— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Biedroń o naciskach na niego i osoby, które mówią, że nie odnajdą się w Platformie
Biedroń: Jeżeli Nowacka w jakikolwiek sposób poczuła się urażona, to ją przepraszam
PMM: Media w większości są zagraniczne, należą do opozycji i starają się kłamliwie przedstawiać rzeczywistość. To często propaganda, jakiej nie powstydziłby się Urban
PMM: Dobry rząd stara się kompensować straty związane z powodzią, ale bardzo dobry rząd zapobiega powodziom i my chcemy być tym bardzo dobrym rządem, który doprowadzi do budowy w Siarzewie drugiego stopnia na Wiśle
Gersdorf o decyzjach prezydenta ws. powołania sędziów SN: To jest jego decyzja i jego odpowiedzialność
Schetyna: Mówimy zupełnie wprost do Kaczyńskiego, Morawieckiego i Sasina: ręce precz od Łodzi
PiS w nowym spocie z fragmentami zeznań lokatorów przed komisją weryfikacyjną krytykuje obecne władze Warszawy. Poręba: Wyrzucani z domów ludzie to symbol stawki tych wyborów
http://300polityka.pl/live/2018/10/11/

*****

WYDARZENIA POLSATU

— DZIEŃ PO NOMINACJACH PREZYDENTA, PRZED SN NADAL NIESPOKOJNIE – zapowiedź.

— PROTEST WPRAWDZIE NIE BYŁ LICZNY, ALE GŁOŚNY – Bogdan Rymanowski.

— DO PROTESTUJĄCYCH WYSZŁA MAŁGORZATA GERSDORF – Dariusz Ociepa.

— W SN JEST DZISIAJ 50 TZW. STARYCH SĘDZIÓW I 37 NOWYCH – Ociepa dalej.

— Z NIEOFICJALNYCH ROZMÓW WYNIKA, ŻE STARZY SĘDZIOWIE NIE BĘDĄ BOJKOTOWAĆ NOWYCH, CHOĆ WIELU KWESTIONUJE TO, W JAKI SPOSÓB NOWI DOSTALI SIĘ DO SĄDU – Ociepa.

— PREZYDENT POWOŁAŁ NOWYCH SĘDZIÓW, NIE CZEKAJĄC ANI NA ROZSTRZYGANIE ODWOŁAŃ PRZEZ NSA, ANI NA RUCH UNIJNEGO TRYBUNAŁU – Ociepa dalej.

— LIDERZY KOALICJI OBYWATELSKIEJ JADĄ DO ŁODZI, ABY WESPRZEĆ HANNĘ ZDANOWSKĄ – zapowiedź.

— NA WŁADZY NIE ROBI TO JEDNAK WRAŻENIA – Rymanowski.

— W WOJNIE O PRZYSZŁOŚĆ PREZYDENT ŁODZI PADAJĄ CORAZ MOCNIEJSZE SŁOWA – Agnieszka Milczarz.

— FRAGMENTY KONFERENCJI GRZEGORZA SCHETYNY.

— HANNA ZDANOWSKA, WEDŁUG SONDAŻY, CIESZY SIĘ DUŻO WIĘKSZYM POPARCIEM NIŻ KANDYDAT PIS-U, ALE JEŚLI WYGRA, PARTIA RZĄDZĄCA CHCE WPROWADZIĆ DO ŁODZI KOMISARZA WYBORCZEGO – Milczarz dalej.

— W MATERIALE O BARBARZE NOWACKIEJ I ROBERCIE BIEDRONIU.

— KOALICJA OBYWATELSKA WCIĄŻ MA TEŻ KŁOPOT Z ZAKAZEM MARSZU RÓWNOŚCI W LUBLINIE, JUTRO OSTATECZNA DECYZJA SĄDU – Milczarz.

— MAREK FALENTA JEST ZADOWOLONY, SĄD W BIAŁYMSTOKU SKRACA MU WYROK ZA ZAŁOŻENIE PODSŁUCHÓW W DWÓCH FIRMACH W BIELSKU PODLASKIM – zapowiedź.

