— W PONIEDZIAŁEK PMM AUTOBUSEM RUSZA W POLSKĘ – NEWS 300POLITYKI:
http://300polityka.pl/news/2019/02/14/w-poniedzialek-pmm-rusza-autobusem-w-polske/


— PO INTERWENCJI MORAWIECKIEGO AZARI Z LOTNISKA WEZWANA DO MSZ PO NOTĘ – 300LIVE: http://300polityka.pl/live/2019/02/15/

— ANNA AZARI PROSTUJE JERUSALEM POST: “Szanowny Panie Dyrektorze, bardzo proszę o przekazanie Kancelarii Premiera Morawieckiego, że informacje podane przez Jerusalem Post na temat wypowiedzi premiera Netanjahu są nieprawdziwe. Byłam obecna przy briefingu premiera i nie mówił on, że polski naród kolaborował z nazistami, a jedynie że żadna osoba nie została pozwana do sądu za wspominanie o tych Polakach, którzy z nimi współpracowali. Przede wszystkim Premier Netanjahu chce podziękować za ciepłe przyjęcie podczas swojej wizyty. Jeśli chodzi o briefing dla prasy izraelskiej – odpowiadając na pytanie o wspólną deklarację dwóch Premierów [z 27 czerwca 2018 r.], Premier Netanjahu powiedział, że jednoznacznie je podtrzymuje i dodał, że nikt nie został pozwany do sądu za wypowiadanie stwierdzeń o tym że byli Polacy, którzy indywidualnie współpracowali z Niemcami. W żadnym momencie nie wspominał w tym kontekście o »polskim narodzie«. Premier Netanjahu z niecierpliwością czeka na spotkanie z premierem Morawieckim w przyszłym tygodniu”. To jest osobista wiadomość od mojego premiera. Jerusalem Post już zmienił swój artykuł, odnotowując, że wcześniejsza wersja była nieprawdziwa – stało się tak na prośbę Premiera Netanjahu”.
https://wpolityce.pl/polityka/434010-azari-informacje-o-slowach-netanjahu-sa-nieprawdziwe

— PIOTR ZAREMBA PISZE O ZNIUANSOWANEJ WYPOWIEDZI SIKORSKIEGO NA TEMAT WSPÓŁPRACY Z USA – w PTT: “Zaskakujące. W telewizji Polsat w materiale dotyczącym konferencji o Bliskim Wschodzie w Warszawie wystąpił Radosław Sikorski. Miał dwie wypowiedzi. W pierwszej narzekał, że Polska głosująca za utrzymaniem porozumienia nuklearnego z Iranem na forum Unii Europejskiej, a teraz wspierająca politykę Trumpa, wygląda mało poważnie. Ale w drugim powiedział trochę zagadkowo: Jeśli Polska nawet nadwyręży trochę stosunki z Europą Zachodnią, ale uzyska zwiększenie obecności wojskowej USA, „bilans może się zmieniać”. Byłem zaskoczony, bo to jedna z niewielu wypowiedzi tego polityka niuansująca oceny skutków polskiej dyplomacji. Sikorski zwykle wali z grubej rury”.

— ALE PRZECIEŻ SAMA KONFERENCJA JEST SYMBOLICZNYM STANIĘCIEM POLSKI U BOKU NIE TYLKO USA ALE I IZRAELA – DALEJ ZAREMBA: “Oczywiście amerykańska administracja nie odpowiada za telewizyjne dziennikarki, ale widać kontekst napięć na tle tematyki żydowskiej. A przecież sama konferencja jest symbolicznym stanięciem Polski u boku nie tylko USA, ale i Izraela”.

— NAPRAWDĘ WIERZYMY, ŻE BERLIN CZY PARYŻ NAS OBRONIĄ? MAMY LEPSZY SCENARIUSZ? – KONKLUZJA ZAREMBY: “Rząd PiS dużo ryzykuje taką strategią, także podejrzeniem, że wybiera ją z powodów polityki wewnętrznej, dlatego choćby, że nie umie się dogadać z europejskim Zachodem. Ale też kurs na Amerykę jest w jakimś stopniu wspólnym dziedzictwem polskich rządów po 1989 roku. To dlatego prof. Kuźniar może narzekać i wygrażać Trumpowi, ale już Sikorski gryzie się trochę w język. Oni sami przecież też grają po trosze z Amerykanami, którzy bronią ustami pani Mosbacher TVN-u. Ale też, pomijając już doraźne konteksty, sprowadzanie polskich żołnierzy negocjował Siemoniak, a potem przekazał pałeczkę prawicy. Naprawdę wierzymy, że Berlin czy Paryż nas obronią? Mamy lepszy scenariusz?”
https://polskatimes.pl/kurs-na-ameryke-jest-wspolnym-dziedzictwem-polskich-rzadow-po-1989-roku/ar/13890741

— NADZIEJA NA NARODOWYM – RZ: “Pierwszy raz od szczytu w Madrycie 28 lat temu arabscy szefowie dyplomacji podjęli negocjacje z izraelskim premierem”.
https://www.rp.pl/Dyplomacja/302149892-Rozmowy-arabsko-izraelskie-Nadzieja-na-Narodowym.html

