— UNIA PRZYKRĘCA INTERNETOWI ŚRUBĘ, KONIEC MEMÓW I WYKOPU – POLSKI RZĄD NIE ZAGŁOSOWAŁ PRZECIW – SYLWIA CZUBKOWSKA W GW: “- Polski rząd rok temu wydał oficjalne stanowisko, że sprzeciwia się dyrektywie w takim kształcie. Ale jednak kilka dni temu prezydencja bułgarska uzyskała mandat do podjęcia negocjacji z Parlamentem Europejskim w sprawie ostatecznego kształtu tego prawa. I Polska nie zagłosowała przeciwko – rozkłada ręce Alek Tarkowski z Centrum Cyfrowego”.

— EUROPOSŁANKA JULIA REDA WALCZĄCA O WOLNOŚĆ W INTERNECIE MÓWI, WBREW TEMU CO TWIERDZI MINISTERSTWO KULTURY, ŻE NOWY KSZTAŁT JEST JESZCZE GORSZY:  “Wiele z państw, które na ostatniej prostej poparły te przepisy, twierdzi, że zgodziły się na nie, bo to już łagodniejsze zasady. Ale to nieprawda i nowy kształt regulacji w szczegółach jest jeszcze gorszy i bardziej restrykcyjny – mówi nam Julia Reda, posłanka do Parlamentu Europejskiego z Niemiec, członek niemieckiej Partii Piratów”.

— CZUBKOWSKA O NIEPRZYGOTOWANIU POLSKIEGO RZĄDU: “Od niemal dwóch lat w stałym przedstawicielstwie RP przy Unii Europejskiej w Brukseli na samodzielnym stanowisku ds. kultury, praw autorskich i polityki audiowizualnej jest wakat. W tym czasie trwały coraz bardziej zaawansowane prace nad dyrektywą, która ma zreformować, czy wręcz odmienić prawo autorskie w całej Unii. Ciężko pracują nad tym lobbyści ze wszystkich państw UE, każdy ciągnie kołdrę w swoją stronę. Z Polski na spotkania grupy zajmującej się tą dyrektywą co tydzień przyjeżdża ekspert z Ministerstwa Kultury, a następnie wraca. W nieformalnych rozmowach nie uczestniczy”.
http://wyborcza.pl/7,156282,23504113,unia-przykreca-internetowi-srube-polski-rzad-ma-wazniejsze.html

— WZROST PKB W POLSCE I NA ŁOTWIE NAJWIĘKSZY W CAŁEJ UNII: “Produkt Krajowy Brutto Polski w I kwartale 2018 roku wzrósł najbardziej w całej Unii Europejskiej, licząc kwartał do kwartału – wynika z najnowszych danych Eurostatu. Pierwsze miejsce zajęliśmy ex aequo z Łotwą. Biorąc pod uwagę dynamikę PKB rok do roku, Polska znalazła się na drugiej lokacie”.
https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/wzrost-pkb-polski-i-krajow-ue-w-i-kwartale-2018/5rk8bcr

— FITCH PODTRZYMUJE DOBRĄ PERSPEKTYWĘ POLSKIEJ GOSPODARKI:„Ratingi Polski na poziomie A- odzwierciedlają silne fundamenty makroekonomiczne, wspierane przez stabilne ramy w polityce pieniężnej oraz solidny system bankowy. Ograniczeniem dla ratingów jest niski wskaźnik PKB na osobę wobec mediany krajów porównywalnych oraz wysoki, choć malejący poziom zadłużenia zagranicznego netto” – czytamy w komunikacie”.
http://next.gazeta.pl/next/7,151003,23514837,fitch-podtrzymal-ratingi-polski-ze-stabilna-perspektywa-ministerstwo.html#MT2

— CZAPUTOWICZ U ZIEMCA O TYM, ŻE DO SPOTKANIA PAD Z TRUMPEM MOŻE DOJŚĆ PO WAKACJACH – 300LIVE: http://300polityka.pl/live/2018/06/09/

— UFF! PREZES ZDRÓW A PARTIA W STRACHU– jedynka Faktu.

