— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Dworczyk o decyzji sądu: Mamy do czynienia z sytuacją, którą trzeba przeanalizować od strony prawnej, natomiast od strony organizacyjnej nic się nie zmienia
Dworczyk o działaniu służb ws. marszu: Nieprawdą jest, że ktoś kogoś próbuje szantażować
Sąd uchylił, wydany przez HGW, zakaz organizacji Marszu Niepodległości
PAD: Cieszy mnie bardzo deklaracja, że na marsz przyjdzie Kukiz
Dworczyk o słowach lidera PO ws. marszu: Ze zdumieniem i smutkiem słyszałem wypowiedź Schetyny. Zastanawiam się jak ją interpretować w kontekście właśnie zaproszeń formułowanych przez kombatantów
Dworczyk prezentuje plan marszu: Przelecą dwie Iskry, zostanie odśpiewany hymn państwowy, a następnie przemówi prezydent i marsz ruszy
PAD: Przede wszystkim mam nadzieję, że nikt nie będzie nawet próbował jakichkolwiek zakłóceń stworzyć, że wszyscy zrozumieją, że to jest nasze, wspólne święto
PAD: Miałem koncepcję, że marsz powinien się stworzyć w sposób gwiaździsty. Niestety takiej zgody ze strony środowiska, które organizuje Marsz Niepodległości nie było
PAD o marszu 11 listopada: Zamierzam pójść. To będzie marsz, który jest uroczystością państwową
PAD o marszu 11 listopada: Powiedzieliśmy trudno, bierzemy to ryzyko na siebie
Komisja regulaminowa za uchyleniem immunitetu Gawłowskiemu i wyrażeniem zgody na jego tymczasowe aresztowanie
“Pójdźmy razem, zjednoczeni i uśmiechnięci w pięknym biało-czerwonym marszu organizowanym przez Państwo Polskie”. KPRM publikuje kolejny klip
Dziś wieczorem II czytanie tzw. ustawy antyszczepionkowej
Schetyna: To nie są ludzie, z którymi chcę świętować tę uroczystość
Mazurek: Nasza decyzja jest taka, że szczepienia będą obowiązkowe. Nic w tej kwestii się nie zmieni
http://300polityka.pl/live/2018/11/08/

*****

WYDARZENIA POLSATU

— SPORNY MARSZ – zapowiedź.

— DECYZJA SĄDU [WS. MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI] NIE ZAPADŁA, SPODZIEWAMY SIĘ JEJ W CIĄGU KILKUDZIESIĘCIU MINUT – Grzegorz Kępka z sądu.

— PREMIER ZACHĘCA DO UDZIAŁU W [PAŃSTWOWYM] MARSZU I ZAPOWIADA, ŻE SAM PÓJDZIE – Kępka.

— W MATERIALE KLIP KPRM.

— NA RAZIE SYTUACJA WYGLĄDA NA PATOWĄ – Kępka.

— RZĄD PROPONUJE NARODOWCOM, BY WŁĄCZYLI SIĘ DO PAŃSTWOWEGO MARSZU, ALE TYLKO Z BIAŁO-CZERWONYMI FLAGAMI – Kępka dalej.

— POLITYCY OPOZYCJI ODRZUCAJĄ ZAPROSZENIA NA OFICJALNY BIAŁO-CZERWONY MARSZ – zapowiedź.

— W MATERIALE SŁOWA GRZEGORZA SCHETYNY O MARSZU HAŃBY I ODPOWIEDŹ MARIUSZA BŁASZCZAKA.

— POLITYCY PIS-U OSTRO KRYTYKUJĄ DECYZJĘ PREZYDENT WARSZAWY – Agnieszka Milczarz.

— DYSTANS SŁYCHAĆ TEŻ W SZEREGACH OPOZYCJI – Milczarz dalej: Wypowiedź Jerzego Meysztowicza.

— TERAZ TO OBÓZ RZĄDZĄCY Z PREZYDENTEM NA CZELE MUSZĄ DOPROWADZIĆ DO TEGO, BY MARSZ PRZEBIEGAŁ BEZ INCYDENTÓW – Milczarz.

— WROCŁAW SĄD UCHYLIŁ ZAKAZ MARSZU NARODOWCÓW WE WROCŁAWIU.

*****

FAKTY TVN

Marsz narodowców we Wrocławiu może się odbyć, to prawo chronione konstytucyjnie – uznał wrocławski sąd. Uchylił zakaz wydany przez prezydenta miasta. Jeszcze w czwartek wieczorem decyzję sądu w analogicznej sprawie pozna Warszawa. 11 listopada będzie dla służb ogromnym wyzwaniem. Coraz więcej marszów, coraz mniej policjantów.

