OBRAZ DNIA: Fakty: Rząd Izraela wysłał dyplomatyczny sygnał ws. zespołu, Wiadomości o odejściu Kochalskiego, który podpisał decyzję reprywatyzacyjną

— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Azari: Moi koledzy śmiali się, że cały czas daję polską narrację historii a teraz ktoś mnie wybrał na rolę diabła w spódnicy
Jaki: Jak się jest silnym państwem, to łatwiej się rozmawia z partnerami zagranicznymi
Jaki: Najgorsze jest to że mamy ośrodki w Polsce, które promują Grossa i jego historie
Jaki: Gdybyśmy uznali że taka działalność, że taki przepis ogranicza wolność słowa, to musielibyśmy uznać że wolności słowa nie ma praktycznie nigdzie w UE
Jaki: Musimy odpowiedzieć sobie, jak chcemy aby wyglądał nasz wizerunek za granicą. Elity III RP pozwalały na pedagogikę wstydu
Scheuring-Wielgus: Składamy w Sejmie projekt komitetu “Ratujmy Kobiety”
Czaputowicz na spotkaniu z ambasadorem Rosji: Nie widzę podstaw do dalszego przetrzymywania wraku Tupolewa
Kosiniak-Kamysz o odwołaniu Czarneckiego: Słowo “przepraszam” w polityce nikogo nie hańbi
Gawłowski: Chcę się bronić przed sądem. Nie mam wiary w PiS-owską prokuraturę
Czarnecki: Niczego nie żałuję. Dalej będę pracował dla Polski
http://300polityka.pl/live/2018/02/07/

*****

FAKTY TVN

— EUROPARLAMENT ODWOŁAŁ RYSZARDA CZARNECKIEGO Z FUNKCJI WICEPRZEWODNICZĄCEGO – zapowiedź.

— CAŁA PROCEDURA TRWAŁA RAPTEM KILKA CHWIL – Maciej Knapik.

— SAMA RÓŻA THUN – JAK TWIERDZI – NIE CZUJE SATYSFAKCJI – Knapik dalej.

— GDYBY WLICZONO GŁOSY WSTRZYMUJĄCE SIĘ, CZARNECKI UTRZYMAŁBY STANOWISKO – Knapik.

— TO PIERWSZY RAZ GDY EUROPOSŁOWIE GŁOSOWALI NAD ODWOŁANIEM WICEPRZEWODNICZĄCEGO – Knapik dalej.

— EUROPOSŁÓW NIE PRZEKONAŁO WYSYŁANIE PRZEZ CZARNECKIEGO ULOTEK ANI MAILI Z PROŚBĄ O POPARCIE – Knapik.

— STANOWISKO PO CZARNECKIM MÓGŁBY OBJĄĆ INNY POLITYK Z PIS-U – Knapik dalej: Padają propozycje, ale PiS na razie się do nich nie odnosi.

— ZDANIEM SZEFA AMERYKAŃSKIEJ DYPLOMACJI USTAWA O IPN JEST SZKODLIWA – zapowiedź.

— TRUDNO UZNAĆ ŻE AMERYKANIE OD TYGODNIA NIE ROZUMIEJĄ O CO CHODZI – Justyna Pochanke.

— GDY NAJWAŻNIEJSZY SOJUSZNIK POLSKI, KRAJ NA KTÓRYM OPIERA SIĘ POLSKA POLITYKA MIĘDZYNARODOWA PISZE [KOMUNIKAT], TO RZĄD W POLSCE MUSI WIEDZIEĆ ŻE SPRAWA JEST WAGI NAJWYŻSZEJ, ŻE TO NIE PRYWATNA OPINIA WPŁYWOWEGO POLITYKA, A OFICJALNA OPINIA AMERYKAŃSKIEGO RZĄDU – Krzysztof Skórzyński.

— AMBASADOR USA W POLSCE DZIŚ SPOTKAŁ SIĘ Z GRZEGORZEM SCHETYNĄ, BO SZEF PLATFORMY JEST TAKŻE SZEFEM KOMISJI SPRAW ZAGRANICZNYCH, ALE KLUCZOWE ROZMOWY, KTÓRE JUŻ SIĘ TOCZĄ, SĄ PROWADZONE Z POLSKIM RZĄDEM Z UDZIAŁEM I WYSŁANNIKÓW PREMIERA I LUDZI PREZYDENTA – Skórzyński dalej.

— OSTRE OŚWIADCZENIE AMERYKAŃSKICH WŁADZ OZNACZA ŻE DECYZJA PREZYDENTA I SKIEROWANIE USTAWY DO TK, ALE JUŻ PO JEJ PODPISANIU. NIE BYŁA SCENARIUSZEM OCZEKIWANYM – Skórzyński: Nie zamyka jednak pola do rozmów.

