Skórzyński o marszu św. Huberta i zakazie dla posłów PiS
Wiadomości: W spacerze z wpadkami Komorowskiemu towarzyszył Trzaskowski


— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Bielan: Jestem dumny, że zgłaszałem wniosek by Zgromadzenie Parlamentarne NATO odbywało się w Polsce. Mam nadzieję, że do tego czasu ten spór się uda rozwiązać
Bielan: Kancelaria po prostu reaguje w ten sposób na ten protest, bo boi się, że mógłby się rozszerzyć. Jest mi bardzo przykro z tego powodu, ale takie są skutki
Hofman: Biedroń nie ma wyjścia, musi wystartować w Warszawie

Hofman: Wybory do PE to pierwsze wybory, które są dla Tuska. Nie do startowania, ale do patronowania szerokiej listy
Bielan: Symbolicznie były najważniejsze osoby w państwie. Obecność Jarosława Kaczyńskiego jest niemożliwa z powodów zdrowotnych
Bielan: Skłamałbym, gdybym powiedział, że nie cieszę się, że opozycyjne partie się rozpadają, ale powinniśmy się skupiać na sobie
Hofman o proteście: Jestem zdziwiony, że tego sporu nie zakończono bardzo szybko, spełniając wszystkie postulaty
Hofman o PFN: Zamysł był dobry, ale został fatalnie przeprowadzony. Ten pomysł jest nie do odratowania w obecnym składzie
Hofman: To już druga korytarzowa wojna z dziennikarzami, która skończy się tak samo. Trzeba będzie się z niej wycofać
Bielan o pomniku katyńskim w Jersey: Nie mogę ujawniać dyskretnych informacji, ale myślę, że w ciągu kilku dni burmistrz zmieni zdanie
Majchrowski o obniżce pensji samorządowców: To się nie tylko przełoży na spadek efektywności, spadek jakości samorządu, to jest coś, co nie powinno mieć miejsca
Hofman: Do polskiej polityki wkradł się chaos. Po dwóch stronach
Majchrowski: Schetyna oświadczył, że jeżeli bym startował, to cała opozycja by mnie popierała
http://300polityka.pl/live/2018/05/10/

*****

FAKTY TVN

— POSEŁ ŻALEK U PROTESTUJĄCYCH RODZICÓW – zapowiedź.

— PO DWÓCH DNIACH POWTARZANIA OBRAŹLIWYCH INSYNUACJI I UPIERANIU SIĘ PRZY NICH WRESZCIE ZMIENIŁ ZDANIE, CHOĆ WINNI SĄ OCZYWIŚCIE GDZIE INDZIEJ – Maciej Knapik.

— NIKOGO TYM NIE PRZEKONAŁ [ŻE TO MANIPULACJA], SŁOWA PADŁY WYRAŹNIE – Knapik dalej.

— NIE O PRZEPROSINY TU CHODZI, ALE O KONKRETNĄ SPRAWĘ – Knapik.

— PRZEPROSINY PADAJĄ PO NACISKACH WŁASNEGO ŚRODOWISKA, OSTRYCH KOMENTARZACH [WŁADYSŁAWA FRASYNIUKA], PO APELU, BY ZREZYGNOWAŁ Z KANDYDOWANIA NA PREZYDENTA BIAŁEGOSTOKU – Knapik dalej: Po tym, jak protestujący złożyli w sądzie pozew i oskarżyli Żalka o zniesławienie.

— KWIATY NIEWIELE TU ZMIENIAJĄ – Knapik.

— INNI Z PIS-U O PROTEŚCIE ROZMAWIAĆ JUŻ NIE CHCĄ – Knapik dalej.

— PROTEST TRWA I TRWAĆ BĘDZIE – Knapik: Możliwe, aż do szczytu parlamentarnego NATO pod koniec maja.

— MONIKA ROSA: Jestem ciekawa, jak rząd wytłumaczy zagranicznym gościom, podczas zgromadzenia szczytu NATO w Polsce. Jeszcze dwa tygodnie i te dwa tygodnie z pewnością matki wytrzymają.

— KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE BEZ BARIEREK, 10 MAJA BEZ POCHODU – zapowiedź.

— JAK WIDAĆ, MOŻNA PRZEJŚĆ – Jakub Sobieniowski: Nie ma żadnych płotów, żadnych ograniczeń. To potwierdzenie, że nie będzie przemarszu PiS-u Krakowskim Przedmieściem, a tutaj nie było Jarosława Kaczyńskiego. Jest w szpitalu z powodu problemu z kolanem, ale już miesiąc temu zapowiedział koniec z comiesięcznymi marszami i przemówieniami przed Pałacem.