— KACZYŃSKI Z PROTEZĄ KOLANA – jedynka SE:

— COŚ NIEPOJĘTEGO, ŻE WŁADZE WARSZAWY NIE CHCĄ BY KAMIENICE WRÓCIŁY DO MIASTA – Michał Karnowski:“Teza o tyle uprawdopodobniona, że władze Warszawy uparcie zaskarżają decyzje Komisji korzystne dla miasta. Nie chcą, by kamienice po złodziejsku i gangstersku wyprowadzone z majątku publicznego, wyprowadzone dzięki ordynarnym oszustwom, wróciły we władanie ratusza! Coś niepojętego, a jednak dzieje się na naszych oczach”.
https://wpolityce.pl/polityka/397676-czy-zelazne-prawo-iii-rp-ze-raz-ukradzione-to-ukradzione-na-zawsze-nadal-obowiazuje

— DOSZLIŚMY DO SYTUACJI, JAKA MIAŁA MIEJSCE POD KONIEC UBIEGŁEGO ROKU – WITOLD WASZCZYKOWSKI: “Okazało się, że po kilku miesiącach prób doszliśmy do takiej samej sytuacji, jaka miała miejsce w końcu ubiegłego roku. Wówczas Timmermans jasno wyraził się na konferencji prasowej, że zdyscyplinowanie Polski jest jego osobistą misją i krucjatą. Dlatego pola do jakiegoś kompromisu z nim jak widać nie ma. Natomiast oczywiście dobrze się stało, że tu i ówdzie dokonaliśmy pewnej nowelizacji, bo to pokazało naszą wolę i chęć do dialogu. Pokazało także państwom członkowskim, gdzie tkwi problem. On nie leży w jakichś mokradlanych, drastycznych reformach, które przyjęliśmy, ale w braku woli do dialogu po stronie KE”.
https://wpolityce.pl/polityka/398667-nasz-wywiad-waszczykowski-o-timmermansie-po-kilku-miesiacach-prob-doszlismy-do-sytuacji-jaka-miala-miejsce-w-koncu-ubieglego-roku

— KRYSTYNA NASZKOWSKA O NIEUDOLNOŚCI W WYDAWANIU PIENIĘDZY UNIJNYCH NA ROLNICTWO: “Do stycznia 2018 roku, czyli na półmetku z puli II filaru przyznanej nam na lata 2014-2020 Polska wydała tylko 16,7 proc. To daje nam przedostatnie miejsce w Unii, gorsi od nas są tylko Węgrzy. Szanse na pełne wykorzystanie pieniędzy są znikome. Narzekamy na unijne skomplikowane procedury, ale przecież w tym samym czasie, opierając się o te same procedury Austria wykorzystała 37 proc, Litwa i Portugalia podobnie, Rumunia 31, a Francja 27,5 proc. A w poprzedniej siedmiolatce wykorzystaliśmy ponad 99 proc. pieniędzy z II filara. Coś więc się w zarządzaniu unijnymi funduszami dzieje w Polsce niedobrego i żadne tłumaczenia ministra rolnictwa tych liczb nie zmienią”.
https://oko.press/dostaniemy-o-27-proc-mniej-pieniedzy-na-rozwoj-wsi-dlaczego-bo-rzad-nie-potrafi-ich-wydac/

— TRZASKOWSKI ZABLOKOWAŁ KONTRKANDYDATA NA TWITTERZE – JAK PISZE ŚPIEWAK: “Rafał „cienka skóra” Trzaskowski. Najbardziej zabawne, że nic o nim nie pisałem w ciągu ostatnich dni. Syndrom oblężonej twierdzy postępuje”.
https://mobile.twitter.com/janspiewak/status/1005357430916730880?s=21

— WG NIEZALEŻNEJ TRZASKOWSKI POGRĄŻA PO – MOWA O VIDEO, W KTÓRYM MÓWI, ŻE OBECNOŚĆ HGW NA KOMISJI WERYFIKACYJNEJ SPOWODOWAŁABY ZARZUTY PROKURATORSKIE: http://m.niezalezna.pl/227316-tej-sily-juz-nie-zatrzymacie-trzaskowski-z-kazdym-dniem-pograza-platforme-koncertowo-wideo

