— KUKIZ CHWALI REAKCJĘ PMM – 300LIVE: http://300polityka.pl/live/2019/02/19

— JOŃSKI ZAROBI NAWET 20 TYS MIESIĘCZNIE – DZIENNIK ŁÓDZKI: “Rada nadzorcza miejskiej spółki Aquapark Fala ustaliła zarobki jej nowego wiceprezesa, Dariusza Jońskiego. Biedy klepał nie będzie, zarobi cztery średnie krajowe miesięcznie, czyli 19 tys. 817 zł (brutto)”.

— TO ZAPŁATA DLA INICJATYWY POLSKIEJ – dalej Dziennik Łódzki:“Przekaz magistratu szedł w stronę, iż jest to nominacja merytoryczna (Joński pracował w spółce Centrum Hotele, a ma się zająć na Fali m.in. budową hotelu – red.) jednak jest to przede wszystkim cena, jaką szef PO, Grzegorz Schetyna, rękoma prezydent Zdanowskiej, płaci Inicjatywie Polskiej i Barbarze Nowackiej za przystąpienie do Koalicji Obywatelskiej”.
https://dzienniklodzki.pl/dariusz-jonski-nowy-wiceprezes-aquaparku-fala-ma-ustalona-wysokosc-kontraktu-biedy-klepal-nie-bedzie/ar/13895037

— KUKIZ O UMOWIE Z PIS – MÓWIŁ JUSTYNIE DOBROSZ-ORACZ: „Gdyby doszło do jakiejś intencji współpracy z Prawem i Sprawiedliwością to tylko i wyłącznie na zasadzie umowy, a nie koalicji”.
http://wyborcza.pl/10,82983,24469301,kukiz-gdyby-doszlo-do-wspolpracy-z-pis-to-tylko-na-zasadzie.html

— ZIMNA WOJNA Z IZRAELEM– jedynka GW.

— PRZEGIĄŁ PAN PANIE KATZ – tytuł w Fakcie.

— MICHAŁ OKOŃSKI O TYM, ŻE TRAGEDIA SPRZED 75 LAT CAŁY CZAS DOSTARCZA WYBORCZEGO PALIWA – pisze w Tygodniku Powszechnym: “Niezależnie od tego kontekstu, niezależnie od oceny wyrachowania, z jakim Netanjahu rozegrał polskich gospodarzy, czy niewątpliwej obrazy ukrytej w słowach p.o. ministra, trudno nie zauważyć, że temat tragedii sprzed 75 lat dostarcza wyborczego paliwa w obu krajach. Obecny kryzys oraz związany z nim festiwal oburzeń i uniesień to funkcja nieprzepracowanych wciąż krzywd, wypartego poczucia winy i coraz bardziej swobodnego podejścia do historii. Te problemy pozostaną, niezależnie od tego, kto wygra wybory nad Wisłą i nad Morzem Martwym”.
https://www.tygodnikpowszechny.pl/polska-izrael-i-przeklete-problemy-157629

— W PIS MAJĄ PRETENSJE DO CZAPUTOWICZA – Paweł Wroński i Agata Kondzińska w GW: “W PiS mają żal do szefa polskiej dyplomacji Jacka Czaputowicza. To jego wskazują jako winnego niepowodzeń. – Nigdy nie powinniśmy sprowadzać do Polski premiera Netanjahu dwa miesiące przed wyborami w Izraelu – mówi ważny polityk z Nowogrodzkiej”.

— NETANJAHU W KAMPANII ZAMIERZA SIĘ W ZWIERZĘ – DALEJ GW O SŁOWACH Z PIS: “Inny z polityków PiS przekonuje, że w niedzielę rząd miał sygnały, że nawet jeśli na szczyt pojedzie minister Czaputowicz, to na miejscu mogą być organizowane antypolskie manifestacje. – Netanjahu zmienia się w zwierzę, gdy ma kampanię wyborczą. To jest zupełnie inny polityk, to drapieżnik. Najsmutniejsze jest to, że w Polsce żadna z liczących się partii nie wykorzystałaby Izraela w wewnętrznej kampanii wyborczej, bo u nas nie ma podglebia społecznego dla takich tematów. A w Izraelu nie mają problemu z tym, by sięgnąć po antypolskie nastroje – mówi doradca Kaczyńskiego”.
http://wyborcza.pl/7,75398,24469955,w-pis-za-kryzys-z-izraelem-winia-czaputowicza-strategia-czekamy.html

— JACEK GĄDEK O TYM, ŻE MÓWI SIĘ O ODEJŚCIU CZAPUTOWICZA – pisze w Gazeta.pl: “Wedle naszych rozmówców obecnie żadna głowa nie poleci. Ale już ta, szefa MSZ Jacka Czaputowicza, może polecieć, gdy kurz po konflikcie z Izraelem opadnie, a więc za 2-3 miesiące. W rządzie nikt już zresztą poważnie nie traktuje szefa MSZ-tu. Na naszą uwagę, że przecież Jarosław Kaczyński mówił o nim po namaszczeniu na ministra bardzo pozytywnie („kandydatura pana ministra Czaputowicza jest pewnym eksperymentem, ale wierzę, że udanym”) nasz rozmówca reaguje śmiechem”.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24468075,pretensje-w-obozie-pis-kaczynski-traci-zaufanie-do.html