— W NIEDZIELĘ JAK NIGDY MA NIE BYĆ RAC, PRZYNAJMNIEJ TEORETYCZNIE – Krzysztof Skórzyński.

— OD WCZORAJ, OD WIZYTY PMM U PAD, RZĄD I PAD WZIĘLI W 100% ODPOWIEDZIALNOŚĆ – Skórzyński.

— PRAWDZIWYM WYZWANIEM BĘDZIE ZAPEWNIENIE BEZPIECZEŃSTWA, PO PIERWSZE DLA POLICJI, KTÓRA JEST W SZCZYCIE AKCJI PROTESTACYJNEJ – Skórzyński.

— MARSZ BĘDZIE PAŃSTWOWY, OBECNOŚĆ FORMACJI WOJSKOWYCH DZIAŁA NA PODŚWIADOMOŚĆ, ALE FORMALNIE MA MIEĆ CHARAKTER JEDYNIE REPREZENTACYJNY – Skórzyński.

— DECYZJA RZĄDU O ORGANIZACJI UROCZYSTOŚCI PAŃSTWOWYCH SPRAWIA, ŻE JEST PEWNEGO RODZAJU RYGOR ORGANIZACYJNY – Paweł Szefernaker.

— RZĄD JEDEN TEMAT KONSEKWENTNIE OMIJAŁ, A WYMAGA JASNEGO KOMENTARZA – NARODOWCY NADAL PLANUJĄ PRZEMARSZ I PRAWDOPODOBNIE POJAWIĄ SIĘ NA MARSZU RZĄDU I PREZYDENTA W ROLI UCZESTNIKÓW, A APEL O TO, BY PRZYNIEŚĆ TYLKO FLAGI JEST TYLKO APELEM – Skórzyński.

— TO APEL DO SKRAJNEJ PRAWICY I SKRAJNEJ LEWICY – Skórzyński.

— RZĄD BIERZE PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ – Gawor.

— TRUDNA DO WYOBRAŻENIA JEST SYTUACJA, BY NIE ODBYŁ SIĘ MARSZ PAŃSTWOWY, TYM BARDZIEJ, ŻE Z APELEM WYSTĄPIŁ PREMIER – Skórzyński.

— Miało nie być nikogo, teraz mają być wszyscy. Minister obrony na niedzielny, rządowy marsz zaprasza i prawicę, i lewicę. Będzie prezydent, premier i prezes. Ciekawe, czy rząd jest wdzięczny wobec Hanny Gronkiewicz-Waltz, że zmobilizowała rząd na stulecie odzyskania niepodległości.

— WSZYSCY MILE WIDZIANI WYŁĄCZNIE Z BIAŁO CZERWONYMI FLAGAMI – Błaszczak.

— TRASA POKRYWA SIĘ Z TRASĄ POCHODU NARODOWCÓW – Maciej Knapik.

— BŁASZCZAK O OBECNOŚCI WOJSKA.

— FILMIK KPRM.

— ŻADEN Z BYŁYCH PREMIERÓW SIĘ NIE WYBIERA – Knapik.

— TUSK PISZE TYLKO O SKŁADANIU KWIATÓW RANO I W POŁUDNIE

— NIE BĘDZIE G. SCHETYNY ANI WICEMARSZAŁEK KIDAWY-BŁOŃSKIEJ – Knapik

— JOACHIM BRUDZIŃSKI NIE ZROBIŁ NIC ŻEBY ZNALEŹĆ SPRAWCÓW Z POPRZEDNIEGO ROKU I POSTAWIĆ PRZED PROKURATOREM – Knapik.

— Tort ze swastyką i linia obrony głównego oskarżonego. Twierdzi, że za zorganizowanie urodzin Adolfa Hitlera dostał 20 tysięcy złotych, rzekomo od dziennikarzy „Superwizjera” TVN, z tym warunkiem, że w imprezie miała wziąć udział dziennikarka programu. Rzeczywiście, dziennikarka „Superwizjera” TVN przeniknęła do środowiska neonazistów i sfilmowała leśną imprezę z tortem i swastyką. Nie przekazywała nikomu pieniędzy. Przekazała nam wszystkim ostrzeżenie o tym, co czai się w lesie.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— PREZYDENT ZAPRASZA: BĄDŹMY RAZEM 11 LISTOPADA – zapowiedź: I dodaje: pod biało-czerwonym sztandarem jest miejsce dla każdego. Premier apeluje do liderów wszystkich partii politycznych o udział we wspólnym biało-czerwonym marszu. Organizacją marszu zajmuje się wojsko.

