— PO O BEZCZYNNOŚCI PROKURATURY WS SREBRNEJ, BIEDROŃ O TYM, DLACZEGO KE NIE BRONI RABIEJA, GRAŚ PRZED KOMISJĄ ŚLEDCZĄ – 300LIVE: http://300polityka.pl/live/2019/03/21/

— RZĄD POKAZAŁ, ŻE POTRAFI ZDOBYWAĆ PIENIĄDZE, WIĘC USTAWIA SIĘ KOLEJKA – PIOTR ZAREMBA: “Wydawało się, że PiS przełamie tę klątwę. Stało się na odwrót. Głównie z powodów politycznych – wygodniej zasypać pieniędzmi wszystkich emerytów czy wszystkich rodziców niż jedną grupę społeczną, w dodatku częściowo zrewoltowaną. Bo niedogodności szkolnej reformy, bo naturalne lewicowe sympatie… Premier Morawiecki nie rozumie, dlaczego nauczyciele chcą strajkować, dostając niewielkie podwyżki od PiS, a nie chcieli w 2014 r., nie dostając nic od PO. Poza ideowymi odruchami w grę wchodzi swoista klęska urodzaju. Obecny rząd pokazał, że umie zdobywać pieniądze. Więc ustawia się kolejka…”

— ZAREMBA O SAMOBÓJCZEJ WYPOWIEDZI BRONIARZA: “Od akcji fingowania zwolnień lekarskich do kuriozalnej, samobójczej wypowiedzi szefa ZNP Sławomira Broniarza straszącego niepromowaniem uczniów, sypią się przypadki autokompromitacji zbuntowanego środowiska. Po cichu sobie powtarzam, że ja bym się tak przed laty nie zachowywał, bo najważniejsi byli dla mnie uczniowie, a tę pracę odbierałem jako życiową przygodę. Ale czy mam nie rozumieć ludzi, którzy nie są młodzi i samotni jak ja wtedy, którzy szukają życiowej stabilizacji? Którzy walczą o to, żeby ich szanowano. Pamiętam też choćby o okupujących małopolskie kuratorium działaczy nauczycielskiej „Solidarności”. Oni mówią i zachowują się inaczej niż Broniarz i jego koledzy. Jakaś granica już została przekroczona. Ale złamanie tego strajku nie będzie lekcją pożyteczną. Przeciwnie, to kolejny krok do podeptania resztek inteligenckiego etosu. Że pan Broniarz w tym pomaga? Nie o niego toczy się ta gra”.
https://www.przewodnik-katolicki.pl/Archiwum/2019/Przewodnik-Katolicki-12-2019/Opinie/Granica-zostala-przekroczona

— POSEŁ PIS INSTRUUJE NAUCZYCIELI JAK WYSTĄPIĆ Z ZNP – jedynka Dziennika Łódzkiego: “Waldemar Buda, poseł PiS z Łodzi i kandydat tej partii na prezydenta miasta w ostatnich wyborach samorządowych, dał instrukcję pracownikom szkół, jak wystąpić ze Związku Nauczycielstwa Polskiego – przed strajkiem w oświacie szykowanym przez tę organizację”.
https://dzienniklodzki.pl/waldemar-buda-posel-pis-z-lodzi-szkoli-nauczycieli-jak-wystapic-z-znp-przed-strajkiem-w-oswiacie/ar/13981725#edukacja

— JEDYNKA DGP O REKORDOWYM DEFICYCIE W LUTYM: “Pojawienie się dziury w budżecie to dla resortu finansów argument za ograniczaniem wydatków. Po lutym w budżecie pojawił się deficyt w wysokości 800 mln zł. To pierwszy taki przypadek od kilku lat. Zwykle na tym etapie wykonania planu dochodów i wydatków państwowa kasa była na plusie. Niezależnie od tego, czy jest to efekt słabszej koniunktury, czy aktywnego zarządzania budżetem przez resort finansów, lutowy wynik może pomóc w studzeniu zapędów tych, którzy żądają zwiększania wydatków, zarówno w rządzie, jak i poza nim, np. nauczycieli. To ważne, bo biorąc pod uwagę, że od września MF będzie wypłacało 500 plus również na pierwsze dzieci, już dziś musi trzymać się za kieszeń”.
https://gospodarka.dziennik.pl/finanse/artykuly/593994,piatka-pis-deficyt-resort-finansow-kprm-oszczedzanie.html

