OBRAZ DNIA: Tuleja na jedynce Faktów, Wiadomości: Opozycja sufluje Brukseli niechęć do Polski, Stypendysta Kijowski będzie mógł odpoczywać

— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Schetyna: Dalej uważam że opozycja musi się integrować, jednoczyć, iść wspólną drogą
Schetyna o zmianach w KPRM: Wymuszone i rozpaczliwe
Morawiecki: Szanuję niezależność sądów w Polsce
Morawiecki o komisji ds. Amber Gold: Kopcińska i Suski nie dadzą rady łączyć tych funkcji
Morawiecki o funkcji Bochenka: Ta rola jest już określona ale nie chciałbym ubiegać premier Szydło
Dworczyk szefem Kancelarii Premiera
Kopcińska rzecznikiem rządu, Suski szefem gabinetu politycznego
Schetyna: Jeżeli Kuchciński nie poda się do dymisji, na początku stycznia złożymy wniosek o jego odwołanie
http://300polityka.pl/live/2017/12/18/

*****

FAKTY TVN

— DECYZJA SĘDZIEGO TULEI NA JEDYNCE FAKTÓW.

— Okupacja mównicy Sejmu 16 grudnia zeszłego roku nie była powodem, ale pretekstem do przeniesienia obrad do Sali Kolumnowej – tak sąd uzasadnia uchylenie decyzji o umorzeniu śledztwa w tej sprawie. Posłowie PiS zeznawali, że wiedzieli wcześniej o możliwości przeniesienia obrad, a rzędy krzeseł w Sali Kolumnowej ustawiono specjalnie tak, by zablokować posłom opozycji dostęp do stołu prezydialnego.

— SAMI POSŁOWIE PIS TAK ZEZNALI W PROKURATURZE – Maciej Knapik.

— FRAGMENTY ZEZNAŃ R. Terleckiego i K. Pawłowicz.

— NIKT NIKOGO NIE BLOKOWAŁ – Łukasz Schreiber.

— MA ZDJĘCIA WCHODZĄCYCH POSŁÓW PO, MOGĘ POKAZAĆ – Stanisław Karczewski.

— TULEYA W PRZESZŁOŚCI WYDAŁ JUŻ WYROK NIEKORZYSTNY DLA PIS ALE TYM RAZEM SĄ ZEZNANIA SAMYCH POSŁÓW PIS – Knapik.

—  Wśród nowych współpracowników na uwagę zasługuje jedno nazwisko – Marek Suski.

— Wypowiedzi Suskiego z przeszłości.

— MAREK SUSKI MA BYĆ GUMOWYM UCHEM I KONTROLOWAĆ, BY PMM NIE WYBIŁ SIĘ NA NIEPODLEGŁOŚĆ – Marcin Kierwiński.

— NIESTETY BYŁY TEŻ GŁOSY PRZECIW – archiwalna wypowiedź Suskiego jako szefa komisji wyborczej ogłaszającego wynik wyborów prezesa PiS.

— REKONSTRUKCJA PEŁZAJĄCA, DYMISJONOWANI POZOSTAJĄ W RZĄDZIE NA NIŻSZYCH STANOWISKACH – Sobieniowski.

— NIE WYSTARCZY KACZYŃSKI Z TYLNEGO SIEDZENIA ALE JESZCZE POTRZEBNY JEST SUSKI SPRAWDZAJĄCY PAPIERY NA BIURKU – Grzegorz Schetyna.

— DWORCZYK JEST KOJARZONY Z MACIEREWICZEM, NIE MORAWIECKIM – Sobieniowski.

— TYLKO CIEŃ SZANSY – Krzysztof Skórzyński: Jest cień szansy, że zakaz, wprowadzony przez PiS, zostanie uchylony. Tylko cień szansy.

— NAWET SENATOROWIE PIS NIE POTRAFILI WYJAŚNIĆ DLACZEGO WPROWADZONO ZAKAZ – Skórzyński: Nawet senatorowie Prawa i Sprawiedliwości, siedząc obok osób niepełnosprawnych nie potrafili wytłumaczyć, dlaczego uniemożliwiono udział w demokratycznych wyborach tym, którzy nie mają możliwości dojechać do lokalu wyborczego i nie mogą wyznaczyć pełnomocnika.

— CIEŃ SZANSY WYGLĄDA TAK – słowa Gowina.

— WYRAŹNE “MY DECYDUJEMY” OD POSŁA PIS MOŻE ODEBRAĆ SZANSĘ GŁOSOWANIA NIEPEŁNOSPRAWNYM – Skórzyński: To wyraźne powiedzenie przez posła: to my rządzimy, to my decydujemy. Nawet wicepremierowi, politykowi koalicji, może nie powieść się operacja zmiany przepisu, który uderza w niepełnosprawnych i odbiera im możliwość korespondencyjnego głosowania. Tylko dlatego, że są w takiej sytuacji i nie mają bliskiego, który może zostać pełnomocnikiem wyborczym.

