— JEŚLI WYRAŻAM ZDZIWIENIE Z POWODU JEGO POWŚCIĄGLIWOŚCI W OSTATNICH LATACH, TO DLATEGO, ŻE W 1992 ROKU NIE OSZCZĘDZONO MU NICZEGO – o Janie Olszewskim pisze Piotr Zaremba w RZ: “Jeśli wyrażam zdziwienie z powodu jego powściągliwości w ostatnich latach, to dlatego, że w roku 1992 nie oszczędzono mu niczego. Kiedy przychodził jako premier, był jeszcze szanowany przez liberałów i lewicowców, ale to zniknęło bez śladu. Rozumiem polityczną polemikę, ale jeśli – przykładowo – jego dawni, tyle mu zawdzięczający koledzy kolportowali żarty, że jako adwokat nie umiał wygrać sprawy sądowej… A który prawnik w politycznych procesach PRL mógł się spodziewać wygranej? Ile było takich ciosów poniżej pasa, z pomawianiem o zamiar przewrotu na czele? Dla mnie był kimś, kto pozwolił mi siebie zrozumieć. Kto umiał opowiedzieć o stracie bliskiego sobie człowieka, o tym, co to dla niego znaczyło i jak go ukształtowało. Uosabiał też etos polskiego inteligenta, tego niepokornego, wchodzącego w taktyczne kompromisy, ale uparcie szukającego szczelin wolności. Człowieka niewolnego od słabostek, ale budzącego podziw – swoją wiarą w demokrację, także społeczną. Symbolizował też patriotyzm polskich robotników, tych najlepszych, który wysoko nieśli sztandar demokratycznego socjalizmu. Chodząc ulicami warszawskiej Pragi, gdzie zachowało się trochę starych kamienic czy przemysłowych budynków z czerwonej cegły, będę go wypatrywał w jego dawnej młodej postaci”. https://rp.pl/Plus-Minus/302159978-Jan-Olszewski-Biografia-nieoczywista.html

— OPOZYCJA IDZIE RAZEM DO EUROWYBORÓW – piszą Justyna Dobrosz-Oracz i Michał Wilgocki w GW: “Według informacji “Wyborczej” w czwartek doszło do spotkania Grzegorza Schetyny, Władysława Kosiniaka-Kamysza, Włodzimierza Czarzastego i Katarzyny Lubnauer. Jeden z uczestników rozmów szanse na powstanie wielkiej koalicji PO-SLD-PSL-N ocenia na 90 proc. Spotkanie czworga liderów jest przełomem. Jeden z czołowych polityków Platformy powiedział nam nawet nieoficjalnie: “Dopięliśmy to”. Oczywiście ostateczne decyzje podejmą władze poszczególnych partii. Powinno się to stać do końca przyszłego tygodnia”.

— CIMOSZEWICZ JEDYNKĄ W WARSZAWIE – pisze dalej GW: “Według informacji “Wyborczej” jedynką w Warszawie może być Włodzimierz Cimoszewicz, były premier i szef MSZ. Cimoszewicz – podobnie jak Marek Belka, Leszek Miller czy Kazimierz Marcinkiewicz – znalazł się w grupie dziesięciu byłych premierów i szefów dyplomacji, którzy apelowali o wspólną listę opozycji w eurowyborach.  Będzie ona otwarta dla innych mniejszych partii takich jak Teraz Ryszarda Petru, Razem, Unia Pracy czy Zieloni”. http://wyborcza.pl/7,75398,24461147,przelom-w-rozmowach-o-wspolnej-liscie-opozycji-do-eurowyborow.html

— GIERTYCH REŻYSEREM OPOZYCJI – Andrzej Stankiewicz w Onecie: “Są dwa zasadnicze typy adwokatów. Jedni prowadzą sprawy w ciszy i dyskrecji, uznając, że to najlepszy sposób na sądowy sukces. Inni, przeciwnie, uwielbiają poklask i rozgłos, spektakl czyniąc nawet ważniejszym od prawnej rozgrywki. Roman Giertych jest mistrzem w tej drugiej kategorii.  Jeśli wynajmujesz Giertycha – a nie jest to tanie – to przedkładasz awanturę nad procedurę, spektakl nad efekt prawny. Już za rządów Platformy Giertych pojawił się jako adwokat w najważniejszych sprawach w kraju – w tym w postępowaniu dotyczącym katastrofy smoleńskiej oraz w śledztwie w sprawie taśm kelnerów z restauracji „Sowa i Przyjaciele”. Dziś dodatkowo Giertych zarządza aferą KNF i reprezentuje Austriaka, który miał wybudować wieżowiec dla PiS. Dzięki temu ma unikatową wiedzę, która odpowiednio sączona nabierała politycznej mocy.  Opozycja nie ma reżysera? Wolne żarty. Reżyserem opozycji jest Giertych”.

