— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Jaki: Wie pani że dokładnie taki sam projekt ustawy był w 2006 r. Za taką ustawą głosował Donald Tusk i czy pytała go pani wtedy czy miał głowę?

Jaki: Nie mam nic przeciwko, żeby pani prezes Gersdorf jak już wróci z urlopu siadła i porozmawiała z nami o przyszłości sądownictwa w Polsce

Jaki: Przeciwko ustawie o IPN nie głosował też Rafał Trzaskowski, który jest taki światły. To jak jest taki światły, skoro tego nie zdiagnozował? Olejnik: A no właśnie, to jest pech jego

Karczewski: Gdybyśmy wiedzieli, że będą takie skutki nowelizacji ustawy o IPN, na pewno byśmy postępowali trochę inaczej

Karczewski o ZN: To nie jest namiot. To zadaszenie

Karczewski: W przyszłym roku organizuję 30. rocznicę reaktywowania Senatu

Karczewski o udziale opozycji w ZN: Myślę, że jeszcze się zreflektują, przemyślą i jednak będą

Stefaniak inauguruje cykl dyskusji z warszawskimi seniorami

Mazurek: Na listach kandydatów na radnych wszystkich szczebli nie zostaną umieszczone osoby, które są zatrudnione na wysokopłatnych stanowiskach kierowniczych i doradczych w SSP i samorządu terytorialnego

Schetyna: Pokazaliśmy, że działacze PiS-u zarabiają miliony na drugich etatach i efekt jest, bo Jarosław Kaczyński zabrania im kandydowania do samorządu

Lubnauer: Bardzo mi się podoba inicjatywa pytania mieszkańców o ich potrzeby na ławeczce pana Trzaskowskiego

Giertych: Gawłowski wychodzi

http://300polityka.pl/live/2018/07/11/

*****

FAKTY TVN

— SZCZYT NATO I SZCZYT EMOCJI, SŁOWNE STARCIA ANGELI MERKEL I DONALDA TRUMPA.

— O WSPÓŁPRACY WOJSKOWEJ W KULUARACH SZCZYTU PREZYDENT DUDA KRÓTKO ROZMAWIAŁ Z DONALDEM TRUMPEM – Katarzyna Sławińska.

— 75. ROCZNICA RZEZI WOŁYŃSKIEJ.

— WYBRANA PRZEZ POLITYKÓW KRS ZAMYKA SIĘ NA 3-DNIOWYM POSIEDZENIU – zapowiedź.

— OD DZIŚ, OD TEGO WYSTĄPIENIA [KRYSTYNY PAWŁOWICZ] SĘDZIOWIE W POLSCE JUŻ WIEDZĄ, ŻE JEŚLI BYLI KIEDYŚ W TYM TŁUMIE [NA PROTEŚCIE] I JEŻELI ICH ZDJĘCIA ZNAJDZIE KRYSTYNA PAWŁOWICZ, ICH KARIERA ZAWODOWA MOŻE SIĘ ZAŁAMAĆ – Krzysztof Skórzyński.

— TAKI ARGUMENT, ŻE SĘDZIA Z DOROBKIEM NIE MOŻE OBJĄĆ STANOWISKA W SĄDZIE, BO UCZESTNICZYŁA W PROTESTACH PRZED SĄDAMI LUB BYŁA NA WYSŁUCHANIACH W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM W SPRAWIE POLSKICH USTAW O SĄDACH, ZOSTAŁ TU JESZCZE ROZWINIĘTY – Skórzyński dalej.

— LISTA SĘDZIÓW, KTÓRZY BYLI W BRUKSELI – JAK WIDAĆ – ZOSTAŁA PRZEZ PAWŁOWICZ ROZDANA NA POSIEDZENIU KRS, CZYLI RADY, KTÓRA MIAŁA STAĆ NA STRAŻY NIEZALEŻNOŚCI SĘDZIÓW – Skórzyński: Pilnować, by politycy nie mieszali się do sądów.

— TO, CO MOŻNA BYŁO ZOBACZYĆ W INTERNETOWEJ TRANSMISJI Z POSIEDZENIA RADY – INNEJ NIE MA, BO DRZWI SĄ BARIERĄ DLA DZIENNIKARZY, WEDŁUG OPOZYCJI TO ODKRYCIE KART – Skórzyński dalej: Dowód na to, po co PiS-owi był przewrót w sądach, po co było wprowadzenie swoich nominatów do rady decydującej o karierach i stanowiskach w sądach.

— TA SAMA KRS ZA CHWILĘ RUSZY Z ROZPATRYWANIEM KANDYDATUR DO SN – Skórzyński: PiS-owi zależy tu na czasie, bo z nowych sędziów chce wyłonić nowego prezesa. Mimo że obecni sędziowie nie mają wątpliwości, że kadencja Małgorzaty Gersdorf trwa jeszcze prawie dwa lata.

— CZŁONKOWIE KRS DOSKONALE WIEDZĄ, ŻE SĘDZIOWIE PLANUJE ZALAĆ RADĘ KANDYDATURAMI I TYM SAMYM SPOWOLNIĆ, A NAWET SPARALIŻOWAĆ PRÓBĘ USUNIĘCIA I PREZES – Skórzyński.

