— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Kukiz: W czasach kiedy Andruszkiewicz i Chruszcz byli w Kukiz’15 zwracałem się do służb o przyjrzenie się różnego rodzaju sytuacjom
Kukiz: To nie Kukiz wprowadził Andruszkiewicza do Sejmu, tylko ordynacja wyborcza go wprowadziła
Kukiz o projekcie PO dot. oświadczeń majątkowych kierownictwa NBP: Wszystko jedno kto jest wnioskodawcą dobrych dla obywatela ustaw
Kukiz: Wyobrażam sobie sojusz z każdym, kto da gwarancję wprowadzenia zmian ustrojowych
Wojtunik: W państwie polskim zlikwidowano wszystkie wentyle bezpieczeństwa
Wojtunik: Dla mnie wczorajsze spotkanie z komisją ds. VAT było typowym zabiegiem propagandowym
Kamiński: To będzie sukces PiS-u, że będzie miał dużą europejską partię jako partnera
Neumann o spotkaniu Kaczyński-Salvini: Oni się spotkali ws. stworzenia frakcji w PE po wyborach w maju, która będzie działała destrukcyjnie
Schetyna: Przez PiS Polska jest w Unii osamotniona, Kaczyński stawia na takich partnerów jak Orban czy Salvini. Obu bliżej do Putina niż do UE
Glapiński: Chrzanowski wyjdzie niedługo, w tym miesiącu z aresztu
PO żąda pełnej informacji o spotkaniu Kaczyński-Salvini. Witczak: Kaczyński boi się najprawdopodobniej, że Salvini powie wprost, że polexit poprzez rozbicie Unii, rzeczywiście był tematem tej rozmowy
Glapiński: Ustawę o jawności wynagrodzeń w NBP podpiszę obydwoma rękoma. Ale trzeba tej ustawy, żebym mógł to zrobić
Glapiński: Radziłbym Gowinowi, żeby dwa razy wziął głęboko oddech, zanim się wypowiada nt. NBP
Mucha o zmianach ws. jawności wynagrodzeń: Nie wykluczam tego rodzaju zmian prawa. Zawsze pan prezydent popierał wszelkie działania, które służą ujawnieniu wysokości wynagrodzeń
http://300polityka.pl/live/2019/01/09/

*****

WYDARZENIA POLSATU

— MATTEO SALVINI ROZMAWIAŁ W WARSZAWIE Z PREMIEREM MORAWIECKIM I PREZESEM KACZYŃSKIM.

— CHOĆ KALENDARZ MIAŁ WYPEŁNIONY SPOTKANIAMI OD RANA, TO TO W SIEDZIBIE PIS-U Z JAROSŁAWEM KACZYŃSKIM BYŁO DLA NIEGO NAJWAŻNIEJSZE – Agnieszka Milczarz.

— NBP ZAPRZECZA BY KTOKOLWIEK ZARABIAŁ 65 TYS. MIESIĘCZNIE.

— PO KONFERENCJI [W NBP] DZIENNIKARZE SPODZIEWALI SIĘ KONKRETNEJ INFORMACJI – Dariusz Ociepa.

— WIECZOREM, PODCZAS BRIEFINGU RPP, PREZES NBP PRZESZEDŁ DO KONTRATAKU – Ociepa dalej: Ale o tym, że konferencja w NBP nie wyczerpała tematu zarobków mówi nawet rzeczniczka PiS.

— RELACJE PREZESA NBP Z PIS WYDAJĄ SIĘ CORAZ BARDZIEJ CHŁODNE – Ociepa.

— SPRAWA ZAROBKÓW W NBP JEST DLA RZĄDZĄCYCH CORAZ WIĘKSZYM KŁOPOTEM – Ociepa dalej: Ale PiS nie odcina się od Adama Glapińskiego.

***** REKLAMA*****

FAKTY TVN

— DWIE STRACONE SZANSE, BY NIE UKRYĆ NICZEGO – KRZYSZTOF SKÓRZYŃSKI: Dwie stracone szanse by nie ukryć niczego. Prezes Narodowego Banku Polskiego powiedział, że wyjawił wszystko od A do Z. A w praktyce Adam Glapiński powiedział, że „nic się nie dzieje”. Narodowy Bank Polski – po kilkunastu dniach pytań o zarobki jednej z dyrektorek, po kilkunastu dniach udzielania niekonkretnych odpowiedzi, lub nieudzielania odpowiedzi w ogóle – miał okazje na dwóch konferencjach prasowych, by odpowiedzieć bez kluczenia i owijania w bawełnę.

