— BOGDAN BORUSEWICZ KOŃCZY 70 LAT!

— EMILEWICZ MOCNO O GLAPIŃSKIM – 300LIVE: http://300polityka.pl/live/2019/01/11/

— ZATRZYMANIA ABW, PRZESZUKANIA W HUAWEI: “ABW zatrzymała dwie osoby podejrzewane o współpracę z chińskim wywiadem. Pierwsza to Weijing W., jeden z dyrektorów polskiego oddziału Huawei, chińskiego potentata telekomunikacyjnego. Druga to Piotr D., były wysoki rangą oficer ABW. (…) Zatrzymani to Piotra D., były oficer ABW, oraz Weijing W., jednego z dyrektorów Huawei w Polsce. Obaj zostali aresztowani już we wtorek. Według TVP Info oficerowie kontrwywiadu zabezpieczyli też dokumenty i dane elektroniczne w siedzibach firmy Huawei, Urzędzie Komunikacji Elektronicznej oraz firmie Orange, dla których pracował ostatnio Piotr D.”
http://wyborcza.pl/7,156282,24351720,abw-bada-czy-polski-oddzial-huawei-wspolpracowal-z-chinskim.html

— TAURON JAKO PIERWSZY REALIZUJE WEZWANIE PREMIERA DO OGRANICZENIA WYDATKÓW MARKETINGOWYCH: “Tauron jako pierwsza z dużych spółek energteycznych zapowiedział oszczędności w wydatkach promocyjnych. Zarząd zwrócił się do Rady Nadzorczej z wnioskiem o obcięcie budżetu marketingowego o połowę, zmaleją też budżety na sponsoring i promocję. Tego samego rynek spodziewa się po Enei, Enerdze i PGE. To efekt racjonalizacji kosztów, która pozwoli powstrzymać wzrost cen energii”.

— TAURON NIE PODEJMIE WSPÓŁPRACY Z POLSKĄ LIGĄ SIATKÓWKI: “Jeszcze niedawno mówiło się, że Tauron przygotowuje się do współpracy z Polską Ligą Siatkówki. Ta perspektywa zaczęła się, jednak oddalać po skandalu korupcyjnym, który wybuchł w siatkarskim środowisku w połowie listopada, gdy CBA zatrzymało działaczy PZPS. Dziś, w obliczu oszczędności szukanych przez spółki energetyczne, wydaje się jeszcze mniej prawdopodobna”.
https://wpolityce.pl/gospodarka/429083-spolki-energetyczne-oszczedzaja-na-marketingu-i-promocji

— POLSKA BAZĄ USA NA WSCHODNIEJ FLANCE – JĘDRZEJ BIELECKI W RZ: “Plan odnośnie do naszego kraju Pentagon ma ogłosić na początku marca. Jednak po rozmowach w połowie grudnia, m.in. w Białym Domu i Departamencie Stanu, szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski jest optymistą. – Sprawa wydaje się przesądzona. Konkretem będzie zwiększenie amerykańskiej obecności i zaangażowania militarnego w Polsce. Tym samym nasz kraj stanie się centrum amerykańskiej aktywności wojskowej w regionie, swego rodzaju regionalną bazą operacyjną dla sił zbrojnych USA – ujawnia „Rzeczpospolitej”.
https://www.rp.pl/Polityka/301109904-Polska-baza-USA-na-flance-wschodniej.html&template=restricted

— ŁUKASZ LPIŃSKI O OBAWIE MNIEJSZYCH PRZED POŻARCIEM PRZEZ PLATFORMĘ: “Koalicja Obywatelska w dotychczasowej formie przestała jednak istnieć, gdy Grzegorz Schetyna postanowił skorzystać z buntu Kamili Gasiuk-Pihowicz i spróbować wrogiego przejęcia Nowoczesnej. Ruch Schetyny nie tylko zburzył zaufanie między liderami koalicji, ale też przestraszył innych potencjalnych koalicjantów, czyli przede wszystkim liderów SLD i PSL. Partie Włodzimierza Czarzastego i Władysława Kosiniaka-Kamysza nie chcą odegrać roli przystawek, które po pewnym czasie zostaną pożarte przez Platformę”.

