— PAD: NIKT SIĘ DO MNIE NIE ZGŁASZAŁ WS PRZEDTERMINOWYCH WYBORÓW – 300LIVE: http://300polityka.pl/live/2018/12/22/

— MARCIN FIJOŁEK O PROPOZYCJI OBNIŻKI PODATKÓW: “Propozycje obniżki podatków, o których mówi się w kuluarach sejmowych i rządowych (szczegóły mamy poznać w styczniu) mają być taką odpowiedzią na wspomniane oczekiwania. W PiS powstał nawet pomysł (i był bliski realizacji), by propozycje programowe ogłosić jeszcze przed świętami – właśnie po to, by zostały „przetrawione” przy domowych stołach w trakcie świąt. Nie zdecydowano się na to – szczegóły pomysłów są jeszcze precyzowane, ale w PiS dość powszechne jest poczucie, że przyszły rok nie może upłynąć wyłącznie na defensywie i gaszeniu pożarów”.
https://wpolityce.pl/polityka/426652-piec-politycznych-tematow-jakie-pojawia-sie-przy-stolach

— MICHAŁ SZUŁDRZYŃSKI O ŚWIECKIEJ WIGILII – pisze w RZ: “A czy Państwo zadbali już, by ich wigilia nie miała przesadnie religijnego charakteru?”

— TO NIE ŚWIĘTUJ BOŻEGO NARODZENIA – DALEJ SZUŁDRZYŃSKI: “Świecka Wigilia to oksymoron, gwałt na logice i zdrowym rozsądku. Chrześcijaństwo narusza Twoje uczucia religijne? Uważasz opowieść o narodzeniu Jezusa 2000 lat temu w Betlejem za szkodliwą bajkę? To u licha nie świętuj Bożego Narodzenia. Nie obchodź Wigilii. Domaganie się, by miała ona świecki charakter, zdradza totalitarne ciągoty zwolenników postępu”.
https://www.rp.pl/Felietony/312219997-Michal-Szuldrzynski-O-swiecki-charakter-swiat.html

— SYLWIA CHUTNIK O NAUCZYCIELACH NA LEWYCH ZWOLNIENIACH: “Jeśli nauczyciele i nauczycielki oszukują i kryją się za zwolnieniami zdrowotnymi, aby nie stracić całego wynagrodzenia i nie narazić się na problemy w pracy, to muszą brać pod uwagę konsekwencje, choćby kontrolę ZUS. W ramach obywatelskiego nieposłuszeństwa powinni poddać się ewentualnej karze. Jeśli jednak protestują asekurancko, to dają opinii publicznej prawo do krytyki niewłaściwego zachowania”.
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,100865,24301365,branie-sciemnianych-zwolnien-lekarskich-w-ramach-protestu-uwazam.html

— “PREZES” TO NIE JEST NAJGORSZA KSYWA – ROBERT GÓRSKI W ROZMOWIE Z WITOLDEM MROZKIEM W GW: “Byłem już „na zawsze” Badylem, Premierem, teraz jestem „na zawsze” Prezesem. To się nie skończy, są jeszcze inne stanowiska na „p”. Na przykład: papież. Poza tym często jestem po prostu „panem Robertem”, nie jestem tak całkiem sklejony z Prezesem. Choć np. dziś kurier przyniósł mi paczkę i powiedział, że „ma paczkę dla Prezesa”. Ale „Prezes” to nie jest przecież najgorsza ksywa”.

— GÓRSKI NA PYTANIE MROZKA O SERIAL O BIEDRONIU: “– O premierze Biedroniu? Nie wiem, czy do tego dojdzie… Sam jestem ciekaw, jak ta postać się rozwinie. Wszystko jest dobrze, dopóki ktoś pozostaje w sferze mitu czy w sferze nadziei – bez żadnych konkretów. Ale w końcu będzie musiał przejść do konkretów, a wtedy idylliczny okres się skończy. Biedroń kojarzy mi się głównie z uśmiechem, z kimś bardzo pogodnym. Nie widziałem go w sytuacji zakłopotania. To tym zdobywa sobie sympatię, przez uśmiech, którego używa, rozmawiając nawet z przeciwnikami politycznymi”.

