— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Jaki: Jeżeli radni nie przywrócą obiecanej wysokości bonifikaty, to być może zaczniemy zbierać w Warszawie podpisy pod obywatelskim projektem uchwały
Jaki: Przed wyborami Trzaskowski mówił, że nie będzie podwyżek cen za wywóz śmieci, cen biletów. Po wyborach mają być
WKK: Nie zaproponujemy powrotu do Polski z 2015 roku. Tylko nowa, lepsza Polska
WKK o wotum zaufania: To był taki manewr, jak stosował Tusk. Dowiedzieliśmy się, że teraz jest wzorem dla PMM
Sasin o wotum nieufności: Zarzuty to są zarzuty gazetowe, taki kolaż doniesień medialnych
Sasin o podwyżce prądu: Wszędzie tam, gdzie została zaproponowana wyższa cena, będą renegocjowane te umowy
PMM o brexicie: Negocjacje i rozmowy przebiegały w trudnej atmosferze, ale trzymamy się uzgodnień sprzed paru tygodni
PMM: UE musi mieć mechanizmy umożliwiające obronę granic zewnętrznych, pełną suwerenność w zakresie tego, kogo chcemy przyjmować
PMM: Poprosiłem wczoraj wszystkich przywódców RE, w 37. rocznicę stanu wojennego, o minutę ciszy. Dziękuję za zrozumienie, za uczczenie tego tragicznego dnia w historii Polski
PMM: Dzięki naszym działaniom w konkluzjach Rady Europejskiej zostało ujęte napiętnowanie agresywnej polityki rosyjskiej
Mucha: Nie zgadzamy się na to, w jaki sposób został potraktowany Kwaśniak. Jako ósemka posłów jesteśmy gotowi wystawić poręczenie osobom, które 6 grudnia zostały zatrzymane
http://300polityka.pl/live/2018/12/14/

*****

WYDARZENIA POLSATU

— BONIFIKATA STOPNIAŁA.

— JESZCZE PRZED WYBORAMI RADA MIASTA WARSZAWY PRZEGŁOSOWAŁA SOLIDNĄ OBNIŻKĘ, NAWET O 99%, WCZORAJ RADYKALNIE JĄ ZMNIEJSZYŁA – zapowiedź.

— WARSZAWIACY DŁUGO NIE ZAPOMNĄ JEJ NIE ZAPOMNĄ [POSIEDZENIA RADY] – Andrzej Wyrwiński.

— TRZY DNI PRZED WYBORAMI RADNI UCHWALILI 98% BONIFIKATĘ DLA TYCH, KTÓRZY BĘDĄ CHCIELI PRZEKSZTAŁCIĆ UŻYTKOWANIE WIECZYSTE W PRAWO WŁASNOŚCI – Wyrwiński dalej.

— RADNI PRZYJĘLI NOWĄ UCHWAŁĘ, TERAZ PRZY JEDNORAZOWYM WYKUPIE BONIFIKATA WYNIESIE JUŻ TYLKO 60% – Wyrwiński.

— SAM RAFAŁ TRZASKOWSKI BRONI SIĘ, TŁUMACZĄC ŻE MIASTO POTRZEBUJE PIENIĘDZY NA WALKĘ ZE SMOGIEM I DARMOWE ŻŁOBKI – Wyrwiński dalej.

— MINISTER ROZWOJU APELUJE DO WOJEWODY O ZABLOKOWANIE UCHWAŁY, BO MOŻE ONA ŁAMAĆ PRAWA MIESZKAŃCÓW – Wyrwiński.

— CHAOS WOKÓŁ CEN PRĄDU, DO DZIŚ NIKT NIE WIE, ILE ZAPŁACIMY ZA ENERGIĘ W PRZYSZŁYM ROKU.

— MINISTER ENERGII MIAŁ JUŻ RÓŻNE POMYSŁY – Grzegorz Kępka.

— PRACOWNICY SĄDÓW OTRZYMAJĄ 200 ZŁ PODWYŻKI.

*****

FAKTY TVN

— PYTANIE O DYMISJĘ MINISTRA – Justyna Pochanke: Zamieszanie z cenami prądu i pytanie o dymisję ministra. Tak wiele sprzecznych sygnałów wysłał ostatnio minister Tchórzewski, że już nikt nie wie czy i od kiedy za prąd będziemy płacić więcej. Napięcie wokół ministra rośnie coraz bardziej.