— ZA NAJWIĘKSZY SUKCES UZNANO DALSZE ZBLIŻENIE IZRAELSKO-ARABSKIE – GW: “Czwartkowa konferencja o pokoju i bezpieczeństwie na Bliskim Wschodzie nie przyniosła istotnych ustaleń dla tego regionu. Za największy sukces uznano dalsze zbliżenie izraelsko-arabskie”.
http://wyborcza.pl/7,75399,24460152,amerykanski-proces-warszawski-co-sie-dzialo-na-konferencji.html

— ŚLEPA MIŁOŚĆ DO USA – Paweł Wroński w GW: “Konferencja bliskowschodnia odbywa się w walentynki i jest dowodem naszej polskiej głębokiej miłości do Stanów Zjednoczonych. Zaślepienie uczuciem prowadzi jednak czasem na manowce”.
http://wyborcza.pl/7,75398,24457861,konferencja-bliskowschodnia-czyli-slepa-milosc-do-usa.html

— MRS. MITCHELL GO BACK TO SCHOOL – jedynka Faktu.

— TOMASZ KRZYŻAK W RZ KRYTYCZNIE O EFEKTACH DZIAŁALNOŚCI PFN: “Tymczasem Polska Fundacja Narodowa – powołana przecież do tego, by bronić dobrego imienia Polski – śpi. Doskonałą okazję do tego, by przypomnieć światu naszą historię – a taką przecież była 100. rocznica odzyskania niepodległości – zmarnowaliśmy. Cóż bowiem z tego, że w Rejs Niepodległości na Światowe Dni Młodzieży do Panamy popłynął „Dar Młodzieży”? Cieszymy się z tego, że klepią nas po plecach. Nie widzimy jednak, że drugą ręką wbijają nam pod żebra nóż. Pozwalamy na to, by szargali naszą godność, i siedzimy cicho, bo przyjaciel gotów się obrazić i zabrać zabawki do innej piaskownicy. Nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz”.
https://www.rp.pl/Komentarze/302149903-Krzyzak-Dyplomatyczny-noz-pod-zebro.html&cid=44&template=restricted

— KOPERTA KACZYŃSKIEGO – jedynka GW o zeznaniach Austriaka: “Ktoś z Nowogrodzkiej do mnie zadzwonił, nie wiem kto, że powinienem podjąć te 50 tys. z banku z mojego prywatnego konta i zawieźć je na Nowogrodzką. Zaniosłem kopertę z pieniędzmi na Nowogrodzką, nie pamiętam dokładnie, komu przekazałem kopertę z pieniędzmi, ale przypominam sobie, że Jarosław Kaczyński tę kopertę miał w ręku. Więc mieliśmy już podpisane uchwały, czyli była zgoda”. Do zeznania dołączony jest wydruk z konta Austriaka w Banku Pekao SA z adnotacją o pobraniu gotówki 7 lutego 2018 r. Zeznanie jest podpisane. „Wyborcza” poznała jego treść nieoficjalnie”.
http://wyborcza.pl/7,75398,24460147,tasmy-kaczynskiego-austriacki-biznesmen-prezes-pis-naklonil.html

— BYĆ ALBO NIE BYĆ KACZYŃSKIEGO – Jarosław Kurski w GW: “Jeśli Kaczyński chce zachować twarz, musi publicznie odpowiedzieć na zarzuty Birgfellnera. Bez dobrego imienia nie można uprawiać polityki. To dla Kaczyńskiego polityczne być albo nie być”.
http://wyborcza.pl/7,75398,24460129,tasmy-kaczynskiego-prezes-pis-musi-odpowiedziec-na-zarzuty.html

— TO NIE JEST DZIENNIKARSTWO, TYLKO PRÓBA ZADRĘCZENIA PRZYZWOITEGO CZŁOWIEKA – Michał Karnowski: “Trzeba powiedzieć: dość. Panie Michnik, to, co robicie, to już nie jest dziennikarstwo, to próba zadręczenia przyzwoitego człowieka. To nagonka w której próbujecie użyć medialnej siły opozycji do wywołania przesilenia politycznego. To akcja w której dawno przestaliście (załóżmy, że choć na chwilę tak było) prawdy po dziennikarsku, a staliście się elementem hejterskiej kampanii”.