— MINISTER FINANSÓW ODEJDZIE – Agata Kondzińska w GW: “- Minister finansów Teresa Czerwińska za kilka tygodni odejdzie z rządu – mówi „Wyborczej” ważny polityk PiS. Według naszych rozmówców w ministerstwie szefowa resortu uważa, że w przyszłym roku nie da się sfinansować obietnic socjalnych zwanych „piątką Kaczyńskiego”.

— PIS SZUKA NAJLLEPSZEGO MOMENTU NA ODEJŚCIE CZERWIŃSKIEJ – dalej GW: „W PiS szukają najlepszego politycznie momentu na odejście Czerwińskiej. – „Piątka Kaczyńskiego” nie przyniosła w sondażach oszałamiającego efektu, nie ma huraoptymizmu, a odejście szefowej finansów w proteście przeciwko naszym sztandarowym postulatom byłoby katastrofą – mówi polityk PiS. Dlatego niewykluczone, że premier zaproponuje Czerwińskiej jakieś nowe stanowisko, by powiedzieć, że odeszła do kolejnych zadań”.
http://wyborcza.pl/7,75398,24568546,minister-finansow-odejdzie.html

— PANI MINISTER, KTÓRA NIE WIERZY W CUDA – WITOLD GADOMSKI W GW: “Jeżeli potwierdzi się jej dymisja, świadczyć to będzie nie tylko, że ceni swoją godność – co wśród naszych polityków jest rzadką cechą – lecz także, że zachowała zdrowy rozsądek.

— TRUDNO BĘDZIE ZNALEŹĆ NASTĘPCĘ CZERWIŃSKIEJ – DALEJ GADOMSKI: “Jeżeli Teresa Czerwińska oficjalnie poinformuje o swojej dymisji, Morawieckiemu trudno będzie znaleźć jej następcę. Kolejny minister będzie miał perspektywę kilku miesięcy urzędowania, bez gwarancji utrzymania stanowiska po wyborach. Już za kilka tygodni szef resortu finansów będzie musiał przedstawić Komisji Europejskiej Plan Konwergencji. Powinien on pokazać ścieżkę stabilizowania finansów publicznych. W obecnej sytuacji albo przedstawi ścieżkę prowadzącą do katastrofy,  albo będzie fikcję budzącą śmiech specjalistów”.
http://wyborcza.pl/7,155290,24568025,dymisja-szefowej-resortu-finansow-teresy-czerwinskiej-wisi-nad.html

— KORNEL MORAWIECKI CHCE ODEBRAĆ TRZYNASTKI BOGATYM EMERYTOM I DAĆ PODWYŻKĘ NAUCZYCIELOM – SE: “Podwyżki się nauczycielom należą! – mówi w rozmowie z „Super Expressem” ojciec premiera Kornel Morawiecki (78 l.). I podpowiada rządzącym, skąd wziąć pieniądze na wyższe płace dla pedagogów. – Bogaci emeryci nie powinni dostawać trzynastki, a bogate rodziny nie muszą brać 500 plus. Stąd część pieniędzy mogłaby pójść na podwyżki dla nauczycieli – zaznacza Morawiecki”.
https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/kornel-morawiecki-o-swiadczeniach-dla-najbogatszych-zabierzcie-500-plus-i-trzynastki-bogatym-dajcie-podwyzki-nauczycielom-aa-SwrF-zFjg-8k1X.html

— JEDYNKA GW O KOPERCIE – jak piszą Iwona Szpala i Wojciech Czuchnowski: “- Przekazałem kopertę, a pan Kaczyński z kopertą wszedł do swojego pokoju, gdzie pan Sawicz już siedział – zeznał na ostatnim przesłuchaniu Gerald Birgfellner. Chodzi o 50 tys. zł dla ks. Rafała Sawicza z rady Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego”.
http://wyborcza.pl/7,75398,24568590,tasmy-kaczynskiego-ujawniamy-szczegoly-zeznan-austriaka-w-sprawie.html