— PYTANIE, CZY BIZNESMEN NIE CIESZY SIĘ ZA WCZEŚNIE, BOWIEM W GŁÓWNEJ AFERZE PODSŁUCHOWEJ NIC NIE JEST JESZCZE PRZESĄDZONE – Rymanowski.

*****

FAKTY TVN

— ORGANIZATORZY MARSZU RÓWNOŚCI W LUBLINIE SKŁADAJĄ APELACJĘ – zapowiedź: Mówią o łamaniu obywatelskiego prawa do zgromadzeń.

— PREZYDENT LUBLINA NIE WZIĄŁ POD UWAGĘ APELI I PRÓŚB SWOJEGO PARTYJNEGO SZEFA – Arleta Zalewska: Choć zgodności nie ma nawet co do samej rozmowy.

— PROBLEMEM NIE JEST IDEOLOGIA, MIMO ŻE W TLE TOCZY SIĘ IDEOLOGICZNY SPÓR. CHODZI O PRAWO DO ZGROMADZEŃ, CO NA SZTANDARACH MA KAŻDA Z POPIERAJĄCYCH ŻUKA PARTII – Zalewska: Żadna z partii swojego poparcia nie wycofała.

— MOŻNA JEDYNIE WYOBRAZIĆ SOBIE, CO MÓWILIBY POLITYCY OPOZYCJI, GDY NA DRODZE MARSZU RÓWNOŚCI STANĄŁ PREZYDENT NP. Z PIS-U – Zalewska.

— TRZASKOWSKI PODCZAS PARADY RÓWNOŚCI W WARSZAWIE: Miejscem opozycji jest dzisiaj bycie przy wszystkich mniejszościach, które są przez rządzących spychane na margines.

— TRZASKOWSKI DZIŚ: Uważam, że decyzja [Żuka] powinna być zupełnie inna, ale każdy z kandydatów podejmuje decyzje w tym momencie autonomicznie.

— KIEDY W 2005 ROKU PARADY RÓWNOŚCI W WARSZAWIE ZAKAZAŁ PREZYDENT LECH KACZYŃSKI, EUROPEJSKI TRYBUNAŁ TAKĄ DECYZJĘ UZNAŁ ZA NIEZGODNĄ Z KONWENCJĄ PRAW CZŁOWIEKA – Zalewska.

— DECYZJĘ PREZYDENTA ŻUKA POPIERAJĄ RADNI PIS-U – Zalewska.

— ADRIAN ZANDBERG: Grzegorz Schetyna jest tchórzem. W sobotę będziemy na ulicach Lublina, niezależnie od decyzji tchórza z PO, bo nie oddamy wolności zgromadzeń.

— BARBARA NOWACKA: To jest problem wszystkich partii, które zaufały, że [Żuk] jest człowiekiem odważnym.

— POWOŁANI PRZEZ PREZYDENTA NOWI SĘDZIOWIE SN STAWILI SIĘ W PRACY – zapowiedź: Przed Sądem Najwyższym powitały ich okrzyki „konstytucja”. Oni sami nie byli rozmowni, jakby nagle najwyższa godność stała się czymś wstydliwym. Dobrze przynajmniej, że zmiana nie odbywa się tym razem w nocy.

— I PREZES, KTÓRĄ RZĄDZĄCY CHCĄ USUNĄĆ ZE STANOWISKA, NIE OBAWIA SIĘ DZIĘKOWAĆ PROTESTUJĄCYM ZA OBECNOŚĆ I ZA TO, ŻE “ROZUMIEJĄ, CZYM JEST TRÓJPODZIAŁ WŁADZY” – Jakub Sobieniowski.

— SĘDZIOWIE SN TO MAJĄ BYĆ NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH, KTÓRZY ABSOLUTNIE NIE POWINNI SIĘ WSTYDZIĆ SWOICH DOKONAŃ I STANOWISK – Sobieniowski.

— WCZORAJ WIELU NOWYCH SĘDZIÓW UKRYWAŁO SWOJE NAZWISKA PRZED I PO UROCZYSTOŚCI ICH ZAPRZYSIĘŻENIA, NIEDOSTĘPNEJ DLA KAMER – Sobieniowski.