— STANKIEWICZ PISZE O SWOICH WĄTPLIWOŚCIACH WS KOPERTY: “Ja mam jednak zasadnicze wątpliwości w sprawie kopertówki. Po co Kaczyński chciałby od Austriaka łapówkę dla księdza za podpisanie zgody na inwestycję, skoro to miała być inwestycja Kaczyńskiego, a nie Austriaka? W dodatku ksiądz był tylko figurantem i jeśli oczekiwałby w zamian za autograf „marności” – to urokliwe określenie pieniędzy ukute przez o. Rydzyka – to Kaczyński mógł go bez większych kłopotów usunąć z fundacji.  A poza wszystkim, czemu Austriak nie poinformował prokuratury rok temu, że wymuszono na nim łapówkę? Panie Giertych, może Pan mi to wytłumaczy?”
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/newsletter-onetu-andrzej-stankiewicz-giertych-prawdziwy-lider-opozycji/1ql9p5x

— ANDRZEJ STANKIEWICZ W TYGODNIKU POWSZECHNYM O HAKACH I PRZYKRYWKACH: “Gdyby PiS nie wpadł w kłopoty po śmierci Adamowicza i nagraniach Kaczyńskiego, Bartłomiej M. wciąż chodziłby wolny, Niesiołowski zaś mógłby uchodzić za przeciwnika prostytucji”.
https://www.tygodnikpowszechny.pl/haki-i-przykrywki-157549

— PIS NIE WIE, JAK ROZBROIĆ AFERĘ, PLANUJE OFENSYWĘ PROGRAMOWĄ – pisze Agata Kondzińska w GW: “Według naszych źródeł w PiS widzą w publikacji dwa zagrożenia: – O ile wcześniej spodziewaliśmy się szybkiej odmowy wszczęcia postępowania, tak po ujawnieniu tych zeznań będzie trudniej. Pewnie jakieś postępowanie będzie wszczęte. Groźne mogą być też zeznania żony Austriaka, która miała być świadkiem sytuacji. Jeśli zeznałaby przeciwko Kaczyńskiemu, byłby problem – mówi nasz rozmówca z otoczenia premiera”. Politycy PiS od początku ujawnienia w “Wyborczej” taśm Kaczyńskiego próbują bagatelizować sprawę. Ale w nieoficjalnych rozmowach przyznają, że nie mają pomysłu, jak rozbroić aferę. – Przycupnęliśmy, obserwujemy, jak nad naszymi głowami latają rakiety, i zastanawiamy się, kiedy wychylić głowę z okopu – mówi jeden z naszych rozmówców”.

— W PLANACH OFENSYWA PROGRAMOWA – pisze dalej Kondzińska: “W planach jest ofensywa programowa, którą partia jeszcze w lutym chce rozpocząć konwencją. – Są gotowe nowe rozwiązania gospodarcze, podatkowe i społeczne. Twarzą ma być premier Morawiecki, ma nas to prowadzić do wyborów najpierw europejskich, a potem krajowych – mówi polityk z otoczenia Morawieckiego”.

— JAK NA WARIACTWA, KTÓRE ZDARZAJĄ SIĘ PIS, POPARCIE JEST WCIĄŻ WYSOKIE – Kondzińska cytuje doradcę PMM: “Według naszych rozmówców z PiS taśmy Kaczyńskiego nie szkodzą partii zbyt mocno. – W perspektywie długofalowej może się okazać inaczej, ale teraz nie mamy takich sygnałów. Raczej takie, że sprawa jest zbyt skomplikowana i po prostu wielu Polaków nie interesuje – mówi doradca premiera Morawieckiego. Jego zdaniem “jak na wariactwa, które zdarzają się PiS”, poparcie wciąż jest wysokie”. http://wyborcza.pl/7,75398,24462859,tasmy-kaczynskiego-pis-nie-wie-jak-rozbroic-afere-planuje.html

— NIE MAM SYMPATII DO ZDRAJCÓW – mówi Katarzyna Lubnauer o Kamili Gasiuk-Pihowicz w rozmowie z Piotrem Witwickim w RZ: – Co pani myśli dziś o Kamili Gasiuk-Pihowicz?

