— NOWY POLSKI KOMISARZ PÓŹNĄ WIOSNĄ – 300LIVE: http://300polityka.pl/live/2018/11/26

— JAN GRABIEC O TYM, ŻE 500 PLUS NIE POWINNO BYĆ DLA NIEPRACUJĄCYCH: “Jesteś bezrobotny? Nie dostaniesz 500 plus! Taki szokujący pomysł ma Platforma Obywatelska, która chce zmienić przepisy dotyczące przyznawania dodatku! – 500 plus sprawia, że rodzice, którzy od lat nie pracują, są trwale bezrobotni, nie podejmują pracy, bo mają 500 plus. To jest szkodliwe i trzeba to zmienić – zapowiada w rozmowie z „Super Expressem” rzecznik PO Jan Grabiec (46 l.)”.

— WYPOWIEDŹ GRABCA: “Będziemy chcieli w następnej kadencji Sejmu zająć się problemem pod tytułem „czy się stoi czy się leży 500 plus się należy”. To jest dysfunkcyjne. 500 plus sprawia, że trwale bezrobotni rodzice nie podejmują pracy, bo korzystają z dodatku. Jeśli ojciec z matką nie pracują a utrzymują się tylko ze świadczeń socjalnych, to jest to problem. Nie może być tak, że obydwoje nie pracują, bo w takich przypadkach 500 plus jest szkodliwe”.
https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/nie-pracujesz-nie-dostaniesz-500-plus-szokujacy-pomysl-posla-jana-grabca-z-po-aa-6ZZc-XJVj-BssW.html

— ODPOWIEDŹ GRABCA NA TWITTERZE: “Z przykrością stwierdzam że publikacja SE ma niewiele wspólnego z treścią rozmowy. Mówiłem o konieczności rozszerzenie 500+ na pierwsze dziecko. PiS odbiera 500+ przy dochodzie 800 zł – to jest nieuczciwe wobec rodzin i dysfunkcyjne dla rynku pracy!”

— PROF. JAROSŁAW FLIS W TEKŚCIE RZ O DWÓCH NURTACH W PIS: “W partii ugruntowały się dwa nurty: republikański, który chciał tworzyć dobro wspólne, i rebelii, który chciał do spodu rozliczyć zaniedbania poprzedników i wszystko obalić. Okazało się jednak, że najsilniejszy okazał się najmniej ambitny nurt rewanżu”.
https://www.rp.pl/Prawo-i-Sprawiedliwosc/181129559-Nepotyzm-PiS-ginie-od-wlasnej-broni.html

— KACZYŃSKI ZMUSIŁ ZIOBRĘ DO PRZEŁKNIĘCIA ŻABY – DOMINIKA WIELOWIEYSKA w GW: “Prezes Kaczyński, świadomy tych zagrożeń, postanowił Ziobrze wybić z głowy rozłamy. Szef resortu sprawiedliwości robił wszystko, aby nie stać się twarzą upokarzającego spektaklu, w którym PiS wycofuje się ze zmian o Sądzie Najwyższym. Chciał, aby ktoś inny to firmował, a dla siebie zamierzał zarezerwować rolę niezłomnego, który nigdy na ustępstwa wobec Unii by nie poszedł. Z moich informacji wynika, że Kaczyński tę taktykę przewidział i zmusił Ziobrę do wystąpienia w środowej debacie sejmowej o nowelizacji ustawy o SN. To był patent prezesa PiS na to, by Ziobro nie mógł kreować się na ostatniego niezłomnego. Skuteczny, sądząc po tym, jak Ziobro niemal łamiącym się głosem uzasadniał zmianę. Przełykanie tej żaby szło mu wyjątkowo opornie, ale w końcu ją połknął przy wtórze śmiechów opozycji”.
http://wyborcza.pl/7,75968,24210559,jak-kaczynski-zmusil-ziobre-do-polkniecia-zaby.html

— NIEUDANY ATAK PROKURATURY NA TVN – SWASTYKĄ W WOLNE MEDIA, SPADA POZYCJA ZIOBRY? – jedynka GW: “Dziennikarza TVN, który zdemaskował neofaszystów, śledczy chcieli ścigać za propagowanie faszyzmu. Ale nagle się wycofali. Czy to oznacza, że w rządzie spada pozycja Zbigniewa Ziobry?”

— MORAWIECKI SIĘ WŚCIEKŁ – DALEJ CZUCHNOWSKI: “Zaraz po tej deklaracji prokuratura Ziobry podjęła decyzję o postawieniu zarzutów Wacowskiemu. Zdaniem naszych rozmówców Morawiecki „się wściekł”, bo „odebrał to jako prowokację ze strony Ziobry”.
http://wyborcza.pl/7,75398,24211284,nieudany-atak-prokuratury-na-tvn-dlaczego-sledczy-odpuscili.html

