— ROBERT BIEDROŃ MÓWIŁ DOROCIE WARAKOMSKIEJ, ŻE PO „W TYM DZIADOSTWIE” NICZYM NIE RÓŻNI SIĘ OD PIS – 300LIVE: http://300polityka.pl/live/2018/07/12/

— TRZECI SKŁAD SĘDZIOWSKI UZNAŁ MATERIAŁ DOWODOWY ZA MOCNY – ADAM ZADWORNY O ZNACZENIU DECYZJI SĄDU WS GAWŁOWSKIEGO – pisze w GW: “Środowe postanowienie sądu tylko trochę może ucieszyć polityka PO. Bo oznacza ono, że już trzeci skład sędziowski uznał, że materiał dowodowy jest mocny, a popełnienie przestępstw wysoce prawdopodobne”.
http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,23659399,za-zamknietymi-drzwiami-rozstrzyga-sie-los-posla-stanislawa.html

— PORÓŻNIONĄ Z PARTIĄ RADNĄ, PLARTFORMA WYKLUCZYŁA ZE WSZYSTKICH KOMISJI, CHOĆ BUDZIŁO TO WĄTPLIWOŚCI PRAWNE – Gazeta Stołeczna o radnej Jolancie Kasztelan: “Jolanta Kasztelan dotąd nie zabierała głosu w sprawach reprywatyzacji. Poróżniła się z PO, już w czerwcu wystąpiła z klubu i partii. Na sesji Rady Warszawy w miniony czwartek PO karnie wykluczyła ją ze wszystkich komisji, w których zasiadała, choć były wątpliwości, czy może w ogóle to zrobić. Wykluczeniu radnej towarzyszyły żywiołowe protesty radnych PiS”.
http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,23659278,wybory-samorzadowe-w-warszawie-radna-platformy-popiera-patryka.html

— ADAM, LESZCZYŃSKI Z OKO.PRESS PISZE W GAZETA.PL O MENTALNYM UWIKŁANIU OPOZYCJI, KTÓRY NIE POZWALA NA INNY PROGRAM, OPRÓCZ TEGO, KTÓRY BYŁBY POWROTEM DO TEGO, CO BYŁO:“Mentalne uwikłanie w III RP nie pozwala sformułować żadnego planu, który nie byłby powrotem do tego, co było. Opozycyjni politycy i publicyści dokonują przy tym arcyzabawnej intelektualnej operacji. Z jednej strony mówią: „były błędy” oraz „musimy zaproponować coś nowego”. Kiedy jednak przejdziemy na poziom konkretu, dowiemy się, że każdy błąd był nieunikniony i naprawdę pozostawał tylko efektem ubocznym Wielkiego Historycznego Sukcesu”.

— WYPALENIE OPOZYCJI WIDAĆ W JĘZYKU I FORMULE PROTESTÓW – DALEJ LESZCZYŃSKI W GAZETA.PL: “Wypalenie opozycji widać w języku i w formule protestów. Aktorka Dorota Stalińska porównała w czasie niedawnego protestu niepełnosprawnych w Sejmie Straż Marszałkowską do hitlerowców wpuszczających gaz do komór gazowych. Trudno posunąć się dalej: jeśli rządzący rzeczywiście zrobią coś gorszego niż robią teraz, pozostanie tylko krzyk, bo słowa się wyczerpią. Równocześnie w „Kulturze Liberalnej” wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak przekonuje, że ludzie nie oczekują od opozycji programu, tylko pokonania PiS. – Kiedy jestem na spotkaniach w terenie, słyszę, że ludzie nie oczekują już odpowiedzi na pytanie, czy utrzymamy 500 plus i inne pozytywnie oceniane rozwiązania wprowadzone przez PiS, tylko: jak można tej partii odebrać władzę – mówi Siemoniak. To brzmi jak program na udaną kampanię wyborczą!”