– Nie mam sympatii do zdrajców.

– Zaraz zdrajców. Po prostu zmieniła partię.

– Była przewodniczącą Klubu Nowoczesnej i zrobiła wszystko, by go zlikwidować. Inaczej tego nie można ocenić. To było szkodliwe politycznie też dla całego projektu szerokiej koalicji opozycji demokratycznej.

– Rozmawiały panie po tym rozstaniu?

– Nie ma potrzeby. Ona wybrała swoją ścieżkę. Czasami jest tak, że żałujemy decyzji podejmowanych w emocjach, ale nie ma już odwrotu. W dodatku nie ma też rzeczywistości równoległej, w której moglibyśmy sprawdzić, co by było gdyby”.

— NIE TWIERDZĘ, ŻE Z SONDAŻAMI NOWOCZESNEJ WSZYSTKO JEST OK – dalej Lubnauer: “- Przede wszystkim mamy bardzo rozchwianą scenę polityczną i silną dezorientację wyborców. Są sondaże, w których bada się Koalicję Obywatelską i Nowoczesną równocześnie. Sonduje się też koalicje, których jeszcze nie ma. W ten sposób kreuje się rzeczywistość. W jednym tygodniu mamy sondaż, który daje temu samemu ugrupowaniu 8 i 16 proc. To jest różnica powyżej jakiegokolwiek błędu statystycznego.

– Czyli z sondażami Nowoczesnej wszystko jest OK?

– Nie twierdzę, że wszystko jest OK.

– To jak jest?

-Mogłoby być lepiej, ale spokojnie robimy swoje. Jesteśmy jedyną partią tak jednoznacznie reprezentującą ludzi, którzy solidnie płacą podatki i budują rozwój tego kraju, czyli na przykład przedsiębiorców. A przy tym dbamy o wolności osobiste”.

— PROPOZYCJA SOCJALNE BIEDRONIA TO CZYSTA ABSTRAKCJA – Lubnauer:- Najlepiej wyrównuje się szanse, stawiając na dobrą powszechną edukację i dostęp do publicznej służby zdrowia, poprawę prawa pracy. Tego brakuje. Jeżeli ktoś proponuje, jak Biedroń, żeby najniższa krajowa była znacznie wyższa, niż oczekują tego nawet związki zawodowe…

– …chyba nie godzi się tu pani na dyktat związków zawodowych?

– Biedroń wie, że to niewykonalne. Te propozycje socjalne to czysta abstrakcja, bez pokrycia w ekonomii. Ich wprowadzenie oznaczałoby, że wielu przedsiębiorców zbankrutuje, a ludzie stracą pracę. Ostatnio rozmawiałam z kosmetyczką, która prowadzi własną działalność i zatrudnia pracownice. Ona odczuwa skokowo rosnący ZUS i to, że nikt nie dba o takich przedsiębiorców jak ona. Mówi się o obywatelskiej emeryturze, ale nie o tym, jak znaleźć na nią środki”. https://rp.pl/Rozmowy-Witwickiego/302159975-Katarzyna-Lubnauer-Dla-Nowoczesnej-to-nie-pierwsza-wiosna.html

— MARCIN MAKOWSKI KRYTYCZNIE O OPIESZAŁOŚCI PAŃSTWA I BRAKU PROFESJONALIZMU DZIENNIKARZY GW – pisze na WP: “Dlaczego w kwestiach tak istotnych i przy oskarżeniach tak ciężkiego kalibru nie tylko służby państwa, ale również dziennikarze stają się stroną politycznego sporu? Naprawdę nie da się tego samego zrobić profesjonalniej, bardziej merytorycznie, rzetelnie? To szkodzi wyjaśnienia kulisów inwestycji na Srebrnej, a sprawa na takie wyjaśnienie na pewno zasługuje”.
https://opinie.wp.pl/makowski-w-sprawie-srebrnej-emocje-zastepuja-rzetelne-wyjasnienia-i-warsztat-dziennikarski-opinia-6349741722773121a

