— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Giertych: Nie wierzę w odejście Kaczyńskiego
Giertych: Gersdorf jest prezesem SN do 2020 roku. Nikt nie ma prawa jej usunąć
Giertych: Jeżeli do jutra Jaki nie spełni naszych oczekiwań, to w ugodowym trybie składamy pozew
Celiński: SLD okazało się partią, kto wie czy nie jedyną, która nigdy nie złamała kodu demokracji w Polsce
Celiński: Proponuję nie tylko trzecią drogę, ale przede wszystkim inny sposób rozmowy o Warszawie
Celiński: Każda kampania musi się odbyć, żeby były wybory demokratyczne, ale im ona jest krótsza, tym lepiej
Celiński: Obecne podziały na lewicy w gruncie rzeczy są powodowane ambicjami
Macierewicz: Cieszę się z każdej kontroli
Schetyna: Zarząd Krajowy PO, w porozumieniu z Nowoczesną, wybrał Siemoniaka na szefa trzech kolejnych kampanii
PAD na otwarciu Mobilnego Muzeum Multimedialnego
Koalicja Obywatelska przedstawia kandydata na prezydenta Zielonej Góry
PMM po spotkaniu przywódców V4 i Austrii: Bardzo wyraźnie doświadczyliśmy dzisiaj, że w jedności jest siła
Adamowicz prezentuje 8 punktów dla Gdańska: Proponujemy mieszkańcom porozumienie programowe
Andrzej Celiński kandydatem SLD na prezydenta Warszawy
http://300polityka.pl/live/2018/06/21/

*****

FAKTY TVN

— BRUDZIŃSKI DŁUGO Z REAKCJĄ NIE CZEKAŁ: Do wypadku doszło na imprezie w ośrodku szkoleniowym MSW w Świnoujściu w nocy ze środy na czwartek. Wcześniej była narada szefów lubuskiej policji, a po niej zabawa – przerwana tragicznie. Minister długo z reakcją nie czekał. Szefowie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim zostali w związku ze zdarzeniem odwołani.

— W materiale o szybkiej reakcji szefa MSWiA.

— Opozycja domaga się dymisji Zielińskiego.

— Delegacja europejskich sędziów z wizytą w Polsce. Są zaniepokojeni i przyjechali z listą pytań. Polska może zostać wyrzucona z ważnej europejskiej instytucji.

— WIESŁAW JOHANN: Było znakomite, było owocne, wymieniliśmy poglądy, odpowiadaliśmy na pytania.

— Kiedy sędzia Johann to mówił, to w rękach trzymał dokument z pytaniami od swoich europejskich kolegów. Czy KRS liczy się z możliwością usunięcia z organizacji? – Maciej Knapik.

— Już w oświadczeniu z początku czerwca europejscy sędziowie z Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa napisali o rosnącym zaniepokojeniu sytuacją w Polsce. Z dokumentu wynika, że będzie rozważane, czy KRS pozostanie członkiem tej europejskiej struktury – Knapik.

— JOHANN O DECYZJI KRS WS STANOWISKA DO USTAWY O ZWIĄZKACH: Dla mnie usankcjonowanie związków partnerskich jest nie do przyjęcia.

— WIELKIE SPRZĄTANIE PO MACIEREWICZU: Centralne Biuro Antykorupcyjne w ministerstwie obrony. Trwa kontrola wydatków z czasów Antoniego Macierewicza. Kto kupił zabytkową broń za 10 milionów złotych w czasie, gdy w armii jest lista pilniejszych wydatków?

— ANTONI MACIEREWICZ: Nie wiem nic o żadnych nieprawidłowościach i nie sądzę, żeby jakiekolwiek mogły mieć miejsce. Cieszę się z kontroli i zainteresowania mediów.

