— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Bodnar: Karta LGBT jest bardzo ważna z punktu widzenia respektowania praw osób LGBT. Uważam, że pozostałe miasta powinny pójść tym tropem
Gowin: Wynik wyborów do PE i Sejmu i Senatu sprawą otwartą
Gowin: O starcie Zalewskiego do PE było wiadomo od lat. W 2015 nie objęcia mandatu europosła, bo jej partia desygnowała ją na bardzo ważny odcinek reformy
Gowin: Rozpoczęliśmy proces podnoszenia zarobków w szkołach i na uczelniach wyższych. To musi trwać
Komorowski o stanowisku KEP ws. karty LGBT: Biskupi dali się zmanipulować nie po raz pierwszy, nie po raz drugi
Komorowski: Schetyna naprawdę zrobił rzecz wielką i za to trzeba go chwalić, być mu wdzięcznym. Doprowadził do porozumienia sił proeuropejskich
PAD podpisał ustawę o rekompensacie dla mediów publicznych
Biedroń: Rabiej nie ma za co przepraszać. Jeżeli są europejscy, to są europejscy, a nie średniowieczni
Biedroń: Czy Koalicja Europejska nie będzie broniła równości małżeńskiej w Europie? Chciałbym wiedzieć, jaka jest odpowiedź KE na ten ważny problem. Znaczy co, odpuszczą sobie równość małżeńską?
Thun o rywalizacji z Jakim: Dotychczas dyskusja symbolizuje przemoc, mowę nienawiści, jeżeli pracownik Jakiego dokonuje symbolicznej egzekucji polityków
Biedroń: Dzisiaj zaczynamy akcję profrekwencyjną w całej Polsce “Dodajmy Europie skrzydeł”
http://300polityka.pl/live/2019/03/18/

*****

WYDARZENIA POLSATU

— PREZES BRONIARZ, MIMO ŻE ZA SWĄ WYPOWIEDŹ O PROMOCJI UCZNIÓW PRZEPROSIŁ, WCIĄŻ NA CELOWNIKU POLITYKÓW RZĄDU – zapowiedź.

— PREMIER APELOWAŁ DZISIAJ DO NAUCZYCIELI O CIERPLIWOŚĆ I TONOWANIE EMOCJI – Andrzej Wyrwiński.

— SŁAWOMIR BRONIARZ ZA TE SŁOWA JUŻ PRZEPROSIŁ, ALE Z ZAPOWIEDZI STRAJKU NAUCZYCIELI SIĘ NIE WYCOFUJE – Wyrwiński dalej.

— JUTRO SZEFOWA MEN MA ROZMAWIAĆ Z SOLIDARNOŚCIĄ NAUCZYCIELSKĄ – Wyrwiński.

— OPOZYCJA JUŻ MA OBIETNICE DLA NAUCZYCIELI – Wyrwiński: W materiale nagranie Grzegorza Schetyny z Twittera.

— PODCZAS GDY LIDER PLATFORMY OBIECUJE WYBORCZE PREZENTY NAUCZYCIELOM, PIS RUSZA ZE SWOJĄ KAMPANIĄ W POLSKĘ – zapowiedź.

— PIĄTKA PIS, NAZYWANA TEŻ PIĄTKĄ KACZYŃSKIEGO, ZOSTAŁA ROZPISANA NA ETAPY – Dariusz Ociepa: W ten sposób rządzący podtrzymują temat, który narzucili w kampanii już ponad trzy tygodnie temu.

— PO KAŻDYM WOJEWÓDZTWIE JEŻDŻĄ SPECJALNIE OZNAKOWANE BUSY, A W NICH WOJEWODOWIE ALBO URZĘDNICY – Ociepa dalej: W większych miastach rozstawiono też punkty informacyjne. Opozycja pyta czy PiS nie wykorzystuje urzędników i publicznych pieniędzy.

— PROGRAM JEST RZĄDOWY, ALE NIE MA WĄTPLIWOŚCI, ŻE UŻYWA GO W KAMPANII – Ociepa.

— JEST JUŻ PEWNE, ŻE W OKRĘGU OBEJMUJĄCYM MAŁOPOLSKĘ I ŚWIĘTOKRZYSKIE Z TRZECIEGO MIEJSCA NA LIŚCIE PIS WYSTARTUJE PATRYK JAKI – Ociepa dalej: Dziś miał w towarzystwie Zbigniewa Ziobry spotkać się tu z wyborcami, ale start kampanii Jakiego przesunięto na środę lub na czwartek.

— JAK WYNIKA Z NASZYCH INFORMACJI, TO WYNIK TARĆ Z WICEPREMIER SZYDŁO, STARTUJĄCĄ Z TEGO SAMEGO OKRĘGU, ALE Z PIERWSZEGO MIEJSCA – Ociepa: Beata Szydło nie chce Patryka Jakiego w swoim okręgu. Ponoć obawia się, że odbierze jej głosy.

