— CZARZASTY ZA POŚREDNICTWEM PROTASIEWICZA PYTA O KONKORDAT – 300LIVE:
http://300polityka.pl/live/2018/06/08/

— 8 POSŁÓW PO – W TYM SCHETYNA, KIERWIŃSKI I GRUPIŃSKI GŁOSOWAŁO PRZECIW ODWOŁANIU PIĘTY Z KOMISJI AMBER GOLD:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23509562,stanislaw-pieta-stracil-miejsce-w-komisji-amber-gold-przeciwko.html

— JAN ŚPIEWAK O 16 TYS. PODPISÓW ZA PARKIEM CENTRALNYM: “Mamy już ponad 16 tysięcy zweryfikowanych podpisów pod Warszawskim Parkiem Centralnym. To niesamowite 🙂 Jeśli jeszcze się nie podpisałeś to możesz to zrobić na www.parkcentralny.pl
https://www.facebook.com/JanDawidSpiewak/?hc_ref=ARTspMiYb2c4zrVPhh7r0pw8Vn4XdXnw8aG1CFF0H6wlQezuVo_69W8Sd0O4Pbyoyz4&fref=nf

— ZUZANNA DĄBROWSKA O TYM, ŻE KANDYDAT LEWICY MIAŁBY SZANSĘ NA 2 TURĘ W WARSZAWIE: “To zachowawcza (czy przystoi to lewicy?) strategia. Z sondaży wynika, że mocny lewicowy kandydat mógłby myśleć o drugiej turze wyborów, gdyby się bardzo postarał. Potencjał wśród wyborców jest”.
http://www.rp.pl/Komentarze/306079898-Dabrowska-Lewica-rozplynela-sie-w-stolicy.html

— ZNIKA ŁAWKA RAFAŁA, TRZASKOWSKI MIAŁ NA NIEJ ROZMAWIAĆ CO TYDZIEŃ A NIE MA JEJ JUŻ OD 9 DNI: “Czyżby Rafałowi Trzaskowskiemu znudziły się już spotkania z warszawiakami na legendarnej niebieskiej ławce, z którą jeździł po Warszawie? Wiele na to wskazuje. Jak zauważył Sebastian Kaleta, kandydat Platformy Obywatelskiej miał spotykać się z mieszkańcami Warszawy co tydzień, a mija już 9 dzień i Trzaskowskiego z ławką jak nie było, tak nie ma”.
https://wpolityce.pl/polityka/397721-kaleta-alarmuje-zaginela-niebieska-lawka-trzaskowskiego-znuzenie-kampania-czy-chec-unikniecia-kolejnych-wpadek

— BIEDROŃ: JAKI JEST BARDZO AUTENTYCZNY, MÓWI Z SERCA – mówił Robert Biedroń w Kropce nad I: “Jak tak dalej pójdzie, to Jaki wygra wybory – mówił: Patryk Jaki jest dla mnie bardzo autentyczny, bo on mówi z serca”.
https://wpolityce.pl/polityka/397731-niebywale-robert-biedron-chwali-patryka-jakiego-jak-tak-dalej-pojdzie-to-wygra-wybory-dla-mnie-jest-bardzo-autentyczny-bo-mowi-z-serca

— ZBIGNIEW HOŁDYS NA TWITTERZE: “Ma rację Biedroń, kiedy mówi, ze Jaki może wygrać w Warszawie. On już wygrywa”.
https://twitter.com/ZbigniewHoldys/status/1004801373739868162

— HOŁDYS O REAKCJI NA JEGO TWEETA: “Reakcje na mój wpis dotyczący ewentualnego zwycięstwa Jakiego w Warszawie (co dziś zasygnalizował również Biedroń) utwierdzają mnie w przekonaniu, że niczego się nie uczymy. Dlaczego naród pokochał Dudę, Szydło i Macierewicza? Za prawdę i wiedzę? Za emocje. Powodzenia śpiochy”.
https://twitter.com/ZbigniewHoldys/status/1004808439556726785

