OBRAZ DNIA: Wydarzenia: Większość przedsiębiorców płaci PIT, Fakty: Zalewska wyprosiła kamery, żeby chronić wizerunek uczestników spotkania, Holecka: 5 Morawieckiego budzi entuzjazm

— LIVEBLOG 300POLITYKI:

Morawiecki: Zagórski będzie nowym ministrem cyfryzacji

Morawiecki: Nie odstąpimy od reformy sądownictwa

Morawiecki: Proponujemy społeczeństwu nowy kontrakt społeczny

PAD o propozycjach PMM: Wierzę w to, że będę mógł te ustawy zobaczyć na swoim biurku, że będę mógł je podpisać

PAD: Mam nadzieję, że na pytania referendalne odpowiedź padnie jeszcze w tym roku

Morawiecki: To nie jest żadne szaleństwo, tylko bardzo prosta konsekwencja tego, że usprawniliśmy działanie państwa, uszczelniliśmy system podatkowy

Zdrojewski: Ujazdowski formalnie opuścił grupę ECR

Senat przyjął bez poprawek pakiet ustaw sądowych

Jutro PAD dokona zmiany w składzie rządu

Kantar Public: PiS lekko spada, PO lekko rośnie, SLD zyskuje najwięcej

Sasin o propozycjach PiS: Wszystkie te projekty zaistnieją w tym roku

http://300polityka.pl/live/2018/04/16/

*****

FAKTY TVN

— PLATFORMA MUREM ZA GAWŁOWSKIM: To pierwszy polityczny więzień Kaczyńskiego. Platforma Obywatelska staje murem za sekretarzem generalnym Stanisławem Gawłowskim. Usłyszał zarzuty i został aresztowany na 3 miesiące. Do Szczecina pojechał dziś cały zarząd Platformy – to demonstracja w obronie Gawłowskiego.

— KILKANAŚCIE GODZIN MILCZENIA WYOSTRZYŁO STANOWISKO PO – Krzysztof Skórzyński.

— TO SĄ STANDARDY BIAŁORUSKIE – Grzegorz Schetyna.

— MÓWIENIE O ELIMINOWANIU OPOZYCJI PRZY UŻYCIU SIŁY INSTYTUCJI PAŃSTWA TO ZARZUT NAJCIĘŻSZY I STANOWISKA OPOZYCJI NIE ZMIENIA TO, ŻE DECYZJI O ARESZTOWANIU NIE PODJĘŁA PROKURATURA TYLKO SĄD, W TEORII ODPORNY NA NACISKI POLITYCZNE – Skórzyński.

— MAZUREK NIE MÓWIŁA NIE MA ŚWIĘTYCH KRÓW KIEDY PIS BRONIŁO POLITYKÓW PIS, JAK NP, SENATORA KOGUTA, CHOĆ DECYZJĘ SKRYTYKOWAŁ PREZES PIS I TO WSZYSTKO – Skórzyński.

— Ruszyli w Polskę na spotkania z suwerenem – ma ich być 700. Łatwo nie będzie – bo plan można podliczyć i zadawać pytania których PiS bardzo chciał uniknąć – zapowiedź.

— WOJTUNIK ZADAJĄCY PYTANIE MARIUSZOWI KAMIŃSKIEMU O PREMIE NA SPOTKANIU W POZNANIU.

— I PAN PANIE WOJTUNIK MA CZELNOŚĆ PATRZEĆ MI W OCZY, JEDŹ PAN PO PIENIĄDZE DO BRUKSELI, A JAK PAN SPRAWOWAŁ FUNKCJĘ SZEFA CBA TO MOGLIŚMY NIEDAWNO OGLĄDAĆ NA POSIEDZENIU KOMISJI DS AMBER GOLD, GDZIE PAN NIE WIE, NIC NIE PAMIĘTA – Mariusz Kamiński.

— MINISTER EDUKACJI ZACZĘŁA OD WYPROSZENIA TELEWIZJI – Sobieniowski.

— CHODZI O OCHRONĘ WASZEGO WIZERUNKU A TU BEZ AKREDYTACJI PRZEBYWA JEDNA TELEWIZJA – Anna Zalewska.

