— WYNIKI ORLENU LEPSZE NIŻ PROGNOZY – PB: “W drugim kwartale 2018 r. zysk netto PKN Orlen wyniósł 1,74 mld zł. To o 13 proc. więcej niż przed rokiem i prawie o 45 proc. więcej od średniej oczekiwań analityków”.
https://www.pb.pl/wyniki-pkn-orlen-lepsze-od-konsensu-prognoz-935456

— PKO BP ZAGRA W EKSTRAKLASIE – PB: “Największy polski bank został na trzy lata sponsorem piłkarskiej ligi. Jeśli dobrze zagra, to wygra”.
https://www.pb.pl/pko-bp-zagra-w-ekstraklasie-935144

— NAJWIĘKSZY POLSKI BANK SPONSOREM EKSTRAKLASY – Przegląd Sportowy:
https://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/lotto-ekstraklasa/pko-bp-sponsorem-ekstraklasy/24l7yec

— MARCIN FIJOŁEK NA TWITTERZE:“Naprawdę sensowny ruch i realną dobrą zmianę dla polskiej piłki klubowej ogłasza właśnie premier @MorawieckiM. Chodzi o zaangażowanie PKO BP w ESA. Pomysly zweryfikuje praktyka, ale to duża szansa, by nasza Ekstraklasa była ciut zdrowsza niż dotychczas”.
https://twitter.com/marcinfijolek/status/1020218545882443776

— SZEF EKSTRAKLASY DZIĘKUJE MORAWIECKIEMU ZA PARASOL DLA PROJEKTU WSPARCIA.

— 300LIVE Z SEJMU: http://300polityka.pl/live/2018/07/20/

— JAK FUTRZARZE SKALP Z PIS ZDJĘLI – Wojciech Mucha w GPC:“Wycofując się z likwidacji hodowli zwierząt futerkowych, rząd Prawa i Sprawiedliwości pokazał, że jest nie tylko niekonsekwentny. Dał także wyraz uległości wobec wszelakich lobbies, które przy użyciu szantażu i wpływów kształtują proces legislacyjny jak plastelinę. Od jakiegoś czasu czułem pismo nosem. Widziałem, jak posłowie deklarujący miłość do „wszelkich stworzeń” unikają rozmowy. Mówiono mi, żebym odpuścił, bo sprawa już jest przegrana. Kiedy przeprowadzaliśmy w „Gazecie Polskiej” wywiad z ministrem rolnictwa Janem Ardanowskim, byłem prawie pewien. Wczoraj klamka zapadła”.

— MUCHA O DROBNYM ALE KRZYKLIWYM LOBBY: “Niestety. Drobne, ale krzykliwe lobby, które na eksporcie surowych skór zarabia miliardy złotych, okazało się silniejsze niż zdrowy rozsądek. Silniejsze niż fakty, silniejsze niż obrońcy zwierząt, mieszkańcy wsi. Wreszcie silniejsze niż prezes PiS Jarosław Kaczyński. Dostosowana do prawicowego odbiorcy pseudopatriotyczna retoryka w połączeniu z nachalnym promowaniem „przemysłu” przez część mediów poskutkowała. Okazało się, że wystarczy kilku gości z kasą, wtyki w Toruniu i już można rozporządzać tym, jak ma wyglądać ustawa. Wody w usta nabrali posłowie, którzy dotychczas opowiadali się za zakazem. Jakby gromy ciskane z eteru i wizji rzeczywiście działały paraliżująco”.
https://gpcodziennie.pl/94328-jakfutrzarzeskalpzpiszdjeli.html

— PREZES KACZYŃSKI JUŻ NIE KOCHA NOREK – tytuł w GW.

— LOBBY FUTRZARSKIE ZNÓW WYGRAŁO – Zuzanna Dąbrowska w RZ: “Nawet zwierzęta na fermach nie mogą liczyć na zmiłowanie z okazji końca roku sejmowego, bo minister rolnictwa oznajmił, że nie będzie zmian zapowiadanych przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego, które miały świadczyć o tym, czy ktoś ma serce, czy nie. Lobby futrzarskie i zaplecze ojca Rydzyka znów wygrali”.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1381634-PiS-konczy-sezon–w-swoim-stylu-Kiepskim.html

— OPOZYCJA NIE WYGRA Z PIS MORALNĄ SŁUSZNOŚCIĄ – Jakub Majmurek w WP: “Jeśli opozycja chce wygrać z PiS, to w swoim bagażniku musi mieć coś więcej poza Pawłem Kasprzakiem. Konkretne projekty ustaw, zmian i reform. (…)Walki z PiS nie da się wygrać na płaszczyźnie moralnej niezgody na praktyki władzy. Trzeba mieć jeszcze konkretną ofertą polityczną. Wiążącą z różnymi opozycyjnymi siłami realne grupy społeczne i ich interesy – symboliczne i materialne. Trzeba mieć też coś do zaoferowania ludziom, którzy nie dostrzegają kluczowego znaczenia walki o wolne sądy”.