— PKW W NIEKTÓRYCH ZMIANACH WIDZI POLE DO FAŁSZERSTW – Skórzyński: PKW widzi pole do fałszerstw. Bo gdzieś w gminie X nieuczciwy członek obwodowej komisji wyborczej będzie mógł, podczas liczenia, zamazać oddany głos i postawić krzyżyk przy swoim faworycie. Potem to ta komisja – według PKW – będzie rozstrzygać, czy to głos ważny czy nieważny, bo opinii Komisji prawo jest niejasne, a dobre prawo powinno wszelkie niejasności i wątpliwości  eliminować, a nie je dopuszczać.

— TESTY KAMER NA MUNDURACH.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— ZMIANY W KPRM

— POZNALIŚMY GŁÓWNYCH WSPÓŁPRACOWNIKÓW JAKICH WYBRAŁ PREMIER – Szmagliński.

— OBECNIE PMM PRZYGLĄDA SIĘ PRACY MINISTRÓW, NIEWYKLUCZONE, ŻE K. SZCZERSKI ZASTĄPI SZEFA MSZ – Szmagliński.

— EFEKTEM MA BYĆ PRZYSPIESZENIE REFORM – Szmagliński.

— KAMERY MAJĄ ZWIĘKSZYĆ POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA POLAKÓW – materiał o kamerach na mundurach.

— OPOZYCJA SUFLUJE BRUKSELI NIECHĘĆ DO POLSKI – pasek.

— Pojutrze Komisja Europejska ma przeanalizować niepodpisane jeszcze przez prezydenta ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Ma podjąć decyzje czy zastosować wobec Polski artykuł siódmy unijnego traktatu, który oznacza procedurę zmierzającą do nałożenia sankcji. Takie represyjne działania wobec Polski popierają politycy Platformy i Nowoczesnej.

— W SUFLOWANIU REZOLUCJI UCZESTNICZYŁ TRZASKOWSKI A KARANIE POLSKI POPIERAŁ WCZEŚNIEJ DONALD TUSK – Ewa Bugała.

— WIELOKROTNIE JEŹDZILI DO BRUKSELI I BERLINA PROSIĆ O POMOC W WALCE Z POLSKIM RZĄDEM – Bugała.

— BALCEROWICZ PLANUJE NOWĄ TEORIĘ SZOKOWĄ – belka.

— ŻAŁUJE, ŻE BYŁ BARDZIEJ BEZWZGLĘDNY: Leszek Balcerowicz znów chce grać pierwsze skrzypce w polskiej gospodarce. Były wicepremier wspiera Nowoczesną i mobilizuje PO do zawarcia koalicji z tą partią. Choć Polska do dziś odczuwa bolesne skutki jego terapii szokowej, Balcerowicz żałuje, że nie był bardziej bezwzględny.

— TO NIE ZNISZCZENIA WOJENNE A EFEKT TERAPII SZOKOWEJ BALCEROWICZA WOBEC ZAKŁADÓW CELULOZOWYCH – Damian Diaz.

— BALCEROWICZ ŻAŁUJE, ŻE NIE ZROBIŁ WIĘCEJ – Diaz.

— REGULARNIE BIERZE UDZIAŁ W PROTESTACH, WYSTĄPIŁ NA RADZIE KRAJOWEJ NOWOCZESNEJ, WZYWA OPOZYCJĘ DO ZAWARCIA KOALICJI – Diaz.

— WŚROD POLITYKÓW PO POMYSŁY BALCEROWICZA BUDZĄ ENTUZJAZM, WSPÓŁPRACA Z JIM MOŻE OZNACZAĆ, ŻE OPOZYCJA SZYKUJE NOWĄ TERAPIĘ SZOKOWĄ – Diaz.

— POLITYCZNE SYMPATIE SĘDZIEGO TULEI – belka.

— Warszawski Sąd Okręgowy ponownie zajmie się sprawą ubiegłorocznego głosowania ustawy budżetowej w sejmowej Sali Kolumnowej. Mimo, że w sprawie nie dostrzegła nieprawidłowości warszawska prokuratura – ponownego zbadania głosowania chce sędzia Igor Tuleja. To właśnie ten sędzia, który w przeszłości był wielokrotnie krytykowany za polityczne zaangażowanie, uchylił decyzję prokuratury.

— W PRZESZŁOŚCI BYŁ KRYTYKOWANY ZA POLITYCZNE ZAANGAŻOWANIE – Dominik Cierpioł.

— PORÓWNAŁ PRACĘ CBA DO STALINOWSKICH METOD – Cierpioł.

— ORZEKŁ ZADOŚĆUCZYNIENIE DLA GANGSTERA ZA ZŁE JEGO ZDANIEM TRAKTOWANIE – Cierpioł.

— W UNIJNYCH ELITACH ZAPANOWAŁ STRACH – W MATERIALE O NOWYM RZĄDZIE AUSTRII.