— RZĄD I PREZYDENT ZAPRASZAJĄ WSZYSTKICH DO WSPÓLNEGO MARSZU – Karol Jałtuszewski.

— ORGANIZACJĄ ZAJMUJE SIĘ MINISTERSTWO OBRONY NARODOWEJ – Jałtuszewski.

— DO UDZIAŁU WE WSPÓLNYM MARSZU WSZYSTKICH ZAPRASZAJĄ TEŻ KOMBATANCI – Jałtuszewski.

— UDZIAŁ W MARSZU ZADEKLAROWALI JUŻ POLITYCY PIS, Z PREZESEM KACZYŃSKIM NA CZELE – Jałtuszewski.

— PREMIER PODJĄŁ DECYZJĘ O ORGANIZACJI MARSZU PO KONSULTACJACH Z PREZYDENTEM – Jałtuszewski: To efekt decyzji HGW o zakazie organizacji Marszu Niepodległości.

— WIELE WSKAZUJE NA TO, ŻE BĘDZIE TO NAJWIĘKSZY MARSZ 11 LISTOPADA W HISTORII – Jałtuszewski.

— W PROTEŚCIE PRZECIWKO DECYZJI HGW W CZASIE JEJ PRZEMÓWIENIA NA UROCZYSTEJ SESJI RADY WARSZAWY SALĘ OPUŚCILI RADNI PIS – Maksymilian Maszenda.

— ODPALENIE RAC REGULUJE PRAWO. W WARSZAWIE NA DEMONSTRACJI OSTATNI RAZ WIDZIANO JE W MAJU. ODPALILI JE SŁAWOMIR NEUMANN I ANDRZEJ HALICKI – Maszenda.

— WTEDY NIE BYŁO REAKCJI STOŁECZNEGO RATUSZA – Maszenda.

— KOMENDA STOŁECZNA POLICJI ZAPRZECZYŁA, ŻE NIE JEST W STANIE ZABEZPIECZYĆ MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI, JAK SUGEROWAŁA HGW – Maszenda.

— DECYZJĘ O ZAKAZIE MARSZU HGW KONSULTOWAŁA ZA TO Z RAFAŁEM TRZASKOWSKIM – Maszenda.

— W TRAKCIE NIEDAWNEJ KAMPANII WYBORCZEJ TRZASKOWSKI MÓWIŁ, ŻE WARSZAWA MUSI BYĆ DLA WSZYSTKICH, NIEZALEŻNIE OD PREFERENCJI PARTYJNYCH – Maszenda.

— POLICJA JEST PRZYGOTOWANA NA ZABEZPIECZENIE BIAŁO-CZERWONEGO MARSZU, ORGANIZOWANEGO PRZEZ RZĄD, POD PATRONATEM ANDRZEJA DUDY – ZAPEWNIA KSP – zapowiedź.

— STOŁECZNA POLICJA ZAPEWNIA, ŻE W NIEDZIELĘ NA ULICACH WARSZAWY BĘDZIE SPOKOJNIE – Marcin Szypszak.

— WARSZAWSKI SĄD UCHYLIŁ DECYZJĘ HGW O ZAKAZIE MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI – Danuta Holecka.

— ŚWIĘTOWANIE URODZIN HITLERA W LESIE TO MOGŁA BYĆ PROWOKACJA – zapowiedź: Dziennikarze portalu wPolityce.pl dotarli do zeznać organizatora szokującego pomysłu, że w zamian za nazistowski spektakl miał przyjąć 20 tysięcy złotych. Mężczyźni, którzy wyłożyli pieniądze, postawili też warunek, by w trakcie spektaklu była obecna dziennikarka telewizji TVN. Stacja zaprzecza doniesieniom.

— PGNiG W OBECNOŚCI PREZYDENTA POLSKI I AMERYKAŃSKIEGO SEKRETARZA ENERGII PODPISAŁO NOWY, DŁUGOTERMINOWY KONTRAKT NA DOSTAWY SKROPLONEGO GAZU Z USA – zapowiedź.

— BYŁY STALINOWSKI SĘDZIA, STEFAN MICHNIK, ŚCIGANY EUROPEJSKIM NAKAZEM ARESZTOWANIA – zapowiedź: Pion śledczy IPN poinformował o postawieniu komunistycznemu zbrodniarzowi 30 zarzutów, w tym za zbrodnię przeciwko ludzkości.