— CAŁOŚĆ ROZMOWY O UCHU PREZESA W TEATRZE 6. PIĘTRO: http://cojestgrane24.wyborcza.pl/cjg24/1,13,24297115,0,-Ucho-Prezesa–w-Teatrze-6–Pietro–Robert-Gorski-.html

— KRZYSZTOF KATKA W GW O MAJĄTKU BIERECKIEGO: “Grzegorz Bierecki, twórca systemu Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych, zarobił przez ostatnie siedem lat ok. 65 mln zł. Jego starszy brat Jarosław, również związany z kasami, przez cztery lata wzbogacił się o ponad 11 mln zł”.

— KONDYCJA SKOKÓW NIE DORÓWNUJE SUKCESOWI FINANSOWEMU BIERECKICH – DALEJ KATKA: “Kondycja sektora nie dorównuje finansowemu sukcesowi, który osiągnęli bracia Biereccy. W sprawozdaniu Kasy Krajowej SKOK za 2017 r. czytamy, że w minionym roku liczba kas spadła o sześć i wyniosła 34. Sądy ogłosiły upadłość Wielkopolskiej SKOK, Twojej SKOK, SKOK Nike, SKOK Wybrzeże. Z uwagi na trudności finansowe zarządy komisaryczne zostały wprowadzone do SKOK Rafineria i SKOK Piast. Natomiast na mocy decyzji Komisji Nadzoru Finansowego banki przejęły Lubuską SKOK i Bieszczadzką SKOK”.
http://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,24303330,miliony-senatora-grzegorza-biereckiego.html

— ŁUKASZ LIPIŃSKI O OSTRZEŻENIU DLA MAŁEJ OPOZYCJI – SOJUSZ ZE SCHETYNĄ MOŻE IM WYJŚĆ BOKIEM: “Na razie mozolnie budowany wokół PO alians zaczął się sypać, gdy Schetyna spróbował przejąć Nowoczesną, wykorzystując bunt Kamili Gasiuk-Pihowicz. Zaufanie między liderami partii stopniało i cała koalicja stanęła pod znakiem zapytania. Inni potencjalni koalicjanci PO odebrali poważne ostrzeżenie, że sojusz ze Schetyną może im wyjść bokiem.

— LIPIŃSKI O POTAJEMNYM SPOTKANIU MAŁEJ OPOZYCJI: “Na razie do jakiegokolwiek sojuszu jest bardzo daleko. Jednocześnie w trzypartyjnym układzie trudno ułożyć stabilną współpracę. W gronie przywódców tych ugrupowań trudno będzie zbudować zaufanie, bo każdy z nich ma inne interesy i może prowadzić swoją grę. Współpraca będzie trudna także z powodów programowych – niełatwo sobie wyobrazić spójne wyborcze propozycje trzech tak różnych partii”.
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1776440,1,konstelacje-opozycji-czyli-jak-sie-uloza-te-puzzle.read?src=mt

— ALFABET PIOTRA ZAREMBY – W PTT – FRAGMENT O GAWRYLUK I RYMANOWSKIM: “Mniej mnie interesuje, jakie korzyści odnosi Zygmunt Solorz z reorientacji swojej stacji. Bardziej to, że informacja i publicystyka stała się w Polsacie wzorem bezstronności, zadawania pytań obu stronom. Gawryluk, szefowa obu segmentów telewizji i Rymanowski, ich główna twarz, to dziennikarze, którzy w poprzednich latach nie mieli się czego wstydzić – i w dziedzinie kompetencji i etyki. Dziś leją zimną wodę na gorące strumienie dziennikarstwa tożsamościowego, które raz po raz zmienia się w propagandę. Rozżarta strona antypisowska oskarża ich o „prawicowowość”. A oni robią swoje”.
https://polskatimes.pl/piotr-zaremba-moj-alfabet-2018-r-kto-zasluzyl-na-pochwale-podsumowanie-2018-roku-ludzie/ar/13758604?fbclid=IwAR2qPaAeLCAXSzLDeG5s6pLjferXIVSVAX19-2Lc8CcXsbSPt7PZ5DUwm-M

