OBRAZ DNIA: KKZ: Wyeliminowanie Tuska z życia publicznego łatwe nie będzie, Wiadomości: Kolejni politycy PO w kręgu zainteresowania śledczych

STRAŻ MARSZAŁKOWSKA DO SEJMOWEGO DZIENNIKARZA: TO OSTATNIE OSTRZEŻENIE, NASTĘPNYM RAZEM MOŻE BYĆ ZAKAZ WSTĘPU DO SEJMUhttps://wiadomosci.wp.pl/marszalek-sejmu-ulatwia-politykom-pis-ucieczke-przed-pytaniami-dziennikarzy-chodzi-o-szatnie-6240058698024577a

— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Komorowski: Widać, że PiS ma problem z tym, żeby jakoś wyplątać się z tego kłamstwa smoleńskiego
Komorowski: Tu chodzi chyba o to, żeby przykryć kompletną kompromitację PiS-u
Komorowski: Starałem się odpowiedzieć na bardzo liczne pytania związane z różnymi aspektami katastrofy smoleńskiej
Johann: Zwołam posiedzenie KRS, jeśli ustawa wejdzie w życie
Sejm wyraził zgodę na zatrzymanie i aresztowanie Gawłowskiego, Petru i Gasiuk-Pihowicz bez immunitetów
Opozycja składa wniosek o odwołanie marszałka Sejmu
Sejm przyjął pakiet ustaw sądowych
Sasin: Lepiej, żeby nie było żadnego raportu niż żeby był raport fałszywy
GIODO: Unijne rozporządzenie RODO może blokować transmisje z lokali wyborczych
Trzaskowski prezentuje program mieszkaniowy dla Warszawy: Miasto powinno budować około 1500 mieszkań rocznie od 2020
PO złoży wniosek o powołanie komisji śledczej ds. prac nad nowelizacją Prawa wodnego
http://300polityka.pl/live/2018/04/12/

*****

FAKTY TVN

— POSŁOWIE GASIUK-PIHOWICZ I PETRU MAJĄ STRACIĆ IMMUNITETY, A GAWŁOWSKI MA DOSTAĆ ZGODĘ NA ARESZT.

— STANISŁAW GAWŁOWSKI: Trzy miesiące temu sam zrzekłem się immunitetu i od 3 miesięcy proszę o to, żeby miał konstytucyjne prawo do obrony, czyli żebym w końcu usłyszał zarzuty.

— TO NIE KONIEC WALKI O IMMUNITETY, SŁAWOMIR NEUMANN TO KOLEJNY POLITYK, KTÓRY MOŻE USŁYSZEĆ ZARZUTY – Dariusz Prosiecki z Sejmu.

— BRONISŁAW KOMOROWSKI W PROKURATURZE.

— GDYBY OPOZYCJA CHCIAŁA JAKOŚ PODSUMOWAĆ DZISIEJSZYCH DZIEŃ, MOGŁABY UŻYĆ MOCNY SŁÓW – Katarzyna Kolenda-Zaleska.

— W TEJ DZISIEJSZEJ KUMULACJI NIE WIDZI NIC NADZWYCZAJNEGO – Kolenda-Zaleska dalej.

— DZIŚ OPOZYCJA OSKARŻA WŁADZE O WYKORZYSTYWANIE WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI DO WALKI POLITYCZNEJ – Kolenda-Zaleska.

— OPOZYCJA JEST PRZEKONANA, ŻE W TYM ŚLEDZTWIE [SMOLEŃSKIM] CHODZI O COŚ JESZCZE – Kolenda-Zaleska dalej.

— SŁAWOMIR NEUMANN: Tajemnicą poliszynela jest, że na biurku prezesa leżą zarzuty dla Donalda Tuska.

— WYELIMINOWANIE DONALDA TUSKA Z ŻYCIA PUBLICZNEGO ŁATWE NIE BĘDZIE, BO NIE WYSTARCZY POSTAWIENIE ZARZUTÓW – Kolenda-Zaleska: Musi być skazany wyrokiem sądu. Ale samo postawienie zarzutów podkopałoby jego ewentualne szanse na polityczny powrót.

— OPOZYCJA OSTRZEGA, ŻE DZISIEJSZY DZIEŃ TO DOPIERO WSTĘP DO POLOWAŃ NA OPOZYCJĘ – Kolenda-Zaleska dalej: Bo w ten sposób uda się odwrócić uwagę od nagród i fiaska smoleńskiej podkomisji.

— OBYWATELE RP WYNIESIENI PRZEZ STRAŻ MARSZAŁKOWSKĄ.

— AKCJA STRAŻY MARSZAŁKOWSKIEJ TO NIE BYŁ KONIEC, PROTEST PRZENIÓSŁ SIĘ Z SEJMOWEGO BIURA PRZEPUSTEK PRZED BIURO PRZEPUSTEK – Jakub Sobieniowski.

— ZAKAZ WSTĘPU DO SEJMU NIEKTÓRZY DOSTALI ZA ROZWINIĘCIE BIAŁO-CZERWONEJ FLAGI PRZED BUDYNKIEM PARLAMENTU – Sobieniowski dalej.