— WIOSNA BIEDRONIA ROZPOCZĘŁA DZIŚ ZBIÓRKĘ PODPISÓW POD LISTAMI – Ociepa dalej: W sobotę Wiosna przedstawi kandydatów. Jak ustaliliśmy, jedynką w kujawsko-pomorskiem będzie Wanda Nowicka. Joanna Scheuring-Wielgus będzie w tej sytuacji dwójką w Warszawie, za Robertem Biedroniem.

— CORAZ WIĘKSZE EMOCJE WOKÓŁ WARSZAWSKIEJ KARTY LGBT+, PRZED STOŁECZNYM RATUSZEM DEMONSTROWALI RODZICE, KTÓRZY OBAWIAJĄ SIĘ DEPRAWACJI SWYCH DZIECI.

— RAFAŁ TRZASKOWSKI NIE WYSZEDŁ DO PROTESTUJĄCYCH PRZED RATUSZEM, ALE PRZEKONYWAŁ, ŻE PODPISANA PRZEZ NIEGO KARTA JEST KŁAMLIWIE INTERPRETOWANA – Mira Skórka.

— POLITYCY PLATFORMY OD KILKU DNI PRÓBUJĄ WYCISZYĆ IDEOLOGICZNE WALKI PO SŁOWACH WICEPREZYDENTA WARSZAWY – Skórka dalej.

*****

FAKTY TVN

— 5 OBIETNIC I MILIARDY NA ICH SPEŁNIENIE. BUSY Z “PIĄTKĄ” RUSZAJĄ W POLSKĘ. PYTANIE, CZY BUDŻET POZOSTANIE NIEWZRUSZONY – zapowiedź: Minister finansów milczy jak zaklęta, a spowolnienie gospodarcze nadchodzi.

— GDYBY PREMIER WSIADŁ DO JEDNEGO Z BUSÓW, TO W ŻYRARDOWIE USŁYSZAŁBY, ŻE ZARÓWNO BENEFICJENCI 500+ NA PIERWSZE DZIECKO, JAK I EMERYCI – ŻE WIELU Z NICH CHWALĄC PROGRAMY, MAJĄ PYTANIA I WĄTPLIWOŚCI – Arleta Zalewska.

— TERESA CZERWIŃSKA, GDY PO ZAMKNIĘCIU BUDŻETU WYDATKI MAJĄ WZROSNĄĆ O 20 MLD ZŁOTYCH, MILCZY – Zalewska.

— CZERWIŃSKA – WG DZIENNIKARZY DGP – MIAŁA NIE ZGODZIĆ SIĘ NA ŁAMANIE TZW. REGUŁY WYDATKOWEJ, CO MOGŁOBY W PRZYSZŁYM ROKU POSTAWIĆ POD ZNAKIEM ZAPYTANIA REALIZACJĘ WSZYSTKICH PIĘCIU OBIETNIC – Zalewska.

— SĘDZIA, KTÓRY ORZEKŁ, ŻE ZATRZYMANIE BYŁEGO SZEFA KNF BYŁO BEZZASADNE, ODSUNIĘTY OD SPRAWY – zapowiedź: Prokurator ma podejrzenie, że sędzia nie jest bezstronny. Swoje zdania nie ukrywa też minister Ziobro.

— JEST OSTRA ODPOWIEDŹ PREMIERA NA STANOWISKO SZEFA ZNP. Premier mówi o “szantażu moralnym” i apelował o ostudzenie emocji – zapowiedź.

— KONTROLE NIK W 10 KOMENDACH POLICJI. KONTROLERZY NA PODLASIU IDĄ ŚLADAMI WICEMINISTRA, BO TAM, GDZIE POJAWIA SIĘ JAROSŁAW ZIELIŃSKI, POJAWIAJĄ SIĘ PYTANIA – zapowiedź: Czy policjanci muszą udawać jego ochroniarzy, czy muszą brać udział w uroczystościach kościelnych?

— RAFAŁ BOCHENEK W PAŃSTWOWYM, GAZOWYM GIGANCIE STAJE NA CZELE DEPARTAMENTU MARKETINGU I TAK ZOSTAJE JEDNOCZEŚNIE DYREKTOREM I RADNYM – zapowiedź: Prezes PiS sam kiedyś określił reguły, ale najwyraźniej reguły zmieniają się w trakcie gry.

— Jakie trzeba mieć kompetencje, by zostać dyrektorem w PGNiG – o to w poniedziałek próbowaliśmy zapytać byłą premier Beatę Szydło, której rzecznikiem był Rafał Bochenek. Wicepremier nie chciała jednak komentować sprawy. Obecny szef rządu odpowiedział krótko. – To nie są moje decyzje – uciął Mateusz Morawiecki – Paweł Płuska.

— Od początku marca Rafał Bochenek sprawdza się w biznesie, bo właśnie został dyrektorem Departamentu Marketingu w PGNiG. Krzysztof Luft to inny były rzecznik rządu, który też kiedyś – jak Rafał Bochenek – pracował w telewizji. Na tym podobieństwa się kończą – Płuska.

