OBRAZ DNIA: Fakty: Podnoszą się głosy, że pomniki smoleńskie będą rozbierane, Wiadomości: To nie Gersdorf decyduje o konstytucyjności ustaw

— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Dworczyk pytany o kandydatów PiS: Jak władze polityczne podejmą decyzje, zostaną one zakomunikowane
Mucha: W kwietniu duża konwencja konstytucyjna
Szef MSWiA spotkał się z przewodniczącym PKW
Schetyna: Nie chcą z nami rozmawiać, nie słuchają głosu opozycji
Schetyna: Mieszkańcy Łodzi w najlepszy sposób ocenią postawę Zdanowskiej. Sprawa Grabarczyka polityczna
Schetyna: CBOS to instytucja rządowa. Ten sondaż jest ewidentnie zmanipulowany
http://300polityka.pl/live/2018/03/13/

*****

FAKTY TVN

— Na razie to jest parking, ale wkrótce będzie coś w rodzaju skweru czy deptaka. Przed siedzibą Garnizonu Warszawa stanie pomnik Lecha Kaczyńskiego. Decyzję wojewody mazowieckiego zaskarżą władze stolicy. Ale pomnik już jest odlewany z brązu. Na jesieni stanie blisko marszałka Piłsudskiego.

— JEST TO GRUNT NALEŻĄCY DO SP W TRWAŁYM ZARZĄDZIE WOJEWODY – rzeczniczka wojewody.

— SKŁADAMY ODPOWIEDNIE ODWOŁANIA – rzecznik ratusza.

— TO BĘDZIE KOLEJNY SPÓR PRAWNY PO SPORZE O POMNIK OFIAR KATASTROFY – Maciej Knapik.

— NA PLACU BĘDZIE 5 POMNIKÓW – Knapik.

— NAJBARDZIEJ OKAZAŁY BĘDZIE POMNIK OFIAR, NAJNIŻSZY I CHYBA POZBAWIONY CENTRALNEJ POZYCJI BĘDZIE GRÓB NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA – Knapik.

— TO JEST POSTĘPOWANIE JAK NAMIESTNIKA NIE JAK WŁODARZA MIASTA – Rafał Trzaskowski.

— JUŻ TERAZ PODNOSZĄ SIĘ GŁOSY, ŻE NOWE MONUMENTY PRĘDZEJ CZY
PÓŹNIEJ ZOSTANĄ ROZEBRANE – Knapik.

— SĄDZĘ, ŻE MOGĄ W PRZYSZŁOŚCI BĘDĄ ZBURZONE – Ryszard Petru.

— PAN BY ROZEBRAŁ?

— JA BYM NIE BUDOWAŁ – Petru. 

— Dodatkowych pieniędzy na wybory samorządowe jeszcze nie ma, ale szef PKW jest w tej sprawie dobrej myśli. Po spotkaniu z szefem MSW widzi poważniejsze zagrożenia. Nie ma ludzi, którzy mieliby wybory zorganizować i przeprowadzić. Brakuje chętnych, a wkrótce zabraknie czasu.

— W GMINACH WIEDZĄ O WYBORACH TYLE, CO NIC – KKZ: W gminach, w których za pół roku mają się odbyć wybory, o wyborach wiedzą tyle, co nic. Nie wiedzą, jakie są ich zadania. Zaniepokojony jest też szef Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński i dlatego poprosił o spotkanie z ministrem spraw wewnętrznych.

— NIE TYLKO W GMINACH ZANIEPOKOJENI, ZANIEPOKOJONY TEŻ SZEF PKW I DLATEGO POPROSIŁ SPOTKANIE Z MSW – KKZ.

— URZĘDNIKÓW MUSI BYĆ 5200 A DO TEJ PORY ZGŁOSIŁO SIĘ 500 CHĘTNYCH, CHOĆ TERMIN POWOŁANIA MIJA 2 MAJA – KKZ.

— CHĘTNYCH BRAKUJE BYĆ MOŻE DLATEGO, ŻE URZĘDNIK NIE MOŻE MIESZKAĆ NA TERENIE GMINY, GDZIE ODBYWAJĄ SIĘ WYBORY KOLEJNY PROBLEM TO PIENIĄDZE, ZDANIEM SZEFA PKW BRAKUJE 600 MLN – KKZ.

— W SPRAWIE TRANSMISJI TAKŻE GMINY NIE WIEDZĄ NIC – KKZ.

— TAKIE POŁĄCZENIE SPRZĘTÓW OD RÓŻNYCH PRODUCENTÓW TO MOŻE POWODOWAĆ TRUDNOŚCI W DZIAŁANIU SYSTEMU ONLINE – W. Hermeliński.

— TO NIE JEST Z CAŁYM SZACUNKIEM LOT NA MARSA TAKIE RZECZY W XXI WIEKU W ŚRODKU EUROPY SIĘ UDAJĄ – Marcin Horała.

