OBRAZ DNIA: Wydarzenia: Opozycja w totalnej rozsypce, Wiadomości: Totalna opozycja w rozsypce

— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Gowin: Nie po to powoływaliśmy rząd fachowców, czy jak niektórzy mówią technokratów, by robić wybory
Gowin o transferach: Zdziwiłby się pan jakby się dowiedział ilu osobom ostatnio odmówiłem
Gowin: Gdyby były naciski zagraniczne to byłoby to argumentem za pozostawieniem Antoniego Macierewicza
Gowin: Jestem po pięciogodzinnej rozmowie z Kaczyńskim wczoraj i sił witalnych ani aktywności mu na pewno nie brakuje
Gowin: Chyba nie było rządu z taką liczbą profesorów a mówi się, że jesteśmy przedstawicielami tych gorzej wykształconych
Łapiński: Nie zgodzę się z twierdzeniem, że prezydent “zdradził”
Mazurek: Żadnych transferów nie planujemy, żadnych rozmów nie prowadzimy. Mówię o PiS
http://300polityka.pl/live/2018/01/12/

*****

FAKTY TVN

— SPRAWDZILIŚMY ŻE PODCZAS CZARNEGO PROTESTU W 2016 ROKU OPOZYCJA ZACHOWAŁA SIĘ DOKŁADNIE TAK SAMO, BEZ KONSEKWENCJI – zapowiedź.

— KATARZYNA LUBNAUER DZISIAJ W KŁOPOTACH, RYSZARD PETRU SUGERUJE ŻE ZA JEGO CZASÓW DYSCYPLINA W KLUBIE BYŁA LEPSZA – Maciej Knapik.

— W 2016 ROKU POSŁOWIE OPOZYCJI TEŻ NIE BYLI W PEŁNI JEDNOMYŚLNI ANI ZMOBILIZOWANI – Knapik dalej: W Platformie jeszcze mniej niż teraz, a część posłów PiS także głosowała przeciwko odrzuceniu projektu.

— TO TYLKO SYMULACJA, ALE GDYBY WTEDY PO I NOWOCZESNA W PEŁNI ZWARŁY SZYKI, WNIOSEK O ODRZUCENIE PROJEKTU NIE ZYSKAŁBY WIĘKSZOŚCI I LIBERALNY PROJEKT PRZESZEDŁBY DO DALSZYCH PRAC – Knapik: Tak mogło być i wtedy i teraz.

— RYSZARD CZARNECKI MOŻE STRACIĆ STANOWISKO WICESZEFA KE – zapowiedź.

— JAK WIDAĆ, TO RYSZARD CZARNECKI JEST OBURZONY – Jakub Sobieniowski: Polityk PiS sam nie przeprasza za to, co napisał [o Róży Thun].

— PIS OD LAT PRZEKONUJE ŻE JEST OFIARĄ PRZEMYSŁU POGARDY I NIENAWIŚCI, ALE GDY CZARNECKI SAM W PE 3 LATA TEMU BEZ DOWODÓW MÓWIŁ O FAŁSZOWANIU WYBORÓW W POLSCE, DO DZISIAJ TAKICH DOWODÓW NIE MA, TO NIKT NIE NAZWAŁ GO SZMALCOWNIKIEM – Sobieniowski dalej.

— SZEF KRS REZYGNUJE Z FUNKCJI – bez materiału.

— KOMISJA WERYFIKACYJNA MA DOSTAĆ NOWE UPRAWNIENIA – bez materiału.

— SEJM PRZEGŁOSOWAŁ ZMIANY W PRAWIE WYBORCZYM – zapowiedź.

— PARLAMENTARNE PRACE NAD NOWYM PRAWEM WYBORCZYM DO SAMEGO KOŃCA BYŁY BURZLIWE – Dariusz Prosiecki.

— TO PRZEPISY KTÓRE WZBUDZAJĄ NAJWIĘCEJ KONTROWERSJI – Prosiecki dalej: 100 komisarzy wyborczych którzy będą mogli kształtować okręgi wyborcze powołuje co prawda PKW, ale spośród kandydatów których przedstawi szef MSWiA. Jeśli PKW nie poprze żadnego z tych kandydatów, wówczas to minister spraw wewnętrznych będzie miał prawo sam ich powołać.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— RZĄD OGRANICZYŁ DEFICYT O POŁOWĘ – belka.