— PIOTROWICZ NICZEGO NIE CENZUROWAŁ CHOĆ I JEMU PRZYSZŁO SIĘ ZMIERZYĆ Z PRZESZŁOŚCIĄ – Sobieniowski.

— JK O TYM, ŻE MÓGŁBY BYĆ RADCĄ PRAWNYM – na spotkaniu w Trzciance.

— MÓGŁBY TEŻ BYĆ KOSMONAUTĄ A JEST MAŁYM DYKTATORKIEM – pos. Zembaczynski.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— PIĄTKA MORAWIECKIEGO BUDZI ENTUZJAZM POLAKÓW – DANUTA HOLECKA O SONDAŻU IBRIS: Zaprezentowane przez PMM pozytywnie ocenia zdecydowana większość ankietowanych, równie zdecydowanie krytykuje je opozycja: „Piątka Morawieckiego” budzi entuzjazm Polaków. Tak wynika z najnowszego sondażu IBRiS. Zaprezentowane przez Mateusza Morawieckiego na sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości propozycje programowe, pozytywnie ocenia zdecydowana większość ankietowanych. Równie zdecydowanie, krytykuje je opozycja.

— 3/4 POLAKÓW OCENIA POZYTYWNIE, ALE ZUPEŁNIE INACZEJ POSTRZEGAJĄ POLITYCY OPOZYCJI – Damian Diaz.

— PRZYWIĄZANIE SENATORA BOROWSKIEGO DO BONOWEJ REGLAMENTACJI NIE DZIWI BO W CZASACH PRL BYŁ DYREKTOREM W MINISTERSTWIE HANDLU WEWNĘTRZNEGO, KTÓRE ODPOWIADAŁY ZA KARTKI NA TOWARY – Diaz.

— WBREW KRYTYCE OPOZYCJI, POLAKOM PODOBAJĄ SIĘ TEŻ INNE PROGRAMY ZAPREZENTOWANE PRZEZ PMM – Diaz.

— TE PROPOZYCJE PREMIERA ZDECYDOWANIE ODRZUCA – Diaz.

— TUSK O 500 PLUS.

— S&P PODNIOSŁA PERSPEKTYWĘ RATINGU – Diaz.

— SEKRETARZ PO WZIĄŁ 300 TYS ŁAPÓWKI?

— Sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej, z trzymiesięcznym aresztem. Decyzję podjął sąd w Szczecinie. Śledczy postawili Stanisławowi Gawłowskiemu pięć zarzutów, w tym trzy o charakterze korupcyjnym. Ale na tym nie koniec, bo prokuratura chce rozszerzyć zarzuty wobec lidera Platformy. To efekt przesłuchania biznesmena Bogdana K., który – według śledczych – wręczył Gawłowskiemu 300 tysięcy złotych łapówek.

— SĄD W SZCZECINIE NIE MIAŁ ŻADNYCH WĄTPLIWOŚCI – Marcin Szypszak.

— SZYPSZAK O ZATRZYMANIU BOGDANA K.

— DECYZJA SĄDU NAJWYRAŹNIEJ ZASKOCZYŁA KOLEŻANKI I KOLEGÓW GAWŁOWSKIEGO – Szypszak.

— JA WTEDY Z MÓWNICY MÓWIŁAM, ŻE MA TO WYGLĄDAĆ ŹLE – Ewa Kopacz.

— GRONKIEWICZ- WALTZ I CZYŚCICIELE KAMIENIC – belka.

— Hanna Gronkiewicz-Waltz, wiedziała o losie wyrzucanych lokatorów jeszcze w 2007 roku, wynika z zeznań mieszkańców warszawskiej kamienicy przy Dahlbergha 5. Prezydent Warszawy nie reagowała, a dziś musi się zmierzyć z kolejnym problemem. Tygodnik „Sieci”, dotarł do szokujących kulisów przejęcia po wojnie, warszawskiej kamienicy przez rodzinę Andrzeja Waltza.

— W materiale o tekście Sieci o przejęciu kamienicy przez rodzinę męża HGW.

— W materiale też o sprawie Mossakowskiego.