— BEZ ŻADNEGO TRYBU – Jakub Majmurek w WP: “Opinia publiczna może zadawać sobie pytanie, czy tak skonstruowany układ wokół Srebrnej od lat 90 nie pozwalał Kaczyńskiemu sterować spółką, formalnie nie zajmując w niej żadnego stanowiska? Na podobnej zasadzie, na jakiej całkowita władza w PiS pozwala prezesowi faktycznie sterować rządzonym przez partię państwem. Całkowita kontrola Kaczyńskiego nad partią sprawia też, że PiS i Srebrna znajdują się w swoistej unii personalnej i mogą synergicznie działać na rzecz budowy potęgi politycznego środowiska Prezesa. Możliwe – jak przekonuje Jarosław Kaczyński i jego stronnicy – faktycznie nie łamiąc przy tym żadnych przepisów”.
https://opinie.wp.pl/majmurek-jaroslawa-kaczynskiego-trzy-dekady-bez-zadnego-trybu-opinia-6349823075899009a

— PAD, PMM, KOSINIAK I BIEDROŃ NA CZELE SONDAŻU ZAUFANIA: “Prezydent Andrzej Duda cieszy się największym zaufaniem Polaków spośród polityków – wynika z sondażu dla Onetu. Głowie państwa ufa 42,1 proc. badanych. Na drugim miejscu znalazł się premier Mateusz Morawiecki, na trzecim zaś lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Szefowi rządu ufa 40,5 proc. badanych, z kolei szefowi ludowców 39,9 proc. respondentów. Władysław Kosiniak-Kamysz to polityk, który ma największą pozytywną różnicę między liczbą ufających i nieufających – wynosi ona 11,1 proc. na jego korzyść. Ogólnie tylko Kosiniak-Kamysz i czwarty w sondażu Robert Biedroń (37,3 proc. ufających) mają więcej ufających niż nieufających (w przypadku lidera Wiosny przewaga ufających wynosi 4,2 proc.)”.
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/andrzej-duda-liderem-zaufania-spolecznego-sondaz-ibris-dla-onetu/7wd873w

— TAK CZY INACZEJ KACZYŃSKI BĘDZIE MUSIAŁ COŚ POWIEDZIEĆ – Sławomir Sierakowski w Onecie: “Tak czy inaczej, coś będzie musiał powiedzieć. Coś będzie musiał powiedzieć też oskarżony o wzięcie łapówki ksiądz (obecnie były ksiądz), którego Kaczyński i inni fundatorzy zaprosili, żeby zasiadał z nimi w radzie Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego. Ksiądz zapadł się pod ziemię i nikt nie wie, gdzie jest”.

— WYGLĄDA TO NA POCZĄTEK JEGO KŁOPOTÓW – dalej Sierakowski: “Nie bez dużego znaczenia jest fakt, że Kaczyński wykazał się skrajną naiwnością. Właśnie za naiwność wyborcy ukarali PO. Sam fakt, że najważniejsze osoby w państwie dały się nagrać, był kompromitujący. Dziś “taśmy Kaczyńskiego” kompromitują Jarosława Kaczyńskiego w tym samym albo większym stopniu, bo wszyscy w Polsce znali go dotąd jako polityka wszechmocnego. Ale wygląda na to, że to tylko początek jego kłopotów. Teraz już wyborcy, a nie politycy Jarosława Kaczyńskiego odpowiedzą na pytanie, czy oskarżenie o nakłonienie do łapówki jest „mokrym kapiszonem”.
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/sierakowski-kaczynski-musi-potwierdzic-albo-zaprzeczyc-opinia/6qhgrlj

— KACZYŃSKI ZAŻĄDAŁ DLA KSIĘDZA 50 TYSIĘCY? – tytuł w SE.

— KSIĄDZ WIDMO, POLITYCY PIS ZWIĄZANI Z TRÓJMIASTEM NIE KOJARZĄ GO – Magdalena Rubaj w Fakcie: “ Kim jest ks. Sawicz i skąd się wziął w sprawie? Wszedł do rady Instytutu 8 maja 2017 r., w rok po śmierci jednego z jego fundatorów abp. Tadeusza Gocłowskiego. To jego hierarcha uczynił wykonawcą swojego testamentu – ks. Sawicz był kapelanem Gocłowskiego od 2008 r. do jego śmierci. Odwiedziliśmy parafie, w których w ostatnich latach miał posługiwać. W parafii NMP Królowej Różańca na gdańskim Przymorzu i św. Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku-Chełmie kilka osób pamiętało jego nazwisko. Nikt nie rozpoznał go na zdjęciach, na których prawdopodobnie się znajduje. Związani z Trójmiastem politycy PiS w ogóle go nie kojarzą. – Pierwszy raz słyszę to nazwisko – powiedziała Faktowi Hanna Foltyn-Kubicka, wieloletnia przyjaciółka domu Kaczyńskich. – Pojęcia nie mam, kto to jest – wtórował jej poseł Janusz Śniadek, wieloletni szef struktur PiS na Pomorzu, a wcześniej szef NSZZ “Solidarność”. https://fakt.pl/wydarzenia/polityka/tasmy-kaczynskiego-koperta-z-pieniedzmi-dla-ksiedza/xd5kkb7

— RYDZYK ODWRÓCIŁ SIĘ OD PIS – tytuł na jedynce SE.