— WCZORAJSZE ZAPRZYSIĘŻENIE BEZ KAMER PRZYPOMINA ZAPRZYSIĘŻENIE W NOCY SĘDZIÓW-DUBLERÓW TK – Sobieniowski.

— Z PREMIEREM NIE MA ŻARTÓW. DEMONSTRANTÓW Z PLUSZOWĄ SOWĄ SPISAŁA POLICJA – zapowiedź: Przynieśli na spotkanie z premierem Morawieckim paczkę ryżu i pluszową sowę, i zostali spisani przez policję. Chcieli zapytać premiera o nagrania z restauracji „Sowa i Przyjaciele” – gdzie obecny premier jadał.

— PROTESTUJĄCYM DOBRY HUMOR SZYBKO ZEPSUŁA POLICJA, KTÓRA ICH LEGITYMOWAŁ – Katarzyna Kolenda-Zaleska: Policja spisywała ubranych w koszulki z napisem “Konstytucja”, tych którzy ubierali pomniki w te koszulki, zadawali pytania na spotkaniach z politykami PiS-u, krzyczeli “Lech Wałęsa” i blokowali przemarsze np. narodowców.

— BYLI OPOZYCJONIŚCI UWAŻAJĄ, ŻE WŁADZA NIE BĘDZIE SKAZYWAĆ ZA DEMONSTRACJE, ALE NĘKAĆ I ZNIECHĘCAĆ DO UDZIAŁU W ŻYCIU PUBLICZNYM – Kolenda-Zaleska.

— 10 DNI DO WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH, A RAFAŁ TRZASKOWSKI I PATRYK JAKI IDĄ W SONDAŻACH ŁEB W ŁEB – zapowiedź: W jednym z nich w drugiej turze dostaliby tyle samo głosów. Warszawa jest symboliczna – kto ją zdobędzie, odtrąbi zwycięstwo na cały kraj.

— TRZASKOWSKI KIEDYŚ JUŻ SIĘGAŁ PO POMOC ARTYSTÓW – Krzysztof Skórzyński: Dzięki ich poparciu dostał mandat do europarlamentu, choć nie był faworytem.

— ZAANGAŻOWANIE W KAMPANIĘ ZNANYCH ARTYSTÓW Z JASNYM PRZEKAZEM “IDŹCIE NA WYBORY” TO PRZEDE WSZYSTKIM AKCJA MOBILIZACJA – Skórzyński: Sztabowcy Trzaskowskiego są przekonani, że jeśli wyborcy Platformy w Warszawie za 1,5 tygodnia pójdą na wybory, to szanse Jakiego na zwycięstwo będą małe lub bardzo małe.

— CIŚNIENIE W OBU SZTABACH PODNIOSŁY SONDAŻE – Skórzyński.

— “FAKTY” WIDZIAŁY DWA WEWNĘTRZNE SONDAŻE. W JEDNYM Z NICH W II TURZE JEST REMIS, W DRUGIM NIEWIELKĄ PRZEWAGĘ MA TRZASKOWSKI, ALE OBA POKAZUJĄ, ŻE JEST JESZCZE 30-PROCENTOWA GRUPA WYBORCÓW, KTÓRZY NIE PODJĘLI DECYZJI, NA KOGO BY ZAGŁOSOWALI, GDYBY W II TURZE O PREZYDENTURĘ WALCZYŁ DUET TRZASKOWSKI-JAKI – Skórzyński.

— PATRYK JAKI: W demokracji piękne jest to, że nie zawsze wygrywają faworyci.

— SPOT, KTÓRY W INTERNECIE ZAMIEŚCILI DZIŚ SZTABOWCY JAKIEGO, TO DOWÓD, ŻE KANDYDAT PIS-U PRÓBUJE WRÓCIĆ DO TEMATU REPRYWATYZACJI – Skórzyński: Również podświetlając kamienicę, którą zajmowała się komisja weryfikacyjna.

— TO POKAZUJE, ŻE SZTABY PRZESTAŁY OSZCZĘDZAĆ PIENIĄDZE NA KAMPANIĘ – Skórzyński: Zwłaszcza w Warszawie, gdzie wygrana symbolicznie będzie znaczyła najwięcej.