— W RAZIE NIEPOMYŚLNEGO WYNIKU MOGĄ DOPROWADZIĆ DO UNIEWAŻNIENIA ICH WYNIKU – Marcin Kierwiński.

— MSW OGRANICZYŁO SIĘ DO KOMUNIKATU, W KTÓRYM NIE BYŁO ŻADNEGO ODNIESIENIA SIĘ DO PROBLEMU, O KTÓRYM SYMBOLIZUJE HERMELIŃSKI – KKZ.

— WSTRZYMANA EKSTRADYCJA POLAKA Z IRLANDII: To pierwszy taki przypadek w historii. Ekstradycja polskiego obywatela z Irlandii – aresztowanego za przemyt narkotyków – została wstrzymana. Powodem są krytykowane zmiany w polskim sądownictwie. Irlandzki sąd wątpi, czy Polak może u nas liczyć na sprawiedliwy proces.

— MATERIAŁ O WIĘKSZYM FINANSOWANIU DLA BIUR POSELSKICH: Dwa tysiące złotych miesięcznie, a może i więcej. Posłowie znów dostaną kolejne pieniądze z państwowej kasy. Decyzję podjął marszałek Sejmu. Te pieniądze mają być przeznaczone na ochronę biur poselskich. Duża część opozycji mówi: nie, dziękujemy.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— POLSKI SEN UKRAIŃCÓW – belka materiału o Ukraincach pracujących w Polsce i forum gospodarczym w Rzeszowie pod patronatem marszałka Sejmu.

— SĄ OBCIĄŻONE TRUDNYMI SPRAWAMI HISTORYCZNYMI ALE NIE MOGĄ NAS ZWALNIAĆ Z MYŚLENIA O PRZYSZŁOŚCI – Marek Kuchciński.

— MUSIMY SIĘ MIERZYĆ Z PRZECIWNIKAMI DIALOGU, KTÓRZY ZAKŁAMUJĄ NASZĄ HISTORIĘ – zapowiedź.

— JEDNYM Z PROPAGATORÓW HISTORYCZNYCH KŁAMSTW JEST J.T. GROSS – Korab o wywiadzie Grossa dla Lisa.

— NIE ISTNIEJĄ WIARYGODNE DANE O ILOŚCI MORDÓW POLAKÓW NA ŻYDACH, WIADOMO, ŻE POLSKA BYŁA JEDYNYM OKUPOWANYM PAŃSTWEM, KTÓRE NIE KOLABOROWAŁO Z NIEMCAMI, ALE FAKTY NIE PRZEMAWIAJĄ DO OSÓB, KTÓRE ZA WSZELKĄ CENĘ PRÓBUJĄ SKŁÓCIĆ POLAKÓW Z ŻYDAMI – Korab.

— W 1945 WSZYSTKIE STANOWISKA KIEROWNICZE W DEPARTAMENCIE I MBP ODPOWIEDZIALNYM ZA MORDOWANIE ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH BYŁY ZAJMOWANE PRZEZ OSOBY ŻYDOWSKIEGO POCHODZENIA – WYNIKA Z SOWIECKICH DOKUMENTÓW – Korab.

— TYSIĄCE CHASYDÓW BEZ PRZESZKÓD CZCIŁO W LEŻAJSKU BEZ PRZESZKÓD ROCZNICĘ ŚMIERCI CADYKA – Korab.

— PROF. GERSDORF BLOKUJE REFORMĘ SĄDOWNICTWA – belka.

— OJCIEC DZIECKA Z CHOROBĄ DOWNA MUSI OPUŚCIĆ MIESZKANIE, KTÓREGO NIE ODDAŁ DO UŻYTKU DEVELOPER – Bartłomiej Graczak o skandalicznym wyroku.

— KRS DE FACTO NIE FUNKCJONUJE BO I PREZES NIE ZWOŁAŁA POSIEDZENIA – Graczak.

— W OFICJALNYM PIŚMIE MINISTER SPRAWIEDLIWOŚCI ZWRÓCIŁ SIĘ DO I PREZES O ZWOŁANIE KRS – Graczak.

— OPOZYCJA BRONI I PREZES – Graczak.

— ALE O TYM CZY USTAWA JEST NIEKONSTYTUCYJNA NIE DECYDUJE ANI OPOZYCJA ANI I PREZES – Graczak.

— CO CIEKAWE SĄ POLITYCY OPOZYCJI, KTÓRZY NIE ZNAJĄ PRAWA I NIE WIEDZĄ O OBOWIĄZKU ZWOŁANIA POSIEDZENIA KRS – graczak o wypowiedziach Grupińskiego i Lubnauer.

*****

WYDARZENIA POLSATU

— PIS KAMPANIĘ ROZPOCZNIE PO 10 KWIETNIA – Paweł Naruszewicz: To decyzja ścisłego kierownictwa partii. Jedyna, jaka zapadła na wczorajszym spotkaniu.

— WCIĄŻ NIE WIADOMO, KTO STOCZY NAJBARDZIEJ PRESTIŻOWY POJEDYNEK O PREZYDENTURĘ W STOLICY – Naruszewicz dalej.