— TRZASKOWSKI WALCZY NIEZBYT ŻWAWO – TO PRAWIE TAK PORYWAJĄCE JAK SIEMONIAK O MŁODYCH – DALEJ LESZCZYŃSKI: “Kłopot opozycji z przeszłością widać najlepiej na przykładzie kampanii Rafała Trzaskowskiego, walczącego niezbyt żwawo o prezydenturę Warszawy. Trzaskowski przyznaje, że afera reprywatyzacyjna w stolicy była i była skandalem. OKO.press przejrzało wypowiedzi kandydata na ten temat. Mówi, że „zło trzeba naprawić”, ale równocześnie dodaje, że miasto nie miało podstaw prawnych do wypłacania odszkodowań lokatorom i o tym wypowiada się znacznie obszerniej niż o „naprawianiu”. – Piłka jest po stronie większość parlamentarnej – twierdzi kandydat. W przekładzie na polski: zło się wydarzyło, nie do końca wiadomo, kto za nie odpowiada, bo nie ja, a miasto nic nie może zrobić. Czy potem jako prezydent rozłoży ręce i powie: „ja nic nie mogę, niech PiS w Sejmie to załatwi”? To prawie jak porywające, jak Siemoniak o młodych: „mają jakąś swoją rzeczywistość”.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,161770,23659626,leszczynski-opozycja-przegrywa-bo-nie-potrafi-sie-odciac-od.html

— MACIEJ SANDECKI Z POMORSKIEJ GAZETY WYBORCZEJ O PILNICZKU DO PAZNOKCI ROZDAWANYM NA KOBIECEJ KONFERENCJI PO: “A dziś na konferencji PO dotyczącej praw kobiet i zwiększeniu udziału kobiet w polityce, rozdano dziennikarzom … szklane pilniki do paznokci. Mistrzowie feministyczno-genderowego PR-u!”
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10155975732499011&set=a.411287814010.184009.764424010&type=3&theater

— KRZYSZTOF ŚMISZEK NA FB O PILNICZKU DO PAZNOKCI OD PO: “OMG… Platformo, nigdy nie wyjdziesz ze swoich przaśnych, głupkowatych butów ws. równości…”

— WIRTUALNA POLSKA PUBLIKUJE SPOT PROMUJĄCY KSIĄŻKĘ JACKA WOJCIECHOWICZA: „Kiedy wyrzucałem doktora Chazana, usłyszałem – oni ci nigdy nie wybaczą. Mówili mi, że w Warszawie muszę słuchać się partii i wykonywać polityczne rozkazy. Powiedziałem: nie” – mówi w klipie promującym książkę „Kulisy warszawskiego ratusza” (publikujemy go wyżej) Jacek Wojciechowicz, były zastępca Hanny Gronkiewicz-Waltz, dziś kandydat na prezydenta Warszawy”.
https://wiadomosci.wp.pl/oni-ci-nigdy-nie-wybacza-wojciechowicz-w-6272287548086401a

— BEZMIAR BEZWSTYDU KRS – Ewa Siedlecka: “W tej sytuacji jasno widać, że jedynym kryterium będzie opinia szeptana: czy to nasz, czy nie nasz? Wyłuska się „naszych”, dla porządku poprosi prezesów ich sądów o opinię (jak wiadomo, te stanowiska obsadził już minister-prokurator Zbigniew Ziobro) i z głowy. Procedura, którą we wtorkowym Poranku Radia TOK FM wiceprzewodniczący KRS Wiesław Johann wycenił na kilka miesięcy, potrwa dwa dni. Resztę chętnych, zidentyfikowanych jako „nienaszych”, załatwi się bowiem negatywnymi opiniami prezesów. Bezwstyd działania konstytucyjnego organu, którego zadaniem jest „stanie na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów”, dorównuje bezwstydowi partii, która wyłoniła dzisiejszą KRS. Niedaleko pada jabłko od jabłoni”.
https://siedlecka.blog.polityka.pl/2018/07/11/bezmiar-bezwstydu-krs/

— KRS PRZEPYTUJE SĘDZIÓW Z POGLĄDÓW – tytuł na jedynce DGP: “Kandydaci muszą się przygotować na polityczne pytania”.

— KRS ELIMINUJE NIEPOKORNYCH SĘDZIÓW– tytuł w DGP.