— PODLASKA GW O TYM, ŻE KONFLIKT ZIELIŃSKIEGO I JURGIELA GROZI UTRATĄ WŁADZY NA PODLASIU: “Po ustąpieniu Łanczkowskiego można spodziewać się, że Zieliński zechce wykorzystać sytuację do dalszej walki z Jurgielem, o wpływy w podlaskim PiS. W wyniku porozumienia ambicje nie wszystkich rokoszan zostały zaspokojone. Niewykluczone, że m.in. także oni mogą być celem „łowów” KO i PSL. Możliwe więc, że ta koalicja ponownie będzie w stanie utworzyć zarząd podlaski. Wciąż potrzebuje tylko dwóch (dwoje) radnych z klubu PiS. Trzecia sesja sejmiku ma odbyć się 29 listopada. Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad w jej trakcie ma dojść do odwołania przewodniczącego i powołanie nowego. Mają wówczas zostać wyłonieni także wicemarszałkowie i członkowie zarządu, a także powołany wiceprzewodniczący sejmiku”.
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,24210532,zarzad-wbrew-nowogrodzkiej-historia-buntu-radnych-pis-w-podlaskim.html

— PIS CHCE PRZECZEKAĆ AFERĘ – Agata Kondzińska w GW:“Ta sprawa już zdycha, powołanie komisji tylko by ją podsycało, media ciągle by do tego wracały – mówi nam polityk PiS. – Jest skomplikowana, a bohaterowie średnio rozpoznawalni. Chrzanowski nie był szerzej znany, wraz z dymisją stał się bohaterem negatywnym, niewielu będzie go żałować. Czarnecki może jest bardziej popularny, ale na pozytywnego bohatera też się średnio nadaje. Multioligarcha, który słynie z agresywnych działań na rynku bankowym, z polisolokat czy kredytów frankowych, drugim Kluską dla Polaków nie będzie – dodaje”.
http://wyborcza.pl/7,75398,24211300,afera-knf-w-pis-licza-na-to-ze-sprawa-wkrotce-przycichnie.html

— NIE MOŻNA WYKLUCZYĆ WSPÓŁPRACY KO Z PETRU – PIOTR MISIŁO W ROZMOWIE Z JACKIEM NIZINKIEWICZEM W RZ: “Nie można wykluczyć współpracy Nowoczesnej z Ryszardem Petru w ramach Koalicji Obywatelskiej. O wygranej opozycji z PiS mogą zadecydować dwa, trzy mandaty. Może się okazać, że procent lub nawet pół procent, które otrzyma ugrupowanie Petru może nam zabraknąć do tego, żeby wygrać z PiS. Dzisiaj się spieramy, ale wkrótce możemy być zmuszeni do współpracy. Przypomnę, że Nowoczesna powstała w opozycji do PO, a dzisiaj jest z nią w opozycji. Polityka”.

— KATARZYNA SIĘ UCZY – DALEJ MISIŁO W RZ: “Tak. Widać to na każdym kroku. Nie zarządzała nigdy dużymi zespołami ludzi. Nie uczestniczyła w wielopoziomowych, trudnych, procesach. Katarzyna się uczy. Mam nadzieję, że zdąży się nauczyć, zanim będzie za późno”.

— DZIŚ NIE POPARŁBYM LUBNAUER – DALEJ MISIŁO U NIZINKIEIWCZA: “Gdybym dzisiaj miał głosować i wybierać, nie poparłbym Katarzyny Lubnauer. Jednak uwierzyliśmy Katarzynie, obdarzyliśmy ją zaufaniem i Nowoczesna jest w kryzysie. Nie oszukujmy się. Nasze sondaże są tragiczne”.

— ZA ŚLĄSK POWINNA POLECIEĆ GŁOWA SZŁAPKI – FRAGMENT ROZMOWY NIZINKIEWICZA Z MISIŁO: “Za Śląsk w Nowoczesnej powinna polecieć głowa. Czyja?
– Sekretarza generalnego Nowoczesnej.

– Adama Szłapki?

– Tak”.

https://www.rp.pl/Nowoczesna/311259968-Misilo-Lubnauer-zabraklo-doswiadczenia.html

— LUBNAUER ZAWIESZA MISIŁO: “Piotr Misiło niszczy KO przez swoje osobiste ambicje. Zgodnie z decyzją Zarządu zawieszam go w .N i składam wniosek do Sądu Koleżeńskiego o usunięcie go z partii.  Koalicję, która odsunie PIS od władzy, można budować tylko na zaufaniu i współpracy”.

— CZAS NA KOLEJNĄ AKCJĘ EUROPO NIE ODPUSZCZAJ – EWA SIEDLECKA: “Dlatego czas na kolejną akcję „Europo, nie odpuszczaj”. Raz już obywatelskim naciskiem udało się skłonić Komisję Europejską do zaskarżenia – wąsko, bo wąsko, ale jednak – przepisów o Sądzie Najwyższym. Ale źródłem patologii zatruwającej cały system wymiaru sprawiedliwości jest nowa KRS. Trzeba naciskać, by Komisja zaskarżyła do Trybunału także przepisy o KRS. I przepisy dyscyplinarne. Komisja już przecież widzi, że opór ma sens”.
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1772858,1,czas-na-nowa-akcje-europo-nie-odpuszczaj.read?src=mt

— URODZINY: Jerzy Zdrada, Andrzej Rzepliński, Andrzej Halicki, Andrzej Zieliński, Adam Leszczyński, Lucjan Olszówka, Konrad Komornicki, Grzegorz Lipiec, Jerzy Smoliński, Tomasz Sygut.