— WOLAŁ SPOTYKAĆ SIĘ I DYSKUTOWAĆ Z PREZESEM A NIE Z DZIENNIKARZAMI – Paweł Płuska.

— ZAMIESZANIE Z CENAMI ENERGII POKAZAŁO CO PRZEZ OSTATNIE LATA ROBIŁ – Płuska.

— TRZY LATA TO RÓWNIA POCHYŁA W ENERGETYCE – Paulina Henning-Kloska.

— PRĄD DROŻEJE ALE CENY NIE WZROSNĄ JAK TO MOŻLIWE – Piotr Zgorzelski.

— PMM ŻE NIE BĘDZIE PODWYŻEK.

— PODWYŻEK NIE BĘDZIE WIĘC CZYM WYTŁUMACZĄ PODWYŻKI JAKIE PLANOWALI, NP. TRZASKOWSKI? – Jan Mosiński.

— PRZESTRASZYLI SIĘ I STARAJĄ SIĘ PRZESUNĄĆ PODWYŻKI NA TROCHĘ PÓŹNIEJ – Ryszard Petru.

— MATERIAŁ O UCHWALE WS STROJU SĘDZIÓW: Jak ma się ubierać sędzia? Godnie, wygodnie i bez żadnych koszulek z napisem „konstytucja”. Specjalną uchwałę o strojach przyjęła nowa KRS. Jak napisano oficjalnie – sędzia ma być apolityczny, a napis „konstytucja” jest utożsamiana z określoną opcją polityczną.

— CZY BĘDZIE KOMISJA DS KS. JANKOWSKIEGO? Arcybiskup Głódź „nie widzi materii” do powołania komisji w sprawie prałata Jankowskiego, ale Episkopat chce aktywnego poszukiwania prawdy. Po latach ofiary księdza odnajdują się same.

— PREZYDENT WARSZAWY SZUKA PIENIĘDZY W KIESZENI MIESZKAŃCÓW – Trzeba szukać pieniędzy – mówi prezydent Warszawy i szuka w kieszeniach mieszkańców. Za zmianę użytkowania wieczystego w prawo własności trzeba będzie płacić więcej, niż wcześniej planowano. Uchwałę o wyższych bonifikatach uchwalono tuż przed wyborami, by teraz ją zmienić.

— DLACZEGO PO 2 M-CACH ZMIENIŁA PANI ZDANIE? – Arleta Zalewska do radnej Gajewskiej.

— WCZORAJ DOPROWADZILIŚMY DO TEGO, ŻE MAMY TĘ SAMĄ STAWKĘ DLA WSZYSTKICH – Aleksandra Gajewska.

— ALE PRZED WYBORAMI ZAGŁOSOWALI ZA BONIFIKATĄ ZAPROPONOWANĄ PRZEZ PIS DO 98% I STAWKA W UCHWALE WRÓCIŁA DO WYSOKOŚCI SPRZED WYBORÓW – Zalewska.

— TŁUMACZENIA PO: NIC SIĘ NIE STAŁO – Zalewska.

— W KILKA GODZIN CHCECIE WYCIĄGNĄĆ GIGANTYCZNE PIENIĄDZE Z KIESZENI WARSZAWIAKÓW, JAK WAM NIE WSTYD – Sebastian Kaleta.

— PREZYDENT TRZASKOWSKI ODCINA SIĘ OD DECYZJI RADNYCH SPRZED WYBORÓW A WICEPREZYDENT RABIEJ CHWALI ZA ODWAGĘ – Zalewska.

— MUSI MIEĆ PIENIĄDZE NA POMYSŁY IDEOLOGICZNE – Patryk Jaki.

— Wieczorna debata nad wnioskiem o wotum nieufności – bez materiału. Nie chodzi o burzę oklasków od własnej partii tylko o burzę pytań na które premier unika odpowiedzi.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— MIESZKAŃCY STOLICY ZA PRZEKSZTAŁCENIE UŻYTKOWANIA WIECZYSTEGO WE WŁASNOŚĆ ZAPŁACĄ NAWET 40 RAZY WIĘCEJ – zapowiedź: Radni KO wycofali się z obietnic i opowiedzieli się za likwidacją prawie 100-procentowej bonifikaty, którą sami wprowadzili kilka dni przed wyborami. Mieszkańcy są oburzeni, a stołeczna opozycja mówi wprost: to oszustwo wyborcze.

