— PIOTR ZAREMBA BĘDZIE PISAŁ O TEATRZE W TEOLOGII POLITYCZNEJ: “Nie chcę pisać klasycznych recenzji, choć może się zdarzyć, że opiszę jedno przedstawienie jako przykład pewnego zjawiska. Nie jestem jednak krytykiem teatralnym i nie aspiruję do tego, by każde przedstawienie teatralne kwitować szczegółową recenzją. Z całą pewnością chciałbym podjąć refleksję nad teatrem jako miejscem spotkania twórców i widzów. Zobaczyć jak artystyczne intencje, myśli i pomysły zderzają się oczekiwaniami odbiorców”.

— ZAREMBA O STOSUNKU KONSERWATYSTÓW DO SZTUKI: “Konserwatyści – co dość zrozumiałe – są zdystansowani wobec współczesnej kultury. Czasem decyduje o tym obiektywny czynnik, czyli liberalno-lewicowe ukierunkowanie sztuki. Ale ja bym się tyłem nie odwracał.  Nie mam poczucia, żeby to był świat obcy, wrogi, w którym jest się skazanym na błądzenie. Choć sam jestem dość krytyczny wobec przemian, jakie się w teatrze dokonały w ciągu ostatnich lat, chciałbym brać udział w dyskusji o nim. Pisać o tym, co dla mnie jest ważne, o reżyserach i aktorach, których miałem okazję spotkać na swojej drodze, o ich twórczości. Czasem postawić im pytanie, albo podjąć dialog, nie zawsze polemiczny, bo sam wciąż bywam w teatrze czymś zachwycony. Myślę, że to będzie ciekawe także dla konserwatywnych czytelników”.
https://www.teologiapolityczna.pl/piotr-zaremba-dolacza-do-zespolu-teologii-politycznej-1

— ZAREMBA PISZE O ŚLUBIE GOMBOWICZA NA DESKACH NARODOWEGO: https://www.teologiapolityczna.pl/piotr-zaremba-slub-w-teatrze-1

— 300LIVE: Szczerski opowiada anegdotę: Tak mało dzieje się w Pałacu Prezydenckim, że nawet piwo się przedatowało
http://300polityka.pl/live/2018/09/20/

— MIASTO KOPCI NA POTĘGĘ – jedynka Gazety Stołecznej: “Nie ma pieniędzy na remont pieców w ogródku jordanowskim przy ul. Wawelskiej, choć to największy kopciuch w okolicy. Tej zimy znów spłonie tu nawet 25 ton węgla. Swoje dołoży też 15 tys. innych pieców, których wymiana idzie w Warszawie stanowczo za wolno”.
http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,23942997,miasto-kopci-na-potege-zamiast-wymiany-piecow-wielkie-zakupy.html

— KOMISJA ZWLEKA ZE SKARGĄ NA POLSKĘ – Tomasz Bielecki w GW: “– Być może uznano to za nowy sygnał z Polski, który trzeba wnikliwie ocenić. I poczekać na wiadomość co do wyniku rozmowy Gersdorf z Morawieckim – mówi nam urzędnik UE, który jednak nie był świadkiem obrad”.
http://wyborcza.pl/7,75399,23941156,timmermans-proponuje-zaskarzenie-polski-ale-bruksela-zwleka.html

— CZY PREMIER PÓJDZIE NA USTĘPSTWA W SPRAWIE REFORMY SĄDOWNICTWA JAK W SPRAWIE USTAWY IPN – Marek Domagalski w RZ: “Co można zrobić? Wymagałoby to pewnych ustępstw władzy, a im szybciej by one nastąpiły, tym łatwiej byłoby je wdrożyć. Wymagałoby to z pewnością jeszcze jednej noweli „naprawczej” ustawy o SN przywracającej np. stan czynny prezes Gersdorf, a może jeszcze części sędziów. (…) Przypadek uchylenia kontestowanych na świecie rygorów karnych w ustawie o IPN jest przykładem takiego ustępstwa obecnej władzy, na dodatek skutecznego”.
https://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/309199942-Czy-premier-Morawiecki-pojdzie-na-ustepstwa-w-sprawie-reformy-sadownictwa.html

— ZASKOCZENIE W BRUKSELI I WARSZAWIE – Grzegorz Osiecki w DGP: “Po spotkaniu pojawiły się sugestie, że to gest pod adresem Brukseli, który miał osłabić wolę skierowania przeciwko Polsce skargi do Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym. PiS wolałby uniknąć kolejnego dowodu konfliktu z Brukselą w trakcie kampanii wyborczej.  Mimo to, kiedy okazało się, że Komisja nie podjęła decyzji w sprawie pisma do TSUE, reakcją urzędników rządowych także było zaskoczenie”.

— POLITYKA JEST PEŁNA ZDRAJCÓW, NOWACKA MUSI PAMIĘTAĆ, ŻE CI, CO ZDRADZAJĄ, BĘDĄ ZDRADZENI – JAN ŚPIEWAK w rozmowie z Aleksandrą Gieracką i Jolantą Kamińską w Interii: “Nowacka dała mi słowo, że nie będzie popierać Trzaskowskiego, chociażby z tego powodu, że jej prawa ręka w Warszawie i najlepiej oceniana radna Paulina Piechna-Więckiewicz jest naszą kandydatką na wiceprezydentkę. Nowacka, występując po stronie Trzaskowskiego, zdradziła ją. Tak samo zachowała się niegdyś Joanna Kluzik-Rostkowska w partii Polska Jest Najważniejsza, to samo zrobił Grzegorz Napieralski z Partią Biało-Czerwoni. Polityka jest pełna zdrajców. Nowacka musi też zapamiętać, że ci, co zdradzają, będą zdradzani”.