— TRYBUNAŁ MOŻE UZNAĆ ŻE PRZEPISY W USTAWIE PIS-U SĄ NIEPRECYZYJNE – TAKI SCENARIUSZ BYŁBY DZIŚ NA RĘKĘ RZĄDOWI – Skórzyński dalej: Bo byłby wygodnym dla PiS-u pretekstem do zmiany ustawy, a to warunek zejścia z kursu kolizyjnego z Izraelem, choć tamtejszy rząd na razie spuścił z tonu.

— RZĄD I PREZYDENT OD KILKU DNI UŻYWAJĄ ARGUMENTU ŻE DZIĘKI ZAMIESZANIU Z POLSKĄ USTAWĄ ŚWIAT MA SZANSE POSŁUCHAĆ O POLSKIEJ HISTORII – Skórzyński: To jednak życzenie myślenie życzeniowe. W mediach za granicą przebijają się bowiem komentarze że Polska chce karać więzieniem za odkrywanie niechlubnych kart naszej historii.

— WEDŁUG NIEOFICJALNYCH INFORMACJI FAKTÓW, RZĄD W IZRAELU WYSŁAŁ DYPLOMATYCZNY SYGNAŁ DO POLSKI ŻE WKRÓTCE MOGĄ RUSZYĆ PRACE POLSKO-IZRAELSKIEGO ZESPOŁU – Skórzyński dalej: Zostały one wstrzymane po tym, jak ustawę przyjął Senat.

— NOWE KIEROWNICTWO MON ZDERZYŁO SIĘ Z POSŁAMI I PYTANIAMI O PILNE ZAKUPY DLA WOJSKA – zapowiedź.

— NAJTRUDNIEJSZE PYTANIA BYŁY O ZAKUPY BYŁEGO MINISTRA MACIEREWICZA – Pochanke.

— NOWY WICEMINISTER OBRONY NA POSIEDZENIU KROK PO KROKU POKAZYWAŁ JAK ANTONI MACIEREWICZ NIE DOTRZYMYWAŁ OBIETNIC – Jakub Sobieniowski.

— W SPRAWIE ŚMIGŁOWCÓW MACIEREWICZ WYGŁOSIŁ WŁAŚCIWIE KAŻDĄ MOŻLIWĄ OBIETNICĘ – Sobieniowski dalej.

— MACIEREWICZ ZAPEWNIAŁ TEŻ ŻE KUPI ŚMIGŁOWCE BEZ PRZETARGU W FIRMACH W POLSCE – NIE ZROBIŁ TEGO – Sobieniowski: Podawał kolejne terminy których nie dotrzymywał. Mówił nawet o zaprojektowaniu i budowie śmigłowców z Ukraińcami.

— POMNIK SMOLEŃSKI MA STANĄĆ NA PLACU PIŁSUDSKIEGO.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— TO OBRONA NASZYCH ELEMENTARNYCH INTERESÓW – słowa PJK na czołówce Wiadomości.

— Ustawa o Instytucie Pamięci Narodowej niebawem zacznie obowiązywać i możliwe będzie karanie osób, które wbrew faktom, oskarżają Polskę o współodpowiedzialność za niemieckie zbrodnie z czasów drugiej wojny światowej. Ale to nie kończy historycznej debaty.

— NA WŁASNĄ RĘKĘ POLITYKĘ PROWADZI PO. SZEF PO ZAPOWIEDZIAŁ ZŁOŻENIE NOWELIZACJI, POSTAWA ZASKAKUJĄCA, BO JAK PRZYPOMINA ONET, PO W 2006 POPARŁA PRAWIE IDENTYCZNE PRZEPISY . PONAD DEKADĘ TEMU NIE BYŁO TEŻ TAKICH REAKCJI JAK DZIŚ – Jakub Wojtanowski.

— NASZ RZĄD NIE POMAGA OFIAROM HOLOCAUSTU ŻYJĄCYCH W SKRAJNYM UBÓSTWIE – Wojtanowski.

— CIMOSZEWICZ O TYM, ŻE POLACY ZABIJALI ŻYDÓW (wywiad z RZ).

— Z TAKIMI KRZYWDZĄCYMI OPINIAMI OD PONAD TYGODNIA WALCZY RZĄD PROWADZĄC AKTYWNĄ KAMPANIĘ. PREZYDENT I PREMIER MÓWIĄ O CIEMNYCH KARTACH HISTORII ALE NIGDY NIE POZWOLIMY BY PRZYPISYWANO NAM WINY ZA NIEMIECKIE ZBRODNIE – Wojtanowski.

