— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Dworczyk: KE raczej nie jest zainteresowana prawdziwym dialogiem
W przyszłym tygodniu prace sejmowej komisji ws. postanowienia Kwiatkowskiego przed Trybunałem Stanu
Dworczyk: Przekonaliśmy część krajów w UE do naszych argumentów i racji
Dworczyk: Nie sądzę, żeby TSUE wydał orzeczenie ws. ustawy o SN
Dworczyk: Dzisiaj nie ma I prezesa SN. Jest osoba pełniąca obowiązki. Gersdorf przeszła w stan spoczynku
PMM: Mamy intencję, żeby się podzielić z naszymi przyjaciółmi z Bałkanów Zachodnich różnymi naszymi doświadczeniami z procesu akcesji
KO prezentuje kandydatów w warmińsko-mazurskim. Schetyna: Dla nas to województwo jest jednym z tych, w których będzie decydował się wynik w całym kraju
Iwulski: Nie wyślę zaświadczenia lekarskiego do KRS
Ujazdowski: Coraz większe poparcie na rzecz uczciwej zmiany we Wrocławiu
Kopcińska: Zostało podpisane dobre porozumienie pomiędzy MZ i NFZ a pielęgniarkami
WKK: Żądamy i domagamy się od marszałka Sejmu umożliwienia prezentowania swoich stanowisk podczas Zgromadzenia Narodowego
Szymański o unii dwóch prędkości: Ten pociąg nie rusza z miejsca. Deklaracje polityczne nie rozwiązują problemów
Karczewski: Pytań w referendum powinno być mniej niż 10. 7-8 to byłaby taka liczba, która pozwala sprawnie przeprowadzić referendum
http://300polityka.pl/live/2018/07/10/

*****

FAKTY TVN

— SOBIENIOWSKI O PRACACH KRS: Sprawa, która ma zajmować się KRS nie wymaga wielkiego wysiłku badawczego. Chodzi o to, że dziewięciu sędziów Sądu Najwyższego, którzy ukończyli 65 rok życia, oficjalnie wyraziło chęć dalszej pracy. Jak każe nowa – przygotowana i przegłosowana przez PiS ustawa – dołączyli oni do wniosku orzeczenia lekarskie i psychologiczne. Siedmiu sędziów złożyło tylko krótkie pisma wyrażające wolę dalszej pracy, ale nie dołączyło badań. Uznali, że konstytucja gwarantuje im takie prawa, jakie obowiązywały, gdy zaczynali pracę w Sądzie Najwyższym. Uznali, że wystarczy jednozdaniowa informacja o tym, że chcą dalej orzekać. Tak uznał także zastępca pierwszej prezes Sądu Najwyższego, sędzia Józef Iwulski.

— WIESŁAW JOHANN: Jeśli to będzie wniosek nie zawierający tych podstawowych, formalnych wymogów, to będzie potraktowany negatywnie.

— W Sądzie Najwyższym i w ogóle wśród prawników, a także w Komisji Europejskiej i w Parlamencie Europejskim te działania są widziane jako „naruszenie niezawisłości sędziowskiej sensu stricte” – Sobieniowski.

— PREZYDENT MILCZY:Prezydent milczy, a to do niego należał decydujący głos w sprawie przygotowania ustawy o Sądzie Najwyższym, w kwestii sędziów i kierownictwa. Tymczasem Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla „Sieci” zapewnia, że między głową państwa a PiS-em napięć nie ma. Kaczyński przewiduje też, że Andrzej Duda będzie kandydatem PiS-u na prezydenta za dwa lata, ale pewności nie ma – prezes PiS zasłania się faktem, że o tym formalnie zdecydują inne organy partii.

— STANISZKIS O PAD.

— SŁOWA WYPOWIEDZIANE PO UKRAIŃSKU W BRUKSELI SKIEROWANE BYŁY DO POLSKICH POLITYKÓW W WARSZAWIE – Arleta Zalewska o słowach Tuska.

— DONALD TUSK POWINIEN ZREZYGNOWAĆ Z ROLI MENTORA, KTÓRY POUCZA – Ryszard Czarnecki.

— OPIS W PIGUŁCE POLSKIEJ DYPLOMACJI WOBEC KIJOWA – Zalewska o słowach Tomasza Poręby o budowaniu na prawdzie.

— O LUDOBÓJSTWIE MÓWIŁ JUŻ 15 LAT TEMU KWAŚNIEWSKI – Zalewska.

— OSTRZEJSZY JEST KURS RZĄDU PIS WOBEC UKRAINY – Zalewska.

— We wtorek odbyły się uroczystości upamiętniające 77. rocznicę okrutnego mordu na ponad 340 Żydach w Jedwabnem. Złożono wieńce i odmówiono modlitwy za zmarłych. Obecni byli ambasador Izraela, przedstawiciele środowisk żydowskich i kancelarii prezydenta.

— ORZEŁ NIE SPODOBAŁ SIĘ BRUDZIŃSKIEMU: Orzeł był biały, ale tło tęczowe. To bardzo nie spodobało się ministrowi Joachimowi Brudzińskiemu. Jego zdaniem na paradzie równości w Częstochowie „znieważono” i „sprofanowano” symbole narodowe. Działania w tej sprawie podjęła prokuratura.

— TĘ FLAGĘ I TRANSPARENT OGLĄDA TERAZ PROKURATOR, NIE WYKLUCZA, ŻE ORZEŁ NA TĘCZOWYM TLE ZASŁUGUJE NA WIĘZIENIE – Krzysztof Skórzyński.

— OSOBIŚCIE, W INTERNECIE I Z CAŁĄ STANOWCZOŚCIĄ – Skórzyński o reakcji Brudzińskiego na twitterze.