— SCHETYNA NIEZDOLNY DO RUCHU TAKIEGO JAK KACZYŃSKI – DALEJ LIPIŃSKI: “Jarosław Kaczyński, żeby wygrać wybory i zdobyć władzę, potrafił się cofnąć o krok i namaścić na premiera Beatę Szydło. Schetyna, mimo że ma świadomość dużego elektoratu negatywnego, wydaje się niezdolny do takiego ruchu. Z drugiej strony szef PO wie, że jego partia w wyborach musi się otoczyć sojusznikami, bo część elektoratu opozycji nigdy nie zagłosuje na samą Platformę”.
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1778070,1,dlaczego-partiom-opozycyjnym-tak-trudno-sie-dogadac.read?src=mt

— MICHAŁ SZUŁDRZYŃSKI PESYMISTYCZNIE O SYTUACJI PIS – pisze w RZ: “Partia Jarosława Kaczyńskiego nie powinna się spodziewać, że kolejne miesiące przyniosą jej wzrost poparcia. Wśród większości komentatorów dominuje przekonanie, że szczytowe poparcie PiS ma już za sobą, a przyszłość może przynieść jedynie kłopoty. Dziś protestują nauczyciele, dopiero co protestowali policjanci, a kolejne grupy zawodowe, słysząc, że w budżecie są nadwyżki, z pewnością ustawią się w kolejce po podwyżki. Jeśli zaś chodzi o edukację, kłopotem są nie tylko protesty nauczycieli. Jesienią dyrektorzy liceów staną przed kumulacją roczników wynikającą z likwidacji gimnazjów. Problemy zaczną się jeszcze przed wakacjami. W dodatku za kilka miesięcy Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wyda wyrok w sprawie zmian w sądownictwie”.
https://www.rp.pl/Komentarze/301109898-Szuldrzynski-Wyborczy-klincz-czyli-po-staremu.html

— DZIADZIEJĄCA REWOLUCJA – MAREK BEYLIN w GW: “PiS wziął do rządu Adama Andruszkiewicza, byłego szefa wszechpolaków, nie tylko po to, by osłabiać narodowców. Rządząca partia chce też ożywić dziadziejącą antydemokratyczną rewolucję. Choćby za pomocą nacjonalizmu i antysemityzmu. (…) W dodatku dziś Polacy pragną spokoju, ładu i coraz lepszego życia. Polityka nagonek i społecznych wojen z obcymi oraz sojusz z nacjonalistami nie powściągnie tych aspiracji. Raczej dodatkowo zrazi wyborców. Toteż narodowa rewolucja PiS nawet z antysemityzmem bez antysemitów właśnie ponosi krach. Nominacja Andruszkiewicza dobrze to uwidacznia”.
http://wyborcza.pl/7,75968,24351009,pis-chce-nacjonalizmem-ozywic-dziadziejaca-rewolucje-ale-ten.html

— NACJONALIŚCI IDĄ NA EUROPĘ – TOMASZ BIELECKI w GW: “Wicepremier Włoch Matteo Salvini nie mógł ogłosić aliansu między Ligą Północną a PiS po swym środowym spotkaniu z Jarosławem Kaczyńskim, choć chyba na to liczył, wybierając się do Warszawy. Nie oznacza to jednak, że obie partie nie pójdą na współpracę w nowym europarlamencie. Możliwe, że szykuje się tam frakcja twardszych i łagodniejszych „nacjonalistów”, którzy rządzą lub współrządzą swymi państwami, więc nie stać ich na prawdziwą „antysystemowość” i muszą się jednak jakoś z Brukselą układać. To głównie PiS, Liga, a także Nowy Sojusz Flamandzki (N-VA) – największa i w zasadzie centroprawicowa partia Belgii, która ostatnio znów zaczęła mocno uderzać w tony antyimigracyjne”.
http://wyborcza.pl/7,75399,24350733,kaczynski-salvini-le-pen-ramie-w-ramie-w-pe.html

— MONIKA OLEJNIK PYTA CZY WYGRA GLAPIŃSKI CZY KACZYŃSKI: “Ciekawe, kto wygra tę bitwę – prezes PiS Jarosław Kaczyński czy prezes NBP Adam Glapiński. Drugi prezes do tej pory gra na nosie pierwszemu prezesowi, który ponoć rządzi całą sceną polityczną do tego stopnia, że włoski wicepremier odwiedza go na Nowogrodzkiej”.
http://wyborcza.pl/7,75968,24351049,glapinski-kontra-kaczynski-czyli-wielka-draka-w-bankowej-dzielnicy.html

— RAFAŁ TRZASKOWSKI W ROZMOWIE Z MARCINEM FIJOŁKIEM DOPUSZCZA NAZWANIE JEDNEJ Z ULIC NAZWISKIEM LECHA KACZYŃSKIEGO:“Uważam, że Lech Kaczyński zasłużył na ulicę w Warszawie i trzeba o tym porozmawiać. Większość warszawiaków zgodziłaby się, by jedna z ulic przy Muzeum Powstania Warszawskiego nosiła imię pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego. To byłby temat, który nie wzbudziłby kontrowersji. Chodziło o to, że te zmiany zostały wprowadzone bez rozmów z samorządem”.
https://wpolityce.pl/m/polityka/428995-przychodzi-trzaskowski-do-karczewskiego-uwazajcie-panowie

— URODZINY:Bogdan Borusewicz, Jacek Kurczewski, Piotr Borys, Witold Gintowt-Dziewałtowski, Piotr Grzymowicz, Paulina Boveington-Fauran, Lidia Gądek, Dobrawa Morzyńska.