— JUTRO WYJAZDOWE POSIEDZENIE KLUBU PIS – piszemy na 300POLITYCE. http://300polityka.pl/live/2017/12/06/jutro-wyjazdowe-posiedzenie-klubu-pis/

— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Szydło: Jeżeli po analizie okazuje się że pewne zmiany muszą być wprowadzone, to po prostu trzeba je zrobić
Schetyna: Głosowanie nad odwołaniem PBS staje się nie tylko konieczne, ale i pilne
Szydło: Zgadzam się że za długo dyskutujemy o rekonstrukcji. Wierzę w mądrość prezesa Kaczyńskiego
Szydło o konstruktywnym wotum nieufności: To stek bzdur i kłamstw. To żałosny wniosek
Kandydatów do KRS nie będą mogli zgłaszać prokuratorzy, notariusze, adwokaci. Piotrowicz składa poprawkę
http://300polityka.pl/live/2017/12/06/

*****

FAKTY TVN

— TYLKO TROCHĘ ZMOBILIZOWANA OPOZYCJA – KRZYSZTOF SKÓRZYŃSKI: Nie ma żadnego racjonalnego usprawiedliwienia dla widoku pustych sejmowych krzeseł, gdy ważą się losy polskich sądów. Grupka posłów PiS-u, świecące pustką ławy rządowe i trochę bardziej zmobilizowana opozycja.

— Nadzieje na to, że prezydent wycofa ustawy, które sam do Sejmu przysłał, a potem ich treść zmieniło Prawi i Sprawiedliwość, umarła gdy głos zabrał człowiek Andrzeja Dudy – Skórzyński.

— RĘKAMI POLITYKÓW DOKONA SIĘ KADROWA REWOLUCJA – Skórzyński: W chwili gdy Andrzej Duda podpisze się pod ustawami, w SN powstanie nowa izba z ogromnymi wpływami ministra sprawiedliwości. Dzięki nowym przepisom politycy wybiorą sędziów do Krajowej Rady Sądownictwa, która miała pilnować, aby politycy do sądów się nie wtrącali. Zmiany nastąpią też w Sądzie Najwyższym, w którym rękami polityków dokona się kadrowa rewolucja.

— PROTESTY NIE WPŁYNĄ NA DECYZJĘ PREZYDENTA – Skórzyński: Stanisław Piotrowicz pilnował, aby sądowy przewrót dokonał się po myśli partii rządzącej. Finisz prac nad ustawami to koniec złudzeń opozycji, środowisk sędziowskich i tych, którzy latem wyszli na ulicę, bo uważali, że w demokracji politycy powinni się trzymać z dala od sędziów. Po lipcowych wetach wydawało im się, że znaleźli sojusznika w prezydencie. Tyle że potem Andrzej Duda we wrześniu przedstawił swoje projekty. One tylko trochę mniej uzależniały sądy od polityków. Później zaczęły się jeszcze negocjacje z prezesem PiS-u Jarosławem Kaczyńskim. I tajne narady w Belwederze, których efektem są dwa prezydenckie projekty ustawy niemal identyczne, jak te zawetowane w lipcu. Protesty, które towarzyszą temu ostatniemu aktowi prac nad ustawami o sądach, raczej nie wpłyną już na decyzje prezydenta tak, jak wpłynęły protesty lipcowe.

— MATERIAŁ JAKUBA SOBIENIOWSKIEGO O ARESZTOWANIU PYTLA.

— ZARZUTU SZPIEGOSTWA GENERAŁ NIE USŁYSZAŁ, SKORO NIE TRAFIŁ DO ARESZTU – Jakub Sobieniowski.

— ANTONI MACIEREWICZ USŁYSZAŁ DZIŚ PYTANIE O ZATRZYMANIE I TAK POTRAKTOWAŁ TO PYTANIE – Sobieniowski dalej: W materiale wypowiedź iż „nie ma go tutaj”.

— W MATERIALE TWEET DONALDA TUSKA.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— PIS STAWIA NA GOSPODARKĘ – na czołówce Wiadomości.

— REFORMA SĄDOWNICTWA NA OSTATNIEJ PROSTEJ – belka.

— NIE BĘDZIE WYCOFYWANIA PROJEKTÓW: Reforma wymiaru sprawiedliwości coraz bliżej. W Sejmie – drugie czytanie prezydenckich projektów o Sądzie Najwyższym oraz Krajowej Radzie Sądownictwie. „Nie będzie wycofania projektów, są one oczekiwane i potrzebne” – zadeklarował podczas sejmowej debaty prezydencki minister Paweł Mucha.

— DŁUGO OCZEKIWANE PROJEKTY ZOSTANĄ PERZEGŁOSOWANE NAJPÓŹNIEJ W PIĄTEK – Bartłomiej Graczak.

— TAJNA NARADA SĘDZIÓW I POLITYKÓW OPOZYCJI – belka.

