardzo w polityce przeszkadza”.

— DECYDUJĄCA ROZGRYWKA DOPIERO PO WAKACJACH – DALEJ FIJOŁEK: “Decydująca rozgrywka rozpocznie się więc najpewniej tuż po wakacjach, co nie znaczy, że i dzisiejsze błędy, sukcesy czy wpadki nie będą mieć na nią wpływu. Trochę jak w futbolu; nawet jeśli gra na 0:0 przeciąga się długie minuty, gol czasem wpada i otwiera mecz. Najwyżej spotkanie rozstrzygną niuanse, szczegóły, a może i przypadek – jak w rzutach karnych”.
https://wpolityce.pl/m/polityka/440222-na-dwa-miesiace-przed-wyborami-do-pe-mamy-gre-na-00

— ADRIAN ZANDBERG O ANACHRONICZNYCH LIBERAŁACH – mówi w rozmowie z Donattą Subbotko w GW: “Mnie dziwi takie myślenie – jakby ciągle był początek lat 90., a Polska była bankrutem. Mamy jedną z najszybciej rosnących gospodarek w UE i stabilną relację między dochodem a długiem publicznym. Jest przestrzeń, żeby budować nowoczesne państwo dobrobytu. Na tym archaicznym myśleniu przejechali się polscy liberałowie. W 2015, kiedy PiS doszedł do władzy, wychodzili Leszek Balcerowicz czy Grzegorz Schetyna i mówili: nie da się. 500 plus się nie da, minimalnej stawki godzinowej się nie da, bo gospodarka się posypie. Na mnie patrzono z niedowierzaniem, gdy mówiłem, że podniesienie płacy minimalnej będzie dobre dla popytu. Jest rok 2019 i jesteśmy na takim etapie, że czas różne sprawy uporządkować. Uruchomić budownictwo komunalne, wprowadzić nowoczesny system bezpieczeństwa socjalnego”.

— POLSKA PRAWICA MÓWI O PATRIOTYZMIE A POLSKĘ BRONILI ROBOTNICY – DALEJ ZANDBERG: “Cóż, polska prawica zwykle jest pierwsza do tego, żeby krzyczeć o patriotyzmie. Natomiast kiedy przychodzi co do czego, jak w 1939, to okazuje się, że Warszawy bronią robotnicze bataliony zorganizowane przez PPS, a ci, którzy mieli usta pełne narodu, uciekają przez Zaleszczyki za granicę”.

— PIS RZĄDZI PRZEZ EWĘ KOPACZ, KTÓRA MÓWIŁA, ŻEBY NIE MARNOWAĆ GŁOSU NA MAŁYCH- dalej Zandberg: “PiS rządzi raczej przez Ewę Kopacz. To ona w ostatnich dniach przed wyborami w 2015 powiedziała, żeby nie marnować głosów na mniejsze partie, które mogą nie wejść do parlamentu, tylko głosować na Platformę, czym zepchnęła SLD pod próg. Te pół procent, które zabrakło SLD, to wyborcy, którzy poszli za PO. Wbrew legendzie mieliśmy niewielu wyborców, którzy przypłynęli do nas z SLD. Myślę też, że trzeba uczciwie patrzeć na bilans rządów PiS. Bo nie wszystko, co stało się pod ich rządami, jest złe”.

— ARŁUKOWICZ I NOWACKA PRZETRAWIENI PRZEZ MACHINĘ – DALEJ ZANDBERG: “Dlaczego uważam, że to jednak blok liberalny? Bo jeśli jedna duża partia podporządkuje sobie mniejsze, rozdaje im miejsca z łaski i niełaski, to ci ludzie nie mają żadnej pozycji negocjacyjnej, żeby cokolwiek wywalczyć. Efekt jest taki, że jeśli dojdą do władzy, to realne rządy będzie sprawowała dokładnie ta formacja co przed 2015 r. Pamiętam Bartka Arłukowicza jako zaangażowanego lewicowego lekarza – dziś został wchłonięty przez tę machinę, przetrawiony. Platforma ma w tym doświadczenie. Baśka Nowacka też już jakoś nie mówi o prawie do przerywania ciąży”.

