OBRAZ DNIA: Fakty: Podnoszą się głosy, że pomniki smoleńskie będą rozbierane, Wiadomości: To nie Gersdorf decyduje o konstytucyjności ustaw

— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Dworczyk pytany o kandydatów PiS: Jak władze polityczne podejmą decyzje, zostaną one zakomunikowane
Mucha: W kwietniu duża konwencja konstytucyjna
Szef MSWiA spotkał się z przewodniczącym PKW
Schetyna: Nie chcą z nami rozmawiać, nie słuchają głosu opozycji
Schetyna: Mieszkańcy Łodzi w najlepszy sposób ocenią postawę Zdanowskiej. Sprawa Grabarczyka polityczna
Schetyna: CBOS to instytucja rządowa. Ten sondaż jest ewidentnie zmanipulowany
http://300polityka.pl/live/2018/03/13/

*****

FAKTY TVN

— Na razie to jest parking, ale wkrótce będzie coś w rodzaju skweru czy deptaka. Przed siedzibą Garnizonu Warszawa stanie pomnik Lecha Kaczyńskiego. Decyzję wojewody mazowieckiego zaskarżą władze stolicy. Ale pomnik już jest odlewany z brązu. Na jesieni stanie blisko marszałka Piłsudskiego.

— JEST TO GRUNT NALEŻĄCY DO SP W TRWAŁYM ZARZĄDZIE WOJEWODY – rzeczniczka wojewody.

— SKŁADAMY ODPOWIEDNIE ODWOŁANIA – rzecznik ratusza.

— TO BĘDZIE KOLEJNY SPÓR PRAWNY PO SPORZE O POMNIK OFIAR KATASTROFY – Maciej Knapik.

— NA PLACU BĘDZIE 5 POMNIKÓW – Knapik.

— NAJBARDZIEJ OKAZAŁY BĘDZIE POMNIK OFIAR, NAJNIŻSZY I CHYBA POZBAWIONY CENTRALNEJ POZYCJI BĘDZIE GRÓB NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA – Knapik.

— TO JEST POSTĘPOWANIE JAK NAMIESTNIKA NIE JAK WŁODARZA MIASTA – Rafał Trzaskowski.

— JUŻ TERAZ PODNOSZĄ SIĘ GŁOSY, ŻE NOWE MONUMENTY PRĘDZEJ CZY
PÓŹNIEJ ZOSTANĄ ROZEBRANE – Knapik.

— SĄDZĘ, ŻE MOGĄ W PRZYSZŁOŚCI BĘDĄ ZBURZONE – Ryszard Petru.

— PAN BY ROZEBRAŁ?

— JA BYM NIE BUDOWAŁ – Petru. 

— Dodatkowych pieniędzy na wybory samorządowe jeszcze nie ma, ale szef PKW jest w tej sprawie dobrej myśli. Po spotkaniu z szefem MSW widzi poważniejsze zagrożenia. Nie ma ludzi, którzy mieliby wybory zorganizować i przeprowadzić. Brakuje chętnych, a wkrótce zabraknie czasu.

— W GMINACH WIEDZĄ O WYBORACH TYLE, CO NIC – KKZ: W gminach, w których za pół roku mają się odbyć wybory, o wyborach wiedzą tyle, co nic. Nie wiedzą, jakie są ich zadania. Zaniepokojony jest też szef Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński i dlatego poprosił o spotkanie z ministrem spraw wewnętrznych.

— NIE TYLKO W GMINACH ZANIEPOKOJENI, ZANIEPOKOJONY TEŻ SZEF PKW I DLATEGO POPROSIŁ SPOTKANIE Z MSW – KKZ.

— URZĘDNIKÓW MUSI BYĆ 5200 A DO TEJ PORY ZGŁOSIŁO SIĘ 500 CHĘTNYCH, CHOĆ TERMIN POWOŁANIA MIJA 2 MAJA – KKZ.

— CHĘTNYCH BRAKUJE BYĆ MOŻE DLATEGO, ŻE URZĘDNIK NIE MOŻE MIESZKAĆ NA TERENIE GMINY, GDZIE ODBYWAJĄ SIĘ WYBORY KOLEJNY PROBLEM TO PIENIĄDZE, ZDANIEM SZEFA PKW BRAKUJE 600 MLN – KKZ.

— W SPRAWIE TRANSMISJI TAKŻE GMINY NIE WIEDZĄ NIC – KKZ.

— TAKIE POŁĄCZENIE SPRZĘTÓW OD RÓŻNYCH PRODUCENTÓW TO MOŻE POWODOWAĆ TRUDNOŚCI W DZIAŁANIU SYSTEMU ONLINE – W. Hermeliński.

— TO NIE JEST Z CAŁYM SZACUNKIEM LOT NA MARSA TAKIE RZECZY W XXI WIEKU W ŚRODKU EUROPY SIĘ UDAJĄ – Marcin Horała.