— OFICJALNIE PIS ZREZYGNOWAŁO ZE SMOLEŃSKICH MIESIĘCZNIC, BO JEST JUŻ POMNIK OFIAR I BĘDZIE PREZYDENTA – Sobieniowski dalej: Nieoficjalnie dlatego, że zbliżanie się do prawdy w wykonaniu Antoniego Macierewicza przekonało prezesa, by smoleńskie zamachowe teorie wyciszyć. Tak jak i ich autora. Ale nieoficjalnie wielu polityków PiS potwierdza to, co mówi opozycja. Opór wobec kosztownych, comiesięcznych partyjnych uroczystości był coraz większy.

— W MATERIALE O SPRAWIE WŁADYSŁAWA FRASYNIUKA.

— RZĄD CHCE WALCZYĆ ZE SMOGIEM, ALE TO KIEROWCY ZAPŁACĄ ZA TO NA STACJI – zapowiedź.

— BYŁY WICEMINISTER SPRAWIEDLIWOŚCI TO JUŻ MICHAŁ K. – DOSTAŁ ZARZUTY I JEST PODEJRZANY – bez materiału.

— ZAKAZ MASZEROWANIA Z SZYSZKĄ, RYDZYKIEM I MACIEREWICZEM – zapowiedź.

— NIEZADOWOLENI IDĄ W SOBOTĘ SWOJĄ DROGĄ, ALE BIADA TEMU W PIS-IE, KTO PÓJDZIE RAZEM Z NIMI – Anita Werner.

— TEN BYŁY MINISTER [JAN SZYSZKO] I JEGO PLANY NA WEEKEND TO DZIŚ POWAŻNY PROBLEM JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO – Krzysztof Skórzyński: Właściwie nie zdarza się, by politycy PiS-u otrzymywali oficjalne zakazy uczestniczenia w spotkaniach, które firmuje jakiś polityk PiS.

— A JAK UJAWNIŁ PORTAL 300POLITYKA, POSŁOWIE PIS OTRZYMALI OFICJALNY ZAKAZ WZIĘCIA UDZIAŁU W SOBOTNIM MARSZU ORGANIZOWANYM M.IN. PRZEZ ŚRODOWISKO RADIA MARYJA – Skórzyński dalej: Jan Szyszko ma tam być i ma być honorowym uczestnikiem.

— JAN MOSIŃSKI: To było takie humorystyczne stwierdzenie bardziej niż nakaz i dyscyplina.

— NIE BYŁO TO HUMORYSTYCZNE STWIERDZENIE, SKORO RZECZNICZKA PIS-U POTWIERDZIŁA OFICJALNIE: TAK, JEST ZAKAZ – Skórzyński: Do tego szef klubu parlamentarnego miał zapowiedzieć surowe konsekwencje, z wyrzuceniem z klubu włącznie tym politykom PiS-u, którzy pójdą w marszu razem z byłym ministrem środowiska.

— W PIS-IE SOBOTNI MARSZ, NA KTÓRYM MAJĄ SIĘ POJAWIĆ LEŚNICY I SYMPATYCY RADIA MARYJA, PO CICHU NAZYWANY JEST MARSZEM NIEZADOWOLONYCH – Skórzyński dalej: Bo pod skrzydłami ojca Rydzyka kryją się dziś politycy, którzy po rekonstrukcji rządu utracili swoje partyjne i rządowe wpływy. Jan Szyszko ma nieograniczony wstęp na antenę Radia Maryja i TV Trwam, Antoni Macierewicz ma w tych mediach swoje felietony.

— NA ANTENIE TORUŃSKICH MEDIÓW BYŁY MINISTER [MACIEREWICZ] OSTATNIO UMACNIA SWOJĄ POZYCJĘ RECENZENTA RZĄDU – Skórzyński.

— JAN SZYSZKO ODPOWIEDZIAŁ NA INFORMACJE O ZAKAZIE WYDANYM POSŁOM PIS-U UCZESTNICZENIA W SOBOTNIM MARSZU – Skórzyński dalej: I choć zakaz potwierdziła rzeczniczka PiS-u, były minister stwierdził, że [to koła liberalno-lewackie są zaniepokojone i szukają możliwości prowokacji, by skłócić to środowisko]. Stwierdził to na antenie Radia Maryja.

