PREMIER MORAWIECKI NA OBCHODACH 100-LECIA POWSTANIA PKO BP. https://twitter.com/PremierRP/status/1093581600888107009

LIVEBLOG 300POLITYKI:
Pogonowski: Opozycja stawia tezy i twierdzenia. Przeciwko oszczerstwom zawartych w tych tezach i twierdzeniach, ja stanowczo protestuję
PMM podczas szczytu V4+Niemcy w Bratysławie: Unia Europejska i Stany Zjednoczone są filarem pokoju i demokracji. Chcemy jak najbliżej ze sobą współpracować
Jackowski o wypowiedzi Glapińskiego: Rozumiem, że jest to pochwała tego, że jestem zwolennikiem wolności. W przeciwieństwie do prezesa najwyraźniej nie mam nic do ukrycia
Jackowski o wypowiedzi Glapińskiego: Ironizowanie i drobne złośliwości nie najlepiej o nim świadczą. Nie rozumie istoty demokracji i podstaw działania parlamentu. Daje w ten sposób do zrozumienia, że ma coś do ukrycia
http://300polityka.pl/live/2019/02/07/

*****

WYDARZENIA POLSATU

— PREMIER PYTAŁ O FAKTURY, JEST I ODPOWIEDŹ – zapowiedź.

— GAZETA WYBORCZA OPUBLIKOWAŁA KOPIĘ RACHUNKU, JAKI MIAŁ WYSTAWIĆ SPÓŁCE SREBRNA AUSTRIACKI BIZNESMEN.

— RACHUNEK WYSTAWIŁA ZAŁOŻONA PRZEZ AUSTRIACKIEGO PRZEDSIĘBIORCĘ FIRMA, KTÓRA MIAŁA WYBUDOWAĆ BLIŹNIACZE WIEŻE W CENTRUM WARSZAWY – Grzegorz Kępka: Adresatem jest należąca do instytutu Lecha Kaczyńskiego spółka Srebrna.

— WEDŁUG GAZETY WYBORCZEJ, OPUBLIKOWANA DZIŚ FAKTURA JEST JEDNĄ Z CZTERECH PRZEDSTAWIONYCH SPÓŁCE SREBRNA PRZEZ FIRMĘ GERALDA BIRGFELLNERA – Kępka dalej.

— WEDŁUG POLITYKÓW PIS FAKTURA JEST NIEKOMPLETNA I PRAWDOPODOBNIE NIEWAŻNA – Kępka.

— WĄTPLIWOŚCI MAJĄ TEŻ EKSPERCI ZAJMUJĄCY SIĘ PRAWEM PODATKOWYM – Kępka dalej: Faktura powinna zawierać spis wykonywanych usług.

— NIE CICHNIE BURZA PO WCZORAJSZYCH SŁOWACH DONALDA TUSKA O BREXITOWYM PIEKLE.

— SŁOWNA WYMIANA CIOSÓW I ZŁOŚLIWOŚCI PREZESEM NBP A SENATOREM PIS – zapowiedź.

— JAN MARIA JACKOWSKI POWIEDZIAŁ DZIŚ, ŻE NIE SATYSFAKCJONUJE GO MAILOWA ODPOWIEDŹ, KTÓRĄ DOSTAŁ OD PREZESA GLAPIŃSKIEGO – Mira Skórka.

— ZAPOWIEDZIAŁ TEŻ WYSŁANIE DO PREZESA NBP KOLEJNEGO ZAPYTANIA O WYSOKOŚĆ ZAROBKÓW – Skórka dalej.

— SŁOWNEMU POJEDYNKOWI Z ROZBAWIENIEM PRZYPATRUJE SIĘ OPOZYCJA – Skórka.

— USTAWA O JAWNOŚCI ZAROBKÓW W NBP PRZESZŁA JUŻ PRZEZ SEJM, ALE SENAT ZGŁOSIŁ POPRAWKĘ, DLATEGO WRÓCI DO SEJMU – Skórka dalej.

— PREZES NBP, JAK SIĘ NIEOFICJALNIE DOWIEDZIELIŚMY, BARDZO ZABIEGA O SPOTKANIE Z PREZYDENTEM ZANIM USTAWA TRAFI DO JEGO PODPISU – Skórka.

— RZECZNIK PAD TAKIEGO SPOTKANIA NIE WYKLUCZA – Skórka dalej.

— ECS BEZ “SOLIDARNOŚCI”.

*****

FAKTY TVN

— ZDANIEM PIS-U TO TYLKO KARTKA PAPIERU, ALE NA TEJ KARTCE PAPIERU JEST 1,5 MLN ZA PRACE DLA SREBRNEJ, O KTÓREJ PREZES MÓWIŁ NA TAŚMACH: TO JEST PRACA WYKONANA DLA NAS – Justyna Pochanke.