— ZANDBERG O ALEKSANDRZE MAŁACHOWSKIM, KTÓRY GO UKSZTAŁTOWAŁ I DZIECIŃSTWIE W DANII: “Aleksander Małachowski ma mnie na sumieniu. Po rozwodzie rodziców mieszkałem z mamą i babcią, która lubiła oglądać obrady Sejmu, a ja to chłonąłem przy okazji. Małachowski, Bugaj – to byli świetni mówcy. I cóż, jeżeli chodzi o preferencje wyborcze, nie odbiegłem daleko od tego, w czym wzrastałem. W domu głosowało się na Solidarność Pracy, później Unię Pracy. To pewnie wynik kilkunastu lat przemieszkanych w Danii. Rodzice zobaczyli, że możliwe jest społeczeństwo, w którym da się bogacić i dbać o socjal, nie spychać z łódki najsłabszych. Tata wyjechał w 1969, na początku studiów. Zerwał się, gdy był na wakacjach. Mama w latach 70. Poznali się wcześniej w Polsce, ale tam się zeszli po latach. Mieszkali najpierw na południu, w Nstved na Zelandii, a później w Aalborgu – to port na północy Jutlandii, gdzie się urodziłem”.
http://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,24598193,zandberg-polke-z-dzielami-marksa-stojaca-za-biurkiem-jacka.html

— DZIWISZ W SZAFIE – GW: “Wszystkie informacje o skandalach były kierowane do Jana Pawła II. Jeśli nie docierały, to musiał je blokować ktoś najbliższy”.
http://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,24597907,stanislaw-dziwisz-przekazywal-janowi-pawlowi-ii-to-co.html

— EPISKOPAT WPISUJE SIĘ W TEZY PISOWSKIEJ PROPAGANDY – RAFAŁ TRZASKOWSKI w rozmowie z Andrzejem Gajcym: “Mam duży szacunek dla tradycji i dla Kościoła. Natomiast, gdy widzę, jak Episkopat wpisuje się w tezy pisowskiej propagandy to, jako katolik, odbieram to boleśnie”.

— KARTA TO CZĘŚĆ POMOCY DLA WSZYSTKICH SŁABSZYCH I SPYCHANYCH NA MARGINES – DALEJ TRZASKOWSKI: “Mówiłem hierarchom o tym, że nie zamierzam wprowadzać żadnej rewolucji światopoglądowej, czy seksualnej. Jeszcze raz powtórzę: karta jest elementem szerszego programu, który skupia się na pomaganiu wszystkim tym, którzy są dzisiaj słabsi i spychani na margines państwa. Mówię o osobach z niepełnosprawnościami, seniorach, osobach wychodzących z bezdomności, wszystkich, którzy mają inne poglądy i wyznają inną religię, czy mają inny kolor skóry. Osoby homoseksualne są tylko jedną z mniejszości, której staram się pomóc. W sprawie tych wszystkich grup podjąłem szereg działań. O tym jakoś ani Episkopat, ani PiS ze mną nie chcą rozmawiać. Ubolewam nad tym, bowiem wszyscy wiedzą, że PiS robi to z pobudek czysto politycznych, by ponownie straszyć oraz dzielić Polaków. Co do populistów i cyników nie mam żadnych złudzeń. Od Kościoła katolickiego oczekiwałbym natomiast, aby stał na straży wszystkich mniejszości, wszystkich słabszych i zapomnianych”.