— ŚPIEWAK O TYM, ŻE PO I PIS NIEWIELE SIĘ RÓŻNIĄ: “I to mówi Nowacka, która jeszcze pół roku temu mówiła, że nie ma miejsca dla PO na demonstracjach kobiet? Ci ludzie mieli wielokrotnie szanse załatwić sprawy ważne dla kobiet albo mniejszości seksualnych. I nic nie zrobili! Czy Nowacka nagle uwierzyła, że teraz to zrobią? Chodzi tylko i wyłącznie o stołek. Ja nie mam zamiaru zamieniać PiS na PiS w wersji „light”, a taka jest Platforma. Łamie zasady, ale w rękawiczkach, robi skoki na spółki, ale w rękawiczkach, zrobiła skok na Trybunał Konstytucyjny, ale w rękawiczkach. W samorządzie naprawdę widać, że te partie niczym się nie różnią”.

— ŚPIEWAK MÓWI, ŻE LICZY NA DRUGĄ TURĘ, ALE GDYBY DO NIEJ NIE DOSZŁO, TO NIE POPRZE ANI JAKIEGO ANI TRZASKOWSKIEGO: “Moi wyborcy mają własny rozum. Sami podejmą decyzje. My chcemy, żeby obaj kandydaci zdeklarowali, że będą realizować program, z którym my idziemy.

– A jednak zostawia pan uchylone drzwi.

– I tak nikogo nie poprę, choć chciałbym, żeby nasze postulaty były realizowane”.

— ŚPIEWAK: SYMPATYZUJĘ Z BIEDRONIEM – MÓWI DALEJ INTERII: “Sympatyzuję z Robertem Biedroniem. Na pewno chętnie będę z nim rozmawiał. Już teraz współpracujemy w Warszawie z ludźmi, którzy z nim współpracują. To jest to samo środowisko.

– Przed wyborami parlamentarnymi na polskiej scenie politycznej powinna powstać „trzecia siła”?

– Nie widzę innej drogi. Potrzebny jest ktoś, kto to wszystko pozbiera razem i kto nie pójdzie drogą Palikota, który postanowił oprzeć wszystko na jednej osobie i to się rozpadło. Na polskiej scenie politycznej musi powstać blok centrowo-lewicowy. Robert Biedroń ma ogromną szansę, by to zrobić”.
https://fakty.interia.pl/autor/jolanta-kaminska-aleksandra-gieracka/news-spiewak-licze-na-druga-ture,nId,2632982

— DWÓCH CZŁONKÓW KOMISJI JAKIEGO WYDAJE KSIĄŻKĘ O KULISACH KOMISJI REPRYWATYZACYJNEJ – PODAJE WP: “Kto zachowuje się jak Jasiek z „Wesela”? Kogo zaatakowali hakerzy? Miłośnikiem jakiej części garderoby jest Patryk Jaki? Któremu ministrowi członkowie komisji weryfikacyjnej chcieli zbudować altankę? Kim jest pani Małgosia, odpowiednik „pani Basi” z Ucha Prezesa? Odpowiedzi na te pytania we fragmentach książki „Komisja Jakiego. Czas rozliczeń”, które WP publikuje jako pierwsza. Pisali ją pół roku. I w końcu wychodzi – w środku najbardziej intensywnej w historii i skupiającej uwagę wyborców w całej Polsce kampanii prezydenckiej w Warszawie. „Komisja Jakiego. Czas rozliczeń” – tak nazywa się pierwsza książka o kulisach działania komisji weryfikacyjnej autorstwa dwóch jej członków – dr. Bartłomieja Opalińskiego i Adama Zielińskiego. Pierwszy zasiadł w komisji z ramienia PSL, drugi – jako przedstawiciel Kukiz’15”.
https://wiadomosci.wp.pl/komisja-jakiego-czas-rozliczen-sensacyjna-ksiazka-o-kulisach-komisji-weryfikacyjnej-tylko-na-wp-6296977533294209a

— TRUMP OSTENTACYJNIE POKAZAŁ, ŻE NIE AKCEPTUJE AGENDY ŚWIATOWEJ LEWICY WOBEC POLSKI – JACEK KARNOWSKI: “Teoretycznie akurat na tym polu prezydent USA mógłby relatywnie tanio złapać parę punktów w oczach lewicowego establishmentu. On jednak wybrał lojalność wobec swojego sojusznika. Trump jest twardym negocjatorem; wiele za darmo nam nie da, mamy tego pełną świadomość. Ale w Waszyngtonie pokazał, że sojusz z Polską traktuje poważnie. I wreszcie: gdyby nie jego zwycięstwo w USA, Polska miałaby w sferze naprawy państwa jeszcze mniejsze pole manewru. Hilary Clinton byłaby, być może, jeszcze bardziej agresywna niż Bruksela. A sprzężonej presji amerykańsko-unijnej nie moglibyśmy długo się opierać”.
https://wpolityce.pl/m/swiat/412875-trump-ostentacyjnie-nie-podjal-agendy-lewicy-wobec-polski

— NIE MA MOWY O KLĘSCE – Michał Szułdrzyński w RZ: “Zważywszy na to wszystko, bilans wizyty jest dla Polski korzystny. Tak, mógł być jeszcze korzystniejszy, ale o żadnej katastrofie – jeśli odłożymy na bok polityczne emocje – mowy być nie może”.
https://www.rp.pl/Opinie/180929999-Po-spotkaniu-Dudy-z-Trumpem—o-klesce-nie-moze-byc-mowy.html

— URODZINY:Agata Buzek, Jan Kanthak, Marcin Anaszewicz, Jarosław Zieliński, Jacek Soska, Grzegorz Kurczuk.