OBRAZ DNIA: Wydarzenia: Opozycja w totalnej rozsypce, Wiadomości: Totalna opozycja w rozsypce

— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Gowin: Nie po to powoływaliśmy rząd fachowców, czy jak niektórzy mówią technokratów, by robić wybory
Gowin o transferach: Zdziwiłby się pan jakby się dowiedział ilu osobom ostatnio odmówiłem
Gowin: Gdyby były naciski zagraniczne to byłoby to argumentem za pozostawieniem Antoniego Macierewicza
Gowin: Jestem po pięciogodzinnej rozmowie z Kaczyńskim wczoraj i sił witalnych ani aktywności mu na pewno nie brakuje
Gowin: Chyba nie było rządu z taką liczbą profesorów a mówi się, że jesteśmy przedstawicielami tych gorzej wykształconych
Łapiński: Nie zgodzę się z twierdzeniem, że prezydent “zdradził”
Mazurek: Żadnych transferów nie planujemy, żadnych rozmów nie prowadzimy. Mówię o PiS
http://300polityka.pl/live/2018/01/12/

*****

FAKTY TVN

— SPRAWDZILIŚMY ŻE PODCZAS CZARNEGO PROTESTU W 2016 ROKU OPOZYCJA ZACHOWAŁA SIĘ DOKŁADNIE TAK SAMO, BEZ KONSEKWENCJI – zapowiedź.

— KATARZYNA LUBNAUER DZISIAJ W KŁOPOTACH, RYSZARD PETRU SUGERUJE ŻE ZA JEGO CZASÓW DYSCYPLINA W KLUBIE BYŁA LEPSZA – Maciej Knapik.

— W 2016 ROKU POSŁOWIE OPOZYCJI TEŻ NIE BYLI W PEŁNI JEDNOMYŚLNI ANI ZMOBILIZOWANI – Knapik dalej: W Platformie jeszcze mniej niż teraz, a część posłów PiS także głosowała przeciwko odrzuceniu projektu.

— TO TYLKO SYMULACJA, ALE GDYBY WTEDY PO I NOWOCZESNA W PEŁNI ZWARŁY SZYKI, WNIOSEK O ODRZUCENIE PROJEKTU NIE ZYSKAŁBY WIĘKSZOŚCI I LIBERALNY PROJEKT PRZESZEDŁBY DO DALSZYCH PRAC – Knapik: Tak mogło być i wtedy i teraz.

— RYSZARD CZARNECKI MOŻE STRACIĆ STANOWISKO WICESZEFA KE – zapowiedź.

— JAK WIDAĆ, TO RYSZARD CZARNECKI JEST OBURZONY – Jakub Sobieniowski: Polityk PiS sam nie przeprasza za to, co napisał [o Róży Thun].

— PIS OD LAT PRZEKONUJE ŻE JEST OFIARĄ PRZEMYSŁU POGARDY I NIENAWIŚCI, ALE GDY CZARNECKI SAM W PE 3 LATA TEMU BEZ DOWODÓW MÓWIŁ O FAŁSZOWANIU WYBORÓW W POLSCE, DO DZISIAJ TAKICH DOWODÓW NIE MA, TO NIKT NIE NAZWAŁ GO SZMALCOWNIKIEM – Sobieniowski dalej.

— SZEF KRS REZYGNUJE Z FUNKCJI – bez materiału.

— KOMISJA WERYFIKACYJNA MA DOSTAĆ NOWE UPRAWNIENIA – bez materiału.

— SEJM PRZEGŁOSOWAŁ ZMIANY W PRAWIE WYBORCZYM – zapowiedź.

— PARLAMENTARNE PRACE NAD NOWYM PRAWEM WYBORCZYM DO SAMEGO KOŃCA BYŁY BURZLIWE – Dariusz Prosiecki.

