— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Dworczyk o Ruchu Prawdziwa Europa: Trochę nie bardzo widzę miejsce czy przestrzeń na polskiej scenie politycznej dla takiej formacji
Dworczyk: Mogę powiedzieć jedno. Żadnych zleceń u nas w PiS ani na panią premier, ani na jakiegokolwiek innego polityka nie ma
Dworczyk o słowach Ziobry ws. Kwaśniaka: Słów Ziobry nie będę komentował. Ziobro jako prokurator posiada większą wiedzę niż ja
WKK: Nie szukamy wrogów, ale przyjaciół w opozycji
Czaputowicz: To wielka porażka Tuska, że w ogóle dochodzi do Brexitu
Rostowski: Zamysł polityczny jest taki żebyśmy wszyscy dali się wpuścić w kanał, że jak będzie się mówiło o aferze KNF, to PiS będzie mówił: A o jaką aferę chodzi? Czy tą Chrzanowskiego, czy tą Jakubiaka?
PMM: Dziś widzę, jak długą drogę Polska już przebyła, lecz mam świadomość, jak wiele wyzwań czeka nas w przyszłości. Za ten rok zaufania z całego serca wszystkim dziękuję
Rostowski o Kwaśniaku: Był bardzo poważnie pobity przez bandytów, którzy byli wynajęci przez członka zarządu SKOK-u Wołomin. Teraz oskarża się go o to, że niewystarczająco gorliwie działał przeciwko temu SKOK-owi. To jest taka kpina
Czaputowicz: To porażka KE
Czaputowicz: KE zależy na podtrzymaniu sporu ze względów raczej politycznych niż prawnych
Czaputowicz: Timmermans nie chciał rozmawiać o nowelizacji ustawy o SN, bo twierdził, że nie weszła jeszcze w życie
Na tym posiedzeniu Sejmu nie będzie głosowania nad projektem budżetu na 2019 rok
Trzaskowski: W 100% odpowiedzialność za podwyżki dotyczące prądu jest odpowiedzialnością rządu PiS-u
Trzaskowski pytany o start HGW do Senatu: Jak ją znam, to pewnie nie powiedziała ostatniego słowa
Sejm rozpatrzy wniosek PO o konstruktywne wotum nieufności w piątek o 21:00
http://300polityka.pl/live/2018/12/11/

*****

WYDARZENIA POLSATU

— PROTEST PRACOWNIKÓW ADMINISTRACJI SĄDOWEJ.

— TRZECIE WYSŁUCHANIE POLSKI WS. PRAWORZĄDNOŚCI – zapowiedź.

— WICEPRZEWODNICZĄCY TIMMERMANS PRZEKONYWAŁ, ŻE SAMA NOWELIZACJA USTAWY O SN NIE WYSTARCZY, BY UMORZYĆ POSTĘPOWANIE W TSUE – Dorota Bawołek w korespondencji z Brukseli.

— BRUKSELA STRACIŁA ZAUFANIE DO RZĄDZĄCYCH W WARSZAWIE, A POLSKI RZĄD MA RÓWNIEŻ CORAZ MNIEJ POWODÓW, ŻEBY UFAĆ KE – Bawołek.

— KOMISJA ŚLEDCZA JESZCZE RAZ PRZESŁUCHA JACKA ROSTOWSKIEGO I ELŻBIETĘ CHOJNĘ-DUCH. MOŻLIWA JEST NAWET PUBLICZNA KONFRONTACJA – zapowiedź.

— RZĄD PODJĄŁ DECYZJĘ WS. REWALORYZACJI RENT I EMERYTUR.

*****

FAKTY TVN

— NA JEDYNCE FAKTÓW MATERIAŁ KKZ O DECYZJI RADNYCH GDAŃSKA, KTÓRZY NIE POZBAWILI PRAŁATA JANKOWSKIEGO HONOROWEGO OBYWATELSTWA: Radni Gdańska – jeszcze – nie pozbawili prałata Jankowskiego honorowego obywatelstwa. Mówią, że potrzebują więcej czasu na refleksję. Pomnik kapelana „Solidarności” w Gdańsku, niedawno oblany czerwoną farbą, stał się miejscem częstych demonstracji. To skutki publikacji relacji o molestowaniu seksualnym dzieci przez prałata. Kuria Gdańska po wielu dniach milczenia wydała oświadczenie wyrażające „gotowość podjęcia próby rzeczowego i zgodnego z prawdą zbadania wszystkich możliwych aspektów tej sprawy”.