— FAKTURA MA OBALAĆ LINIĘ OBRONY PIS-U – Arleta Zalewska: Opublikowana w czwartek przez „Gazetę Wyborczą” faktura ma obalać ważną część dotychczasowej linii obrony PiS-u. Co najmniej cztery takie faktury w związku z umową ze spółką Srebrna austriacki biznesmen przekazał prokuraturze.

— MEC. MACIEJ DUBOIS: Jesteśmy przekonani, że ta faktura dotarła. To po prostu jakaś narracja rozpaczy ludzi, którzy nie chcą przyjąć do wiadomości, że mają zobowiązanie, którego nie chcą zapłacić.

— WOJCIECH CZUCHNOWSKI: Ja widziałem też dołączone do tej faktury dowody wykonanych prac. Gdyby je tak ułożyć jeden na drugim, w takiej kupce, to to jest około półtora metra papierów.

— DUBOIS: Wysokość faktury, i na kogo ona ma być wystawione, były bezpośrednio ustalone z panem Kaczyńskim. Ta faktura została wystawiona na część kwoty, część zlecenia, który jeszcze nie skutkował obowiązkiem podatkowym. Także to było w pełnym porozumieniu ze zleceniodawcą.

— Do słynnego już spotkania z Jarosławem Kaczyńskim w siedzibie PiS-u doszło miesiąc później. Na nagraniu słychać, jak tłumaczka biznesmena przekazuje oryginały dokumentów, które mają potwierdzać jego pracę dla Srebrnej, co wielokrotnie podczas rozmowy potwierdza też osobiście sam prezes – Arleta Zalewska.

— PIS-OWI DOSTAJE SIĘ OD SZEFA NBP NAJMOCNIEJ I CZASEM SĄ TO CIOSY PONIŻEJ PASA – Pochanke.

— POTRZEBOWAŁ KILKANAŚCIE MIN. ŻEBY SKRYTYKOWAĆ USTAWĘ, WBIĆ SZPILĘ W ZNANEGO SENATORA I POWYZŁOŚLIWIAĆ SIĘ NAD WICEPREMIEREM – Krzysztof Skórzyński.

— TABLOIDOWE WAKACYJNE ZDJĘCIE SEN. JACKOWSKIEGO WYBLUROWANE W MATERIALE K. SKÓRZYŃSKIEGO.

— W PRZECIWIEŃSTWIE DO PANA PREZESA NBP NIE MAM NIC DO UKRYCIA – Jackowski.

— GLAPIŃSKI O 3300 PRACOWNIKÓW ZACHĘCANYCH DO ZASYPANIA INSTYTUCJI PODLEGŁYCH GOWINOWI.

— CHODZI O FORMĘ W JAKIEJ GLAPIŃSKI POLEMIZUJE Z KAŻDYM, KTO OPOWIEDZIAŁ SIĘ ZA JAWNOŚCIĄ ZAROBKÓW W NBP – Skórzyński.

— ŻARTY I USZCZYPLIWOŚCI PREZESA NBP NIE ZMIENIĄ TEGO, ŻE ZAROBKI BĘDĄ JAWNE, CHYBA, ŻE USTAWĘ ZAWETUJE PREZYDENT – Skórzyński.

— W BRYTYJSKICH MEDIACH I BRUKSELSKICH GABINETACH ROBI SIĘ PIEKIELNIE GORĄCO – Pochanke o wypowiedzi Tuska.

— JA BYM CHCIAŁA DOROBIĆ NAWET TE 100 ZŁ ALE NIE MOGĘ – kasjerka w materiale o możliwości rewizji ustawy o zakazie handlu w niedziele.

— NIE ZOSTAŁ OSIĄGNIĘTY CEL TWORZENIA MIEJSC PRACY W MAŁYCH SKLEPACH – w opinii BAS.

— PIS ZRZUCIŁ BOMBĘ ATOMOWĄ NA MAŁE SKLEPY – pos Nowoczesnej.

— SOLIDARNOŚĆ PRZEKONUJE, ŻE USTAWA TO SUKCES – Kijowska.

— NIKT NIE UMARŁ, ŻE TE SKLEPY ZOSTAŁY ZAMKNIĘTE, NIKT NIE WYSZEDŁ NA ULICĘ – Alfred Bujara z NSZZ S.

— DUDZIE NIE KOJARZY SIĘ ECS Z OBECNĄ SOLIDARNOŚCIĄ TAK JAK DUDA NIE KOJARZY SIĘ Z HISTORYCZNĄ SOLIDARNOŚCIĄ – Pochanke.

— BAWIĄ SIĘ W POLITYCZNE PRZEPYCHANKI ZAMIAST DBAĆ O HISTORYCZNE DZIEDZICTWO – Krzysztof Pusz.

— WSPIERAJĄ PARTIĘ RZĄDZĄCĄ – Krzysztof Lis.

