— LIVEBLOG 300POLITYKI:
PiS zgłasza poprawki dot. zwołania posiedzenia KRS
Schetyna: Zaproszenie dla wyrzuconych posłów za głosowanie ws. aborcji będzie otwarte, jeżeli wejdą w procedurę odwołania
Schetyna: Partia szerokiego centrum, z mocnym konserwatywnym i liberalnym akcentem ma szanse wygrać z PiS i taką partię buduje
Schetyna: Walczymy o praworządność i niezawisłość sądów
Schetyna: Pomnik jest symbolem państwa PiS
PAD: Podnoszenie jakości życia Polaków powinno być najistotniejsze dla każdego, kto sprawuje władzę
Godek: Komisja polityki społecznej utrzymuje w prawie zabijanie chorych dzieci i odpowiada za śmierć 3 maluchów dziennie
Schetyna: Jedynym rzetelnym dokumentem, który dotyczy sprawy katastrofy smoleńskiej, jest raport Millera
Sejmowy express. W czwartek lub piątek PiS zakończy prace nad projektami dot. sądów
Konwencja PiS w sobotę o 12:00
http://300polityka.pl/live/2018/04/11/

*****

FAKTY TVN

— W ÓSMĄ ROCZNICĘ KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ PREZES PIS MÓWI O UDANYCH I NIEUDANYCH EKSPERYMENTACH ANTONIEGO MACIEREWICZA – zapowiedź

— DZIŚ W RAPORCIE TECHNICZNYM POJAWIŁY SIĘ KOLEJNE – I EKSPERYMENTY I EKSPLOZJE – Anita Werner.

— TE PODZIĘKOWANIA [JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO] TO DZISIAJ NAJWIĘKSZY PROBLEM ANTONIEGO MACIEREWICZA – Jakub Sobieniowski: O niepotwierdzonych hipotezach i nieudanych eksperymentach Macierewicza Kaczyński mówił dzień przed tym, gdy komisja Macierewicza ogłosiła, że samolot zniszczyły wybuchy przed uderzeniem w ziemię.

— TO DOWÓD, ŻE O WYBUCHACH W SAMOLOCIE MACIEREWICZ MÓWIŁ JUŻ 6 LAT TEMU I 4 LATA TEMU I CZĘSTO – Sobieniowski dalej: Archiwalne wypowiedzi Macierewicza.

— TO KOLEJNY PROBLEM MACIEREWICZA – NIEKONSEKWENCJA – Sobieniowski: Mówi, że ma raport techniczny, gdy komisja nie ma nawet wyników zamówionych badań.

— W PREZENTACJI RZECZYWIŚCIE NIE PADŁO SŁOWA ZAMACH, ALE PRZEZ LATA BYŁY MINISTER NIE RAZ MÓWIŁ O ZBRODNI I SMOLEŃSKIM ZAMACHU – Sobieniowski dalej: Temu nie jest w stanie zaprzeczyć nawet, gdy próbuje.

— PIS NIE REAGUJE NA JEGO DZIAŁANIA TAK ENTUZJASTYCZNIE, JAK KIEDYŚ – Sobieniowski.

— W ZESZŁYM ROKU KACZYŃSKI OSOBIŚCIE OBEJRZAŁ SMOLEŃSKĄ ANIMACJĘ, DZISIAJ NIE – Sobieniowski dalej.

— W SEJMOWEJ KOMISJI SPRAWIEDLIWOŚCI ZNOWU BURZA, ALE ZAMIAST PIORUNÓW CHAMSTWO, PROWOKACJA I ZACZEPKI – zapowiedź.

— KOLEJNY DZIEŃ SCYSJI NA POSIEDZENIU KOMISJI SPRAWIEDLIWOŚCI, GŁÓWNIE Z UDZIAŁEM POSEŁ PAWŁOWICZ – Jakub Sobieniowski: Ale do nerwów dochodzi również zamieszanie. Posiedzenie przechodzili z posiedzenia komisji na salę plenarną i wracali na komisję, procedując w kolejnych czytaniach równolegle aż trzy projekty dot. sądownictwa.

— POLITYCY PIS PYTANI PO CO TEN POŚPIECH, ALBO ODWRACALI PYTANIE W ŻART, ALBO MÓWILI ŻE CHODZI WŁAŚNIE O SZYBKIE ZAKOŃCZENIE SPORU Z UE – Sobieniowski dalej.

— ZMIANY NIEKONIECZNIE IDĄ NAPRZECIW POSTULATOM UNII – Sobieniowski.

— KOLEJNY PROCES LEKARZY JERZEGO ZIOBRY.