— DOMINIKA DŁUGOSZ O TYM, ŻE SEJMEM RZĄDZI JAROSŁAW KACZYŃSKI: “Prezes Kaczyński może nie tylko zamykać i otwierać sejmowe kuluary. Nie tylko występować bez żadnego trybu. Może też jednym skinieniem ręki zdjąć z porządku obrad ustawę, do której inni posłowie już zgłaszali uwagi i wątpliwości. Tyle że ich nikt nie wysłuchał, a na jego interwencję zareagowano natychmiast”.
https://www.newsweek.pl/polska/polityka/gest-szeregowego-posla-jak-jaroslaw-kaczynski-rzadzi-polskim-sejmem/mdmty41

— SZEF MSWIA DOSTAJE POUCZENIE A MY POUCZAMY FRANCUZÓW I NIEMCÓW – GALOPUJĄCY MAJOR W KRYTYCE: “Być może jest tak dlatego, że jesteśmy państwem w tym momencie bezpiecznym. Nie mamy, poza garstką trzymanych pod kloszem faszystów, zagrożenia terrorystycznego jak kraje bogatego Zachodu. Nie mamy problemów z przemocą wynikającą z mieszanki rasizmu, biedy i wykluczenia w imigranckich gettach. Nie mamy gwałtownych protestów społecznych, bojaźń i drżenie wywołują dwie zapalone opony w Warszawie. Być może właśnie dlatego państwo się zwija i nie robi nic, bo jakoś to będzie. Być może jednak jako społeczeństwo po prostu absolutnie nic nie potrafimy, bo przecież może mniej u nas przemocy, ale wciąż jesteśmy w największym w Europie stanie zagrożenia, choćby ze względu na smog i wypadki drogowe. I nawet z taką dość oczywistą wiedzą nie potrafimy nic jako państwo zdziałać, a mknący blisko 100 km/h kierowca Brudzińskiego dostaje tylko pouczenie. Bo co jak co, chociaż nikogo ważnego nie potrafimy nawet złapać, to akurat pouczać, zwłaszcza Francuzów, Niemców i Skandynawów, potrafimy jak mało kto. W końcu tak wspaniale zorganizowaliśmy własne państwo”.
https://krytykapolityczna.pl/felietony/galopujacy-major/panstwo-w-stanie-pouczenia/

— MICHAŁ SZUŁDRZYŃSKI O TYM, ŻE ZBIGNIEW ZIOBRO SZKODZI PIS: “Niektórzy zastanawiają się, czy nie było to celowe działanie ze strony resortu sprawiedliwości, by z jednej strony pokazać, że to Zbigniew Ziobro jest tym najtwardszym politykiem broniącym polskiej suwerenności przed zakusami Unii, a z drugiej przyczynić się do rozgrzania tematu polexitu, co doprowadzi do obniżenia wyniku PiS i co po wyborach pozwoli domagać się rozliczeń i przetasowań w partii. Ale trudno uwierzyć, żeby taki cynizm w polityce był możliwy”.
https://www.rp.pl/Komentarze/190329915-Szarza-Ziobry-na-Dobra-Zmiane.html

— PULS BIZNESU O SUKCESIE MARKETINGU SPORTOWEGO PKO BP: “PKO BP nie jest jeszcze sponsorem tytularnym, a klienci już mają dość wysoką świadomość tego, że jest związany z Ekstraklasą. Na pytanie o to, jaki bank jest sponsorem Ekstraklasy, PKO BP było spontanicznie wskazywane przez ponad 16 proc. ankietowanych, a w przypadku klientów PKO BP było to 22 proc. Jak na ten etap współpracy to zaskakująco dobry wynik — ocenia Michał Gradzik, partner zarządzający w Sponsoringu Insight”.
https://www.pb.pl/pko-bp-wygrywa-na-ekstraklasie-956456

— URODZINY:Michał Olech, Rafał Zasuń, Kamila Biedrzycka, Michał Chyczewski, Katarzyna Kołodziejska, Maciej Sonik, Jerzy Jaskiernia.