— NIE MA ZGODY NA FAŁSZOWANIE HISTORII – belka.

— Lech i Jarosław Kaczyńscy zostali uhonorowani tytułem Ludzi 25-lecia. Nagrodę przyznano podczas gali z okazji ćwierćwiecza „Gazety Polskiej”. Z kolei laureatem nagrody Klubów Gazety Polskiej został premier Mateusz Morawiecki. Podczas uroczystości, nie zabrakło odniesień do bieżącej polityki i walki o prawdę historyczną.

— POLSKIE WŁADZE NIE ZGODZĄ SIĘ NA OBWINIANIE ZA HOLOCAUST – Karol Jałtuszewski.

— SZMALCOWNICY BYLI MARGINESEM, PODOBNIE JAK CZŁONKOWIE ŻYDOWSKIEJ SŁUŻBY PORZĄDKOWEJ – Jałtuszewski.

— PAŃSTWO FRANCUSKIE AKTYWNIE POMAGAŁO NIEMCOM W ZAGŁADZIE ŻYDÓW – Jałtuszewski.

— POLSKI WICEPRZEWODNICZĄCY PE ODWOŁANY – belka.

— Ryszard Czarnecki został odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Zadecydowali o tym w tajnym głosowaniu eurodeputowani. Głosowanie było reakcją na spór Ryszarda Czarneckiego z Różą Thun i wywołało spore zamieszanie.

— NA PEWNO BYM NIC NIE COFNĄŁ – Ryszard Czarnecki.

— RÓŻA THUN W NIEMIECKIEJ TV SUGEROWAŁA, ŻE POLSKA ZMIERZA DO DYKTATURY – Damian Szmagliński.

— W MATERIALE O VERHOFSTADT-CIE I THUN O PIS JAKO O ŚMIECIACH.

— SZOKUJĄCE BŁĘDY I ZANIECHANIA PROKURATURY – belka.

— Prokuratura torpedowała wyjaśnienie afery Amber Gold – taki wniosek płynie z przesłuchania funkcjonariusza Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Zdaniem przewodniczącej komisji, Małgorzaty Wassermann, prokuratura chciała skazania tylko Marcina i Katarzyny P. Innych wątków, na przykład prania brudnych pieniędzy, śledczy nie zbadali.

— INFORMACJA O ZMIANACH W ORLENIE W MATERIALE DOTYCZĄCYM PŁATNOŚCI BEZGOTÓWKOWYCH.

— W MATERIALE DAMIANA DIAZ O TYM, ŻE STANOWISKO STRACIŁ KOCHALSKI, KTÓRY PODPISAŁ W 2006 DECYZJĘ REPRYWATYZACYJNĄ W WARSZAWIE.

*****

WYDARZENIA POLSATU

— PARLAMENT EUROPEJSKI PO RAZ W HISTORII ODWOŁAŁ SWOJEGO PRZEWODNICZĄCEGO – FUNKCJĘ STRACIŁ RYSZARD CZARNECKI – zapowiedź.

— TO GŁOSOWANIE BYŁO PRECEDENSOWE – Stanisław Wryk ze Strasburga.

— JESZCZE NIGDY W HISTORII PE NIE ZAREAGOWAŁ TAK STANOWCZO – Wryk dalej.

— AKCJA RATUNKOWA CZARNECKIEGO TRWAŁA OD KILKU DNI – Wryk.

— WYBÓR NOWEGO WICEPRZEWODNICZĄCEGO PE ODBĘDZIE SIĘ PRAWDOPODOBNIE NA KOLEJNEJ SESJI – Wryk dalej: Teoretycznie powinien nim zostać polski europoseł z PiS.

— NA GIEŁDZIE PADA NAZWISKO RYSZARDA LEGUTKI, ALE TAKŻE BĘDĄCEGO POZA PIS KAZIMIERZA UJAZDOWSKIEGO – Wryk.

— MOCNY GŁOS TO ZE STRONY NAJWIĘKSZEGO SOJUSZNIKA WS. IPN – zapowiedź.

— W MATERIALE OŚWIADCZENIE REXA TILLERSONA.

— Z NASZYCH INFORMACJI WYNIKA ŻE DZIŚ USTALENIA NA LINII POLSKA-IZRAEL NIE TEGO GDZIE I KIEDY MAJĄ ZEBRAĆ SIĘ RZĄDOWE ZESPOŁY, ALE CZY PO DECYZJI PREZYDENTA USTALONA PRZEZ PREMIERÓW FORMUŁA MA JESZCZE SENS – Jan Mikruta.