— SKÓRZYŃSKI O ROZMOWIE GLAPIŃSKIEGO Z KACZYŃSKIM: Ten ostry ton PiS to efekt rozmowy, którą – według informacji „Faktów” TVN – odbył we wtorek z szefem NBP, Jarosław Kaczyński. Prezes PiS próbował wywrzeć presję na Adamie Glapińskim, by Narodowy Bank przestał kluczyć. Na porannej konferencji w środę wystąpienie prezesa NBP w kierownictwie PiS-u zostało odebrane jako konfrontacyjne… wobec prezesa. Zwłaszcza żonglowanie danymi, uśrednionymi pensjami i widełkami uposażeń.

— SKÓRZYŃSKI O KONFRONTACYJNEJ KONFERENCJI PRASOWEJ GLAPIŃSKIEGO: Cała konferencja prasowa była bardzo konfrontacyjna. Na przykład wobec wicepremiera. Po wypowiedzi Jarosław Gowina o tym, że „chowanie głowy w piasek jest błędem”, prezes Adam Glapiński stwierdził: „pan Gowin też powinien wziąć dwa razy głęboki oddech. Jak to nie pomoże, to zimny prysznic i się nie wypowiadać na temat NBP”.

— Prawo i Sprawiedliwość, najwyraźniej uznało, że ten opór trzeba przeciąć ustawą, skoro cały obóz rządowy zdecydował się poprzeć projekt… Platformy o jawności zarobków w NBP – Skórzyński.

— BEATA MAZUREK: Jeśli nie będzie przeszkód formalno-prawnych, poprzemy go.

— TO TRUDNY SOJUSZ NIE DLA PIS-U, ALE DLA POLSKI – JUSTYNA POCHANKE: Wicepremier Włoch z wizytą na Nowogrodzkiej. Matteo Salvini i Jarosław Kaczyński mają wspólne europejskie plany, ale Salvini to nie tylko eurosceptyk. To wielbiciel Putina i zwolennik ograniczenia unijnych funduszy dla naszej części Europy. To trudny sojusz – nie dla PiS-u, ale dla Polski.

— JAKUB SOBIENIOWSKI O SOJUSZU LIGI Z LE PEN, KTÓRĄ PIS NAZYWAŁ SOJUSZNICZKĄ PUTINA.

— PREZES PIS WCHODZĄC W SOJUSZ Z WŁOCHEM MUSIAŁBY PRZEŁKNĄĆ JESZCZE JEGO UWIELBIENIE DLA PUTINA – Sobieniowski.

— W NIESPOTYKANY W EUROPEJSKIEJ POLITYCE SPOSÓB POPIERA PUTINA – Sobieniowski.

— DZIKI: Naukowcy piszą do premiera i gorąco apelują, by wstrzymał tę rzeź. Decyzja o wybiciu niemal wszystkich dzików w Polsce nie jest nieludzka – jest bardzo ludzka. Żaden inny gatunek nie morduje masowo. Do odstrzału mają być nawet ciężarne lochy.

— GEOTERMIA: Trochę ciepła od ojca Rydzyka. Biznesowy plan jest dopięty i dyrektor Radia Maryja rozpoczyna budowę ciepłowni geotermalnej. Partnerem w biznesie jest państwowa spółka. Czy będzie jak z milionami zbieranymi na ratowanie stoczni, które rozpłynęły się w „toruńskiej mgle”?

— TA WODA JEST ZA ZIMNA, JEST ZA NISKIE CIŚNIENIE, JEST ZA DUŻE ZMINERALIZOWANIE, KTÓRE OZNACZAĆ BĘDZIE ZATYKANIE SIĘ PRZEWODÓW – Stanisław Gawłowski.

— ILE ENERGII I CIEPŁA JEST PO STRONIE OPOZYCJI? -POCHANKE: Czy PSL, SLD i Nowoczesna budują wspólny front i frontem pójdą na rozmowy z Platformą Obywatelską? Mniejsi starają się być jak najwięksi, by nie zostali pożarci. Czy taka formuła przy budowaniu koalicji jest dla Grzegorza Schetyny do przełknięcia?

— SCHETYNA NAJPIERW CHCE POROZUMIENIA Z PSL A POTEM CHCE DOPRASZAĆ KOLEJNE UGRUPOWANIA – KKZ.

— KKZ O MAłEJ KOALICJI: Ich pozycja byłaby wtedy silniejsza.

— SCHETYNA: Rozumiem to, to jest negocjacyjna gra.

— KKZ O ZNISZCZONYM ZAUFANIU N DO PO.

— TO NIE ZBUDOWAŁO ŻADNEGO ZAUFANIA – Lubnauer.

— W PSL NIE WSZYSCY PODZIELAJĄ ZAPAŁ DO BUDOWANIA WIELKIEJ KOALICJI – KKZ.

