— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Biedroń: Zrobię wszystko, żeby ludzie o podobnych poglądach jak ja, znaleźli się w PE. Żeby do tego doszło muszę być liderem listy i będę liderem listy, podobnie jak do polskiego parlamentu
Biedroń: Bardzo kibicuję SLD. Jest rzeczą nienormalną, że w Polsce nie ma lewicowej partii w parlamencie
Biedroń: Gawkowski od dzisiaj wyrusza w teren. Ma objechać 380 powiatów, zbudować tam wszędzie struktury
Gawkowski: 3 lutego konwencja ruchu Biedronia
Gawkowski: Platforma może i spraw dot. ustroju nie łamała, ale o zwykłym człowieku zapominała
Gawkowski dołącza do ruchu Biedronia
Politycy PO i Nowoczesnej niewpuszczeni do KNF z interwencją poselską. Henning-Kloska: Obywatele oczekują od nas wyjaśnienia największej afery III RP
PMM o sprawie KNF: Zadziałaliśmy natychmiast, zdecydowanie szybciej niż poprzednicy. Jestem przekonany, że w krótkim czasie dojdzie do wyjaśnienia sytuacji
PMM: Redukcja nierówności, a jednocześnie redukcja ubóstwa, to znak firmowy rządów Prawa i Sprawiedliwości
PMM: Orzeł naszej gospodarki musi się wzbić w przestrzeń jak najwyżej
PMM: Napawa mnie dumą, kiedy siedzę na meblach Nowy Styl w stolicach zachodniej Europy, kiedy widzę jak jeżdżą tam autobusy i pociągi polskiej produkcji. Polska gospodarka podnosi głowę
http://300polityka.pl/live/2018/11/16/

*****

WYDARZENIA POLSATU

— NADZÓR FINANSOWY DZIAŁA PRAWIDŁOWO. ZAREAGOWALIŚMY SZYBKO I SPRAWA ZOSTANIE WKRÓTCE WYJAŚNIONA – ZAPEWNIA PREMIER – zapowiedź: Wyjaśnić trzeba w niej rolę szefa NBP. PiS, mimo protestów opozycji, broni ustawy, którą Marek Chrzanowski forsował.

— PREMIER PRÓBUJE USPOKOIĆ TRWAJĄCĄ JUŻ CZWARTY DZIEŃ BURZĘ WOKÓŁ KNF – Mira Skórka.

— POLITYCZNA BURZA NIE CICHNIE – Skórka: Głos zabrał prezes NBP. Leszek Czarnecki udał się do niego na rozmowę tuż po zakończeniu spotkania z szefem KNF. Istnieją podejrzenia, że Glapiński też został nagrany.

— PREZES NBP BRONI MARKA CHRZANOWSKIEGO. To jego dawny student. Glapiński miał go mianować na szefa KNF – Skórka.

— PO I NOWOCZESNA ŻĄDAŁY W SENACIE PRZERWANIA PRAC NAD USTAWĄ O NADZORZE FINANSOWYM – Skórka.

— PROTESTY OPOZYCJI NIE POMOGŁY. KRYTYCZNĄ OPINIĘ O PRZEPISACH WYDAŁO BIURO LEGISLACYJNE SENATU – Skórka.

— OPOZYCJA ŻĄDAŁA ODSUNIĘCIA BIERECKIEGO, BO JEGO NAZWISKO TEŻ WIDNIEJE W STENOGRAMIE Z NAGRANYCH ROZMÓW – Skórka.

— W PONIEDZIAŁEK CZARNECKIEGO PRZESŁUCHA PROKURATURA – Skórka.

— KE KONTRA POLSKA WS. SĄDU NAJWYŻSZEGO – zapowiedź: Obie strony spotkały się w TSUE, który kazał nam miesiąc temu zawiesić obowiązywanie przepisów o SN.

*****

FAKTY TVN

— Kto kogo polecał do ważnych finansowych instytucji? Pytania gęstnieją, zeznania się plączą. Ale mimo trzęsienia ziemi w KNF, PiS nie hamuje. Jedzie walcem, jak mówi opozycja. Ustawa o przejmowaniu banków jest w Senacie, choć biuro legislacyjne ostrzega, że może paść zarzut naruszenia konstytucji.

— KNF NIE WSPÓŁPRACUJE Z POSŁAMI WS KONTROLI – Jakub Sobieniowski.

— PREMIER ZAŻĄDAŁ DYMISJI, WSZYSCY MÓWIĄ O JEGO NAGANNYM ZACHOWANIU A SZEF NBP WYSTAWIA MU LAURKĘ – Sobieniowski.

— BEZWSTYDNA PISOWSKA OŚMIORNICA KTÓRA SIĘGA PO FINANSE OBYWATELI BEZ ŻADNEGO UMIARU – Michał Kamiński.

— GLAPIŃSKI TO JEDEN Z NAJSTARSZYCH TOWARZYSZY KACZYŃSKIEGO – Sobieniowski.

— PREMIER JEST ZADOWOLONY Z DOTYCHCZASOWEGO DZIAŁANIA ORGANÓW PAŃSTWA W TEJ SPRAWIE, CHOĆ DOWIEDZIAŁ SIĘ Z PRASY MIMO, ŻE PROKURATURA WIEDZIAŁA OD KILKU DNI – Sobieniowski.

