— BIELAN O TYM, ŻE TUSK POWINIEN SIĘ BARDZIEJ ZAANGAŻOWAĆ PRZECIW NORDSTREAM 2.

— RADNA PO PRZECHODZI DO PIS I APELUJE O POPARCIE JAKIEGO: http://300polityka.pl/live/2018/07/11/

— GDZIE SCHETYNA? NI MA – Adriana Rozwadowska w GW: “Co w tym czasie porabia opozycja? Gdzie jest szef PO Grzegorz Schetyna, kiedy zanosi się na spektakularny, największy protest od lat? Poseł Bartosz Arłukowicz narzekał w czerwcu, że przedsięwzięcia opozycji nie są podchwytywane przez media, bo PiS opozycję przyćmiewa. Ta ostatnia przyzwyczaiła nas do reaktywności: na program „Rodzina 500 plus” zareagowała propozycją rozszerzenia programu 500 plus, na 500 plus dla emerytów – 13. emeryturą. A kiedy okazja nadarza się sama – opozycja zapada się pod ziemię”.

— OPOZYCJA ZNOWU UTONIE W PEŁNI ZASŁUŻENIE – konkluzja Rozwadowskiej: “To teraz, nie później, opozycja ma szansę pokazać, że wyciągnęła wnioski z przeszłości. Wyjść i powiedzieć: liberalizm zakłada równość szans – trzeba inwestować w usługi publiczne. Sprawne państwo nie może być z tektury – jest niemożliwe bez profesjonalnych funkcjonariuszy godnie wynagradzanych, odważnych strażaków, wypoczętych pielęgniarek. Jeśli opozycja nie podchwyci tej ostatniej okazji do bardziej prospołecznego kursu – utonie. Znowu w pełni zasłużenie”. http://wyborcza.pl/7,155287,23657829,gdzie-jest-grzegorz-schetyna-ni-ma.html

— BUDŻETÓWKA STAJE DĘBA, POLSKA MOŻE STANĄĆ – jedynka GW: “Strażacy, nauczyciele, policjanci, pracownicy sanepidu a nawet straż graniczna – jeśli w czwartek rząd nie przychyli się do wzrostu płac w budżetówce o 12 proc. i innych postulatów związkowców, Polska może stanąć”.
http://wyborcza.pl/7,155287,23656547,bedzie-wielki-protest-w-budzetowce-rzad-dostal-ultimatum-ma.html

— PONIŻANIE WYBORCÓW PIS JEST SPRZECZNE Z DEMOKRACJĄ – Tomasz Markiewka w Gazeta.pl: “Co gorsza, Saramonowicz w swojej wypowiedzi wprowadza bardzo niebezpieczny podział. Na głupi motłoch, który nigdy niczego nie osiągnął i czapkuje fałszywym autorytetom, oraz duchowe elity odnajdujące godność w samych sobie. Po pierwsze, ten podział jest nieprawdziwy już choćby z tego względu, że Saramonowicz zdaje się odnajdywać godność nie w sobie, lecz w relacji do własnych wyobrażeń o tępym motłochu. Tylko na jego tle znajduje spełnienie. Po drugie, takie podziały tylko ucieszą Kaczyńskiego i PiS”.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,161770,23655191,markiewka-glupi-motloch-i-my-duchowe-elity-ponizanie-wyborcow.html#BoxOpinionImg

— MARCIN FIJOŁEK NA WPOLITYCE O STATUSIE GERSDORF: “Ale wracając do statusu prof. Małgorzaty Gersdorf. Jak wynika z ustaleń wPolityce.pl, w samym Sądzie Najwyższym trwają intensywne, by nie rzec: gorączkowe rozmowy i debaty poświęcone temu, jak traktować panią profesor. Chodzi o banalną rzecz: wypłaty. Jak bowiem potraktować panią profesor od 4 lipca? Z której szufladki przelać pieniądze na jej konto i jak duże powinny być to sumy? To tylko pozornie błahy problem. Proszę zwrócić uwagę, że możliwa jest wypłata pieniędzy albo z „kupki” pt. „I prezes SN”, albo z „szufladki” uposażeń dla sędziów SN w stanie spoczynku. Oba scenariusze różni suma przelana na konto prof. Gersdorf, ale i jej status”.
https://wpolityce.pl/m/polityka/403279-tylko-u-nas-czy-sn-uzna-prof-gersdorf-za-byla-i-prezes

— TRWOGA W PARTII WŁADZY – Agata Kondzińska w GW: “W Trójmieście z list PiS nie będzie mogła startowa większość obecnych radnych, bo dorabiała na intratnych posadach, głównie w Lotosie i Enerdze. – To jest katastrofa, kompletne zaskoczenie i wywrócenie dotychczasowego porządku. I nikt nie wie, dlaczego to się stało – komentuje jeden z działaczy partii Kaczyńskiego”.