— Dziura w budżecie państwa w zeszłym roku jest o połowę niższa od planowanej. Nowa minister finansów Teresa Czerwińska powiedziała w rozmowie z Wiadomościami, że deficyt za 2017 rok wyniesie mniej niż 30 miliardów złotych. To oznacza, że kasa państwa jest w dużo lepszej kondycji niż zakładano i to mimo większych wydatków – między innymi na program Rodzina 500 Plus i obniżenie wieku emerytalnego.

— 50 MLN ŁAPÓWEK W WARSZAWSKIM RATUSZU – belka.

— Dzika reprywatyzacja, to nie tylko przejmowanie nieruchomości ale także wyłudzanie gigantycznych odszkodowań od Skarbu Państwa. Komisja Weryfikacyjna ustaliła, że warszawski Ratusz rządzony przez Hannę Gronkiewicz- Waltz, wypłacił w ten sposób łącznie – ponad miliard, dwieście milionów złotych.

— BUŁGARIA WSPIERA POLSKĘ W WALCE Z BRUKSELĄ – belka.

— Bułgaria, która rozpoczęła właśnie prezydencję w Radzie Unii Europejskiej nie chce wszczęcia procedury artykułu siódmego względem Polski. Bułgarski premier dał do zrozumienia, że byłby to niebezpieczny precedens. Bojko Borisow skrytykował też stronniczość szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska i jego ingerencję w polską politykę.

— TOTALNA OPOZYCJA W ROZSYPCE – belka.

— Część posłów Platformy Obywatelskiej myśli nad opuszczeniem jej szeregów. To skutek głosowania nad ustawą liberalizującą prawo do aborcji. Troje posłów PO, którzy opowiedzieli się przeciwko dalszym pracom nad projektem – decyzją zarządu – zostało wyrzuconych z partii. Problemy także w Nowoczesnej. Tych, którzy wstrzymali się od głosowania nad ustawą aborcyjną partia ukarała naganą i karą finansową. Jeden z posłów już opuścił Nowoczesną. Kolejni być może wkrótce.

— DECYZJA JEST NIEZROZUMIAŁA NAWET DLA POLITYKÓW TEJ PARTII.

— Z PO MOŻE WYSTĄPIĆ LIBICKI – Szypszak.

— WRZE TEŻ W SZEREGACH NOWOCZESNEJ – Szypszak.

— NOWOCZESNA MA WYRAŹNY PROBLEM Z PRZYWÓDZTWEM, PETRU CZEKA NA POTKNIĘCIE SZEFOWEJ PARTII.

— DOMENĘ ZAREJESTROWANO TYDZIEŃ PO PRZEGRANYCH WYBORACH NA SZEFA NOWOCZESNEJ – 4 GRUDNIA – Szypszak.

— UPADŁE LEWICOWE AUTORYTETY – belka.

— W wielkim stylu wygrał Turniej Czterech Skoczni, ma na koncie cztery konkursowe zwycięstwa z rzędu i ogromne szanse na kolejne podium. Ale po występie Kamila Stocha i jego kolegi z kadry Dawida Kubackiego publicysta „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok poczuł się urażony. Tym, że skoczkowie przeżegnali się przed skokiem.

— W MATERIALE O KRYTYCE PRZEZ DZIENNIKARZA GW DLA MODLĄCYCH SIĘ PRZEZ SKOKIEM SKOCZKÓW O MOLESTOWANIU SEKSUALNYM W GW I KP ORAZ UDZIALE DZIENNIKARZA W KOMITECIE KOMOROWSKIEGO.

— KAPITULACJA PRZECIWNIKÓW REFORMY SĄDOWNICTWA – belka.

— Rezygnacja Zawistowskiego.

*****

WYDARZENIA POLSATU

— OPOZYCJA W TOTALNEJ ROZSYPCE – zapowiedź.

— TO NIE SĄ PO PROSTU KŁOPOTY, A RACZEJ PRAWDZIWY KRYZYS – Grzegorz Kępka: Po odrzuceniu projektu łagodzącego ustawę antyaborcyjną Nowoczesna stopniała o 4 posłów. Troje zawiesił członkostwo, jeden odszedł z partii.

— WEDŁUG NASZYCH INFORMACJI O ODEJŚCIU MYŚLI JESZCZE CO NAJMNIEJ JEDEN POSEŁ – Kępka dalej: A w klubie panuje fatalna atmosfera.