— NIE WYKONANO ŻADNEJ PRACY PROGRAMOWEJ PO STRONIE OPOZYCJI – DALEJ MAJMUREK: ”Tymczasem w ciągu roku od pierwszej próby skoku na SN nie wykonano żadnej pracy programowej po stronie opozycyjnej. Nikt nie próbował sobie odpowiedzieć na pytanie: jakich sądów Polacy i Polki potrzebują? Dlaczego atak na sądy uchodzi PiS na sucho? Do jakich realnych emocji odwołuje się partia rządząca? Dopóki strona opozycyjna nie zacznie sobie odpowiadać na te pytania, pozostaną jej takie protesty jak z środy i czwartku – tyleż dramatyczne, co bezradne”.

— NIE DA SIĘ WALCZYĆ Z WŁADZĄ METODAMI Z INNEGO PORZĄDKU – DALEJ MAJMUREK W W WP: “W warunkach nawet kulawej demokracji nie da się walczyć z władzą przede wszystkim metodami wziętymi z zupełnie innego porządku. Nie jesteśmy na amerykańskim południu przed ustawami o prawach obywatelskich dla Czarnych, czy w PRL generała Jaruzelskiego. Protesty takie jak ten z wczoraj i z dziś konsolidują anty-pisowski elektorat – co też jest bardzo ważne – nie poszerzają go jednak znacząco. Nie przybędzie w sposób znaczący ludzi przekonanych, że PiS właśnie przekroczył granice i utracił moralną legitymację do uczestnictwa w normalnej, politycznej grze”.
https://opinie.wp.pl/jakub-majmurek-opozycja-nie-wygra-z-pis-moralna-slusznoscia-6275063021684353a

— PIS IDZIE NA CAŁOŚĆ – Michał Szułdrzyński w RZ:“To jednak zupełna farsa, że niecały tydzień po uroczystych mszach, zgromadzeniach narodowych, okolicznościowych przemowach z okazji 550 lat polskiego parlamentaryzmu, PiS dobija go, uniemożliwiając wręcz debatę nad sprawami Rzeczypospolitej. Chyba że uznamy za nią nazwanie przez prof. Krystynę Pawłowicz posłów opozycji „bydłem”.

— SZUŁDRZYŃSKI O PIOTROWICZU: “le w sumie trudno się dziwić, wszak tego, jak traktuje się opozycję, poseł Piotrowicz uczył się zapewne, pracując w stanie wojennym w prokuraturze i jako członek egzekutywy PZPR”.

— SZUŁDRZYŃSKI O POGUBIONEJ OPOZYCJI: “Protestowanie jest świętym prawem opozycji i obywateli. Ale czym innym są protesty, a czym innym próby siłowego wdarcia się do Sejmu, malowanie jego ścian sprayem, szturchanie prawicowych dziennikarzy wchodzących i wychodzących z parlamentu itp. Wygląda to tak, jakby nie tylko PiS marzył już o tym, by zamknąć sprawę SN i udać się na wakacje, ale też opozycja czekała na nie z utęsknieniem”.
http://www.rp.pl/Komentarze/307199858-Szuldrzynski-PiS-idzie-na-calosc.html&template=restricted

— KONIEC WOLNYCH SĄDÓW I PARLAMENTARYZMU – jedynka GW: “PIS: POGARDA I
SZYDERSTWO”.

— WOJCIECH CZUCHNOWSKI PISZE O OSTATNIM AKCIE ZNISZCZENIA NIEZALEŻNEGO SĄDOWNICTWA – na jedynce GW: ”W strzeżonym przez policyjne kordony Sejmie PiS dokonuje ostatniego aktu zniszczenia niezależnego sądownictwa. Dobijana jest nie tylko praworządność, ale też podstawowe zasady parlamentaryzmu. (…) Czasem twarz człowieka mówi więcej niż jego słowa. Gdy w czwartek rano w pośpiechu sejmowa większość przepychała łamiącą praworządność nowelizację ustaw sądowych, na twarzach posłów partii rządzącej dominowało rozbawienie, wyższość i pogarda”.

— CZUCHNOWSKI SUGERUJE, ŻE PIS MOŻE CHCIEĆ SFAŁSZOWAĆ WYBORY: “Ale równie ważne są dwa pozostałe cele: po pierwsze, to Sąd Najwyższy będzie decydował o ważności wyborów. Te zaś PiS może przegrać albo sfałszować”.
http://wyborcza.pl/7,75398,23695225,pis-pogarda-i-szyderstwo.html

— PIS KOŃCZY SEZON W  SWOIM STYLU. KIEPSKIM – ZUZANNA DĄBROWSKA W RZ:“Na koniec sezonu sejmowego politycy zafundowali nam w pigułce wszystko to, co przynosiło im rozgłos od początku tej kadencji. Czy może raczej trzeba by powiedzieć – złą sławę. Główny rozgrywający, czyli obóz większości, po raz kolejny udowodnił, że gotów jest na wszystko, byle osiągnąć własne polityczne cele”.

