— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Zabłocki: Chyba wszyscy rozumieją, że w takich warunkach, jakie panują od lipca ubiegłego roku, nie pracuje się łatwo
Błaszczak: Mój cel to powołanie nowej dywizji na wschód od Wisły. Więcej Polski w NATO i więcej NATO w Polsce
Błaszczak: My się uniezależniamy a Niemcy i część Europy zachodniej się uzależniają od Rosji, płacąc miliardy Euro, przy czym nie wydają nawet 2% na swoją obronność
Zabłocki: Po raz pierwszy w życiu spotkało mnie coś takiego, że zostałem zaopiniowany w sytuacji, kiedy nikogo o tę opinię nie prosiłem
Schetyna o wywiadzie z Kaczyńskim: Obok tego, że mogę się czuć bezpiecznie, jest napisane, że nie będzie zmiany ordynacji do parlamentu. To chyba jest tak samo prawdziwe
Schetyna o ZN: To będzie prawdziwy sprawdzian, czy ktoś jest w opozycji czy udaje, że nic się nie dzieje
Schetyna: Trzeba zrobić wszystko, żeby nie dopuścić do przegłosowania tego prawa. Trzeba zrobić wszystko, żeby obudzić emocje. Wierzę także we wsparcie Europy
Schetyna: To część napaści PiS-u, większości parlamentarnej, rządu PiS-owskiego na SN
PMM: Chciałem podziękować ministrowi Macierewiczowi, który w piękny i konsekwentny sposób prowadził działania dot. bezpieczeństwa naszych granic
http://300polityka.pl/live/2018/07/12/

*****

FAKTY TVN

— SKORO PREZES GERSDORF NIE ZNIKA TO W PIS-IE POJAWIA SIĘ POMYSŁ JAK JĄ ZASTĄPIĆ – Justyna Pochanke: Polityczne przyśpieszenie i piąta zmiana w ustawie o sądach. Skoro prezes Gersdorf twierdzi, że wciąż jest pierwszym prezesem, to w PiS-ie pojawia się pomysł, jak ją zastąpić i jak zdobyć Sąd Najwyższy. Politycznie wybrana KRS stawia sędziom polityczne pytania – czy wyjeżdżali do Brukseli? Na tej podstawie wydaje opinie.

— KTO UZNAJE PREZES GERSDORF TO JEST NA STRACONEJ POZYCJI – Pochanke.

— NOWA KRS NIE CHCE SĘDZIEGO IWULSKIEGO W SN – Knapik.

— ALBO PAD BĘDZIE PRÓBOWAŁ WYWALCZYĆ JAKĄŚ PRZESTRZEŃ SWOBODY DZIAŁANIA ALBO NIE, MOIM ZDANIEM NIE STAĆ GO NA TO – Jerzy Stępień.

— PAD NA PYTANIE ŻE IWULSKI SIĘ NIE CZUJE NASTĘPCĄ: To niech się poczuje.

— KOLEJNA NOWELIZACJA USTAWY O SUN.

— CAŁKOWITE PRZEJĘCIE SN – Borys Budka.

— W materiale o pytaniach KRS do sędziów o Gersdorf.

— ALE SAM RZECZNIK KRS NIE CHCE POWIEDZIEĆ CO SĄDZI O KADENCJI GERSDORF – Knapik.

— Donald Trump na szczycie NATO żąda od sojuszników, by dali z siebie dużo więcej. Chcecie bezpieczeństwa, to dajcie nie dwa, a cztery procent PKB na wojsko – mówi do przywódców Europy. Czy marsowa mina Trumpa wzmocni Sojusz?

— W materiale o 2 rozmowach PAD z Trumpem.

— POWINNIŚMY ZOSTAWIĆ HISTORIĘ HISTORYKOM – prezydent Ukrainy.

— SEJM MILCZĄCY A SENAT BEZREFLEKSYJNY – Pochanke: Platforma nie przyjdzie, Nowoczesna się waha, a PSL stawia warunki. Opozycja mówi, że trudno świętować 550-lecie parlamentaryzmu, gdy Sejm staje się milczący, a Senat bezrefleksyjny.

— TYLKO SZTUCZNY, ZORGANIZOWANY NAPRĘDCE TŁUM MOŻE ZAPEŁNIĆ TEN NAMIOT, ALE JEŚLI PIS SIĘ NA TO NIE ZDECYDUJE, TO PRAWIE POŁOWA TEGO NAMIOTU POZOSTANIE PUSTA – Krzysztof Skórzyński.

— OBRAZ SEJMU WIDZIANY Z PERSPEKTYWY ŁAW OPOZYCJI TO: OBCINANIE PENSJI I NIE JEDNORAZOWE A REGULARNE KARANIE ZA NIEPOKORNOŚĆ, UNIEMOŻLIWANIE WYPOWIEDZI PRZEPYCHANIE USTAW I TRAKTOWANIE JAK MASZYNKI DO GŁOSOWANIA – Skórzyński.

— BYLI MARSZAŁKOWIE ZAPROSZENIE ODRZUCILI BEZ WAHANIA – Skórzyński.

— SEJM ZAMIENIA SIĘ W POLE DO DZIAŁANIA PARTYJNEJ JACZEJKI – Ludwik Dorn.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— DYSKUSJE NA ZAKOŃCZONYM DZISIAJ SZCZYCIE NATO ZDOMINOWAŁA KWESTIA ZWIĘKSZENIA WYDATKÓW NA OBRONNOŚĆ – zapowiedź: Wciąż zbyt wiele państw przeznacza na ten cel za mało pieniędzy.

— SZCZYT NATO ZAKOŃCZONY SUKCESEM. BUDŻET UROŚNIE O PONAD 33 MLD DOLARÓW – Jakub Wojtanowski.