— TO SZANSE NA WZMOCNIENIE POLSKIEGO STANOWISKA WS IMIGRANTÓW – w materiale.

— STYPENDYSTA MATEUSZ KIJOWSKI – belka.

— BĘDZIE MÓGŁ ODPOCZYWAĆ: Były lider KOD, znany aktywista antyrządowych protestów Mateusz Kijowski wciąż nie ma pracy, ale będzie miał pieniądze. Znalazł ludzi, którzy zrzucili się na jego „Stypendium Wolności”. Dzięki temu – przynajmniej przez jakiś czas – Kijowski może odpoczywać, bo nie będzie musiał pracować.

*****

WYDARZENIA POLSATU

— TO WŁAŚNIE ZEZNANIA RYSZARDA TERLECKIEGO PRZYCZYNIŁY SIĘ DO TAKIEJ DECYZJI SĘDZIEGO – Piotr Michalak.

— WĄTPLIWOŚCI MA BUDZIĆ M.IN. PODPISYWANIE LISTY OBECNOŚCI JUŻ PO ZAKOŃCZENIU GŁOSOWANIA – Michalak dalej.

— PIERWSZE ZMIANY W KPRM.

— PREMIER MORAWIECKI PRZECIĄŁ KRĄŻĄCE OD KILKU DNI SPEKULACJE NT. ZMIAN W RZĄDZIE, NA RAZIE W SWOIM NAJBLIŻSZYM OTOCZENIU – Agnieszka Milczarz.

— NOMINACJA DLA MARKA SUSKIEGO WZBUDZIŁA NAJWIĘKSZE POLITYCZNE EMOCJE – Milczarz dalej.

— SMOG NAD POLSKĄ.

Pozostałe z : Stan gry

Polityczna ramówka piątkowego poranka: Czaputowicz, Schetyna, Nitras, Ast, Lubnauer, Dera, Marczuk i Kidawa-Błońska

7:15 Katarzyna Lubnauer – Sygnały dnia PR1 7:20 Weronika Paszewska – Poranek TOK FM 7:33 Paweł Zalewski – 24 pytania w PR24 7:35 Małgorzata Kidawa-Błońska – Nowy dzień z Polsat News 7:40 Grzegorz Schetyna – Poranek TOK FM 8:02 Bartosz Marczuk – Gość Radia Zet 8:02 Sławomir Nitras – Poranna rozmowa Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Fakty: To Morawiecki zabiegał o korektę ustaw sądowych przed szczytem, Wiadomości: Politycy PO brali udział w ulicznych manifestacjach SB-ów

— JEST PRÓBA DELEGITYMIZACJI PAŃSTWA POLSKIEGO PRZEZ OPOZYCJĘ, PODTRZYMYWANA PRZEZ KE – mówi Jacek Czaputowicz w rozmowie z Justyną Dobrosz-Oracz na Wyborcza.pl. http://wyborcza.pl/10,155168,23176379,szef-msz-ostro-prawo-jest-dobre-jest-proba-delegitymizacji.html — LIVEBLOG 300POLITYKI: Gawłowski: Wniosek w mojej sprawie jest ukoronowaniem niszczenia całego polskiego systemu konstytucyjnego Bielan: Na decyzję TK ws. IPN musimy poczekać – jak sądzę – Czytaj więcej →

RAMÓWKA CZWARTKOWEGO WIECZORU: Czaputowicz, Bielan, Marczuk, Matyja, Zandberg, Rabiej, Kowal, Dudek i Rosati

17:00 Paweł Rabiej – TOK FM Wywiad polityczny 17:45 Antoni Dudek – POLSAT NEWS Popołudniowe Graffiti 18:02 Rafał Matyja – RMF FM Popołudniowa rozmowa 19:15 Bartosz Marczuk – POLSAT NEWS Gość Wydarzeń 19:26 Adrian Zandberg, Paweł Piskorski, Paweł Kowal, Paweł Śpiewak – TVN24 FpF 19:57 Jacek Czaputowicz – TVP INFO Czytaj więcej →

STAN GRY: Mastalerek o drugim expose, Fijołek o bliskim kompromisie z KE i scenariuszu wejścia PiS do EPP, GPC: Ruszyły prace nad ochroną zwierząt

— MASTALEREK O ZMARNOWANEJ SZANSIE NA 2 EXPOSE I SPROWADZENIE OPOZYCJI DO DEFENSYWY, KORNEL MORAWIECKI O TYM, ŻE PREMIER NIE MOŻE MÓWIĆ JAK EKSPERT – 300LIVE: http://300polityka.pl/live/2018/03/22/ — 300POLITYKA W TOP 3 MEDIÓW OBSERWOWANYCH NA TWITTERZE PRZEZ POSŁÓW I SENATORÓW – w RZ MICHAŁ KOLANKO RELACJONUJE RAPORT: “Hill+Knowlton Strategies sprawdziło Czytaj więcej →