— ZBIGNIEW HOŁDYS O OPOZYCJI NA FACEBOOKU: “Dziś słyszę od polityków opozycji, że powinno się mówić, że cukierek jest pyszny, choć każdy widzi, że nie jest. Proszą, by mówić, że jest zajebiście pyszny i przekonują, że jest kosmicznie opakowany – a nie jest. Jest z plastiku, nie ma smaku, czuć, że jest robiony na lewym cukrze. Jeśli się nie zmieni receptury tego cukierka – przegra wybory. I żadne utyskiwanie na Hołdysa, że nie chwali należycie, nic tu nie pomoże. Zwłaszcza, że mam swój smak. Może pojebany, ale swój. Good Night And Good Luck”.
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1648011781915149&id=100001190308367

— CZARZASTY STAJE W OBRONIE BIEDRONIA: Czy działaczki i działacze PO mogliby łaskawie zostawić w spokoju @RobertBiedron ? Czy według Was każde słowo krytyczne wobec PO, Trzaskowskiego, Schetyny jest poparciem PiS? Czy w Polsce jest tylko PiS i Wy? Czy Wy żeście poszaleli? Czy lewica nie ma prawa do własnych ocen?”
https://twitter.com/wlodekczarzasty/status/1004968788754825216

— PROFESOR RACIBORSKI O ROSNĄCYCH SZANSACH JAKIEGO I POWIELANIU BŁĘDÓW PRZEZ TRZASKOWSKIEGO: “Patryk Jaki ma dzisiaj większe szanse na zostanie prezydentem Warszawy niż jeszcze kilka tygodni temu. Jego szanse wciąż rosną. Jest bardziej energiczny. Bardziej zależy mu na tym, by zostać prezydentem stolicy, niż Rafałowi Trzaskowskiemu – mówi prof. Domański. – Kandydat Platformy powiela błędy z wcześniejszej kampanii swojej partii. Brak mu spójnej strategii i jest bierny. Jednak przewaga przeciwników PiS w stolicy wciąż działa na korzyść Trzaskowskiego – dodaje”.
http://www.rp.pl/Wybory-samorzadowe/306079908-Sondaz-Kandydat-PiS-powinien-zrezygnowac.html

— WIRTUALNA POLSKA O KAMPANII TRZASKOWSKIEGO: “Trzaskowski – wskutek m.in. licznych, nie do końca chyba przemyślanych wypowiedzi – pogrąża się w wizerunkowym kryzysie. Wypowiedzi o tym, że nie potrzeba Centralnego Portu Komunikacyjnego w Polsce, bo podobny znajdzie się lada moment w Berlinie, czy o tym, iż kandydat PO i jego współpracownicy tak naprawdę jeszcze nie wiedzą, „czym ma być Warszawa”, są strzałami w stopę. Przyznają to sami ludzie w Platformie”.

— MICHAŁ KAMIŃSKI O OBARCZANIU GO ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ ZA ZŁĄ KAMPANIĘ TRZASKOWSKIEGO: KTO ODPOWIADA ZA KAMPANIĘ PO? TYSZKIEWICZ, A KIM BYŁ 3 LATA TEMU?: “Jeśli Rafał Trzaskowski obwinia mnie za nieudaną kampanię, to świadczy to tylko o jego desperacji. Jeśli widzi we mnie problem w jego kampanii, to oczywiście mnie to schlebia, ale z dobrego serca życzę mu, żeby tych problemów jednak poszukał gdzie indziej. Dla własnego dobra – mówi WP Kamiński. Jak dodaje, „Rafał Trzaskowski go przecenia”. – Ja tylko widzę i mówię to, co widzą i mówią inni. Kto odpowiada za kampanię samorządową PO? Robert Tyszkiewicz. A kim był Robert Tyszkiewicz 3 lata temu? – pyta retorycznie w rozmowie z WP Kamiński. Tyszkiewicz – pełniący obecnie obowiązki sekretarza generalnego partii, podlaski baron Platformy – w 2015 r. był szefem sztabu Bronisława Komorowskiego. Czy dziś ma bezpośredni wpływ na kampanię Trzaskowskiego w Warszawie? Chcieliśmy o to zapytać samego Tyszkiewicza, ale nie odpowiedział na naszą prośbę o kontakt”.