— WIELE WSKAZUJE NA TO, ŻE WE WRZEŚNIU PREZYDENT ANDRZEJ DUDA BĘDZIE GOŚCIŁ W BIAŁYM DOMU – Wojtanowski.

— PREZYDENCI POLSKI I USA PODCZAS SZCZYTU NATO SPOTKALI SIĘ DWUKROTNIE – Wojtanowski.

— POLSKA Z ROKU NA ROK BĘDZIE ZWIĘKSZAŁA WYDATKI OBRONNE TAK, BY ZA 12 LAT NA TEN CEL PRZEZNACZAĆ 2,5% PKB – Wojtanowski.

— DONALD TRUMP DOMAGA SIĘ WYJAŚNIEŃ WS. BUDOWY GAZOCIĄGU NORD STREAM 2. Trump pochwalił Polskę, która szuka alternatywnych dostaw gazu – zapowiedź.

— SZCZYT PRZEWODNICZĄCYCH PAŃSTW EUROPY ŚRODKOWEJ I WSCHODNIEJ – bez materiału.

— OFICER LUDOWEGO WOJSKA POLSKIEGO I ŻOŁNIERZ WOJSKOWEJ SŁUŻBY WEWNĘTRZNEJ, A DZIŚ PREZES SN. SĘDZIA JERZY IWULSKI ORZEKAŁ W KOMUNISTYCZNEJ POLSCE, TAKŻE W STANIE WOJENNYM – zapowiedź: Dziś KRS negatywnie zaopiniowała jego oświadczenie o woli dalszego orzekania.

— SĘDZIEGO IWULSKIEGO BRONI RZECZNIK SĄDU NAJWYŻSZEGO – Bartłomiej Graczak.

— POWODEM NEGATYWNEJ OPINII KRS – BRAKI FORMALNE – Graczak.

— PAD: SĄD NAJWYŻSZY I SĘDZIOWIE SĄDU NAJWYŻSZEGO TEŻ POWINNI PRZESTRZEGAĆ USTAW, BO JEŻELI NIE, TO CZEGO MAMY OCZEKIWAĆ OD OBYWATELI?

— DO SEJMU WPŁYNĄŁ KOLEJNY PROJEKT NOWELIZACJI USTAW REFORMUJĄCYCH SĄDOWNICTWO – Graczak.

— KOMISJA DS. REPRYWATYZACJI UKARAŁA PREZYDENT WARSZAWY GRZYWNĄ W WYSOKOŚCI 30 TYSIĘCY ZŁOTYCH. HGW PO RAZ KOLEJNY ZIGNOROWAŁA WEZWANIE I WYJECHAŁA DO SINGAPURU – zapowiedź.

— PROKURATURA SKIEROWAŁA AKT OSKARŻENIA PRZECIWKO BYŁEMU WICEMINISTROWI FINANSÓW W RZĄDZIE PO-PSL, JACKOWI KAPICY.

*****

WYDARZENIA POLSATU

— JÓZEF IWULSKI DOSTAŁ NEGATYWNĄ OCENĘ KRS – zapowiedź.

— KOLEJNA NOWELIZACJA USTAWY O SN.

— SYTUACJA WOKÓŁ SN CORAZ BARDZIEJ PRZYPOMINA TĘ WOKÓŁ TK KILKANAŚCIE MIESIĘCY TEMU – Dariusz Ociepa: Tam też były personalne zawirowania i kolejne nowelizacje.

— PROJEKT, KTÓRY PIS ZŁOŻYŁO DZIŚ W SEJMIE, JEST CZWARTĄ ZMIANĄ USTAWY O SN OD GRUDNIA – Ociepa dalej.

— NIE MA WĄTPLIWOŚCI, ŻE PIS WIDZĄC, JAK WOLNO ODBYWA SIĘ NABÓR NA NOWYCH SĘDZIÓW, CHCE PRZYSPIESZYĆ WYBÓR I PREZESA – Ociepa.

— NA WOLNE MIEJSCA ZGŁOSIŁO SIĘ NA RAZIE TYLKO DWÓCH KANDYDATÓW – Ociepa dalej: W tym tempie dojście do liczby 110 sędziów trwałoby długie miesiące.

— NA CZAS OPINIOWANIA I GŁOSOWANIA WYŁĄCZONO TRANSMISJĘ Z OBRAD KRS – Ociepa.

— JÓZEF IWULSKI NIE ZŁOŻYŁ WNIOSKU O MOŻLIWOŚĆ DALSZEGO ORZEKANIA W TAKIM KSZTAŁCIE, W JAKIM WYMAGA TEGO NOWA USTAWA O SN – Ociepa dalej: Nie dołączył też zaświadczenia o stanie zdrowia.

— SĘDZIA IWULSKI MA WYKONYWAĆ OBOWIĄZKI PREZESA DO 19 LIPCA, WTEDY Z URLOPU WRÓCI MAŁGORZATA GERSDORF – Ociepa.

— SĘDZIA IWULSKI NIE CZUJE SIĘ OSOBĄ, KTÓRA ZASTĄPIŁA PANIĄ PREZES – Ociepa dalej.

— TRUDNO OCZEKIWAĆ, ŻE SPRAWA WOKÓŁ SĄDU WYJAŚNI SIĘ W CIĄGU NAJBLIŻSZYCH DNI – Ociepa: To tak, jak w przypadku TK, kwestia tygodni, a może nawet miesięcy.

— PREZYDENT TRUMP OD WCZORAJ RZĄDZI W EUROPIE – Dorota Gawryluk.

— RUSZYŁ PROCES WS. ŚMIERCI IGORA STACHOWIAKA.