— JERZY HASZCZYŃSKI W RZ O TYM, ŻE TRUDNO SOBIE WYOBRAZIĆ BY POLSKA NADAL POPIERAŁA IZRAEL WBREW WIĘKSZOŚCI UE – pisze w RZ: “Trudno sobie też wyobrazić, by rząd Polski nadal, wbrew stanowisku zdecydowanej większości państw, popierał Izrael w kluczowych dla niego głosowaniach w Unii Europejskiej i ONZ. Bo opinia publiczna istnieje nie tylko w Izraelu, ale i w Polsce, w obu krajach są wybory, nie tylko w tym roku. Czeka nas wiele wstrząsów, ale nie ma innego wyjścia. Trzeba zacząć przeorywanie”.
https://www.rp.pl/Komentarze/302189921-Haszczynski-Zadania-dla-Polakow-i-dla-Izraelczykow.html

— TO KLĘSKA IZRAELA – BOGUSŁAW CHRABOTA W RZ: „Wysadzenie w powietrze pierwszego szczytu V4 poza Europą to przede wszystkim klęska Izraela, który potrzebuje w Europie sojuszników. Polska dotąd takim sojusznikiem była i powinna nim pozostać. Wypada mieć nadzieję, że premier Netanjahu to rozumie i wyciągnie z tej historii wnioski”.
https://www.rp.pl/Komentarze/190219392-Slowa-izraelskiego-ministra-to-dyplomatyczna-bomba-atomowa.html

— RUGANIE SŁABEJ POLSKI – Paweł Wroński w GW.

— PREMIER OBIECAŁ I DAŁ, CO WYMYŚLI TERAZ? – Mikołaj Wójcik w Fakcie: “Trzysta dni po przedstawieniu tzw. piątki Morawieckiego premier ruszył w Polskę, by pokazać, że spełnił swoje obietnice złożone w kwietniu ubiegłego roku. Najciekawsze jest jednak to, co zaproponuje Polakom w sobotę na długo wyczekiwanej konwencji”.
https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/premier-mateusz-morawiecki-obiecal-i-dal-co-wymysli-teraz/r167lem#slajd-1

— RAZEM TO OBCIĄŻENIE, BO TO PARTIA ŹLE ZARZĄDZANA – ŁUKASZ PAWŁOWSKI W KULTURZE LIBERALNEJ: “Razem, która swoją szansę na sukces po prostu przegrała. W ciągu trzech lat od zaskakująco dobrego wyniku w wyborach parlamentarnych nie udało się jej działaczom ani poszerzyć poparcia, ani zbudować sprawnej organizacji, ani wypromować swoich liderów. Można się dziś oburzać, że Biedroń postawił Razem w negocjacjach koalicyjnych zaporowe warunki, ale – moim zdaniem – lider Wiosny nie miał innego wyjścia, bo Razem to dziś dla każdego większego koalicjanta obciążenie, a nie wsparcie. Nie dlatego, że to partia lewicowa, ale dlatego, że to partia nieudolnie zarządzana”.

— NIE SZYLDY A UMIEJĘTNOŚĆ ROZBUDZANIA W WYBORCACH NADZIEI – DALEJ PAWŁOWSKI W KL: “Nie twierdzę przy tym, że działacze Razem skazani są na polityczny niebyt, Biedroń zaś skazany jest na sukces. Ale ostatnie lata w polskiej polityce – i nie tylko w niej – pokazały, że to nie tradycyjne szyldy partyjne i polityczne afiliacje są ważne, ale umiejętność rozbudzenia w wyborcach nadziei na – proszę wybaczyć – „dobrą zmianę”. A to, czy ową zmianę przeprowadza się pod sztandarem lewicy, progresywizmu, prawicy czy konserwatyzmu, najwyraźniej nie jest dla obywateli szczególnie istotne”.
https://kulturaliberalna.pl/2019/02/19/socjalizm-millenialsi-lewica-polska-biedron/

— BARDZO KRYTYCZNIE O TZW. MAŁYM ZUS – JEREMI MORDASEWICZ U ŁUKASZA KIJKA W GAZETA.PL: “To oznacza, że z tzw. małego ZUS-u nie mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy chcą inwestować i zatrudniać pracowników. Ponieważ przedsiębiorca, który inwestuje i zatrudni nawet jednego pracownika w praktyce przekroczy próg uprawniający do małego ZUS-u, czyli około 60 tys. złotych brutto rocznie. Według mnie z tego instrumentu może skorzystać około dziesięciu procent przedsiębiorców”.
http://next.gazeta.pl/next/7,151003,24467717,pieciu-ekspertow-ocenia-piatke-morawieckiego-tego-nie-uslyszysz.html#s=BoxOpMT

— WICEMINISTER Z PIS PATRONKĄ ŚMIECIOWEJ OŚMIORNICY? – Fakt: “Lokalni działacze PiS z Dolnego Śląska mieli zarabiać lewe miliony na śmieciach. Jednym z nich jest aresztowany w piątek 15 lutego Sławomir Z. (42 l.), były szef zgorzeleckich struktur Prawa i Sprawiedliwości. A patronką jego błyskotliwej kariery przez lata była wiceminister edukacji Marzena Machałek (59 l.)!”
https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/marzena-machalek-patronka-smieciowej-osmiornicy/9m71r0h#slajd-1