— WP O ROLI KINGI GAJEWSKIEJ W KAMPANII TRZASKOWSKIEGO: “– Nie jestem rzecznikiem, nie ma jeszcze oficjalnego sztabu – mówi nam posłanka. Młoda parlamentarzystka PO – aktywna również w kampanii Komorowskiego – ma za to odpowiadać za media społecznościowe i „wirtualną” stronę kampanii warszawskiej kandydata Platformy. Gdy pytamy o to Gajewską, ta nie zaprzecza: – Pomagam tak, jak każdy inny polityk PO. Wszystkie ręce na pokład. Chcemy wygrać tę kampanię. Mediami społecznościowymi zajmuję się od początku, nie tylko w kampanii Rafała. Ciężko pracujemy, żeby wygrał nasz kandydat”.
https://wiadomosci.wp.pl/trzaskowski-jak-komorowski-nic-go-tak-nie-irytuje-jak-to-porownanie-6260229687384193a

— ZWOLNIONA Z LOT DZIAŁACZKA ZWIĄZKOWA O SZKODACH DLA PIS: “– Nie chcę, aby moje dzieci żyły w takiej Polsce – oznajmia w rozmowie ze strajk.eu. – Kraj, w którym nie ma miejsca na wolne związki zawodowe, nie jest wolnym krajem. Trzeba to zaznaczyć – to się dzieje za zgodą i aprobatą PiS. Ten sam rząd, który mówi o opodatkowaniu kapitału zagranicznego, pozwala, aby patologia śmieciówek była obecna w spółkach skarbu państwa. To jest okradanie budżetu i obywateli. Gdyby te środki nie zostały utracone poprzez pobór niższych składek i podatków, co ma miejsce w przypadku umów śmieciowych, można by je przeznaczyć chociażby na pomoc rodzicom osób niepełnosprawnych. Jeśli więc wymagamy zachowania pewnych standardów od zagranicznych inwestorów, wymagajmy tego również od spółek, którymi zarządza państwo – zauważa była liderka strajku”.
http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/575673,monika-zelazik-strajk-lot-zwolnienie-dyscyplinarne.html

— MARCIN MASTALEREK O ZATRUDNIENIU W LOT: TOP ABSURD, STEWARDESSY NIE PROWADZĄ ŻADNYCH FIRM – mówi SE: “To absurd. Stewardessy i piloci nie prowadzą żadnych firm. Powinni być na umowach o pracę, które dają mi pełne prawo do urlopów, dni wolnych, zwolnień na wypadek choroby. Zmuszanie ich do zakładania jednoosobowych firm to fikcja. LOT to spółka Skarbu Państwa, więc wszystko co się w niej dzieje uderza w obecny rząd”.

— NIECH MINISTROWIE SAMI SIĘ ZATRUDNIĄ JAKO JEDNOOSOBOWE FIRMY, SKORO UWAŻAJĄ, ŻE TO NORMALNE – DALEJ MASTALEREK W SE: “Jeśli ministrowie w rządzie PiS uważają, że to normalne, to niech pełnią swoje obowiązki zatrudniając się jako jednoosobowe firmy. Tolerują zmuszanie do tego pilotów i stewardess, od jakości i kwalifikacji których zależy bezpieczeństwo i życie pasażerów? To niech ministrowie też zarejestrują jednoosobowe działalności „minister”. To nawet brzmi dumnie”.

— MASTALEREK O TURBOLIBERAŁACH, KTÓRZY CHCIELI PRYWATYZOWAĆ CHODNIKI: “Pan Milczarski nie miał nigdy nic wspólnego z PiS. On nie rozumie programu PiS. Nie rozumie, że był to program budowy solidarnego państwa. Jego poglądy to czysty turboliberalizm. To ostatnio modne słowo na prawicy. Politycy PiS oskarżają poprzednią władzę o turboliberalizm, tymczasem osoba z takimi poglądami znajduje się w ekipie „dobrej zmiany”. Jest niespełnionym politykiem z zupełnie innej strony sceny politycznej. Niestety dzięki PiS może wprowadzać w życie swoje skrajne, turboliberalne poglądy. Jest związany ze środowiskiem politycznym, które na poważnie dyskutowało propozycje „prywatyzacji chodników”. Nazywa się „wolnościowcem”, ale kontynuuje politykę poprzedników związanych z PO. Chwali poprzedniego prezesa LOT za jego walkę ze związkami zawodowymi!”