— „Fakty” TVN wysłały oficjalne zapytania do ministerstwa obrony w sprawie szczegółów spraw, które bada CBA i do samego CBA, o to, co już ustalono. Bo skoro służba antykorupcyjna sprawą się zajmuje, to są do tego podstawy. Od żadnej z państwowych instytucji nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

— WOJCIECH SKURKIEWICZ: To jest rzecz naturalna, że CBA działa w ramach tak zwanego parasola ochronnego.

— KRZYSZTOF SKÓRZYŃSKI O POSTĘPOWANIACH CBA: Obecność agentów CBA w MON-ie może sugerować, że pojawiły się tam poważne sygnały o nieprawidłowościach i chodzi nie tylko o Grupę Zbrojeniową. CBA bada także zakup przez MON kolekcji broni historycznej za ponad 10 mln złotych. Bliski PiS tygodnik „Sieci” napisał, że po dymisji Macierewicza CBA zaczęło badać  „układ biznesowo-towarzyski służący wysysaniu publicznych pieniędzy za pomocą pozornych umów”. Chodzi tu właśnie o Polską Grupę Zbrojeniową.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— V 4 JEDNYM GŁOSEM O KRYZYSIE UCHODŹCZYM: Premierzy państw Grupy Wyszehradzkiej nie wezmą udziału w niedzielnym szczycie ws. migracji, organizowanym przez Komisję Europejską. Taką decyzję liderzy V4 podjęli dziś w Budapeszcie, podczas spotkania z kanclerzem Austrii, która od lipca obejmie prezydencję w Radzie Unii Europejskiej.

— SOJUSZ POLSKO-BRYTYJSKI.

— PRAWDZIWE PROBLEMY Z PRAWORZĄDNOŚCIĄ: Proces trwał wyjątkowo długo, bo wyrok zapadł po 13 latach, a zakończył się… uniewinnieniem dwóch baronów mafii paliwowej. Krakowski Sąd Okręgowy nie znalazł dowodów na to, że Jan B. oraz Zdzisław M. kierowali grupą przestępczą i prali brudne pieniądze.

— KTO MA LEPSZY POMYSŁ NA WARSZAWĘ?

— Utworzenie sieci tanich mieszkań na wynajem czy możliwość wykupu komunalnych z dużą bonifikatą – to założenia Programu Mieszkaniowego, który proponuje Warszawiakom Patryk Jaki. Stawka tych wyborów jest wysoka. Dlatego im bliżej terminu tym więcej nie tylko pomysłów, ale i nazwisk. Do gry wszedł dziś też Andrzej Celiński, jako kandydat SLD.

— JAKI PREZENTUJE PROGRAM MIESZKANIOWY – Wojtanowski.

— TŁUMY WARSZAWIAKÓW PRZYCHODZĄ NA SPOTKANIA Z JAKIM, SALA NIE BYŁA W STANIE POMIEŚCIĆ CHĘTNYCH I SPOTKANIE PRZEŁOŻONO NA POBLISKI PLAC – Wojtanowski.

— TRZASKOWSKI TEŻ PREFERUJE SPOTKANIA NA ŚWIEŻYM POWIETRZU – Wojtanowski o ławce.

— ZA MIESZKAŃCÓW WARSZAWY WYSTĘPUJĄ DZIAŁACZE PO – Marcin Horała.

— WSPÓŁPRACOWNICY NIE POZWALAJĄ NAGRYWAĆ SPOTKAŃ TRZASKOWSKIEGO – w materiale o siłowej interwencji Niklewicza i przepychance z nagrywającem rozmowę Trzaskowskiego internautą.

— NA SPOTKANIU JAKIEGO POJAWIŁ SIĘ TEN SAM MĘŻCZYZNA, KTÓRY KILKANAŚCIE MINUT WCZEŚNIEJ ROZMAWIAŁ NA ŁAWECZCE Z TRZASKOWSKIM – Wojtanowski. 

*****

WYDARZENIA POLSATU

— CORAZ WIĘCEJ KANDYDATÓW W WARSZAWIE – zapowiedź.