— TRZASKOWSKI USPOKAJA WS PLANU NA BULWARY: “Zapewniam, że ta część bulwarów zachowa swój charakter. Trzeba jednak to robić w porozumieniu z mieszkańcami. Musimy rozmawiać o poziomie hałasu, o sprzątaniu czy bezpieczeństwie. Na razie do właścicieli klubów zostały wysłane założenia do dyskusji. Zawsze byłem zwolennikiem tego by usiąść do stołu i rozmawiać. Właśnie do tego doprowadziliśmy w ubiegłym tygodniu. Natomiast ja nie mogę zagwarantować dzisiejszym ajentom, że będą w tym miejscu po wsze czasy. Musimy zorganizować przejrzyste konkursy. Ci, którzy mają doświadczenie mają szanse by dalej zarządzać tym miejscem. Zapewniam i uspokajam, że zrobimy wszystko, by ta część bulwarów dalej zachowała swój klimat. Dalej to będzie miejsce, gdzie będzie można odpocząć, odprężyć się i bawić. Kilka miesięcy temu osobiście podjąłem decyzje, że ten fragment bulwarów będzie wyglądał tak jak dotychczas”.
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/rafal-trzaskowski-jestem-katolikiem-a-nie-zadnym-antyklerykalem-wywiad/bdjfknk

— ADAM JARUBAS O STRASZENIU GEJAMI: “Dziwi mnie to o tyle, że geje i lesbijki nie są dziś głównym problemem Europy, ani Polski. To jest socjotechniczna wrzutka, która służy do straszenia Polaków jakąś rewolucją kulturową. PiS od dawna cynicznie stosuje takie zagrywki. Kiedyś straszył uchodźcami, a dziś straszy gejami i lesbijkami. Muszą w warstwie ideowej mieć jakieś straszydło i uznali, że ten temat idealnie im się nadał”.
https://kielce.onet.pl/adam-jarubas-psl-pis-straszy-polakow-gejami-i-lesbijkami-wywiad/eghkcx4

— RAFAŁ DUTKIEWICZ MÓWI ELIZIE OLCZYK O WSPÓŁPRACY Z RZĄDAMI: “Dobrze mi się współpracowało z pierwszym rządem PiS, a z niektórymi ministrami rządu Platformy trudno się było dogadać. Ale co miałem załatwić dla Wrocławia, to zawsze załatwiałem”.
https://www.rp.pl/Plus-Minus/303289919-Rafal-Dutkiewicz-Polityka-samorzadowa-to-czysty-konkret.html&cid=44&template=restricted

— ANDRZEJ KUBLIK SZYDZI Z PROPOZYCJI TCHÓRZEWSKIEGO – w GW: “Takiego eksperymentu, jak szykuje minister Krzysztof Tchórzewski, nie było jeszcze w dziejach światowej motoryzacji. Można mieć tylko nadzieję, że przekona prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, by zobowiązał urzędników i menedżerów awansowanych za rządów tej partii, aby wekslami zobowiązali się do zakupu tych wirtualnych polskich aut na prąd z wirtualnej na razie fabryki. To jedyna szansa na zmniejszenie strat, jakie podatnikom mogą przynieść takie mrzonki, jak po kopnięciu prądem”.
http://wyborcza.pl/7,155290,24597686,elektromobilny-odlot-rzadu-pis.html

— TYTUŁ W SE: CIMOSZEWICZ TŁUMACZY DLACZEGO ZDEWASTOWAŁ LEŚNICZÓWKĘ: https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/wlodzimierz-cimoszewicz-zdewastowal-lesniczowke-super-express-ujawnia-aa-v8ez-AUZ1-p8Bb.html

— SE O TWEECIE SIEDZĘ W SAMOLOCIE: https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/posel-w-samolocie-internauci-turlaja-sie-ze-smiechu-aa-1P5N-5rr6-M3aM.html

— URODZINY: Mieczysław Kasprzak, Artur Zawisza, W NIEDZIELĘ: Tomasz Poręba, Justyna Dobrosz-Oracz, Anna Paluch, Elżbieta Jaworowicz.