— ZMIANY W KPRM. TOMASZ MATYNIA NOWYM DYREKTOREM CIR – piszemy na 300POLITYCE. http://300polityka.pl/news/2018/11/06/news-300-zmiany-w-kprm-tomasz-matynia-nowym-dyrektorem-cir/

— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Banaszek pytany o przegraną kandydatów ZP w większych miastach: Musimy wyciągać wnioski. Dla nas najważniejsza jest praca i pokora
Kukiz o Tusku: Jeżeli chodzi o retorykę, jeżeli chodzi o zdolności PR, to jest mistrz
Kukiz: Jeżeli Bakun został prezydentem Przemyśla, na jego miejsce wchodzi pan Majka. Skoro to jest człowiek pana Kornela Morawieckiego, niech idzie bezpośrednio do niego
Kukiz: Jakubiak złamał sobie kręgosłup, wysnuwając plany tworzenia partii politycznej. Ja wielokrotnie w ciągu tych trzech lat tłumaczyłem, że Kukiz’15 nie jest partią
Schetyna: Wybory do PE oraz Sejmu i Senatu będą wspólną kampanią. To tak naprawdę będą jedne wybory
Błaszczak o 11 listopada: Jestem pełen obaw, jeżeli chodzi o prowokacje. Zarówno ze strony skrajnej nacjonalistycznej, jak i skrajnej lewicowej
Schetyna: Pokazaliśmy, że marsz PiS-u po władzę został zatrzymany
Schetyna: Polska podzieliła się bardzo wyraźnie, jeśli chodzi o wyborców
Schetyna: Dzisiaj widziałem Kaczyńskiego po przejściach, trudnej nocy z niedzieli na poniedziałek
Sutryk: Dutkiewicz podjął decyzję o wydaniu zakazu organizacji marszu narodowców 11 listopada
Brudziński o proteście policjantów: To nie jest tak, że nie chcę rozmawiać, spotykać się, podpisać porozumienia. Nie podpiszę zobowiązania, które może być nierealne do zrealizowania
“11 Listopada 2018. Polska i Europa. Dwie rocznice, dwie lekcje”. W sobotę wykład PDT w Łodzi
Gawkowski odchodzi z SLD
Kaczyński: Nasze zwycięstwo nie podlega najmniejszej wątpliwości. Rozumiem, że przedstawiciele komitetów, które te wybory przegrały, próbują zmienić ich obraz, ale to jest abstrahowanie od faktów
http://300polityka.pl/live/2018/11/06/

*****

WYDARZENIA POLSATU

— CORAZ BARDZIEJ DOTKLIWY PROTEST POLICJANTÓW.

— JAROSŁAW KACZYŃSKI PODSUMOWAŁ WYBORY.

— ALE WĄTPIĄCYCH NIE BRAKUJE, NAWET W SAMYM PIS – Dorota Gawryluk.

— FRAGMENTY KONFERENCJI PREZESA PIS.

— WYNIKÓW Z DUŻYCH MIAST NA SLAJDACH NIE BYŁO, A OPOZYCJA PRZYPOMINA, ŻE NA PONAD 100 NAJWIĘKSZYCH MIAST, PIS WYGRAŁO TYLKO W KILKU – Mira Skórka.

— RZĄDZĄCY PRZEKONUJĄ, ŻE WYBORY NIE OGRANICZAJĄ SIĘ DO DUŻYCH MIAST – Skórka dalej.

— TO, ŻE DONALD TUSK PORADZIŁ SOBIE PRZED KOMISJĄ, PRZYZNAJĄ NAWET JEGO POLITYCZNI PRZECIWNICY, ALE PROKURATURA KRAJOWA NIE DAJE ZA WYGRANĄ.

*****

FAKTY TVN

— Prezydent Wrocławia zakazał marszu narodowców, a prezydent Warszawy ostrzega: jakikolwiek element nienawiści i osobiście rozwiąże stołeczny marsz. Na kilka dni przed obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości wciąż wracają pytania o to, jak będą wyglądały państwowe uroczystości.

— TUTAJ PRACA WRE – Maciej Knapik o przygotowaniach do postawienia pomnika.

— TO JEST AUTONOMICZNA UROCZYSTOŚĆ – Jacek Sasin.

— SASIN OSOBIŚCIE DOGLĄDA KAŻDEGO DETALU – Knapik.

— NIC SIĘ NIE DZIEJE OPRÓCZ ODSŁANIANIA KOLEJNYCH POMNIKÓW – Małgorzata Kidawa-Błońska.

— IMPREZ MA BYĆ BARDZO DUŻO ALE CZY JEST JAKAŚ KULMINACJA KAŻDEGO DNIA? – Knapik.

