Państwo chce ograniczać kolejną szarą strefę. W czerwcu pierwsze salony gier na automatach Totalizatora Sportowego

Po branży paliwowej, gdzie eliminacja czarnego rynku pozwoliła zarobić miliardy nie tylko dla państwa, ale wygenerowała spore zyski w firmach paliwowych, przyszedł czas na branżę hazardową – mówili przedstawiciele Totalizatora. 

Totalizator Sportowy wprowadzi w czerwcu gry na automatach w oparciu o znowelizowaną ustawę o grach hazardowych – poinformowali dziś na briefingu szefowie TS. Rozrywka na automatach w salonach gier w Polsce stanie się w ten sposób bezpieczna i nie będzie odbywała się w szarej strefie. Gry będą prowadzone w oparciu o rejestrację użytkowników, monitoring io przejrzyste zasady na certyfikowanych maszynach państwowego monopolisty.

Prezes Totalizatora Olgierd Cieślik podkreślał na briefingu, że że po raz pierwszy postawiono na współpracę kilku państwowych spółek z rożnych branż (Wojskowe Zakłady Łączności nr 1, PWPW oraz Exatel), które opracowują centralny system zarządzania, rejestr gracza, infrastrukturę informatyczną i wreszcie automaty do gry.

W pilotażu, który ruszy w czerwcu i potrwa do końca roku wykorzystanych zostanie około 1200 maszyn do gry. Żeby urozmaicić ofertę i zbadać preferencje graczy, w ubiegłym tygodniu zamówiono 300 automatów marki Merkur Gaming, produkowanych przez jednego ze światowych liderów w branży. Mają one docelowo uzupełnić maszyny produkowane w Polsce przez państwowe WZŁ z grupy PGZ.

Docelowo, w ciągu 4-5 lat Totalizator Sportowy może wprowadzić na rynek około 38 tys. automatów. Oparcie innowacyjnego technologicznie projektu i budowy nowych kompentencji o spółki skarbu państwa to element planu Morawieckiego  – podkreślali prezesi TS.

W ubiegłym roku Totalizator Sportowy odnotował największe w historii wpływy do budżetu państwa. W 2017 roku został pobity rekord sprzedaży produktów LOTTO.

Pozostałe z : Stan gry

STAN GRY: Sroczyński: Może PAD jest tak naprawdę mniej PiS-owski, niż sądzimy, Zaremba: PO i Trzaskowski małostkowe ws defilady, Morawiecki może coraz więcej, Politykawsieci: 4 sygnały, że Jaki wygra

— PIOTR ZAREMBA O MAŁOSTKOWYCH KOMENTARZACH PO I TRZASKOWSKIEGO – pisze w PTT: “Także złośliwe memy i komentarze platformersów dotyczące stanu polskiej armii wydały mi się w ten dzień małostkowe. Naprawdę, panie Rafale Trzaskowski, zdjęcia wojów z czasów Chrobrego są dowodem na ruinę polskiego wojska? A jak było za waszych Czytaj więcej →

STAN GRY: Sierakowski: Bardzo dobra decyzja Biedronia, OKO: Biedroń mógłby na początek mieć 9-10%, Sondaż dla TVP: Maleje przewaga Trzaskowskiego, Krytyka publicystów wpisu o “generale Piłsudskim”

— O 12:30 OŚWIADCZENIE PREZYDENTA WS ORDYNACJI – 300LIVE: http://300polityka.pl/live/2018/08/16/ — WARSZAWSKA REPRYWATYZACJA IDZIE POD SĄD – jedynka GW: “Z informacji, które „Wyborcza” uzyskała w prowadzącej śledztwo prokuraturze wrocławskiej, 5 września warszawski sąd okręgowy zajmie się tylko aktem oskarżenia przeciwko biznesmenowi Maciejowi M. i jego adwokatowi Andrzejowi M. Ich obrońcy będą Czytaj więcej →