— OPOZYCJA POWINNA PRZYJŚĆ NA POPRAWKĘ ZE SKUTECZNOŚCI – KONKLUZJA DĄBROWSKIEJ: “Gdyby więc wystawiać stopnie przed wakacjami albo chociaż zaliczenia, to opozycja musiałaby przyjść na poprawkę ze skuteczności. PiS i jego przystawki zasłużyły natomiast na powtarzanie roku. I to z kilku przedmiotów. Tylko czy ktokolwiek ma jeszcze siłę, by przetrwać kolejny rok zmian w wykonaniu PiS?”
http://archiwum.rp.pl/artykul/1381634-PiS-konczy-sezon–w-swoim-stylu-Kiepskim.html

— USTAWA O PROKURATURZE – NOCNA JAZDA W STRONĘ CHAOSU – tytuł w DGP.

— BĄDŹMY JAK KLEMENTYNA SUCHANOW – Magdalena Środa w GW.

— ZOSTANIE TYLKO SĄD OSTATECZNY – tytuł w GW.

— ZNALAZŁEM W BAGAŻNIKU 1O GR MARIHUANY. – A ja 200 gramów kokainy. – A ja 140 kg obywateli RP – rozmowa policjantów na rysunku Andrzej Rysuje w GW.

— MONIKA OLEJNIK: NAJDZIWNIEJSZE JEST ZACHOWANIE PREZYDENTA DUDY – pisze w GW: “Najdziwniejsze w tym wszystkim jest zachowanie prezydenta Andrzeja Dudy. Wysyła w stan spoczynku I prezes SN, a o Iwulskim mówi, że jest I prezesem. Czy naprawdę tak trudno było sprawdzić życiorys sędziego Iwulskiego? A może pan prezydent go ułaskawił? Dzięki TK prezydent może wszystko, nawet ułaskawiać ludzi bez wyroku”.
http://wyborcza.pl/7,75968,23695847,prokurator-piotrowicz-bohater-na-miare-stulecia-niepodleglosci.html

— OBAJ PANOWIE WYDAJĄ MI CERTYFIKAT WIARYGODNOŚCI – Jan Śpiewak w rozmowie z Witoldem Głowackim w PTT: “Jak na razie zwyczajnie się cieszę, bo obaj panowie wystawiają mi certyfikat wiarygodności i niezależności – a to jest najcenniejsze w polityce. Dziękuję za to, panie Jaki, dziękuję, panie Trzaskowski”.

— DRUGA TURA W ZASIĘGU RĘKI – MÓWI DALEJ ŚPIEWAK: “Jeżeli przebijemy w sondażach 10 procent, to druga tura zaczyna być na wyciągnięcie ręki. A jeśli do niej wejdę, to wygram wybory. Jestem wiarygodny i dla wyborców prawicy, i dla wyborców centroprawicy i dla wyborców liberalnych. A Warszawa chce zmiany. Będziemy ciężko pracować przez wakacje, a we wrześniu zaczniemy w pełni regularną kampanię. Myślę, że nie damy odetchnąć kontrkandydatom”.
http://www.polskatimes.pl/opinie/wywiady/a/wybory-samorzadowe-2018-jan-spiewak-patryk-jaki-i-rafal-trzaskowski-wystawiaja-mi-certyfikat-niezaleznosci-a-warszawa-chce,13352343/4/

— JAKI JEDZIE PO BANDZIE WYKORZYSTUJĄC OSPAŁOŚĆ PRZECIWNIKÓW. TRZASKOWSKI NA KAŻDY TEMAT “SIĘ DOKTORYZUJE”. – GW ZAPOWIADA TEKST JAKI TRZASKOWSKI w wydaniu Świątecznej.

— RZECZ W NARCYZMIE – Michał Olszewski w GW o Trzaskowskim: “Ale sprowadzanie krytyki Rafała Trzaskowskiego wyłącznie do napięcia elita – lud jest nieporozumieniem, pomija bowiem istotę problemu. Rzecz bowiem w narcyzmie, jakim kandydat Platformy na urząd prezydenta Warszawy popisał się przy okazji rocznicy śmierci Bronisława Geremka. Trzaskowski pisze o sobie, swoim wykształceniu, swoim obyciu i swojej znajomości języków, a Geremek z jego wizją Europy jawi się jako mało ważne tło dla erudycyjnych fajerwerków”.