— PRÓBOWALIŚMY DZIŚ ZAPYTAĆ WPŁYWOWYCH POLITYKÓW PIS, CZY ZA WZIĘCIE UDZIAŁU W MARSZU KONSEKWENCJE PONIESIE SAM JAN SZYSZKO – Skórzyński dalej: Tak reagowali [uciekali], gdy wiedzieli się już, o czym czym chcemy rozmawiać.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— BYŁY MINISTER Z ZARZUTAMI: Były wiceminister sprawiedliwości rządu PO-PSL z zarzutami. Śledczy oskarżają zatrzymanego wczoraj Michała K. o pranie brudnych pieniędzy. Działania mają związek ze śledztwem dotyczącym paliwowej grupy przestępczej, która zajmowała się wyłudzaniem podatku VAT. Prokuratorzy chcą też postawić zarzuty prokurator Barbarze Kijanko, w związku z zaniedbaniami w aferze Amber Gold.

— W materiale Damiana Diaz bez wspomnienia o tym, że Michał K. doradzał min. Gowinowi i PAD.

— W materiale o tym, że wielkie sieci handlowe i sieci aptek nie płacą CIT.

— PRZEKOP MIERZEI RUSZY W TYM ROKU.

— WIZYTA PREZYDENTA CZECH.

— INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI TK: Najpierw w Senacie, a później w Sejmie. Prezes Trybunału Konstytucyjnego przedstawiła dziś informacje o działalności Trybunału w 2016 roku. Julia Przyłębska zwracała uwagę, że Trybunał Konstytucyjny jest sądem prawa, a nie sądem faktów, co odróżnia go od wymiaru sprawiedliwości.

— WYDALIŚMY WIĘCEJ WYROKÓW NIŻ W POPRZEDNICH LATACH – Julia Przyłębska.

— TRZASKOWSKI PECHOWY JAK KOMOROWSKI – belka.

— Teraz w „Wiadomościach” kandydaci na prezydenta Warszawy. Zgodnie odpowiadają, że żadnej kampanii nie prowadzą, a jedynie rozmawiają z Warszawiakami. Ale mimo, że to dopiero początek boju o Warszawę, to sytuacja już pokazuje, że łatwo nie będzie. Wyłapywany jest niemal każdy, nawet najmniejszy błąd.

— PATRYK JAKI WIE ŻE TEN MOST NIE ZNAJDUJE SIĘ W CZECHACH A TRZASKOWSKI ŻE BŁĄD NA TEMAT BILETU TO NIE BYŁ CZESKI BŁĄD – Jakub Wojtanowski.

— PRZYJECHAŁEM TAKSÓWKĄ ŻEBY SIĘ PRZESIĄŚĆ DO KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ, ŻEBY SIĘ Z PAŃSTWIE SPOTKAĆ – Wojtanowski.

— TRZASKOWSKI O TYM, ŻE NIE ZNA SPRAWY JERSEY CITY I POMNIKA.

— WPADKA Z KABATAMI I STOKŁOSAMI.

— JAK UCZY HISTORIA, KANDYDACI Z GIGANTYCZNĄ SONDAŻOWĄ PRZEWAGĄ MOGĄ PRZEGRAĆ, BO WPADKI KOMOROWSKIEGO ZACZĘŁY SIĘ PO OPUSZCZENIU PAŁACU – Wojtanowski o spacerze Komorowskiego.

— W SPACERZE KOMOROWSKIEMU TOWARZYSZYŁ TRZASKOWSKI – Wojtanowski.

— KOALICJA NEGACJI – belka.

— Platformę Obywatelską i Nowoczesną – czyli koalicję, która powstała na wybory samorządowe – jak na razie łączy głównie wspólna lista i chęć postawienia tamy PiS-owi. Żadna z partii nie przedstawiła na razie merytorycznego programu, usłyszeliśmy za to obietnice odwołania propozycji wprowadzonych przez rządzących.

— NIE MA MOŻLIWOŚCI SFINANSOWANIA TAKIEGO PROJEKTU – Tusk o 500+.

— Szłapka o tym, że programy są nieważne, tylko odsunięcie PiS.

— OPOZYCJA MUSI UPORAĆ SIĘ Z WŁASNYMI PROBLEMAMI: PO Z ZARZUTAMI PROKURATORSKIMI DLA KOLEJNYCH POLITYKÓW, .N Z ROZŁAMEM – Konrad Wąż.

— W OPOZYCJĘ NIE WIERZY NAWET FRASYNIUK – Wąż.