— ZAKAZ BĘDZIE DOTYCZYŁ OSÓB NA STANOWISKACH KIEROWNICZYCH W SSP – dalej GW: “Zarządzenie o spółkach to decyzja prezesa – mówi polityk PiS. Ale przyznaje, że będzie doprecyzowane. – Zakaz będzie dotyczył członków zarządów spółek skarbu państwa i osób na stanowiskach kierowniczych – zdradza. I dodaje: – Wiadomo, że nie dotyczy to akwizytora zatrudnionego w spółce. To ma być przekaz, że z polityki do gospodarki droga wiedzie w jedną tylko stronę”.
http://wyborcza.pl/7,75398,23657727,trwoga-w-partii-wladzy.html

— AUSTRIA NIE CHCE ANTAGONIZOWAĆ BO SAMA MA DOŚWIADCZENIA Z ART. 7 – DGP: “Ale Austria raczej nie pójdzie na całość. Procedura przewiduje na koniec głosowanie, w którym kraje członkowskie mogą stwierdzić poważne ryzyko naruszenia praworządności w Polsce. – Wiele państw jest sceptycznych co do głosowania, ponieważ woli uniknąć tak silnego antagonizowania krajów. My tym bardziej, bo sami mamy jak najgorsze doświadczenia. W 2000 r. czuliśmy się ofiarami 14 krajów członkowskich – powiedział austriacki dyplomata”.
http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1170519,praworzadnosc-i-polska-reforma-sadownictwa-w-komisji-europejskiej.html

— FRAGMENT ROZMOWY WOJCIECHA MUCHY I JACKA LIZINIEWICZA Z MINISTREM ROLNICTWA O ZAKAZIE HODOWLI ZWIERZĄT FUTERKOWYCH: “Mam zdanie jednoznaczne – nie wszyscy w PiS-ie je podzielają. Czy zwierzęta są tak wartościowe, że niektórzy uważają, iż trzeba im zapewnić ochronę lepszą niż ludziom?

– Co Pan przez to rozumie?

– Widzę dylemat moralny ludzi, którzy się troszczą o zwierzęta futerkowe, o psa na łańcuchu, a nie mają problemów z zaakceptowaniem aborcji.

– Pan Minister wybaczy, ale to populizm. Można być jednocześnie przeciwko aborcji i bezsensownemu zabijaniu zwierząt.

– Obrońcy zwierząt uważają, że niemoralne jest hodowanie zwierząt na inny cel niż żywność. Tymczasem od początku świata wykorzystujemy różne części ciała zwierząt. Jaka jest różnica między wykorzystaniem futra a skóry czy racic na żelatynę?

– Produkcja żywności zapewnia nam bezpieczeństwo żywieniowe, a futra nie.

– Futra są poszukiwane. Proszę popatrzeć na domy mody haute couture.

– Tylko z ostatniego roku mogę wymienić wielkie domy mody – na przykład Gucci – które z futer zrezygnowały, bo uważają je za niepotrzebne barbarzyństwo.

– Nie zajmuję się modą. Na futra jest i będzie zapotrzebowanie. Mówi się, że moż- na zastąpić je produktem syntetycznym. Tylko że futro jak się zestarzeje, to po kilkudziesięciu latach ulegnie biodegradacji. Plastik będzie leżał 1000 lat. Futra są bardziej przyjazne środowisku…”

— DZIENNIKARZE GAZETY POLSKIEJ POZOSTANĄ PRZY SWOIM ZDANIU NA TEMAT ZABIJANIA NA FUTRA, MINISTER ARDANOWSKI PRZY SWOIM: “To ciekawe. Dane Ministerstwa Finansów mówią, że z podatku od hodowli wpłynęło 11 mln złotych, a w tym samym czasie zwrot VAT-u do hodowców wyniósł 41 mln.

– Powtarzam – należy zaostrzyć warunki, nie likwidować ferm. Co mają hodować rolnicy w zamian?

– Mogą hodować króliki, co udowodnił jeden z hodowców, budując fermę królików, a następnie wpuszczając tam przy sprzeciwie okolicznych mieszkańców kilkadziesiąt tysięcy norek.

– Pan mówi o patologii.