— TEN FORTEL MA RADZIE POZWOLIĆ SZYBKO, NIEMAL HURTOWO ODRZUCAĆ KANDYDATURY – Skórzyński dalej: Jak widać, to dzisiejszy komunikat KRS. Kandydat do SN od dziś musi wysłać jedynie zgłoszenie i zaświadczenie o stanie zdrowia. Nie musi nawet wyłączać wykazu spraw, w których orzekał czy zaświadczenia z IPN. Do wczoraj musiał. Dzięki temu zabiegowi rada przyspieszyła procedurę weryfikacji kandydatów, bez konieczności weryfikacji wielu dokumentów. Np. tych potwierdzających kompetencje kandydata.

— STRAJK PIELĘGNIAREK.

— STANISŁAW GAWŁOWSKI MOŻE OPUŚCIĆ ARESZT PO WPŁACENIU 0,5 MLN ZŁ KAUCJI.

— FUNDACJA REDAKTORA NACZELNEGO GAZETY POLSKIEJ URUCHAMIA PORTAL PUSZCZA TV, MIAŁA DOSTAĆ UNIJNE PIENIĄDZE, ALE PO EUROPEJSKIEJ KONTROLI WYPŁATĘ WSTRZYMANO.

— TRZY INTERNETOWE KAMERY, TROCHĘ FILMIKÓW, GARŚĆ INFORMACJI – Maciej Knapik: Obowiązkowo także o żołnierzach wyklętych i tyle. Wystarczy, by otrzymać dotację, ponad siedem milionów złotych.

— GAZETA POLSKA WSPIERA PIS, O CZYM OTWARCIE MÓWI SAM PREZES [PIS] – Knapik dalej.

— ŻADNEGO KOMENTARZA W TEJ SPRAWIE NAM NIE UDZIELONO – Knapik.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— „Niemcy są zakładnikiem Rosji. Polska nie chce nim być” – to mocne słowa prezydenta Donalda Trumpa, które padły podczas rozmowy z sekretarzem generalnym NATO. W Brukseli rozpoczął się szczyt NATO, podczas którego doszło do spotkania prezydentów Polski i Stanów Zjednoczonych.

— Mija dokładnie 75 lat od Krwawej Niedzieli. Ten dzień był kulminacją Rzezi Wołyńskiej. Jednego dnia ukraińscy nacjonaliści zamordowali nawet 10 tysięcy Polaków.

— GENERAŁ Z PRL I WARSZAWSKIE KAMIENICE – belka.

— PRL-owski generał, handel roszczeniami na słupy i przejęcie wartej wiele milionów kamienicy. Kulisy zwrotu nieruchomości przy Mokotowskiej 40 odsłaniają mechanizmy stosowane przez handlarzy roszczeń.

— GENERAŁ BRAŁ UDZIAŁ W PRZEJĘCIU KILKU KAMIENIC W WARSZAWIE – Bartłomiej Graczak.

— ROZŁAM W SZEREGACH PO – belka.

— Rozłam w szeregach warszawskiej Platformy Obywatelskiej. Radna Jolanta Kasztelan opuściła klub PO i przeszła do Prawa i Sprawiedliwości. Poparła jednocześnie Patryka Jakiego w wyborach na prezydenta miasta.

— TRZASKOWSKI NIE CHCE ROZLICZENIA SIĘ RATUSZA Z AFERY REPRYWATYZACYJNE – Jolanta Kasztelan – radna PO.

— PATRYK JAKI: Radna z PO miała odwagę powiedzieć: chcę uczciwej Warszawej.

— MÓWI SIĘ, ŻE W ŚLAD ZA NIĄ PÓJDĄ KOLEJNI RADNI – Szypszak.

— Zwolennicy Trzaskowskiego coraz ostrzej zakłócają spotkania jakiego – Szypszak.

*****

WYDARZENIA POLSATU

— DONALD TRUMP PODCZAS SZCZYTU NATO W BRUKSELI OSKARŻYŁ NIEMCY O TO, ŻE SĄ ZAKŁADNIKAMI ROSJI.

— POCHWALIŁ PRZY TYM POLSKĘ I CHĘTNIE ROZMAWIAŁ Z PREZYDENTEM ANDRZEJEM DUDĄ, CHOĆ NIE BYŁA TO PLANOWANA ROZMOWA – Dorota Gawryluk

— TO SPOTKANIE BYŁO KRÓTKIE, ALE RZECZOWE – Dorota Gawołek: Dotyczyło współpracy wojskowej Polski i USA, w tym również ewentualnych zakupów przez Polskę amerykańskiego sprzętu wojskowego. Nic więc dziwnego, że rozmowa przebiegała w bardzo dobrej atmosferze, czego nie można powiedzieć o głównym szczycie NATO.

— STANISŁAW GAWŁOWSKI MOŻE OPUŚCIĆ ARESZT PO WPŁACENIU 0,5 MLN ZŁ KAUCJI.

— 75. ROCZNICA RZEZI WOŁYŃSKIEJ.