— WIRTUALNA POLSKA O SPORZE CZY TRZASKOWSKI PRZEKAZAŁ STARUSZCE 20 CZY 50 GROSZY – jak pisze Magda Mieśnik:“PO ślepo broni swojego kandydata na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Gdy rzeczniczka PiS Beata Mazurek wypomniała w Sejmie, że dał potrzebującej staruszce 20 groszy, Krystyna Skowrońska z PO krzyknęła: – 50! Nie miała jednak racji. Na to Krystyna Skowrońska z PO krzyknęła z ław poselskich: – 50. Za nią to samo powtórzyli inni posłowie opozycji. Ale albo mają problem z pamięcią, albo ślepo bronią swojego kandydata na prezydenta Warszawy. Trzaskowski w rozmowie z Wirtualną Polską rozwiał wątpliwości, ile naprawdę dał potrzebującej kobiecie. – To było 20 groszy – przyznał”.
https://wiadomosci.wp.pl/rafal-trzaskowski-pomogl-starszej-kobiecie-po-i-pis-spieraja-sie-ile-dal-jej-groszy-6260153389422721a

— JACEK WOJCIECHOWICZ MÓWI WP O SWOJEJ NOWEJ KSIĄŻCE: “- Ktoś powinien się bać tego, co pan ujawni? – pytamy kandydata na prezydenta Warszawy. – To nie jest tak, że ja chcę wylać wiadro pomyj na kogokolwiek. Nie oznacza to jednak, że będzie miło. Nie będzie. Odsłonię mechanizmy polityczno-personalne panujące w ratuszu. W kontekście systemowym, ale nie zabraknie również szczegółowych i – mam nadzieję – ciekawych anegdot i historii – mówi WP Wojciechowicz. – Wierzę, że dla mieszkańców miasta będzie to interesująca pozycja”.
https://wiadomosci.wp.pl/jacek-wojciechowicz-wydaje-ksiazke-kulisy-warszawskiego-ratusza-miasto-zalaly-tajemnicze-billboardy-6260287176763009a

— PROF. HENRYK DOMAŃSKI O PODEJRZANYM SONDAŻU W KTÓRYM TRZASKOWSKI PROWADZI 30-PKT. NAD JAKIM: „Należy więc wziąć pod uwagę i to, jaka firma ten sondaż przeprowadzała, wszystko, co wiemy o niej oraz wynik, który jest absolutnie podejrzany”.

— DALEJ PROF. DOMAŃSKI O NIEWIARYGODNYM SONDAŻU: “Sondażowi można ufać, ale tylko wtedy, kiedy ma się zaufanie do tego, kto go przeprowadził, pod względem wiarygodności. W gruncie rzeczy można wyobrazić sobie sytuację, że każdy, kto przeprowadza badania, może mieć poglądy polityczne. To nie wyklucza tego, że warto to kontrolować, jednak wynik, w którym Rafał Trzaskowski wygrywa niemal 30 proc. przewagą jest podejrzany, bo od co najmniej kilkunastu dni wiemy, że  różnica między Jakim a Trzaskowskim się zmienia i powolutku, powolutku, Patryk Jaki ma coraz większą szansę na wygraną. Tego typu wyniki dają nam narzędzie do refleksji, biorąc uwagę np. zdjęcia, które zostały opublikowane na Twitterze”.
http://m.niezalezna.pl/227354-tak-sie-ucieszyli-w-platformie-z-tego-sondazu-a-socjolog-uwaza-wynik-absolutnie-podejrzany

— DORZECZY O SONDAŻU NA NIEREPREZENTATYWNEJ PRÓBIE:
https://dorzeczy.pl/kraj/66815/Trzaskowski-wygrywa-w-I-turze-Sondaz-przygotowal-instytut-ktorego-prezes-doradzal-PO.html

— MONIKA JARUZELSKA U JACKA NIZINKIEWICZA MÓWIŁA O KAMPANII WARSZAWSKIEJ: “Może nie dzięki kiełbaskom. Nie wiemy, czy zostanie. Tak naprawdę to w ostatniej chwili może się coś wydarzyć. Dzisiejsze sondaże wskazują, że goni. Jak na Warszawę to ma dobry wynik, bo wiadomo, że Warszawa nie jest za PiS-em, wręcz przeciwnie”.