— JACEK KARNOWSKI O KOREKCIE MEDIALNEJ ZA POMOCĄ INNYCH ROZWIĄZAŃ: “Czy rzeczywiście mieliśmy więc do czynienia z typowym „fake-newsem”? Warto być precyzyjnym: zarówno doniesienia medialne, jak i wypowiedzi polityków obozu rządzącego, odnosiły się do projektu ustawy, która gotowa leży w szufladzie ministra kultury, ale któremu nie nadano biegu. Nie można więc wykluczyć, że mamy do czynienia z sytuacją nieco bardziej skomplikowaną, a więc z myśleniem o korekcie medialnej, ale za pomocą innych rozwiązań”.

— KARNOWSKI O PRZEWADZE MEDIALNEJ I ASYMETRII:“Pokusa powrotu do sprawy wydaje się zrozumiała. Tak jak wielokrotnie pisaliśmy na naszym portalu – po dwóch i pół roku Dobrej Zmiany ważne ośrodki medialne III RP nie tylko odzyskały poczucie bezpieczeństwa, ale również tę charakterystyczną pewność siebie, a może nawet butę, która towarzyszyła im w czasie zakończonym wyborami 2015 roku. Wynik wyborów na pewien czas w pewien sposób zawiesił dawne reguły, ale rzeczywistości nie da się oszukać. Asymetria pozostaje asymetrią, przewaga medialna również pozostaje przewagą, i ma wpływ na społeczną interpretację rzeczywistości. Dziś ta przewaga jest skutecznie, coraz skuteczniej używana”.
https://wpolityce.pl/media/397697-jeszcze-o-dekoncentracji-mediow-czy-rzeczywiscie-mielismy-do-czynienia-z-typowym-fake-newsem

— MICHAŁ SUTOWSKI O PROTEŚCIE STUDENTÓW: ILE TAKICH SZANS OPOZYCJA ZAMIERZA PRZESPAĆ? – pisze w Krytyce:“W sprawie reformy uczelni trudno, rzecz jasna, liczyć na masowe Ratujmy (studenckie) maluchy; mimo to trudno o lepszy impuls do budowy opowieści o państwie przyjaznym, bardziej sprawiedliwym, uwzględniającym interesy słabszych, które nowoczesność rozumie w kategoriach potencjału rozwojowego i życiowych szans, nie zaś abstrakcyjnych wskaźników i punktów w rankingu. Chciałoby się dramatycznie zapytać – ile jeszcze takich szans na Wydarzenia opozycja zamierza przespać? Temat leży na ulicy, dramat był gotów do rozpisania, tylko reżysera z zespołem ciągle brak”.
http://krytykapolityczna.pl/kraj/sutowski-czy-politycy-stana-za-studentami-protestujacymi-przeciw-ustawie-2-0/

— PIOTR SKWIECIŃSKI UWAŻA, ŻE REFORMA GOWINA UDERZA W PROWINCJĘ: “Nie jestem zwolennikiem proponowanej przez wicepremiera Gowina reformy szkół wyższych. Głównie dlatego, że – parę razy dawałem już wyraz temu przekonaniu – uderza ona w prowincję i w zamieszkującą tam inteligencję, sprzyja natomiast jednostronnie metropolitalnemu modelowi rozwoju kraju, który to model uważam za szkodliwy. Skądinąd nie ja jeden – ogromna część formacji IV RP ma tu podobne intuicje”.
https://wpolityce.pl/polityka/398562-reforma-uczelni-zagrozenia-nie-te-inne-i-z-innej-strony

— KE IDZIE DALEJ I TRZYMA SIĘ LINII TIMMERMANSA – Tomasz Bielecki: “Przedstawiciel Komisji Europejskiej podczas czwartkowych obrad ambasadorów krajów UE w Brukseli poprosił Radę UE (ministrowie krajów Unii) o przeprowadzenie formalnego wysłuchania Polski w sprawie praworządności. To kolejny krok w ramach artykułu 7.1, co oznacza, że Komisja nie dała się przekonać polskim, niewielkim ustępstwom w sprawie kontrowersyjnych ustaw sądowych. Skoro Komisja chce tego wysłuchania, nie ma na razie mowy o spowolnieniu, zawieszeniu czy też zamknięciu postępowania z artykułu 7. Komisja trzyma się zatem stanowczej linii swego I wiceprzewodniczącego Fransa Timmermansa”.
http://amp.dw.com/pl/bruksela-idzie-do-przodu-z-artykułem-7/a-44116113?