— SPRAWA JEST SKOMPLIKOWANA FORMALNIE, ALE DZIŚ RADNI GDAŃSKA PO PROSTU UCHWAŁĄ O POZBAWIENIE PRAŁATA HONOROWEGO OBYWATELSTWA NAWET SIĘ NIE ZAJĘLI – Katarzyna Kolenda-Zaleska: PiS i klub prezydenta Adamowicza głosowali przeciw lub wstrzymali się od głosu.

— BYŁ KAPELANEM SOLIDARNOŚCI, LEGENDĄ OPOZYCJI, STĄD WŚRÓD RADNYCH NIE TYLKO PIS-U PRZEKONANIE, ŻE NIE MOŻNA FEROWAĆ WYROKÓW NA PODSTAWIE SŁÓW OFIAR KSIĘDZA – Kolenda-Zaleska dalej.

— WOJCIECH KWAŚNIAK OPOWIADA O PIERWSZYCH RAPORTACH, SFAŁSZOWANYCH DOKUMENTACH I DONIESIENIU, JAKIE ZŁOŻYŁ DO PROKURATURY – zapowiedź.

— PIS ZARZUCA MU BEZCZYNNOŚĆ, ALE NAJLEPSZĄ RECENZJĄ JEGO PRACY SĄ ŚLADY NA CIELE PO WYROKU, JAKI WYDALI NA NIEGO BANDYCI – Krzysztof Skórzyński.

— BYŁ PIERWSZYM PAŃSTWOWYM URZĘDNIKIEM, KTÓRY ZAJRZAŁ W DOKUMENTY SKOK-U WOŁOMIN – Skórzyński dalej: Był pierwszym, który w tej sprawie donosił do prokuratury. Był uważany powszechnie za pierwszego państwowego urzędnika, który wypowiedział wojnę oszustom z tego SKOK-u. Dziś to państwo podejrzewa go o to, że robił to zbyt wolno.

— WYPOWIEDŹ JACKA SASINA O BEZCZYNNOŚCI.

— W MATERIALE SKÓRZYŃSKIEGO KALENDARIUM KNF VS. SKOK WOŁOMIN.

— PAŃSTWOWY URZĄD, CZYLI KNF MUSIAŁ MIEĆ TWARDE NA PAPIERZE, NA KAŻDY STAWIANY SKOK-OWI WOŁOMIN ZARZUT, BY POTEM SKUTECZNIE OBRONIĆ GO CHOĆBY PRZED SĄDEM – Skórzyński.

— TRUDNO POWIEDZIEĆ, CO DZIŚ NA MYŚLI MAJĄ POLITYCY PIS-U TAK ODPOWIADAJĄCY NA PYTANIE O KONIECZNOŚĆ DZIAŁANIA ZGODNIE Z PRAWEM I PROCEDURAMI – Skórzyński dalej: Wypowiedź Jana Mosińskiego.

— KTO NAPRAWDĘ ROZZUCHWALAŁ PRZESTĘPCÓW, ROZPINAJĄC NAD SKOK-AMI POTĘŻNY PARASOL OCHRONNY – zapowiedź: Mam nadzieję, że opinia publiczna w którymś momencie dowie się o wszystkich sprawach związanych z działalnością tej kasy. W tej grupie przestępczej byli przedstawiciele byłych służb specjalnych, jak i świata polityki – mówił o SKOK-u Wołomin w “Faktach po Faktach” TVN24 były zastępca przewodniczącego KNF Wojciech Kwaśniak. Jedyny, który deptał bandytom po piętach. Kto ich naprawdę rozzuchwalał, rozpinając nad SKOK-ami potężny parasol ochronny?

— BEATA SZYDŁO ZEZNAWAŁA W SPRAWIE WYPADKU W OŚWIĘCIMIU.

— URZĄD REGULACJI ENERGETYKI NIE ROZUMIE, PO CO PODWYŻKI, SKORO KASA JEST PEŁNA.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— RZĄD ZDECYDOWAŁ: WIĘCEJ PIENIĘDZY DLA EMERYTÓW – na czołówce.

— RZĄDOWE WSPARCIE DLA SENIORÓW: Nowe rozwiązania i propozycje dla emerytów. Od marca przyszłego roku będzie obowiązywał nowy mechanizm waloryzacji rent i emerytur, który oznacza koniec z groszowymi podwyżkami świadczeń. Te najniższe wzrosną o 6,8 procent. To dwa razy większa podwyżka w porównaniu ze wskaźnikami stosowanymi przez poprzednie rządy.

— BYŁY KIEDY WALORYZACJE PO 5 CZY 7 ZŁ – Elżbieta Rafalska.