— KAMPANIA W STOLICY NABIERA KOLORÓW – Dariusz Ociepa: Dziś doszedł czerwony.

— ANDRZEJ CELIŃSKI NIE PRZEDSTAWIŁ NA RAZIE SZCZEGÓŁOWEGO PLANU, CO CHCIAŁBY ZROBIĆ W STOLICY – Ociepa dalej.

— NA STARCIE ZYSKAŁ JUŻ JEDNAK WSPARCIE WŁODZIMIERZA CIMOSZEWICZA – Ociepa.

— NA OSTATECZNĄ DECYZJĘ WPŁYNĘŁO TO, ŻE W PRZECIWIEŃSTWIE DO WIĘKSZOŚCI KANDYDATÓW NA KANDYDATÓW, CELIŃSKI SIĘ ZGODZIŁ – Ociepa dalej.

— RAFAŁ TRZASKOWSKI: Każdy kandydat jest kandydatem poważnym. Zwłaszcza jeżeli ktoś ma za sobą partię taką jak SLD i poparcie znamienitych osób.

— W NIEOFICJALNYCH ROZMOWACH Z KANDYDATURY CELIŃSKIEGO CIESZĄ SIĘ I PIS I PLATFORMA – Ociepa: PiS cieszy się, bo Platformie z lewicą nie udało się porozumieć ws. wspólnego kandydata. Z kolei Platforma ze wszystkich potencjalnych kandydatów Celińskiego uważa za najmniej groźnego.

— PO WYSTAWIENIU CELIŃSKIEGO W STOLICY ROBI SIĘ GĘSTO – Ociepa dalej: Przede wszystkim po lewej stronie sceny i w politycznym centrum.

— PO PRAWEJ STRONIE JEST DUŻO LUŹNIEJ – Ociepa.

— KTOŚ MÓGŁBY POWIEDZIEĆ, ŻE TO TYLKO KANDYDAT NA PREZYDENTA WARSZAWY – Ociepa dalej: I dla mieszkańca Szczecina czy Lublina nie ma większego znaczenia. Tak jednak nie jest.

— WYGRANA JAKIEGO W STOLICY NA ROK PRZED WYBORAMI DO PARLAMENTU OZNACZAŁABY, ŻE PIS JEST W STANIE WYGRAĆ WSZCZĘDZIE – Ociepa: Efekt ewentualnego sukcesu można by porównać do wygranej Andrzeja Dudy w 2015 roku. Z kolei sukces Trzaskowskiego pokazałby, że opozycja się trzyma. Na tym tle kandydat lewicy będzie bić się o mocne, ale jednak trzecie miejsce.

— PREZYDENT KONTRA WŁASNE ZAPLECZE POLITYCZNE WS. REFERENDUM – zapowiedź.

— CZĘŚCI PIS, ALE TAKŻE OPOZYCJI NIE PODOBA SIĘ POMYSŁ, BY REFERENDUM ODBYŁO SIĘ 11 LISTOPADA – Grzegorz Kępka.

— W MATERIALE O PROPOZYCJI RYSZARDA TERLECKIEGO – REFERENDUM W DNIU WYBORÓW DO PE.

— KRZYSZTOF ŁAPIŃSKI: Prezydent podtrzymuje wolę złożenia wniosku o przeprowadzenie referendum w dniach 10-11 listopada.

— WEDŁUG PRZEDSTAWICIELI PREZYDENTA, POMYSŁ PRZENIESIENIA REFERENDUM NIE BYŁ Z NIMI DYSKUTOWANY – Kępka.

— PREMIER MORAWIECKI NA SPOTKANIU SZEFÓW RZĄDÓW PAŃSTW GRUPY WYSZEHRADZKIEJ W BUDAPESZCIE – bez materiału.

— DYMISJE W POLICJI PO TAJEMNICZEJ ŚMIERCI SZEFA LUBUSKICH ANTYTERRORYSTÓW.