— OBYWATELE RP I BIAŁE RÓŻE TO DZISIAJ WYSTARCZAJĄCYCH POWÓD, BY MIEĆ KŁOPOTY, BO NIE MÓC WEJŚĆ DO SEJMU, CHOCIAŻ MOGĄ TU ORGANIZOWAĆ SWOJE ZJAZDY NARODOWCY – Sobieniowski.

— PREZYDENCI POLSKI I IZRAELA IDĄ WSPÓLNIE W MARSZU ŻYWYCH.

— PIS TŁUMACZY SIĘ NAGRÓD, TYM RAZEM BEZ BYŁEJ PREMIER.

— SENATOR ANDERS NA PROŚBĘ PREMIERA DBA O MIĘDZYNARODOWY DIALOG I NA DELEGACJE OD STYCZNIA WYDAŁA JUŻ PONAD PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH.

— PROJEKT “ZATRZYMAJ ABORCJĘ” WSTRZYMANY.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— PROKURATURA WNIOSKUJE DO MARSZAŁKA SEJMU O UCHYLENIE IMMUNITETU SŁAWOMIROWI NEUMANNOWI – zapowiedź: Były wiceminister zdrowia miał przekroczyć uprawnienia, lobbując na rzecz jednej z warszawskich klinik.

— KILKANAŚCIE MINUT TEMU SEJM WYRAZIŁ TAKŻE ZGODĘ NA ZATRZYMANIE I TYMCZASOWE ARESZTOWANIE POSŁA STANISŁAWA GAWŁOWSKIEGO – Krzysztof Ziemiec.

— KOLEJNY POLITYK PLATFORMY OBYWATELSKIEJ W KRĘGU ZAINTERESOWANIA ŚLEDCZYCH – Marcin Szypszak.

— SZEF KLUBU PO DO NICZEGO SIĘ NIE PRZYZNAJE – Szypszak: Mówi, że jest obiektem politycznej zemsty.

— NEUMANN TO KOLEJNY POLITYK PLATFORMY OBYWATELSKIEJ, KTÓRY MA PROBLEM Z PRAWEM – Szypszak: Dziś Sejm wyraził zgodę na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie Stanisława Gawłowskiego.

— ÓWCZESNY KOALICJANT PLATFORMY, PSL, TEŻ MA PROBLEMY. Aż 7 zarzutów usłyszał starosta opatowski, jednocześnie szef powiatowych struktur ludowców – Szypszak.

— LIDER PO ZAPOWIEDZIAŁ JUŻ, ŻE PO EWENTUALNYM DOJŚCIU DO WŁADZY PO ZLIKWIDUJE CBA, KTÓRE DZIŚ SKUTECZNIE DEPCZE PO PIĘTACH PRZESTĘPCOM – Szypszak.

— BĘDZIE TO JEDEN Z KLUCZOWYCH POSTULATÓW, Z KTÓRYMI PARTIA PÓJDZIE DO PRZYSZŁOROCZNYCH WYBORACH PARLAMENTARNYCH – Szypszak.

— SEJM WYRAZIŁ TEŻ ZGODĘ NA UCHYLENIE IMMUNITETU RYSZARDOWI PETRU. Posłowie uchwalili też nowelizacje ustaw sądowych autorstwa PiS – bez materiału.

— DWANAŚCIE TYSIĘCY UCZESTNIKÓW MARSZU ŻYWYCH Z PREZYDENTAMI POLSKI I IZRAELA – zapowiedź.

— O RELACJACH ŁĄCZĄCYCH NASZE NARODY ROZMAWIALI PREZYDENCI – TAKŻE W KONTEKŚCIE SPORU WOKÓŁ NOWELIZACJI USTAWY O IPN – Karol Jałtuszewski.

— BRONISŁAW KOMOROWSKI PRZESŁUCHANY W CHARAKTERZE ŚWIADKA W PROKURATURZE KRAJOWEJ – zapowiedź.

— BRONISŁAW KOMOROWSKI PO WYJŚCIU Z PROKURATURY NIE MIAŁ WIELE DO POWIEDZENIA – Jakub Wojtanowski: Choć przesłuchanie trwało ponad 3 godziny.

— Z UST BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO WIELOKROTNIE PADAŁY ZAPEWNIENIA, ŻE PAŃSTWO POLSKIE PO KATASTROFIE SMOLEŃSKIEJ ZDAŁO EGZAMIN – Wojtanowski.

— GDYBY 8 LAT TEMU PODJĘTO DECYZJE O OTWORZENIU TRUMIEN I PRZEPROWADZANIU SEKCJI JUŻ WTEDY WYSZŁYBY NA JAW ZANIEDBANIA STRONY ROSYJSKIEJ – Wojtanowski.

— RZĄD PRZEZNACZY 30 MILIARDÓW ZŁOTYCH NA WALKĘ ZE SMOGIEM – zapowiedź: Sprawa czystości powietrza po raz pierwszy w historii doczekała się rządowego programu.

*****

WYDARZENIA POLSATU

— MARSZ ŻYWYCH NA TERENIE AUSCHWITZ-BIRKENAU.