— JAKI BARDZIEJ ZDECYDOWANY, TRZASKOWSKI BARDZIEJ MIĘKKI – DALEJ JARUZELSKA U NIZINKIEWICZA: “Ma się wrażenie, że pan minister rzeczywiście w taki sposób bardziej zdecydowany, z kolei pan Rafał Trzaskowski w sposób bardziej miękki. Trzeba pamiętać, jak wyborcy też wybierają zupełnie różne cechy”.
http://www.rp.pl/Polityka/180609458-Monika-Jaruzelska-Pis-wytykal-osmiorniczki-Sami-polykaja-osmiornice.html

— PAWEŁ RABIEJ CHCIAŁBY, ŻEBY TRZASKOWSKI UDZIELIŁ MU I JEGO PARTNEROWI ŚLUBU, SŁOWA BIEDRONIA GO ROZCZAROWUJĄ – jak mówi w Polityce: “Chciałbym, żeby Rafał Trzaskowski został prezydentem Warszawy, i żeby mógł mnie oraz mojemu partnerowi udzielić ślubu w Warszawie. I mam nadzieję, że tak właśnie będzie, i to dość szybko. Obwinianie Rafała Trzaskowskiego za błędy Platformy jest niesłuszne i nieuprawnione. Żałuję, że Platforma nie wykorzystała możliwości wprowadzenia związków partnerskich. Było takie „okno możliwości”, można to było zrobić. Słowa Roberta Biedronia mnie dziwią i rozczarowują, bo trzeba przypomnieć, że on też działał w Ruchu Palikota, też miał możliwość wychodzenia z różnymi inicjatywami, też mu się nie udało. Lepiej bić się we własne piersi niż doszukiwać się złych intencji tam, gdzie są one autentyczne”.
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1751812,1,pawel-rabiej-obwinianie-rafala-trzaskowskiego-za-bledy-po-jest-nieuprawnione.read

— JACEK AMBROZIAK O NASTROJU SPOŁECZNYM W 1990 ROKU – mówi Elizie Olczykl w RZ: “Tyle że wtedy ja już byłem bardzo za tym pomysłem, choć widziałem popularność Wałęsy. Gdziekolwiek się pojawił, leciały do niego tłumy. Mazowiecki był znacznie mniej fetowany. Mimo to gdy przegrał ze Stanisławem Tymińskim, to poczułem się, jakbym dostał cios w samo serce. Nie wiedziałem, dlaczego ludzie uwierzyli w te obietnice bez pokrycia. Nie rozumiałem tego nastroju społecznego”.
http://www.rp.pl/Plus-Minus/306079865-Jacek-Ambroziak-Rzad-PiS-powtarza-bledy-gabinetu-Jerzego-Buzka.html

— GW O PIĘCIE – Iwona Szpala: “Poseł Stanisław Pięta, rocznik 1971, jest na wojnie, bo blisko 30 lat po zmianie ustroju nadal walczy z komuną. No i lubi nazywać rzeczy po imieniu, tak jak Krystyna Pawłowicz i Dominik Tarczyński”.
http://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,23513565,stanislaw-pieta-harcownik-znad-wielkiej-laki.html

— NIE MA NIC TAK ŻAŁOSNEGO JAK UPADŁY KONSERWATYSTA – Michał Szułdrzyński w RZ o Pięcie: “Sęk w tym, że jest osobą publiczną, która w dodatku ze swego konserwatyzmu uczyniła znak rozpoznawczy. A nie ma nic tak żałosnego i podłego jak upadły konserwatysta”.
http://www.rp.pl/Plus-Minus/306079875-Michal-Szuldrzynski-Zalosny-i-podly-upadek-posla-Stanislawa-Piety.html&template=restricted