— TIMMERMANS ZAOSTRZYŁ TON BO POCZUŁ SIĘ WZMOCNIONY WEWNĘTRZNIE – KATARZYNA SZYMAŃSKA- BORGINON W RMF: “Jeden z moich rozmówców w KE uważa, że wciąż kwestią jest „cena Timmermansa”, czyli „co Juncker może mu dać, żeby odpuścił”. Inni uważają natomiast „że Juncker niewiele może dać Timmermansowi, bo on już gra o stanowisko w przyszłej komisji”. Zresztą od tego momentu, gdy otrzymał wstępną obietnicę Hagi, że może być kandydatem na komisarza (premier Rutte miałby w ten sposób załatwić sprawę sporów o to stanowisko między koalicjantami), bardzo zaostrzył swój ton. Ponadto, gdyby zamknął sprawę z Polską na obecnych zasadach, to PE by go krytykował za „brudny kompromis” z Warszawą”.

–TRZEBA BYŁO SPRAWĘ ZAMKNĄĆ W KWIETNIU- DALEJ SZYMAŃSKA-BORINON: “Topnieją szanse na kompromis i normalizację w stosunkach z KE. „Może trzeba było sprawę zamknąć w kwietniu?” – zastanawia się jeden z moich rozmówców. Przekroczenie tego terminu oznacza, że weszliśmy już w logikę kampanii wyborczej PE i sporów o unijne pieniądze. Dodatkowo, w całej sprawie do głosu będą dochodzić interesy partyjne, osobiste i narodowe.“
http://fakty.interia.pl/raporty/raport-unia-europejska/polska-w-ue/news-rmf-timmermans-kontra-juncker-czyli-brzydka-dyskusja-o-polsc,nId,2591444

— NITRAS POZWIE TERLECKIEGO: “Zamierzam złożyć do sądu pozew o mobbing ze strony wicemarszałka Terleckiego. To, co robi Terlecki, spełnia prawne przesłanki mobbingu. To nękanie w miejscu pracy, nieuzasadnione kary finansowe i uniemożliwianie wykonywania swoich obowiązków. Konsultuję się w tej sprawie z prawnikiem – mówi Onetowi poseł PO Sławomir Nitras, odnosząc się do kary obcięcia trzech pensji i zakazu wyjazdu na delegacje. Poseł został dziś ukarany przez marszałka Sejmu”.
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/slawomir-nitras-zapowiada-pozew-przeciwko-terleckiemu/q500hpq

— NITRAS MÓWI O ZEMŚCIE TERLECKIEGO: “- Nie wiem, za co jest ta kara. Nie otrzymałem takiej informacji. Myślę, że pan wicemarszałek Ryszard Terlecki chciał się zemścić za moje wystąpienie sprzed miesiąca, w którym wskazałem, że wszystkim obniżył wynagrodzenia, ale o sobie zapomniał – komentował na gorąco w rozmowie z wiadomo.co poseł Sławomir Nitras. I dodał: – To są szykany, które mają charakter ciągły”.
https://wiadomo.co/pis-szykanuje-nitrasa-terlecki-sie-msci/

— OŚWIADCZENIE GŁODZIA – BYŁEM OFIARĄ WS OSKARŻEŃ RZ: „Dziś po raz drugi padam ofiarą systemu, który podstępnie osaczał pracujących w Kurii Rzymskiej Polaków, często pod pozorem przygodnych rozmów z przedstawicielami Ambasady Polskiej w Rzymie, Konsulatu i LOT-u. Byłem ofiarą inwigilacji, ale nigdy nie podjąłem żadnej współpracy ze służbami komunistycznymi, co zresztą wynika z przedstawionych dokumentów”.
http://niezalezna.pl/227279-arcybiskup-reaguje-na-publikacje-onetu-i-rz-mamy-oswiadczenie-abpa-slawoja-leszka-glodzia