– Nie, mówię o innym głównym hodowcy w Polsce. Jeżeli za patologię uważa Pan potentata w branży, to chyba jest problem.

– Nie znam tej sprawy – musiałbym być na tej fermie. Widzę, że w tej sprawie pozostaniemy przy różnych zdaniach.

– Najwidoczniej”.

— ARDANOWSKI LEKCEWAŻĄCO O MIESZKAŃCACH PROTESTUJĄCYCH PRZECIW FETOROWI Z HODOWLI NOREK: “Protesty widzę w wielu sprawach, na przykład pod Sądem Najwyższym…”

— ANDRZEJ STANKIEWICZ O SPRAWOZDANIACH FINANSOWYCH BIUR POSELSKICH – FRAGMENT O KILOMETRÓWKACH MINISTRÓW: “Wśród biorców „kilometrówek” przoduje trzech ministrów. Minister energii Krzysztof Tchórzewski zainkasował ponad 12 tys. zł. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk dostał niemal 13 tys. zł (wydał też ponad 15 tys. zł na sprzęt elektroniczny). „Kilometrówki” biorą także wiceministrowie, którzy są posłami. Dla przykładu Patryk Jaki z Ministerstwa Sprawiedliwości dostał 17,5 tys. zł, zaś Jarosław Sellin z resortu kultury — 11,7 tys., a dodatkowo wydał 1600 zł za taksówki. Jednak rekordzistą jest minister środowiska Henryk Kowalczyk — pobrał z Sejmu niemal 25 tys. „kilometrówki” i to mimo że jego okręg wyborczy jest w Pułtusku, a zatem niedaleko od Warszawy”.
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/kilometrowki-i-smieciowki-ministrow/8q6kmjc

— PREZES WOLI ZOSTAWIĆ ABORCJĘ W TK – Michał Szułdrzyński w RZ: “A te w sytuacji uchylenia ustawy przez TK będą mniejsze, niż gdyby taki zakaz przeprowadził Sejm głosami parlamentarzystów PiS. Z jednej strony Kaczyńskiemu trudno będzie stawiać zarzut hipokryzji, a z drugiej wywołującą wielkie społeczne emocje zmianę przeprowadzi cudzymi rękoma. Bez względu na to, czy stanie się to w tej, czy kolejnej kadencji Sejmu”.
http://www.rp.pl/Analizy/180719958-Szuldrzynski-Prezes-woli-pozostawic-aborcje-w-TK.html

— DGP O FIASKU POMYSŁU ŁĄCZENIA NBP Z KNF – CHYBA, ŻE POJAWI SIĘ WIZJA UTRATY WŁADZY – piszą Marek Chądzyński i Grzegorz Osiecki: “Ale jest jeszcze jeden możliwy skutek braku zmian. PiS ryzykuje, że straci kontrolę nad KNF, jeśli w 2019 r. przegra wybory. Co prawda przewodniczący jest powoływany na pięć lat (obecny szef nadzoru Marek Chrzanowski zaczął pracę w KNF jesienią 2016 r.), ale rządząca partia szeroko otworzyła drzwi dla procederu skracania kadencji w przypadku różnych funkcji nowymi przepisami.  – Dziś nie ma ciśnienia na włączenie KNF do NBP, bo wszystkim się wydaje, że ścisła współpraca szefa NBP i przewodniczącego komisji wystarczy. Ale nie zawsze musi tak przecież być – mówi nasz rozmówca z kręgów rządowych. Obecnie notowania PiS są stabilne, partia prowadzi w sondażach. Nie można jednak wykluczyć, że jeśli bliżej wyborów okaże się, że utrata władzy jest realna, to pomysł na fuzję nadzoru i banku centralnego wróci”.
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1170547,nici-z-laczenia-nadzoru-i-nbp.html

— NA JEDYNCE RZ, ŻE POLSKA TYLKO POZORNIE JEST POTĘGĄ POANCERNĄ – pisze Zbigniew Lentowicz: “Polska ma ich około tysiąca, co powinno czynić nas pancerną potęgą w NATO. To jednak pozory”.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1380959-Czolgi-tylko-od-parady.html

— JEDYNKA SE: KURSKI SIĘ ŻENI: https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/kurski-sie-zeni-prezes-tvp-i-jego-ukochana-kupili-juz-obraczki-aa-Q8JQ-RuRx-DevC.html

— URODZINY: Monika Olejnik, Piotr Kraśko, Andrzej Brzeziecki, Krzysztof Wąsowski, Agnieszka Owczarczak, Beata Chyczewska.