— MAM NADZIEJĘ ŻE POCZUJEMY DRESZCZ O 12.00 11 LISTOPADA – Jarosław Sellin.

— Z MARSZU PIS USIŁOWAŁ UCZYNIĆ CENTRALNY PUNKT OBCHODÓW, BO NIE DOGADANO SIĘ O EMBLEMATY Z NARODOWCAMI – Knapik.

— PIS SAMO WPĘDZIŁO SIĘ W PUŁAPKĘ, SAMO WYMYŚLIŁO MARSZE CYKLICZNE, A TERAZ WPADŁO W PUŁAPKĘ – ARGUMENTUJE OPOZYCJA – Knapik.

— OPOZYCJA MÓWI, ŻE PIS JEST POKŁÓCONY ZE ŚWIATEM – Knapik.

— WE WROCŁAWIU ZDELEGALIZOWANO MARSZ – Knapik.

— CZY TUSK SIĘ ROZGRZEWA PRZED POWROTEM? Niczego nie potwierdza, ale wpada coraz częściej i podgrzewa spekulacje. Donald Tusk 11 listopada będzie świętował w Polsce. Mimo zaproszenia od prezydenta Macrona. Po siedmiogodzinnym przesłuchaniu przed komisją śledczą mówił, że „nie czuje się jak zwierzyna łowna. – Dla mnie to dopiero rozgrzewka – dodał. Czy Tusk rozgrzewa się przed powrotem do polskiej polityki?

— Jeśli Donald Tusk chciał podnieść polityczną temperaturę przed 11 listopada, to udało mu się – Krzysztof Skórzyński.

— DONALD TUSK: Odmówiłem także prezydentowi Macronowi obecności na uroczystościach międzynarodowych w Paryżu, bo jest dla mnie rzeczą oczywistą, że w stulecie niepodległości Polski jako urzędujący przewodniczący Rady Europejskiej, też były premier, muszę być w Warszawie tego dnia.

— Gdy Donald Tusk przyjedzie na oficjalne uroczystości, to trudno sobie wyobrazić sytuację, w której polskie władze odmówią mu miejsca na trybunie, czy utrudnią złożenie wieńca pod Grobem Nieznanego Żołnierza. Nawet jeśli politycy z obozu rządowego mówią o byłym premierze tak, jak Witold Waszczykowski – Skórzyński.

— WASZCZYKOWSKI: Nie daj Bóg, żeby on wrócił kiedyś, w przyszłości do władzy.

— DO TEJ PORY PODGRZEWAŁ DYSKUSJE, ALE W PONIEDZIAŁEK BRZMIAŁ INACZEJ – Skórzyński: Do tej pory Tusk głównie podgrzewał dyskusję pod tytułem: „wróci czy nie wróci do polskiej polityki?”. W poniedziałek brzmiał już inaczej. Na pytanie o start w jakichkolwiek wyborach w Polsce odpowiedział: wiecie jak długo trwa moja kadencja. To nie była specjalnie zawoalowana sugestia. Kadencja Tuska kończy się pod koniec przyszłego roku. Pół roku po zakończeniu jego kadencji w Brukseli – w maju 2020 roku – są wybory prezydenckie.

— GRZEGORZ SCHETYNA: Przydałby się bardzo, ale to nie kwestia Koalicji Obywatelskiej i jego kandydatury, ale kwestia tego – dla mnie – jak ważne jest odbudowanie wizerunku, reputacji Polski i pozycji Polski. I kto, jak nie Tusk, może to zrobić lepiej?

— POWRÓT TUSKA BYŁBY BARDZO POWAŻNYM WZMOCNIENIEM OPOZYCJI: Oficjalnie o Tusku w polskiej polityce politycy PiS-u mówią źle lub bardzo źle. Ale w nieoficjalnych rozmowach przyznają, że jego powrót do Polski w roli kandydata na prezydenta byłby bardzo poważnym wzmocnieniem opozycji. I te obawy PiS-u Tusk umiejętnie podsyca, wyraźnie sygnalizując, że nie zerwał kontaktu z polską polityką.

— Dodatkowo do poniedziałku Donald Tusk raczej pilnował, by polskiej polityki nie recenzować wprost, ale w trakcie przesłuchania robił te wielokrotnie – Skórzyński.

— KATARZYNA LUBNAUER: To spowodowało zadowolenie całego naszego obozu, wynikające z faktu, że wszyscy lubimy patrzeć jak PiS leży na tarczy.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— W WIĘKSZYCH GMINACH PIS ZDOBYŁO DWA RAZY WIĘCEJ MANDATÓW NIŻ NAJWIĘKSZY POLITYCZNY KONKURENT – Marcin Szypszak.