— FARSA ZAMIAST PRAWYBORÓW – PIOTR TRUDNOWSKI na Jagielloński24: “Warszawska koalicja niepartyjnych ruchów dzielnicowych skupiona wokół stowarzyszenia Miasto Jest Nasze ogłosiła właśnie, że wybierze kandydata na prezydenta stolicy w drodze prawyborów. Każdy zwolennik demokratyzacji polskiej polityki powinien trzymać mocno kciuki za powodzenie tej inicjatywy. Niestety, wstępnie zaprezentowana formuła prawyborów sprawia, że marzenie o demokratyzacji może skończyć się farsą. Szkoda, bo potrzebujemy takich innowacji w polityce jak tlenu”.

— TO NIE SĄ ŻADNE PRAWYBORY – TRUDNOWSKI DALEJ: “Niestety, tyle teoria. W praktyce pomysł warszawskiej koalicji brzmi już mniej ciekawie. „Będą w nich mogły głosować organizacje zrzeszone w koalicji” – czytamy. Nawet nie „członkowie zrzeszonych organizacji”, ale – jak można rozumieć – organizacje jako takie, w formule „jedno stowarzyszenie, jeden głos”. Na dziś zatem całe prawybory ograniczą się do oddania… dziewięciu głosów. Trudno uznać całą procedurę za prawdziwe prawybory, tylko raczej formę otwartej rywalizacji czy negocjacji koalicjantów. Jest to pewne wartościowe novum, ale niestety dużo mniej odważne, niż można by oczekiwać. Na marginesie warto też odnotować, że „debata kandydatów i kandydatek” została zaplanowana już na przyszły tydzień. Wygląda to, jakby wszystkie realne kandydatury były już gotowe, lista zamknięta, a zaproszenia dla nowych osób i środowisk – stricte kurtuazyjne”.

— PRAWYBORY JAK REFERENDUM KOMOROWSKIEGO- KONKLUZJA TRUDNOWSKIEGO: “Nawet najlepsze pomysły podszyte dobrymi intencjami – tego stołecznym działaczom nie odbieram – mogą na dłuższy czas skompromitować jakąś ideę, gdy są źle wykonane. Świetnym przykładem jest referendum ogłoszone w wyborczym ferworze przez Bronisława Komorowskiego w 2015 roku, które jak widać w praktyce, podcięło na lata skrzydła zarówno zwolennikom demokracji bezpośredniej, jak i sympatykom zmiany ordynacji wyborczej (jednym z pytań była wówczas kwestia jednomandatowych okręgów wyborczych)”.
http://jagiellonski24.pl/2018/06/07/potrzebujemy-prawyborow-o-inicjatywie-warszawskich-ruchow-miejskich/

— SPADA CZYTELNICTWO WSZYSTKICH DZIENNIKÓW, GAZETA WYBORCZA Z NAJNIŻSZYM WYNIKIEM W HISTORII – WIRTUALNE MEDIA: “Jej średni wynik poszedł w dół o 19,87 proc. do 96 603 egz. jednocześnie był to największy spadek w zestawieniu. To najsłabszy wynik tytułu kierowanego przez Adama Michnika w historii”.
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/wyniki-sprzedazy-dziennikow-kwiecien-2018-fakt-liderem

— PREZYDENT U DENTYSTY CZY TEŻ U PREZESA PIS? – SE: “Z takimi torbami raczej nie wychodzi się od stomatologa. Czy więc wizyta Andrzeja Dudy była spowodowana czymś więcej niż troską o stan uzębienia? Sądząc po zafrasowanej minie i pokaźnych rozmiarów teczce jaką miał wychodząc z poradni, prezydent albo ma jakieś poważne schorzenie żuchwy, albo właśnie odbył poważną rozmowę z Jarosławem Kaczyńskim. Stawiamy jednak na to drugie”.
https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/prezydent-duda-w-szpitalu-u-prezesa-z-tajemnicza-czarna-teczka-aa-uBRa-VZhE-rVNc.html

— URODZINY:Tomasz Czudowski, Piotr Kucma, Arkadiusz Franas, Piotr Kołodziejczyk, Kora Jackowska.