— JEDYNYM PRZECIWNIKIEM DLA JOLANTY BRZESKIEJ BYŁ MOSSAKOWSKI – jeden z zeznających, który przyznał, że miał poprzebijane opony.

— W materiale o mapie krakowskiej reprywatyzacji.

— DZIWNA AMNEZJA OFICERÓW ABW – belka.

— Małgorzata Wassermann odwołała najbliższe przesłuchania, przed komisją śledczą do spraw Amber Gold funkcjonariuszy ABW. Chodzi o brak dokumentów, które miała odtajnić Agencja. Te, jak powiedziała przewodnicząca komisji są miażdżące dla funkcjonariuszy, którzy zeznają przed Komisją.

— DEBATA O NOWEJ KONSTYTUCJI – belka.

— Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło „Ankietę konstytucyjną”. O jej przygotowanie,politycy obozu rządzącego zwrócili się dwa lata temu, do grupy konstytucjonalistów. Zaprezentowany dokument, to zbiór propozycji ewentualnych zmian, w ustawie zasadniczej.

— PREZYDENT PROWADZI KONSULTACJE KONSTYTUCYJNE NIEZALEŻNIE OD PIS – Jakub Wojtanowski.

— NIEWYKLUCZONE, ŻE POLITYCY O ZMIANY W KONSTYTUCJI BĘDĄ PYTANIE PODCZAS OBJAZDU, ALE NIE MA WĄTPLIWOŚCI, ŻE DOMINOWAĆ BĘDZIE TEMAT 5-TKI MORAWIECKIEGO – Wojtanowski.

— JUŻ WIADOMO, ŻE CIESZY SIĘ DUŻYM POPARCIEM POLAKÓW – Wojtanowski.

*****

WYDARZENIA POLSATU

— BUDZI EMOCJE, PROWOKUJE PYTANIA – PIĄTKA MORAWIECKIEGO TO NAJWAŻNIEJSZY TEMAT POCZĄTKU TYGODNIA – zapowiedź.

— BYŁO JUŻ TYLE OBIETNIC, ŻE NIE MA SIĘ DZIWIĆ, ŻE MALI PRZEDSIĘBIORCY CHCĄ MIEĆ WSZYSTKO NA PAPIERZE – Paweł Gadomski.

— TO, CO OBIECAŁ NA KONWENCJI PREMIER MORAWIECKI, MIAŁOBY SIĘ STAĆ OBOWIĄZUJĄCYM PRAWEM JUŻ OD NOWEGO ROKU – Gadomski dalej.

— WIĘKSZOŚĆ MAŁYCH PRZEDSIĘBIORSTW PŁACI PIT – Gadomski.

— BARDZIEJ ZACHĘCAJĄCA WYGLĄDA ZAPOWIEDŹ OBNIŻENIA MAŁYM PRZEDSIĘBIORCOM MAŁY MPRZEDSIĘBIORCOM SKŁADEK NA EMERYTURY I RENTY – Gadomski dalej.

— TO WSZYSTKO ZAPOWIEDZIELI, KTÓRE TRZEBA PRZELAĆ NA PAPIER – Gadomski.

— NIECH WŁADZA UPROŚCI JESZCZE PRZEPISY – konkluzja Gadomskiego: Jeśli władza chce pomóc przedsiębiorcom, to oprócz obniżenia podatków czy ZUS-u, niech jeszcze uprości przepisy, np. podatkowe, w których gąszczu teraz gubią się nawet urzędnicy skarbówki. Niestety w tej sprawie ciągle panuje jakaś niepokojąca cisza.

— PIS IDZIE ZA CIOSEM, PO SUKCESIE 500+ I 7 MIESIĘCY PRZED WYBORAMI SAMORZĄDOWYMI SKŁADA KOLEJNE OBIETNICE SOCJALNE – Agnieszka Milczarz.

— ARESZT DLA STANISŁAWA GAWŁOWSKIEGO.

— PLATFORMA OSTRO KOMENTUJE ZATRZYMANIE SWOJEGO POSŁA – Magdalena Hykawy: W materiale fragment konferencji Grzegorz Schetyny.