— KOLEJNE POPRAWKI DO USTAW SĄDOWYCH – zapowiedź.

— CZĘŚĆ POSŁÓW OPOZYCJI OPUŚCIŁA PRZED CHWILĄ SALĘ, BYŁO SŁYCHAĆ OKRZYKI “DYKTATURA” PO TYM, JAK MARSZAŁEK SEJMU ZABRONIŁ ZADAWANIA PYTAŃ I SKŁADANIA WNIOSKÓW FORMALNYCH – Grzegorz Kępka z Sejmu.

— PLAN JEST TAKI, ŻEBY DO KOŃCA TYGODNIA USTAWY PRZEGŁOSOWAŁ TAKŻE SENAT – Kępka dalej.

— W SEJMIE GORĄCA NAGRODA O NAGRODACH RZĄDU BEATY SZYDŁO.

— BRONISŁAW KOMOROWSKI PRZESŁUCHANY W PROKURATURZE.

— POLITYCY PLATFORMY POD LUPĄ ŚLEDCZYCH.

— DZIŚ DOWIEDZIELIŚMY SIĘ, ŻE KŁOPOTY Z PROKURATURĄ MA TAKŻE SŁAWOMIR NEUMANN – Mira Skórka z Sejmu.

— TO PO GAWŁOWSKIM KOLEJNY POSEŁ PLATFORMY, KTÓRY MA PROBLEMY Z WYMIAREM SPRAWIEDLIWOŚCI – Skórka.

— STRAŻ MARSZAŁKOWSKA O PÓŁNOCY ZAKOŃCZYŁA PROTEST OBYWATELI RP W BIURZE PRZEPUSTEK SEJMU.

Pozostałe z : Stan gry

OBRAZ DNIA: Fakty: Tryb przesłuchania odpowiadał Rostowskiemu, Wydarzenia o przesłuchaniu: Złośliwości, arogancja i uciekanie od tematu, TVP: Rząd PO działał sprawnie likwidując stocznie i kopalnie

— MINISTER ROLNICTWA W OBECNOŚCI PREMIERA POTWIERDZA WYCOFANIE SIĘ PIS Z ZAKAZU ZABIJANIA ZWIERZĄT NA FUTRA —  — LIVEBLOG 300POLITYKI: Rostowski: Teraz mamy do czynienia z GetBack na pięciokrotnie wiekszą skalę niż Amber Gold Rostowski: Wassermann powiedziała jasno, jakie są cele PiS-u. Wprowadzenie systemu de facto jednopartyjnego Ardanowski: Wycofujemy z Czytaj więcej →

RAMÓWKA ŚRODOWEGO WIECZORU: Rostowski, Wassermann, Krajewski, Sikorski, Kowal i Rdesiński

19:15 Jarosław Szymczyk, Andrzej Rychard, Antoni Dudek – POLSAT NEWS Wydarzenia i opinie 19:26 Jacek Rostowski, Paweł Kowal, Jerzy Marek Nowakowski – TVN24 FpF 19:57 Krzysztof Paszyk, Jarosław Krajewski – TVP INFO Gość Wiadomości 20:12 Małgorzata Wassermann, Arkadiusz Mularczyk, Jacek Wilk, Adam Andruszkiewicz, Filip Rdesiński – TVP INFO Minęła 20 Czytaj więcej →

STAN GRY: Gądek: Iwulski do dymisji, Dąbrowska: Ardanowski jest jak Szyszko, Leszczyński: Jaki z ludu, Trzaskowski z elit, Stołeczna o planie Trzaskowskiego: Nie dość, że skromnie, to są to inwestycje, których nie zrealizowała HGW mimo obietnic składanych w ciągu 12 lat

— SPIĘCIE WASSERMANN – ROSTOWSKI – 300LIVE: http://300polityka.pl/live/2018/07/18/ — TYLKO 15% W SONDAŻU SE UWAŻA, ŻE KUCHCIŃSKI POWINIEN ZOSTAĆ NA STANOWISKU, ŻE POWINIEN ODEJŚĆ UWAŻA 47%: https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/kuchcinski-musi-odejsc-aa-Lt5Z-drWm-4tSg.html — TRZASKOWSKI Z ELITY, JAKI Z LUDU – ADAM LESZCZYŃSKI W GAETA.PL:“Patryk Jaki – jak w ogóle zresztą populistyczna prawica w Europie i Czytaj więcej →

Polityczna ramówka środowego poranka: Trzaskowski, Majchrowski, Stachowiak-Różecka, Czarzasty, Kowalczyk, Lubnauer, Waszczykowski i Myrcha

7:15 Jarosław Krajewski – Sygnały dnia PR1 7:20 Jacek Majchrowski – Poranek TOK FM 7:37 Witold Waszczykowski – 24 pytania w PR24 7:40 Rafał Trzaskowski – Poranek TOK FM 8:00 Andrzej Rzepliński – Onet Rano 8:10 Mirosława Stachowiak-Różecka, Marek Sowa, Iwona Michałek, Krzysztof Paszyk – Minęła 8 TVP Info 8:13 Czytaj więcej →