— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Buda o ACTA2: To jest rozwiązanie dwudziestowieczne, natomiast Internet to jest XXI wiek
Grabiec: Moglibyśmy mówić o ACTA+, pozwalającym PiS inwigilować internautów
Mucha o powołaniu sędziów SN: PAD nie jest związany żadnym terminem, natomiast jest zdeterminowany, żeby SN działał sprawnie
PMM: Chcemy rozwijać gospodarkę innowacyjną
PMM: Już jest dymisja ministra Chorążego
Koalicja Obywatelska w Piotrkowie Trybunalskim o bezpłatnej komunikacji publicznej dla dzieci i młodzieży
Gersdorf: Żadne przepisy ustawowe nie mogą zmienić mojej sześcioletniej kadencji. Prezydent też nie. Musiałby zmienić konstytucję
http://300polityka.pl/live/2018/09/14/

*****

FAKTY TVN

— KILKA GODZIN PRZED UPŁYWEM TERMINU POLSKI RZĄD ODPOWIEDZIAŁ KOMISJI EUROPEJSKIEJ NA PROŚBĘ O WYJAŚNIENIA CO DO ZGODNOŚCI USTAWY O SĄDZIE NAJWYŻSZYM Z PRAWEM UNIJNYM. W piśmie można przeczytać o całkowitej bezzasadności zastrzeżeń Brukseli – bez materiału.

— JEST ZAŻALENIE NA DECYZJĘ O UMORZENIU ŚLEDZTWA W SPRAWIE BICIA KOBIET BLOKUJĄCYCH MARSZ NARODOWCÓW 11 LISTOPADA 2017 ROKU. Prokurator Małgorzata Kołodziej uznała, że agresorzy tylko „okazywali niezadowolenie”, choć nawet ich nie przesłuchała. To tylko jedna z jej kontrowersyjnych decyzji – zapowiedź.

— W CZARNYM SCENARIUSZU SZYKUJE SIĘ DYSCYPLINARKA DLA PROKURATORA W STANIE SPOCZYNKU. ZA TO, ŻE SPOTKAŁ SIĘ Z UCZNIAMI I OPOWIADAŁ O KONSTYTUCJI – zapowiedź: Ale prokurator Wojciech Sadrakuła nie będzie sam – donosy piszą na siebie inni uczestnicy takich spotkań.

— WŚRÓD PRAWNIKÓW KRĄŻY ŻART, ŻE DLA WŁADZY BRZYDKIE SŁOWO NA „K”, TO „KONSTYTUCJA” – Krzysztof Skórzyński: Ale chyba w przypadku prokuratora Wojciecha Sadrakuły to nie tylko zabawna gra słowna.

— TO, CO W JĘZYKU PRAWNIKÓW NAZYWA SIĘ „USTALANIEM ZNAMION PRZEWINIENIA” NIE OZNACZA, ŻE PRZEWINIENIE BYŁO, ALE – I TEGO PROKURATURA JUŻ W SWOJEJ ODPOWIEDZI NIE DODAŁA – ŻE WEDŁUG PROKURATORA JEST PRAWDOPODOBNE, ŻE PRZEWINIENIE BYŁO – Skórzyński: To wystarczy, by inni, którzy biorą udział w takich lekcjach, odczytali sygnał, że „to może się skończyć co najmniej nieprzyjemnościami”.

— LUDMIŁA KOZŁOWSKA W BUNDESTAGU. POLSKA CHCE WYJAŚNIEŃ – zapowiedź: O złożenie wyjaśnień zostali poproszeni niemiecki ambasador i oficer łącznikowy po tym jak w Bundestagu wystąpiła Ludmiła Kozłowska, prezes Fundacji Otwarty Dialog. Na wniosek Polski została wydalona ze strefy Schengen. Niemcy wydali jej wizę.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— TRZY RAZY WIĘCEJ PIENIĘDZY DLA POSZKODOWANYCH PRZEZ SUSZĘ ROLNIKÓW NIŻ ZA RZĄDÓW PO-PSL W 2015 – zapowiedź: Właśnie rusza nabór wniosków o przyznanie pomocy.

— JACEK WOJCIECHOWICZ JEST MERYTORYCZNIE LEPSZY OD RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO – DEKLARUJE WARSZAWSKI RADNY PO – zapowiedź: Partia przedstawiła dziś swoich kandydatów do Rady Miasta. Na listach nie zabrakło kontrowersyjnych nazwisk związanych z reprywatyzacją. A Biedroń mówi wprost: Koalicja Obywatelska to wielkie oszustwo.

— CENTRUM MŁODEGO PRZEDSIĘBIORCY – TO NOWA PROPOZYCJA PATRYKA JAKIEGO DLA WARSZAWY – Karol Jałtuszewski: Jego wyborczy rywal wziąć dziś udział w prezentacji kandydatów KO do rady miejskiej.

— TRZASKOWSKI ZACHWALA KANDYDATÓW, CHOĆ NA LISTACH NIE BRAKUJE POSTACI KONTROWERSYJNYCH – Jałtuszewski.

— RADNY PO, PAWEŁ LECH, OTWARCIE PRZYZNAJE, ŻE LEPIEJ PRZYGOTOWANYM KANDYDATEM OD TRZASKOWSKIEGO JEST WOJCIECHOWICZ – Jałtuszewski.

— W SONDAŻACH JAKI I TRZASKOWSKI MAJĄ ZBLIŻONE POPARCIE, CHOĆ TO SPOTKANIA Z JAKIM PRZYCIĄGAJĄ ZNACZNIE WIĘCEJ MIESZKAŃCÓW – Jałtuszewski: Kandydat ZP apeluje o nierozpraszanie głosów i zaprasza do rozmów innych kandydatów.

— NA ROZSZERZENIE KOALICJI OBYWATELSKIEJ RACZEJ NIE MA SZANS – Jałtuszewski.

— PIS LIDEREM NAJNOWSZEGO SONDAŻU CBOS – bez materiału.

*****

WYDARZENIA POLSATU

— DWA MIESIĄCE OPÓŹNIENIA W PRACACH SN – zapowiedź.

— MAŁGORZATA GERSDORF, POWOŁUJĄC SIĘ NA KONSTYTUCJĘ, WCIĄŻ ZAJMUJE GABINET I PREZESA – Dariusz Ociepa.

— PO WYSŁANIU PRZEZ PREZYDENTA 7 SĘDZIÓW W STAN SPOCZYNKU, W SN TRZEBA BYŁO DZIŚ ODWOŁAĆ 10 ROZPRAW – Ociepa dalej.

— ŁĄCZNIE TRZEBA PRZESUNĄĆ TERMINY 99 ROZPRAW – Ociepa.

— KRS WYSŁAŁA JUŻ PREZYDENTOWI REKOMENDACJE WS. KANDYDATÓW NA NOWYCH SĘDZIÓW SN – Ociepa dalej.

— WEDŁUG NASZYCH INFORMACJI, ANDRZEJ DUDA PODEJMIE DECYZJĘ W NAJBLIŻSZYCH DNIACH – Ociepa.

— WYSTĄPIENIE LUDMIŁY KOZŁOWSKIEJ W BUNDESTAGU.

— WICEPREZYDENT CZĘSTOCHOWY MIAŁ POTRĄCIĆ DZIECKO I ZBIEC Z MIEJSCA WYPADKU.