*****

WYDARZENIA POLSATU

— ZARZUTY PRANIA PIENIĘDZY USŁYSZAŁ BYŁY WICEMINISTER SPRAWIEDLIWOŚCI, MICHAŁ K. – zapowiedź: Śledczy wciąż przesłuchują go w Warszawie. Opozycja twierdzi, że jego zatrzymanie to rozgrywka w obecnym obozie władzy.

— KANCELARIA, W KTÓREJ PRACUJE MICHAŁ K., OPUBLIKOWAŁA OŚWIADCZENIE. ZATRZYMANIE NAZYWA POLITYCZNYM I POKAZOWYM – Piotr Michalak.

— SAM MICHAŁ K. JUŻ LATEM MÓWIŁ, ŻE SPODZIEWA SIĘ AKCJI PROKURATURY – Michalak.

— OPOZYCJA ZATRZYMANIE WIĄŻE Z POLITYKĄ – Michalak: Michał K. za rządów PO był wiceministrem w resorcie Jarosława Gowina. Potem doradzał mu już w gabinecie PiS.

— SYGNAŁ MIAŁBY WYSŁAĆ PROKURATOR GENERALNY, ZBIGNIEW ZIOBRO. SAM MICHAŁ K. SPODZIEWANĄ AKCJĘ PROKURATURY WIĄZAŁ RACZEJ Z DORADZANIEM PREZYDENTOWI – Michalak.

— OTOCZENIE PREZYDENTA DYSTANSUJE SIĘ OD BYŁEGO WICEMINISTRA – Michalak.

— POLITYCZNI STRONNICY ZBIGNIEWA ZIOBRY ZAPEWNIAJĄ, ŻE NIE MA MOWY O UPOLITYCZNIANIU TEJ SPRAWY – Michalak.

— PIERWSZY KROK DO POWOŁANIA KOMISJI ŚLEDCZEJ DS. WYŁUDZEŃ VAT-U – zapowiedź: Posłowie przyjęli uchwałę w tej sprawie, a komisja zacznie działać prawdopodobnie w czerwcu.

— KANDYDAT NA PRZEWODNICZĄCEGO KOMISJI PRACE CHCE ROZPOCZĄĆ JAK NAJSZYBCIEJ – Grzegorz Kępka.

— EMOCJI W PRACACH KOMISJI BRAKOWAĆ NIE BĘDZIE – Kępka.

— PLATFORMA ODRZUCA OSKARŻENIA, ŻE JEJ RZĄDY WS. OSZUSTW NA VAT-IE NIC NIE ZROBIŁY – Kępka.

— WNIOSEK O POWOŁANIE KOMISJI ŚLEDCZEJ JAKO PIERWSZY ZŁOŻYŁ KLUB KUKIZ’15. PÓŹNIEJ ZROBIŁO TO PIS – Kępka.

— PRACE KOMISJI NIE OBEJMĄ RZĄDÓW PIS – Kępka.

— PIS CHCE, BY RAPORT KOMISJI ŚLEDCZEJ BYŁ GOTOWY W CIĄGU ROKU – Kępka.

— MÓWIŁ O NIEPEŁNOSPRAWNYCH TRAKTOWANYCH JAK ŻYWE TARCZE I O ZWYRODNIAŁYCH RODZICACH. DZIŚ PRZEPRASZA – zapowiedź: Jacek Żalek przeprosił protestujących w Sejmie.

— JACEK ŻALEK PRZYSZEDŁ DO PROTESTUJĄCYCH KILKA GODZIN PO TYM JAK ZAPOWIEDZIELI ZŁOŻENIE PRZECIWKO NIEMU POZWU O ZNIESŁAWIENIE – Agnieszka Milczarz.

— WICESZEF KLUBU PIS, POLITYK PARTII POROZUMIENIE TWIERDZI, ŻE JEGO SŁOWA ZMANIPULOWANO – Milczarz.

— POSŁANKA BERNADETA KRYNICKA WZIĘŁA POSŁA ŻALKA W OBRONĘ – Milczarz.

— MYŚLĘ, ŻE TO JEST PRZESADA – Krynicka o pozwie i wniosku o uchylenie immunitetu Jackowi Żalkowi.

— WCZORAJ KLUB PIS UDZIELIŁ REPRYMENDĘ POSŁOM ZA ICH SŁOWA – Milczarz.

— ŻALEK NIE ODPOWIEDZIAŁ NA PYTANIE, CZY ZRZEKNIE SIĘ IMMUNITETU – Milczarz.