— CAŁA OPOZYCJA WZIĘŁA W ŁODZI W OBRONĘ HANNĘ ZDANOWSKĄ PO TYM JAK PIS WIĘCEJ NIŻ POSTRASZYŁO, ŻE JEŚLI KANDYDATKA OPOZYCJA WYGRA WYBORY, RZĄD WPROWADZI KOMISARZA – Skórzyński.

— RZECZNICZKA PIS POSZŁA NAWET DALEJ, PISZĄC O “BRUDNYCH RĘKACH”, CHOĆ WS. TEGO CZY ZDANOWSKA BĘDZIE MOGŁA OBJĄĆ URZĄD, MAJĄC NA KONCIE KARĘ GRZYWNY, SPIERAJĄ SIĘ PRAWNICY – Skórzyński.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— POLSKA ŚWIATOWYM LIDEREM WYDATKÓW NA CELE SPOŁECZNE – na czołówce.

— Polski rząd, pod względem wydatków najmocniej na świecie angażuje się w zmniejszanie nierówności społecznych – tak wynika z raportu organizacji Oxfam. Co więcej, to działania skuteczne, bo ubóstwo w naszym kraju, bardzo szybko się kurczy.

— RZĄD SKUTECZNIE ZWALCZA BIEDĘ – belka.

— Wypowiedzi rodziny korzystającej z 500+.

— TE ZMIANY DOSTRZEGLI NIE TYLKO RODZICE, ALE I ORGANIZACJA OXFAM, KTÓRA UMIEŚCIŁA POLSKĘ NA 1 MIEJSCU RANKINGU KRAJÓW ZAANGAŻOWANYCH W WALKĘ Z NIERÓWNOŚCIAMI – Damian Diaz.

— W PORÓWNANIU Z LATAMI RZĄDÓW PO-PSL SKALA ZMNIEJSZENIA UBÓSTWA DZIECI TO PRAWDZIWA PRZEPAŚĆ – Diaz.

— WŁASNOŚĆ ZAMIAST UŻYTKOWANIA WIECZYSTEGO – belka.

— W 2007 RZĄD KACZYŃSKIEGO WPROWADZIŁ PRZEPISY, UMOŻLIWIŁ WYKUPIENIE MIESZKAŃ SPÓŁDZIELCZYCH ZA SYMBOLICZNĄ ZŁOTÓWKĘ.

— SZOKUJĄCA SKALA ZŁODZIEJSKIEJ REPRYWATYZACJI – belka.

— Jeżeli Platforma Obywatelska dalej będzie rządzić Warszawą, miasto straci kolejne kamienice – ostrzega Prawo i Sprawiedliwość i obrazowo pokazuje skalę złodziejskiej reprywatyzacji w Warszawie. Rozliczenie afery zapowiada też Rafał Trzaskowski, który wcześniej był szefem kampanii wyborczej Hanny Gronkiewicz-Waltz.

— KAŻDY TAKI BUDYNEK TO DZIESIĄTKI LUDZKICH DRAMATÓW, OFIARY HANDLARZY ROSZCZEŃ I SKORUMPOWANYCH URZĘDNIKÓW – Karol Jałtuszewski.

— KAMIENICA NA KTÓREJ MILIONY ZŁ. ZAROBIŁA KAMIENICA HGW SYMBOLEM – Jałtuszewski.

— PATRYK JAKI O ZAMUROWANYCH OKNACH RODZINIE NA ŚWIĘTA.

— ZDJĘCIA PROF. KALIŃSKIEGO POWOŁYWANEGO PRZEZ TUSKA DO RADY LEGISLACYJNEJ I PONOWNYM POWOŁANIU PO REPRYWATYZACJI CHMIELNEJ.

— W NIEDZIELĘ HGW CHWALIŁ SCHETYNA, A DZIŚ TRZASKOWSKI ZAPOWIADA AUDYT I ROZLICZENIE – Jałtuszewski.

— GDZIE JEST WIARYGODNOŚĆ PO? – Mazurek.

— MATERIAŁ O PRZYSPIESZONEJ GAZYFIKACJI.