— RZĄD PMM KOŃCZY ROK, Z JEDNEJ STRONY BYŁ TO ROK TRUDNYCH ROZMÓW Z IZRAELEM NT USTAWY O IPN, Z DRUGIEJ, POMIMO WYSIŁKÓW NIE UDAŁO SIĘ ZAKOŃCZYĆ SPORU Z KE O REFORMĘ SĄDOWNICTWA, Z DRUGIEJ STRONY DZIĘKI ROZPĘDZONEJ GOSPODARCE MOŻLIWE JEST FINANSOWANIE AMBITNYCH PROJEKTÓW SPOŁECZNYCH SKIEROWANYCH TAKŻE DLA SENIORÓW – Piotr Pawelec.

— TO TEŻ PEŁNY PIERWSZY ROK OBNIŻONEGO WIEKU EMERYTALNEGO PODWYŻSZONEGO PRZEZ POPRZEDNIĄ KOALICJĘ PO-PSL – Pawelec.

— POLSKI DZIEŃ NA SZCZYCIE KLIMATYCZNYM – belka.

— BĘDĄ REKOMPENSATY – w zapowiedzi: Ministerstwo Energii opracowało system, dzięki któremu Polacy nie zapłacą więcej za prąd. Będą rekompensaty do zaplanowanych podwyżek spowodowanych rosnącymi kosztami uprawnień do emisji CO2. A o tym, jak tę emisję obniżać debatują goście katowickiego szczytu klimatycznego.

— NOWOCZESNA SZUKA POSŁA DO WYNAJĘCIA – belka.

— Nowoczesna szuka posła, a PSL rozważa czy go wypożyczyć. Ostatnia pożyczka skończyła się dla Nowoczesnej poważnymi kłopotami. Błędy formalne z rozliczeniem kampanii ciągną się za partią, która w Sejmie nie ma już klubu, a według jej byłego lidera nie ma też wiarygodności.

— POSZUKIWANIA POSŁA NA WAGĘ KLUBU NOWOCZESNA – Bartłomiej Graczak.

— ZAŻARTOWAŁ KUKIZ ALE SĄ PARTIE, KTÓRE POTRAKTOWAŁY TO POWAŻNIE – Graczak.

— LEASING POLITYCZNY – Jan Maria Jackowski.

— MĄŻ GASIUK-PIHOWICZ NAJPIERW PARTIĘ ZADŁUŻYŁ A POTEM JĄ OPUŚCIŁ – Graczak.

— NIEKOMPETENCJA CZY CELOWE ZANIECHANIE? – belka.

— NIEKOMPETENCJA, ZANIECHANIE CZY CELOWE DZIAŁANIE? Niekompetencja, zaniechanie a może celowe działanie. Chodzi o wczorajsze zeznania byłego ministra finansów w rządzie PO-PSL przed sejmową komisją śledczą ds. wyłudzeń podatku VAT. Jan Vincent Rostowski mówi, że żadnej luki nie było. Mimo, że jej istnienie potwierdza między innymi Międzynarodowy Fundusz Walutowy. O tym, że były wicepremier mija się z prawdą demaskuje także była wiceminister finansów.

— NOWAK, GRAŚ I GOWIN TO KOLEJNI ŚWIADKOWIE I PONOWNE PRZESŁUCHANIE CHOJNY-DUCH, KTÓRA STAŁA SIĘ CELEM BEZPARDONOWYCH ATAKÓW JVR- Marcin Szypszak.

— JVR MÓWIŁ, ŻE LUKA VATOWSKA TO WYMYSŁ POLITYCZNYCH KONKURENTÓW – szypszak: Jego zdaniem afery nigdy nie było.

— KOMUNISTYCZNE SENTYMENTY PLATFORMY – belka.

— W PRL-u sekretarz Komitetu Centralnego PZPR, dziś poseł Platformy Obywatelskiej. Marcin Święcicki broni komunistycznych działaczy i nie widzi problemu, by wrócili jako patroni warszawskich ulic. Przeciwko zapowiedziom prezydenta stolicy protestują antykomunistyczni opozycjoniści.

— WRÓCĄ KOMUNISTYCZNI BOHATEROWIE W TYM OSKAR LANGE, CHWALONY PRZEZ ŚWIĘCICKIEGO – Jan Korab.

— PO ZAPOZNANIU SIĘ Z KOMUNISTYCZNĄ PRZESZŁOŚCIĄ MARCINA ŚWIĘCICKIEGO NIE MA SIĘ CO DZIWIĆ, ŻE BRONI TAKICH PATRONÓW ULIC, JAK ZWIĄZEK WALKI MŁODYCH, KTÓREGO KONTYNUATORKI DZIAŁACZEM BYŁ CIMOSZEWICZ – Korab.

— ZNIKNIE INGA, WRÓCĄ SOWIECCY AGENCI – Korab.