— W RAZIE NIEPOMYŚLNEGO WYNIKU MOGĄ DOPROWADZIĆ DO UNIEWAŻNIENIA ICH WYNIKU – Marcin Kierwiński.

— MSW OGRANICZYŁO SIĘ DO KOMUNIKATU, W KTÓRYM NIE BYŁO ŻADNEGO ODNIESIENIA SIĘ DO PROBLEMU, O KTÓRYM SYMBOLIZUJE HERMELIŃSKI – KKZ.

— WSTRZYMANA EKSTRADYCJA POLAKA Z IRLANDII: To pierwszy taki przypadek w historii. Ekstradycja polskiego obywatela z Irlandii – aresztowanego za przemyt narkotyków – została wstrzymana. Powodem są krytykowane zmiany w polskim sądownictwie. Irlandzki sąd wątpi, czy Polak może u nas liczyć na sprawiedliwy proces.

— MATERIAŁ O WIĘKSZYM FINANSOWANIU DLA BIUR POSELSKICH: Dwa tysiące złotych miesięcznie, a może i więcej. Posłowie znów dostaną kolejne pieniądze z państwowej kasy. Decyzję podjął marszałek Sejmu. Te pieniądze mają być przeznaczone na ochronę biur poselskich. Duża część opozycji mówi: nie, dziękujemy.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— POLSKI SEN UKRAIŃCÓW – belka materiału o Ukraincach pracujących w Polsce i forum gospodarczym w Rzeszowie pod patronatem marszałka Sejmu.

— SĄ OBCIĄŻONE TRUDNYMI SPRAWAMI HISTORYCZNYMI ALE NIE MOGĄ NAS ZWALNIAĆ Z MYŚLENIA O PRZYSZŁOŚCI – Marek Kuchciński.

— MUSIMY SIĘ MIERZYĆ Z PRZECIWNIKAMI DIALOGU, KTÓRZY ZAKŁAMUJĄ NASZĄ HISTORIĘ – zapowiedź.

— JEDNYM Z PROPAGATORÓW HISTORYCZNYCH KŁAMSTW JEST J.T. GROSS – Korab o wywiadzie Grossa dla Lisa.

— NIE ISTNIEJĄ WIARYGODNE DANE O ILOŚCI MORDÓW POLAKÓW NA ŻYDACH, WIADOMO, ŻE POLSKA BYŁA JEDYNYM OKUPOWANYM PAŃSTWEM, KTÓRE NIE KOLABOROWAŁO Z NIEMCAMI, ALE FAKTY NIE PRZEMAWIAJĄ DO OSÓB, KTÓRE ZA WSZELKĄ CENĘ PRÓBUJĄ SKŁÓCIĆ POLAKÓW Z ŻYDAMI – Korab.

— W 1945 WSZYSTKIE STANOWISKA KIEROWNICZE W DEPARTAMENCIE I MBP ODPOWIEDZIALNYM ZA MORDOWANIE ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH BYŁY ZAJMOWANE PRZEZ OSOBY ŻYDOWSKIEGO POCHODZENIA – WYNIKA Z SOWIECKICH DOKUMENTÓW – Korab.

— TYSIĄCE CHASYDÓW BEZ PRZESZKÓD CZCIŁO W LEŻAJSKU BEZ PRZESZKÓD ROCZNICĘ ŚMIERCI CADYKA – Korab.

— PROF. GERSDORF BLOKUJE REFORMĘ SĄDOWNICTWA – belka.

— OJCIEC DZIECKA Z CHOROBĄ DOWNA MUSI OPUŚCIĆ MIESZKANIE, KTÓREGO NIE ODDAŁ DO UŻYTKU DEVELOPER – Bartłomiej Graczak o skandalicznym wyroku.

— KRS DE FACTO NIE FUNKCJONUJE BO I PREZES NIE ZWOŁAŁA POSIEDZENIA – Graczak.

— W OFICJALNYM PIŚMIE MINISTER SPRAWIEDLIWOŚCI ZWRÓCIŁ SIĘ DO I PREZES O ZWOŁANIE KRS – Graczak.

— OPOZYCJA BRONI I PREZES – Graczak.

— ALE O TYM CZY USTAWA JEST NIEKONSTYTUCYJNA NIE DECYDUJE ANI OPOZYCJA ANI I PREZES – Graczak.

— CO CIEKAWE SĄ POLITYCY OPOZYCJI, KTÓRZY NIE ZNAJĄ PRAWA I NIE WIEDZĄ O OBOWIĄZKU ZWOŁANIA POSIEDZENIA KRS – graczak o wypowiedziach Grupińskiego i Lubnauer.

*****

WYDARZENIA POLSATU

— PIS KAMPANIĘ ROZPOCZNIE PO 10 KWIETNIA – Paweł Naruszewicz: To decyzja ścisłego kierownictwa partii. Jedyna, jaka zapadła na wczorajszym spotkaniu.