— MY JAKO POLITYCY NIE MIELIŚMY Z TYM NIC WSPÓLNEGO. Pan Rafał Bochenek ma bardzo duże doświadczenie, jeśli chodzi o public relations i w ogóle kwestie marketingu, ale odsyłam do oświadczenia spółki – Adam Bielan.

— MOŻE BYŁ KONKURS I BOCHENEK GO WYGRAŁ? O tym nie ma słowa w oświadczeniu spółki – Paweł Płuska.

— BOCHENEK DO UKRYWANIA ZAROBKÓW ZDĄŻYŁ JUŻ PRZYZWYCZAIĆ – Płuska. Nagranie z 2017, kiedy odmawia odpowiedzi na pytanie o wynagrodzenie rzecznika rządu.

— WYJAŚNIEŃ OD KIEROWNICTWA PIS OCZEKUJE SENATOR JAN MARIA JACKOWSKI – Płuska.

— LUDZIE MOGĄ SIĘ NAS PYTAĆ, JAK TO JEST? CZY DO POLITYKI IDZIE SIĘ DLA PIENIĘDZY, CZY NIE IDZIE DLA PIENIĘDZY? – Jackowski.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— SZCZEGÓŁY NOWEJ PIĄTKI – belka.

— Wypowiedzi ludzi, że się cieszą z “piątki”

— PMM zainaugurował kampanię informacyjną.

— MA DAĆ NOWY IMPULS PROROZWOJOWY – Maksymilian Maszenda.

— REALIZUJE TEŻ CEL UE, ŻEBY WYRÓWNYWAĆ DYSPROPORCJE ROZWOJOWE – Izabela Kloc.

— KIEDY W POLSCE ZAMYKANO LINIE KOLEJOWE, W INNYCH KRAJACH UE W NIE INWESTOWANO – Maszenda.

— NIE USTAJE DEBATA CO PLANUJE KE, CZĘŚĆ POLITYKÓW OTWARCIE DOPUSZCZA LEGALIZACJĘ ADOPCJI DZIECI PRZEZ MAŁŻEŃSTWA HOMOSEKSUALNE, OBSERWATORZY PRZYPOMINAJĄ, ŻE CI POLITYCY W PRZESZŁOŚCI WIELOKROTNIE ROBILI COŚ INNEGO NIŻ OBIECYWALI – w zapowiedzi.

— TRZASKOWSKI OBIECYWAŁ PODWYŻKI DLA NAUCZYCIELI I DUŻO WIĘCEJ, DARMOWE ŻŁOBKI, SKRĘ, PO WYGRANYCH WYBORACH KO ZMIENIŁA STRATEGIĘ, ZAMIAST TEGO WARSZAWIACY ZAMIAST OBIETNIC OTRZYMAJĄ KARTĘ LGBT PLUS – Konrad Wąż.

— O TYM, ŻE SZCZEROŚĆ W KAMPANII NIE JEST CECHĄ POŻĄDANĄ W KAMPANII PISZĄ TEŻ KRYTYCZNI WOBEC PIS DZIENNIKARZE – Wąż o tekście Wielowieyskiej.

— WĄŻ O TUSKU PODWYŻSZAJĄCYM VAT I KOMOROWSKIM PRZECIW PODWYŻSZENIU WIEKU EMERYTALNEGO “NA SIŁĘ”.

— PRZED WYBORAMI PO STRASZYŁA POLAKÓW, ŻE 500+ ZRUINUJE POLSKĄ GOSPODARKĘ – Wąż.

— PO ZMIENIŁA NARRACJĘ WS. 500+ – Wąż.

— EKSPERCI NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI, ŻE DLA KE OBIETNICE TO TYLKO PRZEPUSTKA DO WŁADZY – Wąż.

— WYPOWIEDŹ NIESIOŁOWSKIEGO DLA SE, ŻE “SCHETYNA TO KREATURA”.

— W LONDYNIE TRWA KONFERENCJA CAPITAL MARKETS ORGANIZOWANA PRZEZ PKO BP.

— 90 LAT BANKU Z ŻUBREM, W GALI BIERZE UDZIAŁ PAD.

— ZA RZĄDÓW PO-PSL ZLIKWIDOWANO 1000 SZÓŁ A Z REPRYWATYZACJI ODDANO BUDYNEK LICEUM, TEGO BRONIARZ NIE PAMIĘTA, ZNP WYBACZYŁO PLATFORMIE NAWET ZWALNIANIE NAUCZYCIELI –

— PROTESTY RODZICÓW PRZECIW KARCIE LGBT PLUS – w materiale Jana Koraba.

— WIĘKSZOŚĆ RODZICÓW PRZECIWSTAWIA SIĘ KARCIE I STANDARDOM WHO – Korab.

— WYPOWIEDŹ RABIEJA ŚWIADCZY, ŻE ISTNIEJE SZERSZY PLAN – Korab.

— WARA OD NASZYCH DZIECI – JK.

— WIDAĆ, ŻE WYPOWIEDŹ ZASKOCZYŁA LIDERA PO – Korab.