— CZEGO WŁADZA SIĘ LĘKA, SKORO CHCE JEDNOŚCI I ZAPRASZA WSZYSTKICH – zapowiedź.

— LICZNE BARIERKI W TRAKCIE SMOLEŃSKICH UROCZYSTOŚCI ZROBIŁY WRAŻENIE NAWET NA TYCH, KTÓRZY MIELI ZAPROSZENIA – Katarzyna Kolenda-Zaleska.

— OKAZAŁO SIĘ, ŻE Z POWODU BARIEREK, USTAWIONYCH W POPRZEK KRAKOWSKIEGO PRZEDMIEŚCIA, KARETKA NA SYGNALE MUSIAŁA ZAWRÓCIĆ – Kolenda-Zaleska dalej: Policja tłumaczy, że wszystkie służby zostały poinformowane u utrudnieniach i zamknięciu ulic.

— TAKIE ZDARZENIE NIE POWINNO MIEĆ MIEJSCA, TAKŻE WEDŁUG NIEKTÓRYCH POSŁÓW PIS – Kolenda-Zaleska: Ale są i tacy, którzy winą za ten incydent obarczają kontrmanifestantów.

— JESZCZE WCZORAJ RANO WŁADZA ZAPEWNIAŁA, ŻE OBCHODY 8. ROCZNICY KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ BĘDĄ DOSTĘPNE DLA WSZYSTKICH – Kolenda-Zaleska dalej.

— ALE WIELU CHĘTNYCH NIE WPUSZCZANO, A ARGUMENT O ODGRADZANIU SIĘ OD SPOŁECZEŃSTWA ZYSKAŁ NOWY WYMIAR – Kolenda-Zaleska.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— NA CZOŁÓWCE REKORDOWE WYNIKI VAT I SILNE FUNDAMENTY GOSPODARKI: Po uszczelnieniu systemu podatkowego budżet traci na VACIE najmniej od dekady. To obliczenia resortu finansów, które jasno pokazują, że istotnie ograniczono skalę oszustw i wyłudzeń tego podatku, co przekłada się na większe wpływy do budżetu.

— POROZUMIENIE Z BRUKSELĄ JUŻ W MAJU – belka.

— Wiele wskazuje na to, że porozumienie z Brukselą jest naprawdę blisko. Frans Timmermans – „krokiem naprzód” – nazywa nowelizację ustaw sądowych, którymi właśnie zajmuje się Sejm. Czego konkretnie dotyczą?

— PIS JAK NAJSZYBCIEJ CHCE PRZYJĄĆ PAKIET USTAW SĄDOWYCH – Jakub Wojtanowski.

— TO PUDROWANIE TRUPA – Borys Budka.

— TE PROPOZYCJE NAPRAWDĘ IDĄ DALEKO – Marek Ast.

— ZMIANY SĄ GESTEM WOBEC KE, RZĄD ZAPOWIEDZIAŁ PUBLIKACJĘ WYROKÓW TK, ALE Z ZASTRZEŻENIEM, ŻE ZOSTAŁY PODJĘTE Z NARUSZENIEM PRAWA – Wojtanowski.

— SZANSA NA KOMPROMIS POJAWIŁA SIĘ WRAZ Z PIERWSZYM SPOTKANIEM PREMIERA Z JUNCKEREM – Wojtanowski.

— PODCZAS DZISIEJSZEGO POSIEDZENIA KE TIMMERMANS POWIEDZIAŁ, ŻE POROZUMIENIE MOŻE BYĆ ZAWARTE DO POŁOWY MAJA – Wojtanowski.

— KOLEJNA AWANTURA Z UDZIAŁEM OBYWATELI RP – belka.

— Grupa działaczy Obywateli RP okupuje biuro przepustek w Sejmie. Kilkanaście osób zaproszonych przez Nowoczesną miało obserwować debatę o nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Działacze nie zostali wpuszczeni, bo zdaniem przedstawicieli Sejmu osoby te miały ze sobą transparenty i zamierzały manifestować.

— PRÓBUJĄ SPARALIŻOWAĆ PRACE PARLAMENTU – Damian Kret.

— REPRYWATYZACYJNE ELDORADO KREWNYCH W. PAHLA – belka.

— Trafił do warszawskiego ratusza, by wyjaśnić gigantyczną aferę reprywatyzacyjną. Szybko okazało się, że wiceprezydent Witold Pahl, o którym mowa ma krewnych, którzy przejęli pięć warszawskich nieruchomości. Ich zwrot budzi poważne wątpliwości dlatego Komisja Weryfikacyjna wszczęła postępowanie rozpoznawcze. Na razie w sprawie warszawskiej kamienicy przy Nieborowskiej 15.