— TO PRZEPISY KTÓRE WZBUDZAJĄ NAJWIĘCEJ KONTROWERSJI – Prosiecki dalej: 100 komisarzy wyborczych którzy będą mogli kształtować okręgi wyborcze powołuje co prawda PKW, ale spośród kandydatów których przedstawi szef MSWiA. Jeśli PKW nie poprze żadnego z tych kandydatów, wówczas to minister spraw wewnętrznych będzie miał prawo sam ich powołać.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— RZĄD OGRANICZYŁ DEFICYT O POŁOWĘ – belka.

— Dziura w budżecie państwa w zeszłym roku jest o połowę niższa od planowanej. Nowa minister finansów Teresa Czerwińska powiedziała w rozmowie z Wiadomościami, że deficyt za 2017 rok wyniesie mniej niż 30 miliardów złotych. To oznacza, że kasa państwa jest w dużo lepszej kondycji niż zakładano i to mimo większych wydatków – między innymi na program Rodzina 500 Plus i obniżenie wieku emerytalnego.

— 50 MLN ŁAPÓWEK W WARSZAWSKIM RATUSZU – belka.

— Dzika reprywatyzacja, to nie tylko przejmowanie nieruchomości ale także wyłudzanie gigantycznych odszkodowań od Skarbu Państwa. Komisja Weryfikacyjna ustaliła, że warszawski Ratusz rządzony przez Hannę Gronkiewicz- Waltz, wypłacił w ten sposób łącznie – ponad miliard, dwieście milionów złotych.

— BUŁGARIA WSPIERA POLSKĘ W WALCE Z BRUKSELĄ – belka.

— Bułgaria, która rozpoczęła właśnie prezydencję w Radzie Unii Europejskiej nie chce wszczęcia procedury artykułu siódmego względem Polski. Bułgarski premier dał do zrozumienia, że byłby to niebezpieczny precedens. Bojko Borisow skrytykował też stronniczość szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska i jego ingerencję w polską politykę.

— TOTALNA OPOZYCJA W ROZSYPCE – belka.

— Część posłów Platformy Obywatelskiej myśli nad opuszczeniem jej szeregów. To skutek głosowania nad ustawą liberalizującą prawo do aborcji. Troje posłów PO, którzy opowiedzieli się przeciwko dalszym pracom nad projektem – decyzją zarządu – zostało wyrzuconych z partii. Problemy także w Nowoczesnej. Tych, którzy wstrzymali się od głosowania nad ustawą aborcyjną partia ukarała naganą i karą finansową. Jeden z posłów już opuścił Nowoczesną. Kolejni być może wkrótce.

— DECYZJA JEST NIEZROZUMIAŁA NAWET DLA POLITYKÓW TEJ PARTII.

— Z PO MOŻE WYSTĄPIĆ LIBICKI – Szypszak.

— WRZE TEŻ W SZEREGACH NOWOCZESNEJ – Szypszak.

— NOWOCZESNA MA WYRAŹNY PROBLEM Z PRZYWÓDZTWEM, PETRU CZEKA NA POTKNIĘCIE SZEFOWEJ PARTII.

— DOMENĘ ZAREJESTROWANO TYDZIEŃ PO PRZEGRANYCH WYBORACH NA SZEFA NOWOCZESNEJ – 4 GRUDNIA – Szypszak.

— UPADŁE LEWICOWE AUTORYTETY – belka.

— W wielkim stylu wygrał Turniej Czterech Skoczni, ma na koncie cztery konkursowe zwycięstwa z rzędu i ogromne szanse na kolejne podium. Ale po występie Kamila Stocha i jego kolegi z kadry Dawida Kubackiego publicysta „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok poczuł się urażony. Tym, że skoczkowie przeżegnali się przed skokiem.

— W MATERIALE O KRYTYCE PRZEZ DZIENNIKARZA GW DLA MODLĄCYCH SIĘ PRZEZ SKOKIEM SKOCZKÓW O MOLESTOWANIU SEKSUALNYM W GW I KP ORAZ UDZIALE DZIENNIKARZA W KOMITECIE KOMOROWSKIEGO.

— KAPITULACJA PRZECIWNIKÓW REFORMY SĄDOWNICTWA – belka.

— Rezygnacja Zawistowskiego.