— PREZYDENT WARSZAWY PRZERZUCA ODPOWIEDZIALNOŚĆ NA RZĄD PIS-U – Bartłomiej Graczak.

— UCHWAŁA WS. BONIFIKAT TO INICJATYWA RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO – Graczak.

— PRZED WYBORAMI RADNI ZDECYDOWALI, ŻE BONIFIKATY WYNIOSĄ 98%, A W SZCZEGÓLNYCH PRZYPADKACH 99%. PO WYBORACH ZMIENILI ZDANIE: BĘDZIE TO 60%, A CO ROKU CORAZ MNIEJ – Graczak.

— DECYZJA NOWYCH WŁADZ STOLICY STAŁA SIĘ TEMATEM OGÓLNOPOLSKIM, BO SYTUACJA NAKAZUJE ZADAĆ PYTANIE O POLITYCZNĄ WIARYGODNOŚĆ – zapowiedź: Czy to, co dzieje się w Warszawie, oznacza zapowiedź tego jak opozycja wyobraża sobie prowadzenie polityki, gdyby wygrała wybory?

— W WARSZAWIE MIAŁY BYĆ WIELKIE INWESTYCJE. SĄ PLANOWANE PODWYŻKI CEN BILETÓW KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ I NIŻSZE BONIFIKATY ZA PRZEKSZTAŁCENIE UŻYTKOWANIA WIECZYSTEGO – Marcin Szypszak.

— NIE PIERWSZY RAZ PO I JEJ KANDYDACI ZMIENIAJĄ ZDANIE ZARAZ PO WYBORACH – Szypszak.

— PODATKI ZA RZĄDÓW PO-PSL WZROSŁY 21 RAZY – Szypszak.

— STAWKA ZBLIŻAJĄCYCH SIĘ WYBORÓW DO PE, SEJMU I SENATU I PREZYDENTA BĘDZIE NIEZWYKLE WYSOKA – ZAZNACZYŁ W LIŚCIE DO DZIAŁACZY PREZES PIS – Szypszak.

— ZAKOŃCZONY WŁAŚNIE UNIJNY SZCZYT TO WAŻNE TAKŻE I DLA NAS USTALENIA, DOTYCZĄCE MIGRACJI CZY WSPÓLNEGO BUDŻETU – zapowiedź.

— POLSKA I 15 INNYCH PAŃSTW WALCZY O PIENIĄDZE NA POLITYKĘ SPÓJNOŚCI – Maksymilian Maszenda.

— UNIJNI PRZYWÓDCY UZGODNILI RÓWNIEŻ, ŻE NIE BĘDZIE BUDZĄCEGO KONTROWERSJE OSOBNEGO BUDŻETU DLA PAŃSTW STREFY EURO – Maszenda.

— MIAŁA BYĆ DEKOMUNIZACJA, A FAKTYCZNIE JEST REKOMUNIZACJA – zapowiedź: Na warszawskie ulice wracają komunistyczni patroni. Trzaskowski mówi o wyroku sądu, który trzeba respektować i nie widzi problemu, ale oburzenia nie kryją środowiska niepodległościowe.

— UCHWAŁA KLUBÓW OPOZYCYJNYCH, KTÓRA SPRZECIWIAŁA SIĘ REKOMUNIZACJI, ZOSTAŁA ODRZUCONA PRZEZ RADNYCH PO I NOWOCZESNEJ – Krzysztof Nowina-Konopka.

— NIE BĘDZIE JUŻ ULIC INKI, HERBERTA, EDELMANA CZY KACZMARSKIEGO. ZAMIAST NICH KOMUNIŚCI – DURACZ, MODZELEWSKI, SAWICKA CZY MAŁY FRANEK – Nowina-Konopka.

— WS. ZMIANY NAZW ULIC OD GŁOSU WSTRZYMAŁA SIĘ NAWET MONIKA JARUZELSKA – Nowina-Konopka.