— ZNOWU NIE MA DOWODÓW, TEKSTY GW 100 RAZY MOCNIEJSZE NIŻ MATERIAŁ, KTÓRYM DYSPONUJĄ – DALEJ KARNOWSKI: “Czytam jeszcze raz. To kolejne zeznanie oskarżającego. Znowu szczegółów nie pamięta. Znowu nie ma dowodów. Znowu słowa pana Birgfellnera i idące w ślad za tym teksty „Wyborczej” są ze sto razy mocniejsze niż materiał, którym dysponują. Bo dysponują wyłącznie mętnym zeznaniem Birgfellnera, który, wydaje się, znalazł się w poważnych tarapatach. Który dysponuje jedynie wyciągiem z własnego konta z którego pobrał jakąś sumę. To jedyny (jeśli prawdziwy) fakt. Nic więcej nie ma. A na co wyjął tę kwotę – nie wiemy. Równie dobrze mógł wyjąć na coś głupiego, co go potem pchnęło w objęcia Czerskiej i Mecenasa”.
https://wpolityce.pl/polityka/434014-panie-michnik-przestan-pan-chcecie-zadreczyc-czlowieka

— PO NAMAWIA BOŃKA, PBK JEDYNKĄ W POZNANIU, PEK W WARSZAWIE – JACEK GĄDEK W GAZETA.PL: “Ewa Kopacz „jedynką” Platformy Obywatelskiej w Warszawie. Bronisław Komorowski liderem w Wielkopolsce. Grzegorz Schetyna wciąż namawia Zbigniewa Bońka na start w Małopolsce i woj. świętokrzyskim. W koalicji budowanej wokół PO iskrzy przy układaniu list do PE. Z kolei Kazimierz Marcinkiewicz ma w przymiarkach PO być liderem w okręgu nr 13 obejmującym województwa lubuskie i zachodniopomorskie”.

— GĄDEK O PROBLEMIE Z ARŁUKOWICZEM I LIBERADZKIM W OKRĘGU SZCZECIŃSKIM: “Były premier pochodzi z Gorzowa Wielkopolskiego (lubuskie), więc to byłby powrót do korzeni. Ale w „trzynastce” lista chętnych jest pokaźna. Ambicje startu ma tu bowiem popularny poseł Bartosz Arłukowicz z lewego skrzydła PO. Ponadto SLD wciąż negocjuje miejsca dla swoich ludzi na koalicyjnej liście, więc na wysokie miejsce liczy tu europoseł Bogusław Liberadzki, który w prywatnych rozmowach miał już zapewniać, że będzie „jedynką”. Aktualnie europosłem PO z tego okręgu jest Dariusz Rosati, też zabiegający o wysokie miejsce. Z wszystkich tych polityków największym wzięciem wyborców – tak kalkulują w PO – może się jednak cieszyć Arłukowicz”.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24457417,komorowski-w-wielkopolsce-a-kopacz-w-warszawie-po-przekonuje.html

— GÓRNIKAMI MUSI SIĘ ZAJĄĆ OPIEKUŃCZE PAŃSTWO – ADAM LESZCZYŃSKI W KRYTYCE :“Morał: zero sentymentów, panie i panowie. Górnikami tracącymi pracę – a stracą ją prędzej czy później – musi się zająć opiekuńcze lewicowe państwo. Zasługują na wszelką pomoc. Płacz za zamkniętymi kopalniami prowadzi nas jednak donikąd. Biedroń w sprawie kopalń ma rację. Aż dziwne, że nikt tego nie powiedział przed nim. Dodam jeszcze na koniec, że w czasach wielkiego przemysłu nikt go nie idealizował. Przeciwnie, pracę w fabryce uważano za monotonną, otępiającą i fizycznie wyniszczającą. Wątpię, czy wielu dzisiejszych prekariuszy chciałoby się zamienić na los robotnika przy taśmie – albo górnika. Wolą ich wielbić z bezpiecznej odległości”.
http://krytykapolityczna.pl/kraj/czy-lewica-powinna-zamykac-kopalnie-marks-powiedzialby-tak/

— DLA KUJDY NAGRODA DLA DZIELNYCH POLICJANTÓW DEZUBEKIZACJA – MONIKA OLEJNIK w GW: “Kujda zarabiał prawie 27 tys. zł miesięcznie. Dostał nagrodę 70 tys. zł („Super Express”) i jeszcze pewnie dostanie sowitą odprawę, a ludziom, którzy służyli dla nowej Polski odebrano pieniądze”.
http://wyborcza.pl/7,75968,24460047,z-szamba-w-srebro.html#S.-K.P-B.1-L.2.glowka

— SE O PODSŁUCHACH W SIEDZIBIE PSL: “Jak ustalił „Super Express”, kilka dni temu w głównej siedzibie ludowców w Warszawie znaleziono dwa podsłuchy. Informację potwierdza nam bliski współpracownik i doradca Władysława Kosiniaka – Kamysza (38 l.), poseł PSL-UED Michał Kamiński (47 l.). – Władek mi o tym powiedział. Podsłuchy znaleziono w żyrandolach. Jedna pluskwa była w gabinecie Kosiniaka – Kamysza, a druga w gabinecie posła Piotra Zgorzelskiego (56 l.) – ujawnia nam poseł Kamiński”.
https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/posel-psl-ued-michal-kaminski-ujawnia-super-expressowi-podsluchy-w-siedzibie-psl-aa-PdRQ-n6ha-snun.html

— SĄD ARESZTOWAŁ BYŁEGO PREZESA ORLENU NA 3 MIESIĄCE: http://wyborcza.pl/7,75398,24460307,byly-prezes-orlenu-aresztowany-na-trzy-miesiace.html