— LAWINA ŻARTÓW PO PYTANIU DZIENNIKARZA RM DO RZECZNIKA PREZYDENTA – Pochanke.

— Fragment rozmowy w RMF z rzecznikiem PAD.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— ROZMOWY MINISTRA Z ROLNIKAMI W KRAJU.

— OBAWY WYWOŁAŁ REPORTAŻ TELEWIZJI TVN, KTÓRY POKAZAŁ NIELEGALNY UBÓJ W TYM ZAKŁADZIE NA MAZOWSZU – Jakub Wojtanowski: To spowodowało kryzys w całej branży, choć w Polsce jest ponad 1300 ubojni. Wszystkie teraz są dokładnie sprawdzane.

— CO CIEKAWE, W NIEMCZECH, GDZIE NIEDAWNO RÓWNIEŻ WYKRYTO NIEPRAWIDŁOWOŚCI W JEDNEJ Z UBOJNI IDENTYCZNE JAK W KALINOWIE, SPRAWA NIE WYWOŁAŁA SKANDALU – Wojtanowski dalej.

— MIAŁEM DYSTANS DO SWOICH KOMPETENCJI JEŚLI CHODZI O VAT – ZAPEWNIAŁ DZIŚ PRZED KOMISJĄ ŚLEDCZĄ BYŁY WICEMINISTER FINANSÓW NADZORUJĄCY DEPARTAMENT VAT.

— MAFIJNE MACKI OPLOTŁY WARSZAWSKI RATUSZ – belka.

— MOŻLIWE ŻE TYDZIEŃ TEMU NOWACZYK ZŁOŻYŁ FAŁSZYWE ZEZNANIA, DLATEGO PATRYK JAKI ZAWIADOMIŁ PROKURATURĘ – Bartłomiej Graczak.

— CBA UJAWNIŁO FRAGMENTY ROZMÓW Z URZĘDNIKIEM, KTÓREGO MIAŁ KORUMPOWAĆ MEC. NOWACZYK, A NA KTÓREGO TERAZ SIĘ POWOŁUJE – Graczak dalej.

— GRUPA WYSZEHRADZKA ROŚNIE W SIŁĘ, TO JUŻ NAJWAŻNIEJSZY GOSPODARCZY PARTNER DLA NIEMIEC.

— BERLIN ZAPOWIADA ŻE BĘDZIE BRONIŁ NIEMIECKICH FIRM PRZED WYKUPEM PRZEZ ZAGRANICZNYCH INWESTORÓW.

— W POLSCE PRZEZ LATA TAKIE PODEJŚCIE DO INTERESU NARODOWEGO BYŁO WYŚMIEWANE, CO WYKORZYSTALI NASI SĄSIEDZI – Danuta Holecka.

— CIĄGLE BEZ PRZEŁOMU WS. BREXITU.

— NAPIĘCIE WCZORAJ PODNIOSŁA WYPOWIEDŹ DONALDA TUSKA.

— FRANS TIMMERMANS ŁAMIE UNIJNE ZASADY – belka.

— CIEMNE CHMURY ZBIERAJĄ SIĘ NAD WICEPRZEWODNICZĄCYM KE – Jan Korab: Budapeszt zaapelował do szefa KE o wycofanie Fransa Timmermansa z prac komisji.

— DEBATA BYŁA ELEMENTEM ANTYWĘGIERSKIEJ KAMPANII SOROSA I JEGO LEWICOWYCH ORGANIZACJI – UWAŻAJĄ WĘGIERSKIE WŁADZE – Korab dalej.

— FRANS TIMMERMANS NAGMINNIE WYKORZYSTUJE CZAS PRACY I NARZĘDZIA, M.IN. TELEFON DO PROWADZENIA KAMPANII, CO WPROST ŁAMIE PRZEPISY UNIJNEGO DOKUMENTU – Korab.

— TIMMERMANS NIE PRZEJMUJE SIĘ ZARZUTAMI – Korab dalej.

— KOLEJNY KAPISZON GAZETY WYBORCZEJ – belka.

— TO DZIŚ, TAK JAK PEWNIE ZAŁOŻYLI DZIENNIKARZE WYBORCZEJ, JEDEN Z TEMATÓW DNIA – Marcin Tulicki: Choć najprawdopodobniej nie o taki kontekst im chodziło.

— W MATERIALE TWEET BEATY MAZUREK.

— OKAZUJE SIĘ, ŻE FAKTURA NIE OSTAŁA ZAREJESTROWANA I NIE ODPROWADZONO OD NIEJ NALEŻYTEGO PODATKU – Tulicki dalej.

— FAKTURA, KTÓRĄ OPISAŁA WYBORCZA, NIE DOTARŁA DO SPÓŁKI SREBRNA – Tulicki.

— EUROPEJSKIE CENTRUM SOLIDARNOŚCI BEZ PRZEDSTAWICIELI „SOLIDARNOŚCI”.