— DZIWNE POWIĄZANIA OTWARTEGO DIALOGU – belka.

— Szefowa Fundacji Otwarty Dialog Ludmiła Kozłowska, na celowniku ukraińskiej Służby Bezpieczeństwa, która prowadzi przeciwko niej dochodzenie. Kozłowska jest podejrzewana, między innymi o zdradę stanu i nawoływanie do zmiany ukraińskich granic.

— UKRAIŃSKA SŁUŻBA BEZPIECZEŃSTWA WSZCZĘŁA POSTĘPOWANIE KRYMINALNE O DZIAŁANIE NA SZKODĘ INTEGRALNOŚCI UKRAINY – Marcin Tulicki.

— POWODEM ZAKAZU WJAZDU DO POLSKI BYŁO NIEJASNE FINANSOWANIE FUNDACJI – Tulicki.

— TO STALI BYWALCY ANTYRZĄDOWYCH PROTESTÓW, INSTRUOWAŁ JAK DOPROWADZIĆ REBELII I OBALIĆ RZĄD, TERAZ SĄ ZAPRASZANI PRZEZ EUROPEJSKICH LIBERAŁÓW DO BERLINA, PARYŻA I BRUKSELI – Tulicki.

—  Z SĄDOWYM WYROKIEM DO SAMORZĄDU – belka.

— Opozycja murem za Hanną Zdanowską. Mimo, że ubiegająca się o reelekcję prezydent Łodzi została pod koniec września skazana prawomocnym wyrokiem sądu, nadal reprezentuje Koalicję Obywatelską w walce o Łódź.

— OPOZYCJA MUREM ZA HANNĄ ZDANOWSKĄ – w zapowiedzi.

— ZDANOWSKA MOŻE LICZYĆ NA POPARCIE LIDERÓW OPOZYCJI, MIMO, ŻE ZOSTAŁA SKAZANA PRAWOMOCNYM WYROKIEM – Wąż.

— KANDYDAT WYRZUCONY Z NOWOCZESNEJ, ALE KANDYDATKA SLD W CHEŁMIE NIE REZYGNUJE ZE WZGLĘDU NA SPRAWĘ KUPOWANIA GŁOSÓW W POPRZEDNICH WYBORACH – Wąż.

— OPOZYCJA MA CORAZ WIĘKSZE KŁOPOTY Z WIARYGODNOŚCIĄ -Wąż.

— PORÓWNANIE SPOTKANIA KO ZE STACJONARNYCH KAMER I Z DRONA – UDAŁO SIĘ ZMOBILIZOWAĆ GARSTKĘ ZWOLENNIKÓW – Wąż.

— RZĄDOWE WSPARCIE DLA INWESTYCJI UZYSKAŁ TADEUSZ ZYSK, ALE JAKOWIAK PRÓBUJE ZABLOKOWAĆ REMONT DWORCA – Wąż.

— TO WŁAŚNIE SPOTKANIA Z WYBORCAMI POZWOLIŁY PIS STWORZYĆ PROGRAM, KTÓRY DAŁ 3 LATA TEMU ZWYCIĘSTWO – Wąż.

— MIESZKANIA MICHNIKA KUPIONE NA SŁUPA? – belka.

— Znany architekt Michał Borowski, przed laty miał kupić na swoje nazwisko kilka mieszkań dla Adama Michnika – wynika z ustaleń „Gazety Polskiej”. Chodziło o nieruchomości w Poznaniu i w Warszawie.

— TA TRANSAKCJA MIAŁA NIE UJRZEĆ ŚWIATŁA DZIENNEGO, FUNKCJONARIUSZE CBA WPADLI NA TO PRZEZ PRZYPADEK, KONTROLUJĄC OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE BOROWSKIEGO, NACZELNEGO ARCHITEKTA WARSZAWY – Marcin Szypszak.

— W 2011 ŚLEDZTWO ZOSTAŁO UMORZONE – Szypszak.

— GW KRYTYKOWAŁA BADANIE OŚWIADCZEŃ MAJĄTKOWYCH – Szypszak.

— SCHETYNA O LIKWIDACJI CBA.