— OPOZYCJA WYPOMINA RZĄDZĄCYM SPRAWĘ SENATORA KOGUTA – Hykawy dalej.

— SENAT PRZYJĄŁ BEZ POPRAWEK USTAWY SĄDOWE – bez materiału.

— DZIŚ ZAPREZENTOWANO WYNIKI ANKIETY KONSTYTUCYJNEJ.

Pozostałe z : Stan gry

STAN GRY: Zaremba: Prawicy potrzebne jest raczej mniej niż więcej Macierewicza, Sroczyński: Milczarski nie tylko może łamać prawo, ale jeszcze się tym chwali, Jan Klata o sekciarstwie elit

— WYBORCZA.PL PRZYPOMINA ROZMOWĘ TERESY TORAŃSKIEJ Z OLGĄ KRZYŻANOWSKĄ: “Wie pani, ojciec niedługo przed śmiercią przysłał mi gryps. On nie miał rozprawy sądowej, umarł w więzieniu przed procesem. Myślę, że dlatego, iż chciał umrzeć. Miał 50 lat, nie był śmiertelnie chory. Ale wiedział, że dadzą mu karę śmierci i zamordują. Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Petru: PO wystawia kandydatów a Lubnauer po prostu tak główką musi kiwać, Skórzyński: Na przedwakacyjnej odprawie ze służbami zabrakło Zielińskiego, Jaki: Warszawą będzie rządził Giertych, nie Trzaskowski

— NIE ŻYJE MARSZAŁEK OLGA KRZYŻANOWSKA. — LIVEBLOG 300POLITYKI: Jutro prezentacja kandydata KO na prezydenta Gdańska Do Sejmu wpłynęły dwa rządowe projekty, które mają być procedowane w trybie pilnym Jaki o tym, że Warszawą będzie rządził Giertych Jaki, pytany o działania premiera ws. ustawy reprywatyzacyjnej: Ja zrobiłbym to inaczej Jaki: Czytaj więcej →

RAMÓWKA PIĄTKOWEGO WIECZORU: Jaki, Komorowski, Łętowska, Lewandowski, Rzymkowski i Smolar

17:00 Andrzej Halicki – TOK FM Wywiad polityczny 18:02 Bronisław Komorowski – RMF FM Popołudniowa rozmowa 19:26 Ewa Łętowska, Aleksander Smolar – TVN24 FpF 19:45 Dominik Tarczyński, Tomasz Rzymkowski, Paweł Bejda, Paweł Rabiej, Jarosław Porwich, Zbigniew Gryglas – TVP INFO Forum 20:00 Patryk Jaki – TVN24 Piaskiem po oczach 20:20 Czytaj więcej →

STAN GRY: Fijołek: Morawiecki ciągnie drużynę, Antosiewicz: Celiński może być jak Bernie Sanders, Patryk Jaki pisze doktorat, Kurier Poranny: Truskolaski wydał 20 mln zł na nagrody

— WIEDZIELIŚMY Z TATĄ, ŻE TO BYŁA LIPA – rok temu ukazały jedynki gazet z zeznaniami Michała Tuska. — MICHAŁ KAMIŃSKI O TYM, ŻE JAKI JEST LEPSZY NIŻ DUDA – KAMIŃSKI O KAMPANII TRZASKOWSKIEGO: http://300polityka.pl/live/2018/06/22/ — TRUSKOLASKI WYDAŁ 20 MLN ZŁ NA NAGRODY – jedynka Kuriera Porannego: “Do tego dochodzi Czytaj więcej →

Polityczna ramówka piątkowego poranka: Trzaskowski, Celiński, Czaputowicz, Mucha, Wojciechowicz, Górski, Ardanowski, Nitras i Żukowska

7:10 Anna Maria Żukowska – PR24 7:15 Michał Dworczyk – Sygnały dnia PR1 7:20 Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Adrian Zandberg – Poranek TOK FM 7:37 Sławomir Nitras – 24 pytania w PR24 7:40 Michał Boni – Poranek TOK FM 8:02 Paweł Mucha – Gość Radia Zet 8:02 Robert Górski – Poranna rozmowa Czytaj więcej →