— CORAZ WIĘCEJ SYGNAŁÓW O ŚWIADOMOŚCI POWAGI SYTUACJI – konkluzja Mikruty: Oficjalnie w rządzie panuje urzędowy optymizm, ale coraz więcej dociera sygnałów o świadomości powagi sytuacji, co nie oznacza jednak że rządzący mają pomysł jak z tej sytuacji wybrnąć.

— NA PLACU PIŁSUDSKIEGO STANIE POMNIK OFIAR KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ – zapowiedź.

— WSTĘPNE PRACE JUŻ SIĘ ROZPOCZĘŁY, POMNIK OFIAR KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ MA STANĄĆ NA PLACU PIŁSUDSKIEGO – Grzegorz Kępka.

— JUŻ WIADOMO, ŻE NA 8. ROCZNICĘ NIE UDA SIĘ ZBUDOWAĆ POMNIKA LECHA KACZYŃSKIEGO – Kępka dalej.

Pozostałe z : Stan gry

STAN GRY: Kalukin: Po co ściemniać, że „chcieliśmy zadać panu premierowi kilka pytań, ale nam nie pozwolono”? Sroczyński o pułapce niskich płac

— CZARZASTY O KOALICJI WSZYSCY PRZECIW PIS – 300LIVE: http://300polityka.pl/live/2018/05/22/ — RAFAŁ KALUKIN O TYM, ŻE JEŚLI SIĘ WIECUJE TO SIĘ NIE ROZMAWIA I PO CO ŚCIEMNIAĆ, ŻE CHCIAŁO SIĘ ZADAĆ PYTANIA: “Tyle że wiecowe transparenty w rękach aktywistów KOD też same się nie zrobiły na poczekaniu, pod wpływem nagłego Czytaj więcej →

Polityczna ramówka wtorkowego poranka: Karczewski, Sasin, Czarzasty, Dworczyk, Lubnauer, Nowacka, Kaleta, Schmidt, Kamiński, Tyszka i Piechociński

7:15 Stanisław Karczewski – Sygnały dnia PR1 7:20 Barbara Nowacka – Poranek TOK FM 7:30 Jacek Sasin – Jeden na jeden TVN24 7:40 Stanisław Tyszka – Poranek TOK FM 7:15 Sebastian Kaleta – Sygnały dnia PR1 8:02 Włodzimierz Czarzasty – Gość Radia Zet 8:02 Marek Suski – Poranna rozmowa RMF Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Lokator w Faktach o komisji Jakiego: Z tymi ludźmi wygramy, Jaki: 700 tys. ratusza na podważanie decyzji komisji, Ociepa: Sutryk problemem dla Ujazdowskiego

— LIVEBLOG 300POLITYKI: Kopcińska: Potępiam te głosy, które straszyły osoby protestujące, że będą włączone jakieś alarmy. To absolutna nieprawda Kopcińska: Chcemy dialogu. Bardzo prosimy, żeby osoby, które są w Sejmie, zechciały pochylić się nad tymi propozycjami Kopcińska o protestujących: Rząd przedstawił konkretne propozycje. To są rewolucyjne propozycje Kopcińska: Każda wizyta, Czytaj więcej →

RAMÓWKA PONIEDZIAŁKOWEGO WIECZORU: Wałęsa, Kopcińska, Kopacz, Ochojska, Stefaniak, Gryglas, Zielińska i Jakubiak

17:00 Jakub Stefaniak – TOK FM Wywiad polityczny 18:02 Janina Ochojska – RMF FM Popołudniowa rozmowa 19:15 Radomir Szumełda, Ryszard Kalisz, Jan Tomaszewski – POLSAT NEWS Wydarzenia i opinie 19:26 Lech Wałęsa, Ewa Kopacz – TVN24 FpF 19:57 Joanna Kopcińska – TVP INFO Gość Wiadomości 20:12 Zbigniew Gryglas, Elżbieta Zielińska Czytaj więcej →

STAN GRY: DGP o możliwej rekonstrukcji rządu, GW o dymisji Świrskiego, Zysk: Jaśkowiak jest przede wszystkim ideologiem

— 300LIVE – LECH WAŁĘSA DO PROTESTUJĄCYCH: PRZECIEŻ JA NIE WCHODZĘ W SZCZEGÓŁY: Protestujący proszą, żeby Wałęsa z nimi został. Były prezydent: Na 18:00 muszę być w Puławach, tam mam wielkie spotkanie” http://300polityka.pl/live/2018/05/21/ — DGP O MOŻLIWEJ REKONSTRUKCJI RZĄDU – jak piszą Grzegorz Osiecki i Karolina Baca-Pogorzelska: “Wiele informacji dobiegających z obozu władzy Czytaj więcej →