— WYBORCZA.PL: DLACZEGO SCHETYNA SKŁAMAŁ ŻAKOWSKIEMU WS PIĘTY
: “Przewodniczący i siedmioro innych posłów Platformy Obywatelskiej zagłosowali przeciwko odwołaniu Stanisława Pięty z komisji śledczej ds. Amber Gold. Zapytany o tę dziwną decyzję Grzegorz Schetyna opowiedział Jackowi Żakowskiemu historię, która nie znajduje żadnego potwierdzenia w faktach”.
http://wyborcza.pl/7,75968,23513147,dlaczego-schetyna-sklamal-zakowskiemu-w-sprawie-piety-sprawdzamy.html

— DZIENNIK BAŁTYCKI O KANDYDATURZE WAŁĘSY W GDAŃSKU:
http://www.dziennikbaltycki.pl/wiadomosci/gdansk/a/nieoficjalnie-jaroslaw-walesa-wspolnym-kandydatem-platformy-obywatelskiej-i-nowoczesnej-na-prezydenta-gdanska,13244495/

— POLICJA W KILKA GODZIN ZATRZYMAŁA CZŁOWIEKA, KTÓRY GROZIŁ, ŻE PODPALI BIURO POSELSKIE PO: http://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,23505542,grozil-ze-podpali-biuro-regionalne-platformy-obywatelskiej.html

— NITRAS O OBWODNICY SZCZECINA I VIA CARPATIA: “- Jakimi my jesteśmy ciężkimi frajerami, że budujemy 400 kilometrów drogi do portu w Kłajpedzie – dziwi się poseł Sławomir Nitras, pytając dlaczego rząd stawia na drogę ekspresową Via Carpatia, a nie Zachodnie Obejście Szczecina”.
http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,23511564,po-pyta-dlaczego-budujemy-droge-do-litewskiego-portu-a-nie.html

— GW O WALCE RZĄDU Z MAFIĄ ŚMIECIOWĄ: “Rząd gasi pożary na składowiskach i walczy z „mafią śmieciową”: inspektorzy środowiska z dronami, limity przyjęć śmieci, 1 mln zł kar”.
http://wyborcza.pl/7,155287,23513723,rzad-gasi-pozary-na-skladowiskach-i-walczy-z-mafia-smieciowa.html

— MINISTER ZDROWIA O MEDYCZNEJ BZDURZE, ŻE PREZERWATYWY POWODUJĄ RAKA – mówi Piotrowi Witwickiemu w RZ: “Jestem konserwatystą, ale to nie znaczy, że uważam, że prezerwatywy powodują raka. To jest medyczną bzdurą. Myśmy to wycięli, ale mleko się rozlało. Dziękuję internautom za to, że zwrócili nam uwagę. Trzeba podkreślać, że prezerwatywy nie są środkiem na rozwiązanie seksualnych problemów człowieka, ale nie można mówić, że powodują raka.”
http://www.rp.pl/Plus-Minus/306079863-Minister-zdrowia-Lukasz-Szumowski-Nie-chcemy-by-pacjent-spowiadal-sie-przez-aptekarzem.html&cid=44&template=restricted

— RYAN HEATH W POLITICO O FALI MŁODYCH LIDERÓW POLITYCZNYCH W EUROPIE: https://www.politico.eu/interactive/europe-youth-wave/

— PIOTR ZAREMBA O PRETENSJACH FILMOWCÓW DO POLSKOŚCI – pisze w Teologii Politycznej: “Polscy filmowcy częściej traktują polską historię jako okazję do objawienia swoich rozmaitych pretensji do polskości. I chętniej sięgają po tematy „demaskatorskie”, co samo w sobie nie jest niczym strasznym, ten nurt istniał co najmniej od czasu zaleceń Stefana Żeromskiego aby szarpać polskie rany. Ale co w nadmiarze robi wrażenie maniery”.
https://www.teologiapolityczna.pl/piotr-zaremba-kino-opowie-wam-nasza-historie-1

— URODZINY W SOBOTĘ: Irena Lipowicz, Grażyna Torbicka.

— URODZINY W NIEDZIELĘ: Alicja Grześkowiak, Jan Łopuszański, Michał Boni, Maciek Warsiński, Paweł Suski.