— MÓWI SIĘ ŻE OPCJE SĄ TRZY – Naruszewicz: Michał Dworczyk, Stanisław Karczewski albo Patryk Jaki.

— NAZWISKO KANDYDATA MAMY POZNAĆ JUŻ NIEBAWEM – Naruszewicz dalej.

— W MATERIALE WYPOWIEDŹ MONIKI JARUZELSKIEJ DOT. STARTU Z LIST SLD.

— DO WYBORÓW SZYKUJE SIĘ TEŻ PKW – Naruszewicz.

— IRLANDZKI SĄD NIE CHCE SIĘ ZGODZIĆ NA EKSTRADYCJĘ POLAK I PYTA TRYBUNAŁ SPRAWIEDLIWOŚCI O PRAWORZĄDNOŚĆ W POLSCE.

— ZNACZENIE TEJ OPINII MOŻE BYĆ OGROMNE, CHOĆ POLSKI RZĄD JE BAGATELIZUJE – Dorota Bawołek.

Pozostałe z : Stan gry

STAN GRY: Naczelny RZ: Estetyka PiS to obrazy rodem ze stanu wojennego, Żakowski o Trzaskowskim i PO: Dlaczego znów popierać słabego kandydata, by się uratować przed jego fatalnym konkurentem?

— PLATFORMA WYCOFUJE UJAZDOWSKIEGO – REAKCJE: http://300polityka.pl/live/2018/07/23/ — BĘDZIE DWUCYFROWY WZROST POLSKIEGO SEKTORA BANKOWEGO – MICHAŁ KRUPIŃSKI BYŁ GOŚCIEM BLOOMBERG TV: Michał Krupiński, Prezes Banku Pekao S.A. w Bloomberg TV w Nowym Jorku: To idealny czas, aby być wiodącym bankiem korporacyjnym w Polsce – podkreślił prezes Banku Pekao SA. – Czytaj więcej →

Polityczna ramówka poniedziałkowego poranka: Łapiński, Bielan, Krasnodębski, Fotyga, Kierwiński, Kowal i Rzymkowski

7:10 Marek Jakubiak – PR24 7:15 Anna Fotyga – Sygnały dnia PR1 7:20 Paweł Kowal – Poranek TOK FM 7:37 Marcin Kierwiński – 24 pytania w PR24 7:40 Krzysztof Łapiński – Poranek TOK FM 8:10 Barbara Piwnik, Paweł Lisiecki, Grzegorz Długi, Marcin Święcicki, Paweł Kobyliński, Paweł Bejda – Minęła 8 Czytaj więcej →

STAN GRY: Szułdrzyński o Trzaskowskim: Kolejna bufonada polityka, którego wszyscy podejrzewają o to, że jest bufonem, Bierzyński: Jaki vs Trzaskowski. Do przerwy 3:0, Szczęśniak: Teraz władza zostanie sama ze sobą

— WPOLITYCE O CIEKAWEJ KAMPANII PŁAŻYŃSKIEGO: “Płażyński postawił na bezpośredni kontakt z gdańszczanami. Codziennie, bez medialnego szumu, spotka się z nimi w poszczególnych dzielnicach. – To setki bezcennych rozmów o Gdańsku widzianym z perspektywy lokalnych społeczności. Spotykam się z doskonałym przyjęciem, ludzie wskazują mi konkretnie, co trzeba w ich dzielnicach Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Kluzik: Biorąc pod uwagę to, co wiemy o wpływach Rosji, Macierewicz nie powinien spać spokojnie, Wiadomości: Kiedy Jaki prezentował program dla warszawskiego sportu, Trzaskowski tłumaczył się z narcystycznego wpisu

— LIVEBLOG 300POLITYKI: Bodnar: Na liście obecności w Sejmie w rubryce I prezes SN nie ma żadnego nazwiska obok. Jak rozumiem, Kancelaria Sejmu nie uznaje Gersdorf Tomczyk: Warto, by opozycja występowała razem, nawet jeżeli arytmetyka jest po stronie rządzących Schetyna: To jest czarny dzień i bardzo smutny dla polskiej demokracji, Czytaj więcej →

STAN GRY: Morawiecki wesprze Ekstraklasę, Michał Olszewski w GW o Trzaskowskim: Rzecz w narcyzmie, Mucha o skalpie PiS wziętym przez futrzarzy, Majmurek i Dąbrowska gorzko o opozycji: Poprawka ze skuteczności

— WYNIKI ORLENU LEPSZE NIŻ PROGNOZY – PB: “W drugim kwartale 2018 r. zysk netto PKN Orlen wyniósł 1,74 mld zł. To o 13 proc. więcej niż przed rokiem i prawie o 45 proc. więcej od średniej oczekiwań analityków”. https://www.pb.pl/wyniki-pkn-orlen-lepsze-od-konsensu-prognoz-935456 — PKO BP ZAGRA W EKSTRAKLASIE – PB: “Największy polski Czytaj więcej →