— POTWIERDZIŁ WIZERUNEK ELITY ODERWANEJ, ŻYJĄCEJ W BAŃCE DAWNO MINIONYCH CZASÓW – DALEJ OLSZEWSKI W GW: ”Irytacja ma więc również inne podstawy niż klasyczna niechęć do wykształciucha – Rafał Trzaskowski potwierdził wizerunek elity oderwanej od rzeczywistości, skierowanej w przeszłość, żyjącej w bańce dobrych, dawno minionych czasów. Że takie stwierdzenie jest nadużyciem? Że Rafał Trzaskowski nie oderwał się od tu i teraz? Z pewnością – sieć rządzi się jednak innymi prawami i bywa, że kilka zdań brzmi mocniej niż całe tomy”.
http://wyborcza.pl/7,75968,23695846,czerwony-kapelusz-rafala-trzaskowskiego-bilans-ofiar.html

— KAROLINA LEWESTAM O TRZASKOWSKIM – w DGP: “(…) widziałam, że oskarżenia miotali głównie tacy ludzie, jak sam Trzaskowski. Niejeden też zdawał egzamin z tego i owego u jakiejś legendy. Niejeden też się tym tu i ówdzie chwalił. Jeden wzburzony, którego znam osobiście, ma na południu Francji „swojego ulubionego winiarza”; inny studiuje na prestiżowej uczelni za granicą i lubi o tym tu i ówdzie dyskretnie wspomnieć. Innymi słowy – tacy Trzaskowscy do kwadratu zazdroszczą mu pewnie tego Geremka albo myślą, że ich własny Geremek jest lepszy, a wyklinają, jakby Trzaskowski co najmniej przebrał się za Króla Słońce, wziął w rękę karabin maszynowy i zaczął ze śmigłowca strzelać w okna prostych ludzi z Woli”.

— ROBERT MAZUREK DO SZEFOWEJ SZCZECIŃSKIEJ FILHARMONII:PO CO FILHARMONIA W SZCZECINIE SKORO JEST BERLIN? “I po co lotnisko w Baranowie skoro jest w Berlinie? (śmiech) – odpowiedź Doroty Serwy.
http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/578116,dorota-serwa-wywiad-robert-mazurek-filharmonia-szczecin.html

— ZAWŁASZCZANIE KOLEJNYCH INSTYTUCJI PRZEZ JEDNO UGRUPOWANIE, MISIEWICZE W SPÓŁKACH, PROPAGANDA MEDIÓW, ŁAMANIE PROCEDUR. TO STANDARDY POLSKI POWIATOWEJ – lead tekstu DGP JAK GNIJĄ SAMORZĄDY.

— REDAKTORKA NACZELNA KRYTYKI, AGNIESZKA WIŚNIEWSKA O PROJEKCIE PETRU: “Czy ten projekt ma sens? Na scenie politycznej na pewno jest dziś miejsce na partię liberalną światopoglądowo i społeczną ekonomicznie (pozdro dla lewicy!). Społeczne projekty niby wprowadza PiS, ale niestety 500+ i minimalna stawka godzinowa to wciąż za mało, żeby mówić, że w sejmie miejsce dla polityków prosocjalnych już jest zajęte i nie ma po co z takim programem startować”.
http://krytykapolityczna.pl/felietony/agnieszka-wisniewska/lis-kontra-nadwislanski-pyton-ostateczne-starcie/

— KONRAD SZYMAŃSKI MÓWI RZ O POLSKIM STOSUNKU DO NEGOCJACJI BREXITOWYCH: “Trzeba myśleć kreatywnie, wyjść poza dotychczasowe formy współpracy z krajami trzecimi. To dotyczy nie tylko bezpieczeństwa, gdzie nasze interesy są po prostu zbieżne, ale również wyważenia interesów handlowych. Polska nie zgodzi się na rozwiązania, które są niekorzystne dla UE, ale też będzie zachęcać do tego, aby na gruncie białej księgi budować pozytywny scenariusz”.
http://www.rp.pl/Polityka/307199875-Konrad-Szymanski-Polska-nie-chce-karac-Brytyjczykow.html

— WRACA LEWY HAZARD – jedynka RZ– Piotr Skwirowski: “Bukmacherzy są zgodni. Nielegalny hazard ułatwia Ministerstwo Finansów, które zbyt rzadko uzupełnia rejestr zakazanych domen, co utrudnia ich blokowanie w internecie. To zaś, że operatorzy nie występują o licencje na legalną działalność w Polsce, jest zasługą naszych podatków. Należą one do najwyższych w Europie, co zwiększa atrakcyjność zakładów nimi nieobłożonych”.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1381659-Wraca-lewy-hazard.html

— URODZINY: Czesław Mroczek, Przemysław Pająk.