*****

WYDARZENIA POLSATU

— OPOZYCJA W TOTALNEJ ROZSYPCE – zapowiedź.

— TO NIE SĄ PO PROSTU KŁOPOTY, A RACZEJ PRAWDZIWY KRYZYS – Grzegorz Kępka: Po odrzuceniu projektu łagodzącego ustawę antyaborcyjną Nowoczesna stopniała o 4 posłów. Troje zawiesił członkostwo, jeden odszedł z partii.

— WEDŁUG NASZYCH INFORMACJI O ODEJŚCIU MYŚLI JESZCZE CO NAJMNIEJ JEDEN POSEŁ – Kępka dalej: A w klubie panuje fatalna atmosfera.

— KŁOPOTY MA TEŻ PLATFORMA, KTÓRA WYRZUCIŁA TRZECH POSŁÓW – Kępka.

— OPOZYCJA ZAWIODŁA TYCH KTÓRZY PODPISALI SIĘ POD OBYWATELSKIM PROJEKTEM – Kępka dalej.

— SZPITAL SPECJALISTYCZNY W OPOLU WSTRZYMUJE URLOPY DLA LEKARZY.

Pozostałe z : Stan gry

STAN GRY: Krasnodębski i Wiśniewska przeciw zabijaniu na futra, RZ: Prezes nie odpuści myśliwym, Kondzińska: Kaczyński buduje pragmatyczny konserwatyzm, Lisiewicz o 30-letnich karierowiczach

— KOWALCZYK O POWODACH ZMIANY PREMIERA, BRUDZIŃSKI I MORAWIECKI NA NARADACH WS ORKANU – 300LIVE: http://300polityka.pl/live/2018/01/19/ — ODESŁAĆ FUTRO DO HISTORII – Wojciech Mucha w GPC: “To będzie szok dla zwolenników krwawego biznesu, jakim jest hodowla zwierząt futerkowych. Mieszkańcy miejscowości opanowanych przez hodowców, aktywiści, a także konserwatywni europarlamentarzyści z Prawa Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Pochanke: Fasadę da się uratować, czy da się uratować kobiety przed złym prawem? Kidawa: Zwykłe chuligaństwo, Brudziński: Zero tolerancji dla łamania prawa

— LIVEBLOG 300POLITYKI: Karczewski: Decyzja ws. kandydata PiS na prezydenta Warszawy w przeciągu kilku tygodni Karczewski: Czarnecki być może za dużo powiedział. A Thun powinna wycofać się z polityki Macierewicz: Wspieram i będę wspierać Błaszczaka PAD: Nie tylko agresja, ale też próby budowania agresywnych zdolności powinny być traktowane jako naruszenie Czytaj więcej →

RAMÓWKA CZWARTKOWEGO WIECZORU: Karczewski, Kowalczyk, Rokita, Wiśniewska, Rostowski, Wójcik i Żalek

17:45 Michał Wójcik – POLSAT NEWS Popołudniowe Graffiti 18:02 Dorota Gałczyńska-Zych – RMF FM Popołudniowa rozmowa 19:15 Stanisław Karczewski – POLSAT NEWS Gość Wydarzeń 19:26 Henryk Kowalczyk – TVN24 FpF 19:55 Jan Rokita – TVN24BiŚ Fakty z zagranicy 19:57 Jadwiga Wiśniewska – TVP INFO Gość Wiadomości 20:00 Jacek Rostowski – Czytaj więcej →

STAN GRY: Pyza: Na pewno dobra zmiana w obozie dobrej zmiany? Sakiewicz: Jeżeli władza się na nas obrazi, będzie trudniej komunikować

— EMILEWICZ WRACA DO OPŁATY ZA WJAZD DO CENTRUM MIASTA, Z KTÓREJ PIS SIĘ WYCOFAŁ W SEJMIE – jak mówiła w RMF: “Bardzo proszę przeczytać tę regulację, która była. Będziemy popierać możliwość tworzenia stref zeroemisyjnych. Dajemy taką możliwość w ustawie o elektromobilności samorządom. Będzie prezydent czy burmistrz mógł zamknąć centrum Czytaj więcej →