— PROKURATOR Z KAŻDEJ STRONY OBEJRZY ORŁA, POLICJA ZOSTANIE WYSŁANA BY ZABEZPIECZYĆ MIEJSKI MONITORING, PROKURATURA CZYLI PODATNICY, ZAPŁACĄ BIEGŁEMU OD SYMBOLI NARODOWYCH, POTĘŻNA ŚLEDCZA MASZYNA ZOSTANIE ZAPRZĘGNIĘTA W SPRAWĘ NIE SPALONEJ, NAPLUTEJ CZY PODEPTANEJ BIAŁO-CZERWONEJ FLAGI Z ORŁEM BIAŁY A TEJ FLAGI NIESIONEJ PRZEZ AKTYWISTÓW – Skórzyński.

— POLECAŁBYM, BY BRUDZIŃSKI TROPIŁ TO CO SIĘ WYDARZYŁO NA MARSZACH NARODOWCÓW – Paweł Rabiej.

— PROKURATURA 8. MIESIĄC SPRAWIA CZY TRANSPARENTY NA MARSZACH NIEPODLEGŁOŚCI NAWOŁYWAŁY CZY NIE W SPRAWIE ORŁA NA TĘCZOWYM TLE ORGANY DZIAŁAJĄ BŁYSKAWICZNIE – Skórzyński.

— Cezary Tomczyk pokazuje na iPhonie zdjęcia AKD w koszulce Red is bad.

— TRZYMAJĄC SIĘ LITERY PRAWA NIE MA MOWY O GODLE, BO NIE MA CZERWONEGO TŁA – Skórzyński.

— WS KOSZULKI PIERWSZEJ DAMY NIKOMU NIE PRZYSZŁO DO GŁOWY, ŻE TO PROFANACJA – Skórzyński.

— CBA WKRACZA WS ZAMKU NA JEZIORZE.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— W LONDYNIE ZAKOŃCZYŁ SIĘ SZCZYT UE- BAŁKANY ZACHODNIE Z UDZIAŁEM PREMIERA MORAWIECKIEGO  – zapowiedź.

— PO 6 MIESIĄCACH NEGOCJACJI RZĄD ZAWARŁ POROZUMIENIE ZE ŚRODOWISKIEM PIELĘGNIAREK. Zakłada włączenie dodatków na stałe do wynagrodzenia – zapowiedź.

— TAJEMNICZA INSTRUKCJA URZĘDNIKÓW WARSZAWSKIEGO RATUSZA, A W NIEJ NAKAZ, BY WSZYSTKIE DECYZJE KW SKARŻYĆ DO SĄDU – zapowiedź.

— RATUSZ NIE ZAPRZECZA PRAWDZIWOŚCI DOKUMENTU – Karol Jałtuszewski: Członkowie KW są w szoku.

— PARTYJNI KOLEDZY GRONKIEWICZ-WALTZ OD POCZĄTKU KRYTYKUJĄ KAŻDĄ DECYZJĘ KOMISJI – Jałtuszewski.

— PO I TRZASKOWSKI KRYTYKUJĄ TEŻ SPECUSTAWĘ MIESZKANIOWĄ – Jałtuszewski: Trzaskowskiego nie przekonują argumenty, że dzięki ustawie znacznie przyspieszy program Mieszkanie+.

— KOLEJNY RAZ DZIAŁACZE UGRUPOWAŃ ZWIĄZANYCH Z OPOZYCJĄ ZAKŁÓCILI SPOTKANIE PATRYKA JAKIEGO Z MIESZKAŃCAMI WARSZAWY – zapowiedź: Tym razem w Ursusie doszło do przepychanek.

— SYTUACJA ZROBIŁA SIĘ NIEBEZPIECZNA, KIEDY AWANTURNICY ZACZĘLI PRZEGANIAĆ Z MIEJSC OSOBY, KTÓRE PRZYSZŁY NA SPOTKANIE – Marcin Szypszak.

*****

WYDARZENIA POLSATU

— SZCZYT NATO W BRUKSELI ROZPOCZYNA SIĘ JUTRO, ALE JUŻ DZIŚ DOSZŁO DO OSTREJ WYMIANY ZDAŃ.

— WAŻNE POSIEDZENIE KRS, WYDA OPINIĘ WS. SĘDZIÓW SN.

— W CZASIE 4-DNIOWEGO POSIEDZENIA KRS ROZPATRZY WNIOSKI SĘDZIÓW SN, KTÓRZY CHOĆ OSIĄGNĘLI JUŻ ZAPISANY W NOWEJ USTAWIE WIEK EMERYTALNY 65 LAT, NADAL CHCĄ ORZEKAĆ – Grzegorz Kępka.

— NIEROZPATRZONYCH WNIOSKÓW JEST 12 – Kępka dalej: Zgodnie z ustawą, 9 sędziów poprosiło o dalsze orzekanie prezydenta i załączyło zaświadczenia lekarskie. 3 tego nie uczyniło i nie ma zamiaru zmienić swojej decyzji.

— WŚRÓD SĘDZIÓW, KTÓRZY NIE PODPORZĄDKOWALI SIĘ NOWEJ USTAWIE, JEST JÓZEF IWULSKI, P.O. I PREZESA SN – Kępka.

— KRS TYLKO OPINIUJE WNIOSKI, DECYZJĘ PODEJMUJE PREZYDENT – Kępka dalej.

— JEST POROZUMIENIE Z PIELĘGNIARKAMI.

— PO MEDIALNYCH DONIESIENIACH O KONTROWERSYJNEJ BUDOWIE W PUSZCZY NOTECKIEJ, DO WKROCZYŁO DZIŚ CBA.