— ZAUFANIE, JAKIM POLACY OBDARZYLI PIS, PRZEŁOŻYŁO SIĘ W SUMIE NA 8294 MANDATY. To wynik lepszy od tego sprzed 4 lat o przeszło 50 pp. – Szypszak.

— KANDYDACI PIS OKAZALI SIĘ NAJLEPSI W I TURZE GŁOSOWANIA NA PREZYDENTÓW, BURMISTRZÓW MIAST ORAZ WÓJTÓW. WYGRALI 170 RAZY – Szypszak.

— KANDYDACI ZGŁOSZENI PRZEZ KO TRIUMFOWALI TYLKO 17 RAZY – Szypszak: Niektórzy zwycięzcy wyborów prezydenckich, np. Hanna Zdanowska, wyrzekli się partyjnych barw.

— W GDAŃSKU PO POPARŁA ADAMOWICZA, BO WAŁĘSA NIE PRZESZEDŁ DO II TURY GŁOSOWANIA – Szypszak.

— BIORĄC POD UWAGĘ KANDYDATÓW ZGŁOSZONYCH PRZEZ PIS ORAZ STARTUJĄCYCH Z PARTYJNYM POPARCIEM, PIS POPRAWIŁ SWÓJ WYNIK SPRZED 4 LAT PRAWIE DWUKROTNIE – Szypszak.

— RAFAŁ DUTKIEWICZ WYDAŁ DECYZJĘ O ZAKAZIE ORGANIZACJI MARSZU POLSKI NIEPODLEGŁEJ. MOŻLIWOŚCI ROZWIĄZANIA MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI NIE WYKLUCZA TAKŻE HANNA GRONKIEWICZ-WALTZ – zapowiedź.

— JESZCZE ZANIM MARSZ WYRUSZYŁ, PREZYDENT STOLICY PLANUJE JEGO ROZWIĄZANIE – Magdalena Wierzchowska.

— ZAPOWIEDŹ URZĘDUJĄCEJ PREZYDENT, ŻE W PRZYPADKU POJAWIENIA SIĘ RAC KOLEJNY MARSZ ŚRODOWISK NARODOWYCH MOŻE ZOSTAĆ ROZWIĄZANY, ZDANIEM KOMENTATORÓW JEST OBLICZONA NA SPROWOKOWANIE UCZESTNIKÓW – Wierzchowska.

— Z RACAMI POKAZYWALI SIĘ NA MARSZU WOLNOŚCI KOLEDZY HGW Z PO – SŁAWOMIR NEUMANN I ANDRZEJ HALICKI – Wierzchowska: Wtedy prezydent stolicy nie widziała potrzeby rozwiązywania manifestacji.

— MINISTER BRUDZIŃSKI NAGRODZIŁ FUNKCJONARIUSZY, KTÓRZY DOTARLI DO SPRAWCY ZABÓJSTWA Z ŁODZI – Jakub Wojtanowski.

— RZĄD W RAMACH PROGRAMU MODERNIZACJI SŁUŻB MUNDUROWYCH NA SAMĄ TYLKO POLICJĘ PRZEZNACZY 6 MLD ZŁOTYCH – Wojtanowski.

— DZIWNA AMNEZJA DONALDA TUSKA – zapowiedź: Były premier przekonuje, że zrobił wszystko, by uchronić LOT od bankructwa. Mówi także, że to on zapewnił środki na program 500+.

— BY NIE MÓWIĆ O ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA AFERĘ AMBER GOLD, TUSK PRZEKONYWAŁ, ŻE ZALEŻAŁO MU NA WSPARCIU LOTU – Bartłomiej Graczak.

— TA DEKLARACJA STOI W SPRZECZNOŚCI Z TYM, CO TUSK MÓWIŁ KIEDY RZĄDZIŁ – Graczak.

— DZIŚ LOT PRZYNOSI ZYSKI, CHOĆ ZA CZASÓW RZĄDÓW PO-PSL BYŁ NA SKRAJU BANKRUCTWA – Graczak.

— Wczorajsza wypowiedź Tuska, że po jego rządach były zostawione pieniądze, które PiS przeznaczyło na 500+.

— PRZED OSTATNIMI WYBORAMI PARLAMENTARNYMI POLITYCY PO PRZEKONYWALI, ŻE W KASIE PAŃSTWA BRAKUJE PIENIĘDZY NA REALIZACJĘ PROGRAMU 500+ – Graczak.

— DONALD TUSK LICZY NA SŁABĄ PAMIĘĆ POLAKÓW – Graczak.