— W materiale o kamienicy na Nieborowskiej, którą odzyskali krewni wiceprezydenta Warszawy.

— KREWNYM WICEPREZYDENTA ZWRÓCONA W SUMIE 5 KAMIENIC – Bartłomiej Graczak.

— W RATUSZU TO WŁAŚNIE PAHL MIAŁ WYJAŚNIAĆ AFERĘ REPRYWATYZACYJNĄ – Graczak.

— OLT MIAŁ ZNISZCZYĆ LOT – belka.

— Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wiedziała, że linie lotnicze OLT Express to niebezpieczny i podejrzany interes, nie mający ekonomicznego uzasadnienia, a ich założyciel Marcin P. nie rozlicza się z Urzędem Skarbowym. Mimo to ABW nie wszczęła w 2012 roku działań operacyjnych – wynika z dzisiejszych przesłuchań ówczesnego naczelnika i jego zastępcy, warszawskiej delegatury tej służby.

— LINIE OLT WSPIERANE PRZEZ POLITYKÓW PO W TYM PREZYDENTA GDAŃSKA STOSOWAŁY DUMPINGOWE CENY I CHCIAŁY WYGRAĆ Z LOT-EM – Jan Korab.

— Podkomisja Antoniego Macierewicza, powołana do ponownego zbadania przyczyn katastrofy samolotu TU-154M zaprezentowała raport techniczny. A wczoraj w czasie uroczystości ósmej rocznicy katastrofy smoleńskiej prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podziękował Antoniemu Macierewiczowi za dotychczasową pracę.

— ZESTAWIENIE WYPOWIEDZI A. MACIEREWICZA I J. KACZYŃSKIEGO (o hipotezach) – bez materiału.

— ZMOWA MILCZENIA WOKÓŁ KATYNIA: Potworna zbrodnia, która przez lata była ukrywana i zakłamywana. Wiosną 1940 roku Sowieci wymordowali co najmniej ponad 20 tysięcy polskich oficerów. Publikacje i konferencje to tylko część wydarzeń, które mają uczcić rocznicę tej zbrodni. By dać jej świadectwo osiem lat temu do Katynia lecieli prezydent Lech Kaczyński i 95 towarzyszących mu osób.

*****

WYDARZENIA POLSATU

— DZIŚ KOLEJNY DZIEŃ BURZLIWYCH PRAC NAD USTAWAMI SĄDOWYMI – zapowiedź.

— TO NIE PIERWSZY RAZ, KIEDY RZĄDZĄCY NARZUCAJĄ PARLAMENTOWI TAKIE TEMPO – Dariusz Ociepa.

— TEMPO PRAC JEST KOLEJNYM DOWODEM NA TO, ŻE PIS CHCE ZAŁAGODZIĆ RELACJE Z BRUKSELĄ, ALE BRUKSELA OPRÓCZ TEMPA, BACZNIE PRZYGLĄDA SIĘ TREŚCI – Ociepa dalej.

— TO, CO DZIEJE SIĘ W USTAWAMI SĄDOWYMI, JEST PILNIE OBSERWOWANE W BRUKSELI – zapowiedź.

FRANS TIMMERMANS OFICJALNIE PODSUMOWAŁ DZIŚ PRZEDWCZORAJSZĄ WIZYTĘ W POLSCE.

— DO KOMPROMISU NA PEWNO JEST BLIŻEJ, NIŻ MOGŁO TO WYDAWAĆ SIĘ JESZCZE KILKA TYGODNI TEMU – Dorota Bawołek z Brukseli.

— KE Z ZADOWOLENIEM PRZYJMUJE FAKT, ŻE KE WYCOFUJE SIĘ Z CZĘŚCI KRYTYKOWANYCH PRZEZ NIĄ REFORM – Bawołek dalej.

— TIMMERMANS MIAŁ DZIŚ POWIEDZIEĆ UNIJNYM KOMISARZOM, ŻE DO POROZUMIENIA Z POLSKĄ MOŻE DOJŚĆ JUŻ W POŁOWIE MAJA – Bawołek.

— MOCNY TEZY SMOLEŃSKIEJ PODKOMISJI ANTONIEGO MACIEREWICZA – zapowiedź.

— PO DWÓCH LATACH PRACY PODKOMISJA NIE STAWIA JUŻ HIPOTEZ – Jan Derengowski.

— JAROSŁAW KACZYŃSKI OGŁOSIŁ ZWYCIĘSTWO, KOŃCZĄCE MARSZE SMOLEŃSKIE.

— PROTEST OBYWATELI RP W BIURZE PRZEPUSTEK SEJMU.