— NOWA PRAWICOWA PARTIA WCHODZI DO GRY – pisze Radosław Gruca w Fakcie: “Duet Piotrowski-Rydzyk może być atrakcyjny dla ruchów pro-life popierających PIS, ale zawiedzionych brakiem wprowadzenia zakazu tzw. aborcji eugenicznej. Nowa partia ma szansę zdobyć poparcie środowisk walczących o ochronę życia poczętego i krytycznych wobec “lewackiej” Europy”. https://fakt.pl/wydarzenia/polityka/powstala-nowa-partia-miroslawa-piotrowskiego-ulubienca-o-rydzyka/8c4cgbh

— JAN MARZYŁ, BY MACIEREWICZ WRÓCIŁ DO RZĄDU – żona Jana Olszewskiego ujawnia w SE jego ostatnie marzenie: „Byli bardzo bliskimi przyjaciółmi, a w ostatnich czasach Antoni Macierewicz (71 l.) potrafił do pierwszej w nocy gawędzić o wielkiej polityce z Janem Olszewskim (+ 88 l.) w jego mieszkaniu. Dlatego kiedy Macierewicza dosięgła dymisja w MON, Olszewski był bardzo zasmucony. – Jan bardzo chciał, aby Antek wrócił do rządu na stanowisko ministra obrony narodowej. Uważał go za świetnego ministra – wyznaje nam Marta Olszewska (87 l.), żona zmarłego b. premiera”. https://se.pl/wiadomosci/polityka/zona-jana-olszewskiego-ujawnia-marzyl-by-macierewicz-wrocil-do-rzadu-aa-1C5a-ep5H-GUMi.html

— KONFERENCJA BLISKOWSCHODNIA – OSIEM CIOSÓW W DWA DNI – ŁUKASZ ROGOJSZ w Gazeta.pl: “Już przed konferencją poświęconą Bliskiemu Wschodowi było wiadomo, że polskiej stronie ciężko będzie na niej zyskać. Chyba nikt jednak nie przypuszczał, że organizowany przez nasze władze szczyt w Warszawie przyniesie Polsce aż tyle szkód na tylu poziomach”.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24462444,osiem-ciosow-w-dwa-dni-konferencja-w-warszawie-poslala-polske.html

— KONFERENCJA MIAŁA BYĆ SUKCESEM, A ZAMIAST TEGO MAMY KOLEJNE GASZENIE POŻARU – ŁUKASZ WARZECHA w WP: “Konferencja bliskowschodnia w Warszawie miała być sukcesem, a zamiast tego mamy kolejne gaszenie pożaru. Goście instrumentalnie nas wykorzystali, a niektórzy po prostu obrazili.

— DAWNO TAK BARDZO NIE ROZJEŻDZAŁY SIĘ NARRACJE RZĄDU I MEDIÓW: “Dawno już tak bardzo nie rozjeżdżały się narracje władzy oraz części przychylnych jej mediów (żeby zaś było śmieszniej – również tych nieprzychylnych) i znacznej grupy prawicowych wyborców. Oficjalnie mogliśmy przeczytać i usłyszeć, że Polska jest w grze, a wybór naszego kraju na miejsce dyskusji o sytuacji głównie w Iranie świadczy o tym, jak jesteśmy ważni. Tymczasem internet po prawej stronie wprost gotował się ze złości”.
https://opinie.wp.pl/warzecha-konferencja-miala-byc-sukcesem-pozostal-niesmak-i-nocna-wojenka-z-izraelem-opinia-6349672534935169a