— WCIĄŻ NIE WIADOMO, KTO STOCZY NAJBARDZIEJ PRESTIŻOWY POJEDYNEK O PREZYDENTURĘ W STOLICY – Naruszewicz dalej.

— MÓWI SIĘ ŻE OPCJE SĄ TRZY – Naruszewicz: Michał Dworczyk, Stanisław Karczewski albo Patryk Jaki.

— NAZWISKO KANDYDATA MAMY POZNAĆ JUŻ NIEBAWEM – Naruszewicz dalej.

— W MATERIALE WYPOWIEDŹ MONIKI JARUZELSKIEJ DOT. STARTU Z LIST SLD.

— DO WYBORÓW SZYKUJE SIĘ TEŻ PKW – Naruszewicz.

— IRLANDZKI SĄD NIE CHCE SIĘ ZGODZIĆ NA EKSTRADYCJĘ POLAK I PYTA TRYBUNAŁ SPRAWIEDLIWOŚCI O PRAWORZĄDNOŚĆ W POLSCE.

— ZNACZENIE TEJ OPINII MOŻE BYĆ OGROMNE, CHOĆ POLSKI RZĄD JE BAGATELIZUJE – Dorota Bawołek.

Pozostałe z : Stan gry

STAN GRY: Zaremba: Prawicy potrzebne jest raczej mniej niż więcej Macierewicza, Sroczyński: Milczarski nie tylko może łamać prawo, ale jeszcze się tym chwali, Jan Klata o sekciarstwie elit

— WYBORCZA.PL PRZYPOMINA ROZMOWĘ TERESY TORAŃSKIEJ Z OLGĄ KRZYŻANOWSKĄ: “Wie pani, ojciec niedługo przed śmiercią przysłał mi gryps. On nie miał rozprawy sądowej, umarł w więzieniu przed procesem. Myślę, że dlatego, iż chciał umrzeć. Miał 50 lat, nie był śmiertelnie chory. Ale wiedział, że dadzą mu karę śmierci i zamordują. Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Petru: PO wystawia kandydatów a Lubnauer po prostu tak główką musi kiwać, Skórzyński: Na przedwakacyjnej odprawie ze służbami zabrakło Zielińskiego, Jaki: Warszawą będzie rządził Giertych, nie Trzaskowski

— NIE ŻYJE MARSZAŁEK OLGA KRZYŻANOWSKA. — LIVEBLOG 300POLITYKI: Jutro prezentacja kandydata KO na prezydenta Gdańska Do Sejmu wpłynęły dwa rządowe projekty, które mają być procedowane w trybie pilnym Jaki o tym, że Warszawą będzie rządził Giertych Jaki, pytany o działania premiera ws. ustawy reprywatyzacyjnej: Ja zrobiłbym to inaczej Jaki: Czytaj więcej →

RAMÓWKA PIĄTKOWEGO WIECZORU: Jaki, Komorowski, Łętowska, Lewandowski, Rzymkowski i Smolar

17:00 Andrzej Halicki – TOK FM Wywiad polityczny 18:02 Bronisław Komorowski – RMF FM Popołudniowa rozmowa 19:26 Ewa Łętowska, Aleksander Smolar – TVN24 FpF 19:45 Dominik Tarczyński, Tomasz Rzymkowski, Paweł Bejda, Paweł Rabiej, Jarosław Porwich, Zbigniew Gryglas – TVP INFO Forum 20:00 Patryk Jaki – TVN24 Piaskiem po oczach 20:20 Czytaj więcej →

STAN GRY: Fijołek: Morawiecki ciągnie drużynę, Antosiewicz: Celiński może być jak Bernie Sanders, Patryk Jaki pisze doktorat, Kurier Poranny: Truskolaski wydał 20 mln zł na nagrody

— WIEDZIELIŚMY Z TATĄ, ŻE TO BYŁA LIPA – rok temu ukazały jedynki gazet z zeznaniami Michała Tuska. — MICHAŁ KAMIŃSKI O TYM, ŻE JAKI JEST LEPSZY NIŻ DUDA – KAMIŃSKI O KAMPANII TRZASKOWSKIEGO: http://300polityka.pl/live/2018/06/22/ — TRUSKOLASKI WYDAŁ 20 MLN ZŁ NA NAGRODY – jedynka Kuriera Porannego: “Do tego dochodzi Czytaj więcej →

Polityczna ramówka piątkowego poranka: Trzaskowski, Celiński, Czaputowicz, Mucha, Wojciechowicz, Górski, Ardanowski, Nitras i Żukowska

7:10 Anna Maria Żukowska – PR24 7:15 Michał Dworczyk – Sygnały dnia PR1 7:20 Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Adrian Zandberg – Poranek TOK FM 7:37 Sławomir Nitras – 24 pytania w PR24 7:40 Michał Boni – Poranek TOK FM 8:02 Paweł Mucha – Gość Radia Zet 8:02 Robert Górski – Poranna rozmowa Czytaj więcej →