— W “KALENDARIUM AFERY” głosowanie prowadzone z telefonem przez Terleckiego.

— WĄTEK BIERECKIEGO I DEPOZYTU NA 60-70 MLN.

— PIS NIE ZGADZA SIĘ NA POWOŁANIE KOMISJI ŚLEDCZEJ – Sobieniowski.

— Polski rząd staje do walki przed TSUE. Przedstawiciel rządu broni zmian w Sądzie Najwyższym, ale unijny trybunał żąda wstrzymania personalnej czystki. Polska ma „wrócić do stanu sprzed wprowadzenia zmian” i czekać na wyrok.

— PRZEBIEG POSIEDZENIA TRYBUNAŁU BYŁ KOLEJNYM DOWODEM NA BRAK POROZUMIENIA WŁADZ POLSKI Z TRYBUNAŁEM UNII – Maciej Knapik.

— PRZEDSTAWICIEL POLSKI MUSIAŁ BRNĄĆ JAK MU KAZANO – Borys Budka.

— MINISTER ZDROWIA KONTRA ANTYSZCZEPIONKOWCY: Minister zdrowia interweniuje, bo w aptekach brakuje szczepionek na odrę. Kolejki chętnych do szczepienia to najlepszy efekt uboczny dyskusji z antyszczepionkowcami.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— O SILE POLSKIEJ GOSPODARKI ŚWIADCZY WSPÓŁPRACA MIĘDZY MAŁYMI, ŚREDNIMI, WIELKIMI FIRMAMI I PAŃSTWEM POLSKIM – MÓWIŁ PREMIER PODCZAS KONGRESU 590 – zapowiedź.

— PREMIER PRZYPOMINAŁ O SPEŁNIONYCH OBIETNICACH WOBEC PRZEDSIĘBIORCÓW – Waldemar Stankiewicz.

— W PONIEDZIAŁEK W SIEDZIBIE KNF RUSZY KONTROLA WEWNĘTRZNA – zapowiedź: W tym samym dniu zeznania w katowickiej prokuraturze ma składać biznesmen Leszek Czarnecki.

— AUDYT W KNF MA SPRAWDZIĆ, CZY RZECZYWIŚCIE DOSZŁO DO PRZESTĘPSTWA – Dominik Cierpioł.

— MIMO ZAMIESZANIA WOKÓŁ KNF, SENAT POPARŁ PROJEKT NOWYCH REGULACJI, W TYM POPRAWKI, KTÓRA DAJE MOŻLIWOŚĆ PRZEJMOWANIA BANKÓW W TARAPATACH – Cierpioł.

— PRACE NAD NOWYMI PRZEPISAMI PRÓBOWALI ZABLOKOWAĆ POLITYCY OPOZYCJI – Cierpioł.

— POLITYCY PO, KTÓRZY STRASZĄ PRZEJMOWANIEM BANKÓW, W CZASIE KIEDY RZĄDZILI SAMI CHCIELI WYKORZYSTYWAĆ PAŃSTWOWE INSTYTUCJE DO WYWIERANIA PRESJI NA PRYWATNY BIZNES – Ciepioł.

— NOWOCZESNA LIKWIDUJE STRUKTURY NA PODKARPACIU – bez materiału: Około 200 lokalnych działaczy złożyło rezygnację z członkostwa w partii.

— TSUE WYSŁUCHAŁ ARGUMENTÓW POLSKI I KE WS. SĄDU NAJWYŻSZEGO – zapowiedź: Posiedzenie zakończyło się bez konkretnej decyzji ani bez terminu wyznaczenia jej wydania.

— SZOKUJĄCE ZDJĘCIA WYKONANE PO TZW. URODZINACH HITLERA. OPERATOR POWIĄZANY Z TVN WYKONAŁ GEST PODOBNY DO NAZISTOWSKIEGO POZDROWIENIA – zapowiedź.

— WSZYSTKO NA TLE FLAGI ZE SWASTYKĄ I FOTOGRAFII NIEMIECKIEGO ZBRODNIARZA – Holecka dalej.

— Z INFORMACJI WPOLITYCE.PL WYNIKA, ŻE MĘŻCZYZNA SAM CHCIAŁ ZNALEŹĆ SIĘ NA FOTOGRAFIACH – Holecka.

— REPORTAŻ WCIELENIOWY TO MIAŁ BYĆ DOWÓD NA ISTNIENIE POLSKICH NEONAZISTÓW – Rafał Wolski: Zdjęcia operatora powstały jednak, gdy już wyłączono kamery.

— SZEF MSWiA NAPISAŁ NA TWITTERZE, ŻE SPRAWA WYGLĄDA NA OHYDNĄ, ODRAŻAJĄCĄ I DEWASTUJĄCĄ WIZERUNEK POLSKI NA ŚWIECIE PROWOKACJĘ – Wolski: Te zarzuty odrzuca redaktor naczelny TVN24.

— NIE PO RAZ PIERWSZY MATERIAŁ BERTOLDA KITTELA BUDZI KONTROWERSJE – Wolski: Przed laty był współautorem głośnego artykułu o nielegalnym lobbingu w resorcie obrony. Po tym tekście zdymisjonowano wiceministra Romualda Szeremietiewa.