— KŁOPOTY MA TEŻ PLATFORMA, KTÓRA WYRZUCIŁA TRZECH POSŁÓW – Kępka.

— OPOZYCJA ZAWIODŁA TYCH KTÓRZY PODPISALI SIĘ POD OBYWATELSKIM PROJEKTEM – Kępka dalej.

— SZPITAL SPECJALISTYCZNY W OPOLU WSTRZYMUJE URLOPY DLA LEKARZY.

Pozostałe z : Stan gry

STAN GRY: Zaremba: Prawicy potrzebne jest raczej mniej niż więcej Macierewicza, Sroczyński: Milczarski nie tylko może łamać prawo, ale jeszcze się tym chwali, Jan Klata o sekciarstwie elit

— WYBORCZA.PL PRZYPOMINA ROZMOWĘ TERESY TORAŃSKIEJ Z OLGĄ KRZYŻANOWSKĄ: “Wie pani, ojciec niedługo przed śmiercią przysłał mi gryps. On nie miał rozprawy sądowej, umarł w więzieniu przed procesem. Myślę, że dlatego, iż chciał umrzeć. Miał 50 lat, nie był śmiertelnie chory. Ale wiedział, że dadzą mu karę śmierci i zamordują. Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Petru: PO wystawia kandydatów a Lubnauer po prostu tak główką musi kiwać, Skórzyński: Na przedwakacyjnej odprawie ze służbami zabrakło Zielińskiego, Jaki: Warszawą będzie rządził Giertych, nie Trzaskowski

— NIE ŻYJE MARSZAŁEK OLGA KRZYŻANOWSKA. — LIVEBLOG 300POLITYKI: Jutro prezentacja kandydata KO na prezydenta Gdańska Do Sejmu wpłynęły dwa rządowe projekty, które mają być procedowane w trybie pilnym Jaki o tym, że Warszawą będzie rządził Giertych Jaki, pytany o działania premiera ws. ustawy reprywatyzacyjnej: Ja zrobiłbym to inaczej Jaki: Czytaj więcej →

RAMÓWKA PIĄTKOWEGO WIECZORU: Jaki, Komorowski, Łętowska, Lewandowski, Rzymkowski i Smolar

17:00 Andrzej Halicki – TOK FM Wywiad polityczny 18:02 Bronisław Komorowski – RMF FM Popołudniowa rozmowa 19:26 Ewa Łętowska, Aleksander Smolar – TVN24 FpF 19:45 Dominik Tarczyński, Tomasz Rzymkowski, Paweł Bejda, Paweł Rabiej, Jarosław Porwich, Zbigniew Gryglas – TVP INFO Forum 20:00 Patryk Jaki – TVN24 Piaskiem po oczach 20:20 Czytaj więcej →

STAN GRY: Fijołek: Morawiecki ciągnie drużynę, Antosiewicz: Celiński może być jak Bernie Sanders, Patryk Jaki pisze doktorat, Kurier Poranny: Truskolaski wydał 20 mln zł na nagrody

— WIEDZIELIŚMY Z TATĄ, ŻE TO BYŁA LIPA – rok temu ukazały jedynki gazet z zeznaniami Michała Tuska. — MICHAŁ KAMIŃSKI O TYM, ŻE JAKI JEST LEPSZY NIŻ DUDA – KAMIŃSKI O KAMPANII TRZASKOWSKIEGO: http://300polityka.pl/live/2018/06/22/ — TRUSKOLASKI WYDAŁ 20 MLN ZŁ NA NAGRODY – jedynka Kuriera Porannego: “Do tego dochodzi Czytaj więcej →

Polityczna ramówka piątkowego poranka: Trzaskowski, Celiński, Czaputowicz, Mucha, Wojciechowicz, Górski, Ardanowski, Nitras i Żukowska

7:10 Anna Maria Żukowska – PR24 7:15 Michał Dworczyk – Sygnały dnia PR1 7:20 Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Adrian Zandberg – Poranek TOK FM 7:37 Sławomir Nitras – 24 pytania w PR24 7:40 Michał Boni – Poranek TOK FM 8:02 Paweł Mucha – Gość Radia Zet 8:02 Robert Górski – Poranna rozmowa Czytaj więcej →