— JAK NIE ROBIĆ DYPLOMACJI – Witold Sokała w Nowej Konfederacji: “Konferencja bliskowschodnia to kolejny dowód na to, że polska dyplomacja jest ciężko chora, a zdolność naszych obecnych „elit politycznych” do zadbania o strategiczne interesy kraju bardzo wątpliwa. (…) To, co grozi nam dziś najbardziej – to „odmrożenie sobie uszu na złość babci”, czyli obrażenie się na Stany Zjednoczone, zamiast na nieudolnych polityków krajowych. Podpowiadam więc jako motto nowej polskiej polityki trawestację hasła, zapamiętanego z ustroju słusznie minionego: „Stany – tak, wypaczenia – nie”. Do realizacji tego planu proponuję natomiast wreszcie zatrudnić fachowców”.
https://nowakonfederacja.pl/jak-nie-robic-dyplomacji/

— ŚMIECIOWA OŚMIORNICA DZIAŁACZY PIS – pisze Fakt: “Bogatynią na Dolnym Śląsku przez lata rządziła zorganizowana grupa przestępcza złożona z… lokalnych polityków i działaczy PiS! Zarabiali lewe miliony na śmieciach. Takie są ustalenia Prokuratury Krajowej. Finansowe eldorado na gospodarce odpadami kwitło w latach 2012-2018, ale w końcu zostało ukrócone przez Centralne Biuro Śledcze Policji. W przestępczy proceder zdaniem śledczych zaangażowany był były burmistrz miasta Andrzej G. (54 l.), wyrzucony z PiS w 2017 r. za oddolną próbę organizacji “Dni pamięci Lecha Kaczyńskiego”. Drugim znanym zatrzymanym jest Sławomir Z. (42 l.), szef zgorzeleckich struktur PiS i bliski współpracownik wiceminister edukacji Marzeny Machałek (59 l.)”. https://fakt.pl/wydarzenia/polska/wroclaw/bogatyniaafera-smieciowa-z-udzialem-lokalnych-politykow-pis/dqnl2l7

— JAROSŁAW KACZYŃSKI ZAWSZE BĘDZIE WZOREM UCZCIWOŚCI – mówi Ryszard Czarnecki w rozmowie z SE: “Jarosław Kaczyński jest w polskiej polityce od kilkudziesięciu lat. Nikt nigdy nie zarzucił mu nieuczciwości. Prezes Prawa i Sprawiedliwości jest jak Józef Piłsudski, z którym można się było nie zgadzać, ale nie można mu było zarzucić, że chce jakichś profitów dla siebie. Z Jarosławem Kaczyńskim jest podobnie – przez kilka ostatnich dekad był wzorcem z Sevres uczciwości. Tak było, tak jest i pozostanie na zawsze. Niezależnie od tej haniebnej nagonki, która w ostatnich tygodniach ma miejsce, a w której celują „Gazeta Wyborcza” i inne media oraz politycy totalnej opozycji”. https://se.pl/wiadomosci/polityka/wazna-deklaracja-ryszarda-czarneckiego-jaroslaw-kaczynski-zawsze-bedzie-wzorem-uczciwosci-aa-iYSP-c6M9-UkR6.html

— WALENTYNKI U POLITYKÓW, PREMIER KUPIŁ KWIATY, A MICHAŁ KAMIŃSKI BIELIZNĘ – SE: “Mimo natłoku obowiązków, premier Mateusz Morawiecki (51 l.) nie zapomniał o Walentynkach. W tym specjalnym dniu pojechał do kwiaciarni i swojej ukochanej żonie Iwonie kupił piękny, ogromny bukiet 15 czerwonych róż. Takie kwiaty, jak wiadomo, oznaczają szczerą i trwałą namiętność! Walentynkowy prezent dostała również żona posła PSL-UED Michała Kamińskiego (47 l.). Ale nie róże, lecz… bieliznę. Anna Kamińska była tak zachwycona i uradowana, że prezent rozpakowywała już w parku, do którego na romantyczny spacer zabrał ją mąż. Tam nie zabrakło oczywiście walentynkowych pocałunków, objęć i namiętnych wyz.nań. A po wszystkim para wyraźnie zgłodniała i postanowiła wstąpić do knajpy, gdzie raczyli się m.in. humusem”. https://se.pl/wiadomosci/polityka/jak-politycy-obchodzili-walentynki-premier-kupil-kwiaty-a-kaminski-bielizne-aa-Nbfk-uNS3-d9qp.html

— URODZINY: Radosław Fogiel, Błażej Spychalski, Aleksandra Pogassi, Stanisław Skarżyński, Danka Dobrzyńska, Dorota Arciszewska-Mielewczyk, NIEDZIELA: Ludwik Turko, Marek Beylin, Cezary Kucharski, Krzysztof Kosiński, Wojciech Jakóbik.