— MICHAŁ SZUŁDRZYŃSKI O NIEPRZEKONUJĄCEJ WALCE PIS O SĄDY: “Wszystkie wskaźniki dotyczące działalności sądów w Polsce pokazują bowiem, że sytuacja przeciętnego Kowalskiego się pogarsza, zamiast polepszać – przede wszystkim średni czas postępowania trwa coraz dłużej. Zwiększenie wpływu polityków na sądownictwo nie przełożyło się na jego skuteczność”.
http://www.rp.pl/Komentarze/307119911-Szuldrzynski-Nieprzekonujaca-awantura-o-sady.html

— DR MATCZAK MÓWI MARCINOWI ANTOSIEWICZOWI, ŻE MOŻE BĘDZIE KANDYDOWAŁ DO IZBY DYSCYPLINARNEJ: “Wielu prawników ma nadzieję, że on także zdecyduje się wystartować w konkursie. Według ustawy o stanowiska w SN mogą ubiegać się także naukowcy. – Rozważam kandydowanie do Izby Dyscyplinarnej – mówi nam żartem prof. Matczak, który nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. Izba Dyscyplinarna to sztandarowy projekt PiS. Sędziowie mają nadzieję, że jeśli Matczak wystartuje, a zostanie odrzucony przez KRS, „to w procedurze odwoławczej uda się pokazać, że zamiast doświadczonego profesora prawa do SN trafia wystawiony przez PiS prokurator” – mówi nam jeden z sędziów”.
http://newsweek.pl/polska/polityka/sedziowie-maja-nowy-plan-jak-powstrzymac-zmiany-w-sadzie-najwyzszym-,artykuly,429934,1.html

— RZĄD WPROWADZA UŁATWIENIA W ZATRUDNIANIU CUDZOZIEMCÓW – DGP: “– Dobra sytuacja na rynku pracy umożliwia dokonanie zmian, które pozwolą na łatwiejsze zatrudnianie cudzoziemców. A jednocześnie zapewnią utrzymanie bezpieczeństwa – tłumaczy Stanisław Szwed. Chodzi też o pewność, że osoby, które zgłoszą chęć pracy w Polsce, nie zrobią tego tylko dla wizy i nie pojadą dalej’.
http://gospodarka.dziennik.pl/praca/artykuly/577742,polityka-migracyjna-kryzys-praca-cudzoziemcy-filipiny.html

— GW O TYM JAK PAŃSTWOWE SPÓŁKI WYMUSZAJĄ SPLIT PAYMENT: “Od lipca rząd PiS wprowadził nowy sposób rozliczania podatku VAT dla firm, czyli tzw. podzieloną płatność (split payment). Po tygodniu obowiązywania tego rozwiązania większość banków odnotowuje marginalną liczbę takich transakcji. Wiele wskazuje, że to się szybko zmieni, bo do akcji ostro weszły spółki skarbu państwa”.
http://wyborcza.pl/7,155287,23662468,sprytny-trik-jak-rzad-mateusza-morawieckiego-zmusza-firmy-do.html

— PIOTR MIĄCZYŃSKI O NIEZADOWOLENIU PRZEDSIĘBIORCÓW – pisze w GW: “Dla utrzymania władzy i programów socjalnych premier Morawiecki poświęca małe firmy, które im szerzej obowiązywać będzie split payment, tym większe będą mieć problemy finansowe. To te same firmy, które Mateusz Morawiecki tak hołubi w swoich wystąpieniach. Jedną ręką obiecuje im 9-proc. stawkę CIT, z drugiej uderza żelazną pięścią państwa, uniemożliwiając finansowanie działalności z podatku VAT. Teraz będą musiały pójść do banków i zapłacić za linie kredytowe lub inne usługi finansowe, np. faktoring”.
http://wyborcza.pl/7,155290,23613365,morawiecki-sciga-sie-z-vat-ten-szalenczy-wyscig-moze-pozbawic.html

— PIOTR WÓJCIK W GAZETA.PL O TYM, ŻE USA SĄ SAME SOBIE WINNE: “Amerykanie powtarzają za Trumpem, że są największymi przegranymi globalizacji. I że reszta świata wciąż ich wykorzystuje. Tymczasem to nie światowe zasady handlu są dla USA niesprawiedliwe, niesprawiedliwy jest porządek gospodarczy, który USA ustanowiły u siebie”.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,161770,23656417,wojcik-ameryka-doi-reszte-swiata-i-ma-pretensje-ze-to-ona.html

— URODZINY: Michał Gostkiewicz, Aleksandra Pawlicka, Łukasz Głombicki, Rafał Rudnicki.