— UKE ODMAWIA SOLORZOWI PŁATNOŚCI NA RATY ZA CZĘSTOTLIWOŚĆ:
http://wyborcza.pl/7,75398,24303840,oplata-w-ratach-nie-dla-sferii-uke-nie-idzie-na-reke-spolce.html

— ROSTOWSKI NIE PODWAŻYŁ ZEZNAŃ CHOJNY-DUCH – MARCIN HORAŁA W ROZMOWIE Z PIOTREM WITWICKIM W RZ: “W zasadzie to potwierdził wszystkie zeznania pani wiceminister Chojny- Duch. Miał możliwość ich podważenia i tego nie zrobił.

— JESZCZE HORAŁA O ZEZNANIACH ROSTOWSKIEGO: “Raczej podsumował to, co wyłania się teraz z prac komisji – że nie był to zbieg okoliczności czy też zjawisko przyrody, ale efekt wielowymiarowych działań i zaniechań państwa”.

— PORADZILIŚMY SOBIE CHOĆ ZABRAKŁO TEATRU POLITYCZNEGO – DALEJ HORAŁA: “To pytanie jest oparte na tezie, że nie potrafimy sobie poradzić z Rostowskim, a ja uważam inaczej. Bardzo dobrze sobie z nim poradziliśmy. Może tylko zabrakło trochę teatru politycznego. Odmawiam jednak uznania tezy, że nie ma nic ważniejszego niż ów teatr”.

— HORAŁA O KULTUROWYCH WYBORACH W POLITYCE:“Mogę tylko powiedzieć, że to jest wybór kulturowy. W pewnej bańce ludzi, którym się dobrze powodzi, kwestie bytowe nie są takie ważne. Ważne jest, że są w Europie i czy nie ma żadnego obciachu. Wiem, że ludzie boją się przyznać, że głosują na PiS. Mamy takie historie naszych działaczy, że ktoś został zidentyfikowany jako PiSowiec i spotkały go w pracy jakieś docinki oraz nieprzyjemności. Jest ogromna presja społeczna na autoidentyfikację jako anty-PiS-owca”.
https://www.rp.pl/Plus-Minus/312209854-Marcin-Horala-Rostowski-byl-arogancki.html&template=restricted

— FRAGMENT TEKSTU ALEKSANDRY KLICH O KAZIMIERZU KUTZU – w GW: “Gdy w felietonie napisał, że chciałby być pochowany w ogródku za domem pod Warszawą, zadzwonił do niego znajomy poeta z Katowic: – Ale, Kazik, nie możesz nam tego zrobić – lamentował. – Ty musisz leżeć tutaj, w Katowicach, w swojej małej ojczyźnie, żebyśmy mieli do ciebie blisko.

– Co on sobie, kurwa, myśli, że ja umrę przed nim? – wściekł się Kutz.

Poeta nie żyje od roku, Kutz umarł we wtorek w szpitalu w Międzylesiu pod Warszawą.

Zostanie pochowany w Katowicach. – Gdyby pochowano go na Powązkach, przyjechalibyśmy z łopatą i byśmy go wykopali – pisze do mnie na Facebooku znajomy Górnoślązak”.
http://wyborcza.pl/magazyn/1,124059,13410192,Kutz__Jest_we_mnie_szczeniak.html

— GW PRZYPOMINA ROZMOWĘ MICHAŁA NOGASIA ZE ZMARŁĄ ZUZANNĄ ŁAPICKĄ:
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,152731,24300811,zmarla-zuzanna-lapicka-rozwiodlam-sie-za-prababcie-babcie.html

— PREZES EMITELA DLA 300GOSPODARKA: Kolejne programy TVP pojawiają się już w naziemnej telewizji cyfrowej. http://300polityka.pl/gospodarka/2018/12/22/prezes-emitel-dla-300gospodarka-podpisana-w-piatek-umowa-miedzy-tvp-a-emitel-to-prezent-dla-widzow-na-swieta/

— URODZINY: Piotr Witwicki, Agnieszka Ścigaj, Tomasz Piotr Nowak, Malwina Gadawa, Piotr Fogler, NIEDZIELA: Szczepan Twardoch, Kuba Graś.