— WIDZĘ, ALE NIE ZACHĘCAM, ZACHĘCAM DO TEGO, ŻEBY WKK JAKO MLODY, ROZPOZNAWALNY, UTALENTOWANY POLITYK PROPONOWAŁ SAMODZIELNĄ LISTĘ PSL – Marek Sawicki.

— W PSL ZAUWAŻONO, ŻE PIS JUŻ ICH NIE ATAKUJE, BO PIS MYŚLI CO DALEJ I MYŚLI O WSPÓLNYM RZĄDZENIU, NIEKTÓRZY MYŚLĄ O DANIU PSL STANOWISKA PREMIERA BY PMM MÓGŁ POWALCZYĆ O PREZYDENTURĘ –

— MAMY MOŻLIWOŚĆ DO PREZENTACJI WŁASNYCH POGLĄDÓW I ŚCIERAJĄ SIĘ ONE – Sawicki.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— NBP DEMENTUJE MEDIALNE DONIESIENIA O ZAROBKACH SWOICH DYREKTORÓW – Konrad Wąż.

— ŚREDNIE WYNAGRODZENIE BRUTTO DYREKTORA W NBP TO 36 TYS. ZŁOTYCH. Aktualnie jest ono nieco niższe niż w latach poprzednich – Wąż.

— NBP ZAPEWNIA, ŻE PODOBNIE JEST W PRZYPADKÓW DYREKTORÓW, KTÓRYCH OPISAŁA “GAZETA WYBORCZA” – Wąż.

— PENSJE PRACOWNIKÓW NBP NIE SĄ WYPŁACANE Z BUDŻETU PAŃSTWA – Wąż.

— CHOĆ NBP TO APOLITYCZNA INSTYTUCJA, KTÓRA MA KLUCZOWY WPŁYW NA SEKTOR FINANSOWY W POLSCE, TO OPOZYCJA PRÓBUJE WYKORZYSTAĆ ZAMIESZANIE Z PENSJAMI W BANKU DO POLITYCZNEGO ATAKU NA PIS – Wąż.

— JAWNOŚCI CHCE TAKŻE PIS – Wąż.

— PREZES NBP ZAPEWNIA, ŻE UJAWNI DANE DOT. ZAROBKÓW WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW, JEŚLI TYLKO POZWOLĄ NA TO PRZEPISY PRAWA – Wąż.

— PO Z RÓWNYM ZAPAŁEM CO W PRZYPADKU NBP NIE PODCHODZI DO UJAWNIANIA PENSJI W INSTYTUCJACH, KTÓRE SAMA KONTROLUJE, NP. W WARSZAWSKIM RATUSZU – Wąż.

— NIEKTÓRE ZAPISY PROPONOWANE PRZEZ SPOŁECZNĄ ASYSTENTKĘ MINISTRA ROSTOWSKIEGO WESZŁY DO USTAWY, CHOĆ NIE PODOBAŁY SIĘ W MINISTERSTWIE. Tak zeznał przed sejmową komisją śledczą ds. VAT były dyrektor jednego z departamentów w resorcie – zapowiedź.

— POLACY WARUNKI ŻYCIA W UBIEGŁYM ROKU OCENIAJĄ POZYTYWNIE – zapowiedź: Wyborcy boją się pogorszenia poziomu życia po ewentualnym zwycięstwie opozycji w wyborach parlamentarnych. Największy strach czują przed ponownym podwyższeniem wieku emerytalnego.

— POLSKA I WŁOCHY BĘDĄ BOHATERAMI NOWEJ WIOSNY EUROPEJSKIEJ – MÓWIŁ DZIŚ PODCZAS WIZYTY W WARSZAWIE WICEPREMIER WŁOCH MATTEO SALVINI – zapowiedź: Po południu doszło do spotkania z prezesem Jarosławem Kaczyńskim.

— RZĄDY POLSKI I WŁOCH MÓWIĄ JEDNYM GŁOSEM WS. UNIJNEJ POLITYKI MIGRACYJNEJ – Dominik Cierpioł.

— WICEPREMIER WŁOCH SPOTKAŁ SIĘ Z MINISTREM BRUDZIŃSKIM, PREMIEREM MORAWIECKIM I ZŁOŻYŁ KWIATY PRZED GROBEM NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA – Cierpioł.

— WIZYTĘ WICESZEFA WŁOSKIEGO RZĄDU W WARSZAWIE SKRYTYKOWALI POLITYCY PO – Cierpioł.

— SALVINI ZAPOWIEDZIAŁ PO SPOTKANIU Z KACZYŃSKIM, ŻE BĘDĄ NAMAWIAĆ DO WSPÓŁPRACY TAKŻE INNE, EUROPEJSKIE STOLICE – Cierpioł.

***** REKLAMA*****

***** REKLAMA*****