— Sędziowie z wizytą w siedzibie Platformy Obywatelskiej – i gdyby nie film uwieczniający to spotkanie, który opublikował portal Niezależna.pl, być może niektórym trudno byłoby w to uwierzyć. A wszystko miało miejsce w lipcu, tuż przed wysłuchaniem publicznym w sprawie reformy sądownictwa, które Platforma zorganizowała w Sejmie. Jak podkreślają komentatorzy, takie kontakty sędziów i polityków, są niedopuszczalne.

— SĘDZIOWIE RAZEM Z POLITYKAMI PO WYSZLI Z TAJNEJ NARADY – Ewa Bugała.

— NIE ISTNIEJE DLA TYCH OSÓB ART. 10, ZYLI ROZDZIAŁ WŁADZY – Michał Wójcik.

— CZĘŚĆ SĘDZIÓW OD DŁUŻSZEGO CZASU NIE UKRYWA ZAANGAŻOWANIA W POLITYKĘ – Bugała.

— ROMASZEWSKA: Wysoce nie na miejscu.

— KŁAMSTWO GERSDORF PRZESZŁO JUŻ DO HISTORII – Bugała.

— RZĄD TUSKA UKRYŁ PRAWDĘ O AMBER GOLD – belka.

— DESKUR WYPROWADZIŁ POSŁÓW Z RÓWNOWAGI – Nadzorował policję, ale nie zapytał, co ta wie o firmie Amber Gold i jego twórcy. Ostrzeżenie ABW przed piramidą finansową, też nie zrobiło na nim wrażenia. Były wiceminister spraw wewnętrznych w rządzie Donalda Tuska, Michał Deskur , zeznawał dziś przed sejmową komisją śledczą. Kilkakrotnie wyprowadził posłów z równowagi.

— SŁUŻBY PLATFORMY WSPÓŁPRACOWAŁY Z ROSJĄ – belka.

— DO ZATRZYMANIA NIE MUSIAŁO DOJŚĆ, ALE NIE STAWIŁ SIĘ NA PRZESŁUCHANIU, NA KTÓRE ZOSTAŁ WEZWANY – Karol Jałtuszewski.

— ZAANGAŻOWANIE SZEFA RE W OBRONĘ GENERAŁÓW Z ZARZUTAMI MOŻE DZIWIĆ, ALE NIE BRAKUJE OPINII, ŻE NIE CZYNI TEGO BEZINTERESOWNIE – Jałtuszewski.

— DONIESIENIA O INTRATNEJ POSADZIE W EBI DLA ARABSKIEGO.

— CZAS EKONOMISTÓW – belka.

— ZMIANY W RZĄDZIE MAJĄ SPRAWIĆ, ŻE BĘDZIEMY LEPIEJ PRZYGOTOWANI NA WYZWANIA: Polska, w najbliższych latach, będzie musiała stawić czoła poważnym wyzwaniom gospodarczym. Chodzi o negocjacje kolejnego unijnego budżetu i stworzenie stabilnych warunków do zwiększania inwestycji przez firmy. Zmiany strukturalne i personalne w ramach zapowiedzianej na najbliższe dni rekonstrukcji rządu, mają sprawić, że będziemy na te wyzwania, lepiej przygotowani.

— ZMIANY ZAPEWNIĄ NA ODPORNOŚĆ NA ZMIANY KONIUNKTURY W ŚWIATOWEJ GOSPODARCE – Damian Diaz.

— PO REKONSTRUKCJI ROLA MM MA BYĆ JESZCZE WIĘKSZA – Diaz.

*****

WYDARZENIA POLSATU

— TERAZ WSZYSTKO POTOCZY SIĘ JUŻ BARDZO SZYBKO, BO JESZCZE DZIŚ ODBĘDZIE SIĘ POSIEDZENIE KOMISJI SPRAWIEDLIWOŚCI – Dariusz Ociepa: Takie przyspieszone posiedzenie dlatego że wstępnie planowano te prace na jutro, a jednak przełożono na dziś wieczorem.

— KOMISJA ROZPATRZY POPRAWKI ZŁOŻONE NA SALI PLENARNEJ – Ociepa dalej.

— POPRAWKA DOT. KRS TO WYRAŹNY UKŁON W STRONĘ PREZYDENTA – Ociepa.

— RZĄDZĄCY SĄ O KROK OD DOPIĘCIA SWEGO – Ociepa dalej: Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z ich planem w piątek ustawy o SN i KRS wraz z poprawkami będą przegłosowane i trafią na biurko prezydenta.

— ZAPOWIEDZI REKONSTRUKCJI RZĄDU I SPEKULACJE NT. ZMIANY PREMIERA OSŁABIŁY POZYCJĘ BEATY SZYDŁO.

— CAŁY RZĄD ZASTYGŁ W OCZEKIWANIU NA POLITYCZNE DECYZJE PREZESA PIS – Jarosław Gugała.

— OFICJALNIE NIC NIE JEST PRZESĄDZONE – Agnieszka Milczarz.

— OFIARĄ TYCH ZAWIROWAŃ JEST PREMIER SZYDŁO, NIEPEWNA PRZYSZŁOŚCI – Milczarz dalej.

— ŻANDAMERMIA WOJSKOWA ZATRZYMAŁA PIOTR PYTLA.